dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 211 z 211
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.357
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    No naprawdę to takie bardzo skomplikowane jest?
    Wiesz, zrobiłem tak. Kupiłem kratki z żaluzją. Już trzeciego dnia po przymknięciu śmierdziało mi w łazience. Więc dalej mi dmucha zimnym po plecach. Bo problemem nie jest ilość wymienianego powietrza zimą - to jest OK. Nie OK jest temperatura powietrza wpadającego przy wentylacji grawitacyjnej zimą.
    Za to ilość powietrza wpadającego jest problemem latem. Bo w upały mam sporo cieplej w mieszkaniu, niż jest na zewnątrz. Ale powietrze stoi i jakoś nie chce wlecieć to chłodniejsze zza okna. Nawet jak okno otworzę (co jest trochę niefajne, bo ruchliwa ulica za oknem).

  2. #202
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wiesz, zrobiłem tak. Kupiłem kratki z żaluzją. Już trzeciego dnia po przymknięciu śmierdziało mi w łazience.
    Yyyyy... no to pretensje do hydraulików.
    Zalej wszystkie kratki wodą, bo masz gdzieś podciśnienie, które wyciąga ci wodę z syfonu.

  3. #203
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Za to ilość powietrza wpadającego jest problemem latem. Bo w upały mam sporo cieplej w mieszkaniu, niż jest na zewnątrz.
    Współczuję.
    Tzn. nie współczuję, bo ja nie mam takich problemów. Gdybym miał, to bym współczuł.
    Czyli coś masz moderowano. Jeżeli latem masz większą temp. w domu, niż na zewnątrz, a temp. na zewnątrz dochodzą do 30*C, to ja nie wiem...
    Wyłącz lodówkę, bo agregat padnie.
    Albo zainwestuj parę groszy i zrób w domu saunę! 10zł/godz.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 22-10-2017 o 17:27 Powód: Wulgaryzmy.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.357
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Zalej wszystkie kratki wodą, bo masz gdzieś podciśnienie, które wyciąga ci wodę z syfonu.
    Nie. To wilgoć i różowy nalot na płytkach tak śmierdzą a robią się błyskawicznie.



    To śmierdzi stęchlizną, nie fekaliami.

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Jeżeli latem masz większą temp. w domu, niż na zewnątrz, a temp. na zewnątrz dochodzą do 30*C, to ja nie wiem...
    Dziwne? W samochodzie nie masz cieplej, jak wsiadasz do zaparkowanego na słońcu? W domu do tego sporo urządzeń jeszcze dogrzewa.

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Albo zainwestuj parę groszy i zrób w domu saunę! 10zł/godz.
    Dziękuje za takie rady poniżej poziomu gimbazy. Kupiłem klimę. Temperaturę zbija. Jednak powietrza świeżego nie dostarcza. Dlatego w domu robię wentylację mechaniczną. Ale też 1K zł zaoszczędzone rocznie drogą nie chodzi. No i bez tego bym nie mógł legalnie grzać prądem nawet przy wspomaganiu kominkiem, bo EP nie zmieściłoby się w limicie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-10-2017 o 18:01

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ano nie! Także im bardziej zimno, tym większa strata na ogrzewaniu. A ja se ręcznie to reguluję.
    No i wszystko w tym temacie.
    Czyli, jak jest zimno, to siedzisz w smrodzie ?
    Bo widzisz - mój dom (właściwie jego mieszkańcy) potrzebuje wymiany 100m3/h
    Niezależnie, czy jest "odwilż", czy mróz, to zawsze zużywamy tyle samo powietrza. Rekuperator i tak odbiera jakieś 80% energii (może nico mniej), wiec straty mnie nie interesują, mam zawsze świeże powietrze w domu bez skakania po stołkach.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #206
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Czyli, jak jest zimno, to siedzisz w smrodzie ?
    Bo widzisz - mój dom (właściwie jego mieszkańcy) potrzebuje wymiany 100m3/h
    Niezależnie, czy jest "odwilż", czy mróz, to zawsze zużywamy tyle samo powietrza.
    No to niedobrze!
    To zacznij regulować, bo przy stałym napływie powietrza, się po prostu kiedyś przeziębicie
    Poczytaj o gęstości powietrza i nie dziękuj.

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    No to niedobrze!
    To zacznij regulować, bo przy stałym napływie powietrza, się po prostu kiedyś przeziębicie
    Zastanawiam sie, skad u Ciebie tyle samozaparcia w produkowaniu głupawych i nie wnoszących nic do tematu wpisow...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #208
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Skąd?
    Ano odtąd, kiedy stwierdziłeś (stwierdziliście z kolegami i koleżankami), że ja nie miałem nigdy płyty indukcyjnej.
    Tak samo ty nie miałeś alergii - rozumisz?

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja stwierdziłem ? Możesz zacytować?
    (jak Cię już odwieszą)

    Bo za to, co piszą inni to nie do mnie kieruj pretensje.
    Ja przecież twierdziłem, że musisz kompletnie nie mieć talentu kulinarnego, skoro nie potrafisz gotować na indukcji i przez to nazywasz ją "gów..em"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #210

    Domyślnie

    U siebie mam wentylację grawitacyjną, ale po pół roku mieszkania widzę wiele niedoskonałości tego systemu. Kanałów wentylacyjnych mam na tyle dużo, że spokojnie mogę przerobić na wentylację mechaniczną z odzyskiem z rekuperatorem w piwnicy lub na strychu. Jedyne co zastanawia, to smog z dużego osiedla na którym mieszkam. Mam dom na północy osiedla i w ten weekend, kiedy wiatr wiał z południa wieczorem po prostu nie dało się oddychać na zewnątrz. Co wtedy robić? W przypadku wiatrów zachodnich, wschodnich i północnych problemów z powietrzem raczej nie będzie.
    130m2 powierzchni użytkowej, 145m2 pow. ogrzewanej, dodatkowo piwnica 70m2, ocieplenie ścian 15cm białego, ocieplenie poddasza 24cm grafitowego, 100% podłogówka + 2 grzejnik w łazienkach i 1 grzejnik w piwnicy w pralni, ogrzewanie Skam- P Plus 12kw + Iryd PID, panele słoneczne

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Filtr F7, przed nim G4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony