dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie koszty pracy spalinówka a elektryczna pilarka

    Witam.
    Stoje przed wyborem spalinówka czy el.
    Potrzeby to 65 % cięcie gałęziówki przed domem 30 % to wycinka gałęziówki w polu 5 % inne.
    Moje pytanie jakie w przyblirzeniu są różnice w kosztach pocięcia 1m3 drewna spalinowa a jakie elektryczna, przyjmując oczywiście taką sama długośc przycinania pniaków?
    Pozdrawiam, za odpowiedzi z góry dziękuje.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Jeśli głownym kryterium ma być wydajność, to tylko spalinówka, ma dużo większą moc i jest bardziej mobilna. Elektryczna pilarka nadaje się tylko dla majsterkowiczów
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli choćby jeden procent robót jest poza zasięgiem prądu, to nie wiem nad czym tu się zastanawiać.
    Tu była reklama.

  4. #4

    Domyślnie

    Moze wyraziłem się nie precyzyjnie.
    Co do ciecia w polu to jasne ze to tylko ze spalinowka, ale jak bym wzia elektryczna to na czas prac w polu spalinowke bym porzyczal.
    Chodzi mi to czy wydam wiecej na benzyne i olej do silnika czy na energie elektryczna gdy bede cia galeziowke przed domem.

  5. #5

    Domyślnie

    Przede wszystkim wydasz trzy razy więcej na spalinówkę. Piła elektryczna jest dużo tańsza, znacznie ciszej pracuje ale jest dużo bardziej delikatna (zajeździłem już dwie ale trzecią mam też elektryczną). Jeżeli planujesz cięcie głównie gałęziówki to nie jest to duże obciążenie dla piły a elektryczna jest mniej kłopotliwa pomijając przewód elektryczny oczywiście.
    ppp.j

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7dębów
    Chodzi mi to czy wydam wiecej na benzyne i olej do silnika czy na energie elektryczna gdy bede cia galeziowke przed domem.
    I jedno i drugie to marginalne koszty, i nie wiem czy przy zakupie ten czynnik prać pod uwagę Ale jak już, to elektryczna chyba będzie tańsza. Pociąć mter sześcienny drewna, przy małej spalinówce, to wyjdzie jakieś 1, max 2 litry paliwa. Czyli max 8 zł, plus olej (grosze). Teraz policz ile energii zużyje przez godzine Twoja elektryczna maszynka.
    Tu była reklama.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Ale jak Ci się trafi okazja okazjonalnego zakupu drzewa w lesie, to co polecisz kupić drugą piłę tym razem spalinową. Jeśli chodzi o hałas to jest cichsza ale dużo, dużo mniej wydajniejsza.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Ale jak Ci się trafi okazja okazjonalnego zakupu drzewa w lesie, to co polecisz kupić drugą piłę tym razem spalinową. Jeśli chodzi o hałas to jest cichsza ale dużo, dużo mniej wydajniejsza.
    Przecież napisał, że może porzyczyć spalinówkę!
    Jest jeszcze jeden atut elektrycznej piły, a mianowicie można nią ciąć w pomieszczeniach zamkniętych.
    Acha, co do wydajności, to chyba nie ciołeś nigdy piłą elektryczną.
    Sam posiadam Sthila 1800W elektryczną, ciołęm też spalinową chyba Sthil 23 lub 230 nie pamiętam, wielkiej różnicy nie zauważyłem.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Aparat tlenowy na dziób i spalinówką też można
    A ten dźwięk co ucho pieści...
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Aparat tlenowy na dziób i spalinówką też można
    A ten dźwięk co ucho pieści...
    Agregat prądotwórczy do lasu i tniesz
    A i do innego urządzenia też może się przydać.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Poddaję się
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Poddaję się

    Dobrze że tak szybko bo muszę wychodzić do pracy.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Cytat Napisał rusek007
    Poddaję się
    Ale i tak kupię se spalinówkę
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    prawdopodobnie koszty eksploatacyjne są podobne ze wskazaniem na nieco tańszą elektryczną. Spalinówka wiadomo to olej(np.15zł), to świeca około 10zł, to filtr od 10zł w górę, itd..., do spalinówki leję paliwo i płacę akcyzę na autostrady.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  15. #15

    Domyślnie

    dokładacie koszty oleju tylko do spalinówki a elektryczną to się nie smaruje? Spalinówka to "wolność, przestrzeń wiatr na twarzy" a tu kabel,czułbym się jak pies na łańcuchu. Miałem kosiarkę do trawy na prąd
    sprzedałem za grosze żeby uwolnić się od kabla. Akcyzą za benzynę to bym się nie przejmował bo w końcu ile jej spalę a jak butlę turystyczną naładuję na stacji to z mojego pikniku też kawałek asfaltu położą.

    pozdrawiam

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Jeśli głownym kryterium ma być wydajność, to tylko spalinówka, ma dużo większą moc i jest bardziej mobilna. Elektryczna pilarka nadaje się tylko dla majsterkowiczów
    Bzdura. Mam elektryczną (Bosch 1600W), wyciąłem nią prawie 200 sosen. Każdą pociąłem na kawałki i obciąłem gałęzie. Elektryczna ma tę zaletę, że pracuje (i żre prąd) tylko wtedy kiedy tniesz.

    Faktycznie, kabel trochę przeszkadza na początku, ale można się przyzwyczaić.

  17. #17

    Domyślnie

    Ale chyba spalinówka na "wolnych obrotach" spala minimalnie ?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Minimalnie, pewnie łyczek na godzinę.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  19. #19

    Domyślnie

    Ja mam spalinowa makite i kupiłem ja troszkę bez zastanowienia powiem szczerze ze teraz jak bym miał kupować jeszcze raz to bym kupił dobra pile elektryczna zamiast spalinowej. Do prac domowych elektryczna w zupełności wystarcza wystarczy dokupić tylko 20 metrowy przedłużacz. Teraz nieraz cos potrzebuje przyciąć i specjalnie musze jechać kupić benzynę i olej żeby zrobić miesznke a tak wystarczył by przedłużacz i nie musze się martwic o paliwo ( paliwo tez nie może stać zbyt długo bo wietrzeje) . Wiec jeżeli ktoś potrzebuje urzywac pilarkę kilka razy w roku to polecam żeby sobie kupił elektryczna.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Ja mam spalinowa makite i kupiłem ja troszkę bez zastanowienia powiem szczerze ze teraz jak bym miał kupować jeszcze raz to bym kupił dobra pile elektryczna zamiast spalinowej. Do prac domowych elektryczna w zupełności wystarcza wystarczy dokupić tylko 20 metrowy przedłużacz. Teraz nieraz cos potrzebuje przyciąć i specjalnie musze jechać kupić benzynę i olej żeby zrobić miesznke a tak wystarczył by przedłużacz i nie musze się martwic o paliwo ( paliwo tez nie może stać zbyt długo bo wietrzeje) . Wiec jeżeli ktoś potrzebuje urzywac pilarkę kilka razy w roku to polecam żeby sobie kupił elektryczna.

    Ciekawy argument
    Bez przesady, chyba w misce paliwa nie trzymasz?
    A w kanistrze napewno nie zwietrzeje
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony