dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Muszę kupić nową pralkę. Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić na jakie parametry należy zwrócić uwagę i jakie są najlepsze?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Co do najlepszych, to nie wiem, jakie sa najlepsze. Ja uzytkuje pralke Whirlpoola i jak na razie jestem bardzo zadowolona.
    Jesli chodzi o parametry, to zwroc uwage, czy jest mozliwosc prania polowy wsadu-oszczedza to wode i energie.

  3. #3

    Domyślnie

    ładowaną od góry - wygodna, zabiera mniej miejsca i nie rzuca się w oczy

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Ważny jest duży otwór do wsadu aby bez kłopotu włożyć kołdrę, krtkę, koc itp.
    Programator elektroniczny - bez mechanicznych części ma zdecydowanie większą trwałość, filtr samoczyszczący (praktycznie zerowa obsługa), system wagowy, należy unikać pralek ARDO znam już 4 przypadki bardzo niepochlebnych opinii.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli nie jesteś podłączony do kanalizacji i nie masz przydomowej oczyszczalni ścieków to zwróć uwagę na ilość wody pobieraną przez dany model pralki do cyklu prania. Jeśli chodzi o wilrowanie to tutaj patrz nie na ilość obrotów tylko na klasę efektywności wirowania - pralka wirująca z prędkością 1000 obrotów może skuteczniej wirować niż inny model wirujący z częstotliwością 1200 obr/min. patrz też na zużycie prądu. Najlepiej aby pralka miała trzy symbole "A" określające jej efektywność wykorzystania wody, prądu i oraz wirowania.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja osobiście eksploatuję osmioletniego whorlpoola ładowanego od góry z mechanicznym programatorem i jak dotąd jeszcze nie zapraszalem do niego serwisanta

  7. #7

    Domyślnie

    Polecam CANDY formuła Inox, mam od 5-ciu lat i jestem b.zadowolona. Wiem, ze teraz sa nowe,które b.cicho pracują. Ja mam wsad z boku, a na górze przedłużony blat.Jest ok!

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam Electroluxa - b.dobra pralka ( ja mam model EWT 832 ).
    Połowa wsadu automatyczne dobieranie wody do obciążenia, filtr jak coś wpadnie zawsze można to znależć bez demontażu bębna, regulowane obroty do 800, bardzo małe zużycie energii i wody.
    Mam ją 2 lata i żadnych problemów - acha gwarancja na bęben 12 lat.
    pozdro

  9. #9

    Domyślnie

    A ja mam od 2 lat Boscha Maxx 4. Zalety: duża średnica otworu na bieliznę, głębokość 40 cm przy wsadzie 4,5kg, pełna elektronika(mały wsad, ważenie, dobór wody). Mała, zgrabna, pracuje bez zarzutu.Wada: tylko jedna - nie można całkowicie wyłączyć wirowania co w przypadku prania np. bluzek byłoby wskazane.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam 12 letnią polarowską Dianę. Po lekkim remoncie rok temu (łozyska i kołnierz - 200 zł) chodzi jak nowa.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też mam Whirpoola już od 3 lat, z wsadem z boku nie z góry (drzwi powinny być cały czas otwarte, żeby się w środku wietrzyło, więc jest wygodniej; poza tym na pralce zawsze można coś ustawić). Świetną rzeczą jest krótkie pranie - na 30 stopni - trwa 30 minut (można oczywiście temp. zwiększyć i wtedy trwa troszkę dłużej). I szczerze mówiąc najczęściej tej opcji używam. Zwróć uwagę czy można wybierac ilość obrotów przy wirowaniu - przyda się przy praniu np. swetrów wełnianych i czy jest krótka opcja prania - nie zawsze jest czas, żeby 2 godziny czekac na pranie.
    magero

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    ja lubie, gdy do pralki mozna dolozyc cos w trakcie prania. nowsze pralki ladowane od frontu wymagaja wyzerowania programu przed otwarciem drzwiczek.
    co do obrotow, to mniej niz 1000 jest nieporozumieniem.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Czemu mniej jak 1000 to nieporozumienie ???

    Ja praktycznie nie używam nigdy wiecej niz 400. Ubrania koszule spodnie itp. z naturalnych włókien po odwirowaniu na 800 są wygniecione i praktycznie nie do wyprasowania - no chyba że w maglu .
    Może ubrania z włókien syntetycznych można tak mocno odwirowywać ?
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    ja też uważam że 1000 obrotów to sporo i przydaje suię rzadko...
    mnie takze wystarcza 400
    pralka bosch
    i tyle

    snow
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  15. #15

    Domyślnie

    ja też uważam że 1000 obrotów to sporo i przydaje suię rzadko...
    mnie takze wystarcza 400
    pralka bosch
    i tyle

    snow
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  16. #16

    Domyślnie

    1000 jest akurat. Odkad mam tyle, wreszcie pranie wyjmuje dobrze odwirowane, dzieki czemu szybko schnie i nigdy nie gnije. Co do zagniecen, to unikam ich stosujac plyn zmiekczajacy pranie i porzadnie strzepujac przed rozwieszeniem.

  17. #17

    Domyślnie

    1000 jest akurat. Odkad mam tyle, wreszcie pranie wyjmuje dobrze odwirowane, dzieki czemu szybko schnie i nigdy nie gnije. Co do zagniecen, to unikam ich stosujac plyn zmiekczajacy pranie i porzadnie strzepujac przed rozwieszeniem.

  18. #18

    Domyślnie

    1000 jest akurat. Odkad mam tyle, wreszcie pranie wyjmuje dobrze odwirowane, dzieki czemu szybko schnie i nigdy nie gnije. Co do zagniecen, to unikam ich stosujac plyn zmiekczajacy pranie i porzadnie strzepujac przed rozwieszeniem.

  19. #19

    Domyślnie

    1000 jest akurat. Odkad mam tyle, wreszcie pranie wyjmuje dobrze odwirowane, dzieki czemu szybko schnie i nigdy nie gnije. Co do zagniecen, to unikam ich stosujac plyn zmiekczajacy pranie i porzadnie strzepujac przed rozwieszeniem.

  20. #20

    Domyślnie

    czy ktos wie, co sie dzialo z Forum przez ostatni weekend?
    przed chwila ze zdumieniem odkrylam, ze moje wysilki, by wyslac wiadomosc byly jednak owocne (stad az tyle jednakowych postow) i wyglada to raczej bez sensu
    Pozdrowienia dla cierpliwych
    ma

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony