dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Ja w swoim domku (110 m) nie będę miała garderoby, ale za to znależliśmy miejsce na kilka szaf wnękowych (na ganku, w przedpokoju i na piętrze) i one będą nam służyć. Teraz w bloku o dziwo też miałam miejsce na szafy wnękowe, nawet niedrogo udało nam sie je zabudować, a praktyczne są bardzo.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Właśnie zabieram się do urządzania naszego 140 metrowego mieszkania w którym znajdzie się miejsce na garderobę i dwie szafy wnękowe.Po swoich doświadczeniach wiem, że szafy wolnostojące wizualnie zabierają dużo miejsca i nie są dobrym rozwiązaniem tymbardziej w małych mieszkaniach i w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest zabudowa nawet minimalnej powierzchni.A gdy zamontujemy lustrzane drzwi w czarodziejski sposób przybędzie nam m2

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    u mnie w domku beda szafy z drzwiami z luster

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Mam domek 176 m a nawet bardziej 200 z przyczyny magicznej, podwyzszenie sciany kolankowej na poddaszu. Poddasze mialo dwie wydzielone garderoby tj pomieszczenia z powierzcni pokojow. Na projekcie wygladalo to sensownie, w praktyce okazalo sie to bzdur?. Powierzcnie ich byly tak male, ze zeby tam cokolwiek postawic i wejsc to juz trzeba byloby byc artysta. O poruszaniu sie tam ne moglobyc nawet byç mowy, nie mowiac o poczuciu klaustrofobii. Jedna z garderob byla w dodatku tak zrobiiona, ze na dlu˝szym boku by? skos dachu, wiec trzeba by do niej wchodzic chyba na kolanch.

    Pierwszym manewrem bylo z naszej strony podwy˝szenie scianki kolankowej o jeden bloczek tj posiada teraz ok 120 cm bez wylewek i p?yt gipsokartonowych . Teraz zaluje ze nie podwy˝szylam jeszcze o jeden o wylewka i p?yty zmieni? stan rzeczy, pewnie b´dzie ok 110

    Drugim etapem bylo skasowanie garderob i przerobienie wiezby tak aby na srodku pikoju nie pozostaly poi nich slupy konstrukcjne. W ten sposob otrzymalam pi´kne trzy pokoje na poddaszu. A garderobe bede trzymac w zabudowie - szafach, w przedpokoju, pokoju, moze jeden pokuj poswiece na skladowisko bielizny prasowalnie itp, oczywiscie taki najmniejszy i najmniej efektowny.

    Jeszcze napomkne o tej wysoko?ci. S?siedzi, ktorzy buduj? si´ obok nas ze zdumieniem zaobserwowali, ze z podobnego projektu o podobnej wielko?ci wyszla im kurna chata, a nam ladny obszerny dom. Nadmieniam ze pody?szyli?my podmurówk´ na 80 cm, pokoje na parterze na 290, poddasze - ?cianka kolankowa na 120, Okna na parterze wysz?y na wysoko?ç ok 165 czyli neco ponad standartowe i wcale nie zachwia?y sie proporcje, a jestem z wyksztalcenia projektantem form przestrzennych wiec wiem co mówie.
    Dom jest poprostu pi´kny. Wchodz?c do s?siadów mam wra˝enie ze jestem w piwnicy, u siebie w salonach chocia˝ salon mam mniejszy bo tylko 25 m2. Wysoko?c jest bardzo wa˝na. Pewnie ktos mi odpowie ˝e teraz treba po?wi´ciç wiecej pieniedzy na ogrzewanie, ale zaiste efekt na razie mi osladza przyszle wydatki. poprostu wiem na co wydaje pieni?dze, wiem ˝e mam dom a nie piwnice. A prpo nie jeste wysoka mam tylko 165 cm wzrostu.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Dzieci "wyszły z domu, więc w dość dużym mieszkaniu 78 m. 5!!!pokoi jeden przeznaczyliśmy na garderobę. I to jest to! Garderoba ma 8 m ale tam się wszystko mieści.

  6. #26

    Domyślnie

    Garderoba absolutnie.Jesli chodzi o szafy wnekowe to mam takie ale rzeczywiscie wszystko sie kurzy niestety a mam drzwi stanleya po pol roku jak zrobilam generalne porzadki w szafie to okazalo sie na moich zakietach letnich na ramionach osiadl kurz i trzeba bylo trzepac lub nawet oddac do pralni. podejrzewam ze w garderobie tez tak jest ale mimo tego bede miala w nowym domku dwie gaderoby jak nie wiecej

  7. #27

    Domyślnie

    W moim bardzo skromnym metrażu wydzielam kawałek jedynego pokoju na garderobę. Dlaczego? W tym miejscu i tak była by szafa, drzwi suwane mi się nie podobają, pozostały więc normalne drzwi szafowe, ktore i tak potrzebują miejsca żeby szafę otworzyć. Więc co za problem powiększyć o to miejsce garderobę??? Więcej miejsca w "szafie" a i mniej półek do odkurzania

  8. #28

    Domyślnie

    Tez glosuje za garderoba!
    Wiecej sie w niej pomiesci, a do tego w pokojach jest wiecej miejsca. Osobna dla kazdego jest swietnym rozwiazaniem, ale mocno powierzchniozernym.
    Chociaz, jak patrze na moja sytuacje, to coraz bardziej wydaje mi sie, ze sama garderoba nie wystarczy

  9. #29

    Domyślnie

    garderoby plus sazfy we wnękach, które zaprojektowaliśmy w prawie każdym pokoju - wystarczy wstawić drzwi i półki i szafa gotowa

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja u siebie bede miala szafy...ale zastanawiam sie zeby jeden pokoj 12 m przeznaczyc na garderobe...

  11. #31

    Domyślnie garderoba

    Budując dom, budujemy wygodny styl życia.
    Obecnie mam cztery pokoje, w każdym szafa i kiedy mam coś znaleźć... no to wiadomo co sie dzieje.
    Dlatego w domu mam przewidziany pokój (niewielki bo 2,20 na 3,50,) na garderobę. Rupieciarnia przewidziana jest na niewielkim strychu.
    mama

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Oczywicie, że garderoba. Co do tego to nie mieliśmy z Ewą żadnych wątpliwości. Temat poza dyskusją.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jestem zdecydowanie za garderobami

  14. #34

    Domyślnie

    Jestem ZA !!!! Dlatego u nas będzie garderoba -tylko nasza , przy sypialni- ok10m2 oraz druga ( na walizki, sprzęt turystyczny, ozdoby świąteczne ) 3,5m2 i dwie wnęki na szafy zabudowane w sypialniach, Mieszkając w blokowisku mam dosyć kominowania jak rozciągnąć powierzchnię na schowki, ubrania , kolekcję toreb i butów

  15. #35

    Domyślnie

    Garderoba? To jest to, co tygrysy lubią najbardziej Wybierając projekt domu widziałam, że nie może być on zbyt duży (czytaj: zbyt kosztowny w budowie i eksploatacji). Ale nawet bardzo mały dom powinien zapewnić minimum komfortu przyszłym właścicielom. A garderoba jest moim zdaniem takim właśnie minimum komfortu. Gdybym była zmuszona do wybierania pomiędzy dwoma łazienkami a łazienką i garderobą, na pewno wybrałabym to drugie rozwiązanie. W rodzinie takiej, jak nasza, w której dzieci już odeszły z domu albo uczynią to lada moment, znacznie ważniejsze od posiadania dwóch łazienek jest właśnie takie pomieszczenie, w którym można się spokojnie przebrać po pracy i gdzie można swobodnie poukładać (porozkładać ) swoje ubrania. Jeden rzut oka i już wiem, gdzie mam ulubioną bluzę. Szafy tak - ale tylko wtedy, gdy spełniają rolę bieliźniarek, czyli miejsc przechowywania pościeli.

  16. #36

    Domyślnie

    Hmmm. Nie za bardzo do mnie trafia, jaki większy komfort niesie garderoba w porównaniu z baaardzo szeroką i głęboką szafą wnękową (np. 4m szer. i 1m głębokości).

    Tym bardziej że za taką szafą przemiawia również optymalniejsze wykorzystanie przestrzeni.
    W garderobie procent wykorzystania powierzni jest mniejszy no i jeszcze mamy rogi w których dostęp już nie jest taki przyjemny.

  17. #37

    Domyślnie

    Zdecydowanie garderoby! W projekcie naszego domu maz ma swoja i ja mam swoja Wiec nie bedziemy musieli rano przepychac sie, aby dostac sie do garniturow, kostimow, etc. W pokojach dzieci zaplanowane dwie bardzo duze szafy wnekowe (kazde dziecko ma pokoj o rozm 20 m), dodatkowo jeszcze jedna garderoba na pietrze (na posciel, etc) W obecnym mieszkaniu nie mamy garderoby, jest za malo szaf i to jest duzym problemem.

  18. #38

    Domyślnie

    Garderoba przy naszej sypialni,a w wiatrołapie duża szafa na obuwie i płaszcze.

  19. #39

    Domyślnie

    Przy naszej największej sypialni przycupnęły zgodnie: maleńka łazieneczka i mała... garderóbka. Co za radość!!
    To czyni z niej prawie niezależny a p a r t a m e n t!
    cele budzą szacunek

  20. #40

    Domyślnie

    Garderoby? jak najbardziej. Szafy we wnękach? też .Przy wiatrołapie zaprojektowaliśmy garderobe,w której kiedyś będzie duża szafa na wszystkie ubrania typułaszcze,kurtki i inne ubrania wierzchnie na wszystkie sezony/ wreszcie nie będę przenosiła ich z szafy do szafy/poza tym będą półki na buty/też wszyskie/ dobrze by było gdyby zmieściły się tam jeszcze torebki,torby podróżne itp.Druga garderoba będzie na poddaszu.W jednej sypiałni będzie miejsce na szafę we wnęce / a raczej bieliżniarke wym.230x40 cm./W innych sypialniach niestety nie udało się zrobić wnęk .Pozdrawiam
    Ula

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony