dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121
  1. #1

    Domyślnie Ile cm wełny na ocieplenie poddasza ?

    Witam
    Za kilka dni chcę ocieplić poddasze użytkowe.Między krokwie ( 18 cm ) planuję położyć top rocka 15 cm.Oczywiście jeszcze dochodzi wełna na ruszcie i tu mam pytanie ,ile cm i jaki rodzaj położyć "aby było ciepło i OK "
    pozdrawiam
    Radek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Standard to 15cm+5cm, ale polecam 15+10 (tak zamierzam u siebie zrobić).
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Czesc Radek , mysle , ze cieplo bedziesz mial zawsze , jak dobrze "napalisz" , lepsza izolacja ( nie zawsze wieksza) to mniejsze koszty...
    tak mysle , expertem nie jestem.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja układalem 15 + 5 ale bede dokladal dodatkowa piatke na skosach, a na syfit che dac dodatkowe 10cm. Dobrze ocieplone poddasze to dobry konfort w lecie i w zimie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Sęk w tym, że jak źle (za mało) ocieplisz to będziesz miał bardzo ciepło .. latem i zimno .. zimą. A chyba wolałbyś mieć chłodno latem i ciepło zimą, nie?
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Latem w upaly 20cm welny mineralnej zapewni ci komfort ?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Czy mozna i co sadzicie o takim ociepleniu poddasza uzytkowego: po miedzy krokwie wełna 15cm + na krokwie w poprzek styropian 5-10cm ?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  8. #8

    Domyślnie

    Kiedys zadalem podobne pytanie , dlatego ,ze coraz wiecej inwestorow daje welne i styropian , a ja wciaz nie wiem , jakie sa zalety i wady takiego rozwiazania.

  9. #9

    Domyślnie

    Ocieplnie poddasza nie powinno byc palne dlatego stosuje sie na jego ocieplenie welne. Styropian w kontakcie z ogniem wytwaza grozne dla zdrowia toksyny.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Ocieplnie poddasza nie powinno byc palne dlatego stosuje sie na jego ocieplenie welne. Styropian w kontakcie z ogniem wytwaza grozne dla zdrowia toksyny.
    jezeli zacznie sie palic to zanim zapali sie ocieplenie ktore jest pod plytami GK (ktore stanowia nie mała ochrone przed ogniem) to dym ktory powstanie podczas spalania wyposazenia domu szybciej nas zabije zanim zacznie sie palic styropian.Wiec jezeli chodzi o samo zabezpieczenie przed ogniem to jest mniej znaczace.
    Czy z innych wzgledow wskazane lub nie jest ocieplenie skosow styropianem samym lub w polaczeniu z welna?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  11. #11

    Domyślnie

    Czy to prawda że jeśli folia jest wysokoprzepuszczalna np Tyvek Solid, to wełne mozna dawać na styk do folii (bez pustki powietrza?).
    Pokrycie dachówka cementowa.

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Mozna , ale czy pozostawienie pustki wentylacyjnej dla folii wysokoparoprzepuszczalnej nie jest lepszym rozwiazaniem ?

  14. #14

    Domyślnie Re: Ile cm wełny na ocieplenie poddasza ?

    Za kilka dni chcę ocieplić poddasze użytkowe.Między krokwie ( 18 cm ) planuję położyć top rocka 15 cm.Oczywiście jeszcze dochodzi wełna na ruszcie i tu mam pytanie ,ile cm i jaki rodzaj położyć "aby było ciepło i OK "
    tem sam problem - tylko: też mamy krokwie 18cm, czy w takim razie nie należy dawać wełny 18??
    "centymetry" wełny te właściwe są po jej rozprężeniu (?) czy nie powstaje pustka 3 cm?
    i druga warstwa wełny 5 cm?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ja dałem 15 cm między krokwie , 5 cm pod ruszt GK na skosach , a na suficie dałem 2 x 15 cm bo zostało mi wełny 15 cm wiec między ruszt na suficie poszła też 15 cm.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    A jest wełna 18? Jeżeli jest, to mopżna, przy folii wysokoprzepuszczalnej pustki być nie musi (choć jak jest, to przecież nie prezeszkadza w niczym).

    Mnie bardziej intryguje ten styropoian na krokwie (druga warstwa).
    Wady - mniej cicho
    Zalety - dla mnie super - i szybciej się robi, niż wełnę i łatwiej ułożyć. A propos, czy jakby był na wpust, to mogę zrezygnować z folii izolacyjnej od środka??? Przecież styropian (może uszczelnić połączenia) też nic nie przepuszcza....
    Czy tak można? Ma tak ktoś???

  17. #17

    Domyślnie

    A jest wełna 18? Jeżeli jest, to mopżna, przy folii wysokoprzepuszczalnej pustki być nie musi (choć jak jest, to przecież nie prezeszkadza w niczym).
    jest.
    z wstępnych wycen:
    isover 18 cm (mineralna) rolka 5,7 m2/1,20cm szer - 4,75 mb m2=21,62 brutto (czyli 123,23 za rolkę)

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    A jest wełna 18? Jeżeli jest, to mopżna, przy folii wysokoprzepuszczalnej pustki być nie musi (choć jak jest, to przecież nie prezeszkadza w niczym).

    Mnie bardziej intryguje ten styropoian na krokwie (druga warstwa).
    Wady - mniej cicho
    Zalety - dla mnie super - i szybciej się robi, niż wełnę i łatwiej ułożyć. A propos, czy jakby był na wpust, to mogę zrezygnować z folii izolacyjnej od środka??? Przecież styropian (może uszczelnić połączenia) też nic nie przepuszcza....
    Czy tak można? Ma tak ktoś???
    a drugiej warstwy wełny nie robi sie szybko????? jak dla mnie to najszybszy etap i najłatwiejsze ułożenie , 100 razy łatwiejsze od styro , bo jak mam pomontowane uchwyty do rusztu , to całą szerokością rolki wełny rozwijam od góry do dołu nadziewając na uchwyty , odginając je po nadzianiu wełny żeby się trzymała układam na zakladkę przy krokwiach, 20 minut i cały pokój zrobiony , ze styropianiem byłaby większa zabawa , pozatym wełna jest niepalna i lepiej uszczelnia niż styro, i dlatego nie daje się na poddasza.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Czy mozna i co sadzicie o takim ociepleniu poddasza uzytkowego: po miedzy krokwie wełna 15cm + na krokwie w poprzek styropian 5-10cm ?
    Chcialem tak zrobić ale nie zrobiłem ponieważ znajomy tak zrobił i myszy cały styromian poszatkowały w granulki, słychać za płytami jak myszy rajcujš a w wełnie nie będš ganiać.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Też słyszałem, że jak ociepli się dach styropianem to myszy mogą go zjeść.. (Przypomniała mi się bajka o Popielu.. )
    A tak to jak jest krokwia 18cm to dałbym 15cm wełny. Jak się rozpręży to ma jeszcze 3cm, a jak nie zajmie całych 3cm to będzie dylatacja. Nie jest niezbędna, ale przydatna...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony