dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Sorki ale trzymajac paliwo nawet w karnistrze to ono wietrzeje. Paliwo tak samo jak kazdy produkt ma jakis okres który mozna go przetrzymywac bez utratu jego wlasciwosci.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Ale nie w czasie jednego roku!!
    Jak kupisz 5 czy 10 litrów to spoko, gorzej jak kupisz cysternę, to wtedy na pewno zwietrzeje
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #23

    Domyślnie

    No właśnie byś się zdziwił paliwo po kilku miesiącach będziesz miał już zwietrzałe i piła nie będzie miała już swojej mocy. Paliwo do pilarki zawsze powinno być świeże i kupowane na bieżąco, ale to już nie o to chodzi, koszty użytkowania pilarki elektrycznej są dużo mniejsze.

  4. #24

    Domyślnie

    Odnośnie paliwa do pilarki, z tym wietrzeniem to szczera prawda. Nie może gługo stać, tym bardziej mieszanka. Benzyna wietrzeje, olej nie, w ten sposób zmienia się jej skład. Zalejesz taką starszą mieszankę do piły i będzie kopcić niemiłosiernie. Jeszcze mała wskazówka do tych, co używają spalinówki okazjonalnie. Nie zsotawiajcie na długi czas maszyny zalanej paliwem. Benzyna zwietrzeje, a pozostały olej może posklejać w gaźniku memebrany - trza wtedy do serwisu jechać

    Wracając do dyskusji na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia od.....

    Jeżeli ktoś tnie tylko pod domem i niezbyt często, a do tego jest na bakier z silnikami spalinowymi, to dobra elektryczna piła będzie super rozwiązaniem. Przed zakupem zapytajcie czy dany model posiada wyłącznik termiczny.
    Tu była reklama.

  5. #25

    Domyślnie

    A nie lepiej zamiast takiej elektrycznej pily trajzege sobie sprawic?

    Nie wiem czy slowo trajzega jest zrozumiale we wszystkich regionach kraju , wiec wyjasnie ze to taki stolik z tarcza tnaca napedzana elektrycznym silniczkiem.

  6. #26

    Domyślnie

    ale z trajzegą nie będziesz latał po podwórku i przycinał nią gałęzi drzew natomiast deskę przyciąć się da pilarką elektryczną (lepsza do tego od spalinowej bo ma węższy łańcuch i przez to precyzyjniejsza).
    Tak czy owak w domu przydałoby się parę pił:
    1. stolikowa z dużą tarczą (trajzega) - na wypadek cięcia wzdłużnego/obrabiania np. bali
    2. tarczowa ręczna - np. deski w dużych ilościach wygodnie można przycinać na wymiar - chociaż do domu zbędna, bo tu wystarczy ręcznie
    3. łańcuchowa (elektr. lub spalinowa albo obie naraz)
    4. Wyżynarka - np. otwór w wygódce elegancko wyciąć można
    5. ręczne:...różne rodzaje...
    ale komu to wszystko niezbędne?
    Dla mnie konieczne będzie łańcuchowa elektr. i ręczne. Reszta to fanaberie dla zaawansowanych majsterkowiczów bo ja mebli sobie robić nie będę.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  7. #27

    Domyślnie

    Odgrzebałem stary wątek bo mam zamiar kupić elektryczną.Cięcia niewiele i to nie kosiarka za którą trzeba biegać.
    Do właścicieli elektrycznych.Jakiej firmy,na co zwracać uwagę przy kupnie.

  8. #28

    Domyślnie

    mc elektryczną Makitę. Jest bardzo dobra.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony