dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 211
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    sSiwy12
    Na maksa to znaczy tyle ile będziesz używał w nocy nie mniej niż wymagana wymiana powietrza. I obyś się nie zdziwił jak zrobisz pomiary na I biegu (jesli ci tylko I bieg zapewnia minimum powietrza). Jak ludek z miernikiem będzie robił pomiary to szczególnie zwróć uwagę na pasmo 30...300 Hz. co się tam wyprawia z hałasem.
    Pozdrawiam

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a czy w wentylacji mechanicznej da sie jakos wykorzystac istniejace kanaly wentylacji grawitacyjnej? zakladajac ze kanal wentylacyjny jest w kazdym pomeszczeniu.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor

    Większy komfort zamieszkiwania zapewniają choćby systemy ogrzewania grzejnikowego, mieszanego, podłogowego, ściennego, piecami akumulacyjnymi, elektrycznymi/wodnymi grzejnikami konwektorowymi itd.
    Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz... gorszej bzdurą czytałem właśnie tylko o cegle z Porothermu w innym wątku...

    Mało jest gorszych systemów od ogrzewania powietrznego.
    Człowieku, kiedy zrozumiesz że ogrzewanie powietrzne to nie tylko grzanie a cały system...

    Nie będę ponownie pytać o oferty do mojego domu. Nie sadzę aby przy akceptowalnych wymaganiach coś się przez ten czas zmieniło. Opcja standard niestety nie spełnia akceptowalnych wymagań. Gadka była przeważnie taka my sprzedamy piec a kanały zrób se pan sam tak będzie taniej (w domyśle jak będzie źle działać to pocałuj nas w nos bo samemu żeś se robił instalacje ). Jak zaczynały sie rozmowy o konkretach to okazywało sie że nie będzie juz tak "tanio" jak ma być cicho, bo trzeba dawac dobre anemostaty, drogie kanały itp. , trzeba dawać tłumiki akustyczne. Jak sie da tłumiki to rosną wtedy opory to trzeba zwiekszac przekroje kanałów a na to nie ma miejsca wiec trzeba dawać mocniejsze wentylatory a takich nie ma w piecach albo sa tylko piec jest dużo drozszy i pochłania więcej prądu. Jak sie da tłumiki to z czyszczeniem nie tak prosto bo szczoty sie nie wsadzi. To samo z wilgotnością. Jak ma być sensowny nawilżacz to musi być opcja ekstra (dużo drozsza) parowy bo pleśnie bakterie itp. będa się rozsiewały i do tego koszmarne ilości prądu do gotowania i odparowania wody. Tak samo z filtrami. Jak ma być dobry to tylko z wkładami jednorazowymi przyzwoitej klasy (czytaj drogimi). Wielokrotnego użytku i elektrostatyczne to badziewie przepuszcajace cześciowo syfy. Do tego nastepna opcja UV. itd. itd. itd. Zaczyna to wszystko pączkować rozrastać się i końca wydatków nie widać. A to tylko koszta inwestycyjne.
    Ale wypisujesz głupoty... Wysłałem zapytania o ofertę do 4 firm i każda z nich zaproponowała w pełni profesjonalne podejście do tematu... pełny system od A do Z z wykonawstwem... twoje doświadczenia z firmą krzak to jakaś amatorszczyzna do kwadratu...

    Wg Ciebie ile kosztuje taki pełny system ?

    A co do pomiarów po co mam mierzyć coś czego nie słyszę ?

    A w celu rozwiania wątpliwości co do systemu radzą po prostu odwiedzić jakiś dom i sprawdzić "nausznie" w praktyce jak to działa... firmy instalacyjne raczej nie robią z tym problemu... inaczej wygląda to tak jakby ślepy rozmawiał o kolorach...
    All rights reserved.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Dopuser
    Czemu się denerwujesz. Moim zdaniem to raczej chyba Ty nie wierzysz w to co piszesz że niby ogrzewanie powietrzne w podstawowym standardzie zapewnia jakiś komfort . Zapewnia taki komfort o jakim pisałem. Do tego dochodzi jeszcze praca zrywami czyli na zmianę dmucha na ciebie gorące powietrze a potem zimne. Miałem to nieszczęście że byłem zmuszony przebywać przez wiele lat w pomieszczeniu z takim ogrzewaniem . W żadnym sensownym systemie nie ma takich wad że coś na ciebie dmucha. Kolego gdzie tu masz jakikolwiek komfort W standardzie nie ma mowy o pracy ciągłej, nie ma mowy o nawilżaczu, dobrym filrze, UV itp.
    Ludzie od marketingu mówią że system jest super bo można sobie to czy tamto dobudować, może i można, ja powiem jednak koniecznie trzeba bo inaczej jak nie dobudujesz to będzie kaszana.
    Pozdrawiam
    P.S.
    Jak nie chcesz to nie mierz ale wtedy nie mów że masz system prawidłowy i spełnia nawet stare komunistyczne wymagania.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    ... Do tego dochodzi jeszcze praca zrywami czyli na zmianę dmucha na ciebie gorące powietrze a potem zimne.
    Ręce i nogi się załamują od Twoich tekstów... gdzie widziałeś by dmuchało na zmianę zimne i ciepłe ? Piec jest o modulowanej mocy to raz... w przypadku ogrzewania dmucha tylko ciepłe albo w ogóle nie dmucha... po co ma dmuchać zimne skoro chcesz ogrzewać a nie chłodzić... kolejny raz zauważam że piszesz jak ślepy o kolorach... zresztą poczytaj sobie co nieco o piecu: http://www.polskikomfort.pl/piec.html

    Miałem to nieszczęście że byłem zmuszony przebywać przez wiele lat w pomieszczeniu z takim ogrzewaniem . W żadnym sensownym systemie nie ma takich wad że coś na ciebie dmucha.
    Ciekawym czy to było mieszkanie... ja piszę z perspektywy kilkuletniego korzystania z systemu w parktyce w domu... podmuchu powietrza możesz odczuć tylko w odległości do 30 cm od kratki nawiewnej...

    Kolego gdzie tu masz jakikolwiek komfort W standardzie nie ma mowy o pracy ciągłej, nie ma mowy o nawilżaczu, dobrym filrze, UV itp. Ludzie od marketingu mówią że system jest super bo można sobie to czy tamto dobudować, może i można, ja powiem jednak koniecznie trzeba bo inaczej jak nie dobudujesz to będzie kaszana.
    Nie słyszałem jeszcze o piecu nadmuchowym pracującym w pracy ciągłej... osiąga zadaną temperaturę i się wyłącza... dokładnie tak jak w innych systemach grzewczych... i przyjmij do wiadomości, bo wygląda że nie wiesz, że system grzewczy nadmuchowy jako standard powinien zawierać nawilżacz i filtr elektrostatyczny... jak ktoś robi oszczędnościowo to później wypoisuje "kwiatki" podobne do Twoich...

    Jeszcze raz proponuję byś odwiedził praktycznie dom z zainstalowanym systemem... ja tak zrobiłem zanim się zdecydowałem... znam jeszcze 2 duże domy gdzie systemik nadmuchowy działa i sprawuje się znakomicie...

    Tak na marginesie to wg mnie wprowadzasz ludzi w błąd w sprawie ogrzewania nadmuchowego...
    więcej info o ofrzewaniu nadmuchowym np. tutaj: http://www.polskikomfort.pl/cechy%20systemu.html
    All rights reserved.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Dopuser
    Widzisz to Ty sam sobie przeczysz i to raczej wyglada że to Ty piszesz jak ślepy o kolorach . Do mnie się czepiasz a sam potwierdzasz to co piszę:

    w przypadku ogrzewania dmucha tylko ciepłe albo w ogóle nie dmucha...
    Nie ma takiej sytuacji że nie dmucha bo wentylacja być musi cały czas i nie wolno jej wyłączać. Więc raz dmucha z kratek ok 60st C. a za chwilę 12 może 15 st. C. I wcale nie trzeba się przysuwać na 30cm aby poczuć że gorąc cię oblewa. Więc jest dokładnie tak jak pisałem. Jasne mozna dać następne urzadzenie typu grzałka elektryczna na b.drogi prąd. Czyli będziemy mieli już do zasilania pradem piec, wentylatory, nawilżacz parowy, lampę UV, i nagrzewnice elektryczną. więc na dodatek mamy jeszcze superekonomiczny system.

    Nie słyszałem jeszcze o piecu nadmuchowym pracującym w pracy ciągłej... osiąga zadaną temperaturę i się wyłącza... dokładnie tak jak w innych systemach grzewczych... i przyjmij do wiadomości, bo wygląda że nie wiesz, że system grzewczy nadmuchowy jako standard powinien zawierać nawilżacz i filtr elektrostatyczny... jak ktoś robi oszczędnościowo to później wypoisuje "kwiatki" podobne do Twoich...
    Nie słyszałeś bo rozwiazanie ogrzewania powietrznego przy pomocy pieca nadmuchowego to rozwiazanie z najnizszej półki jakościowej W innych systemach grzewczych nie ma takiej wady że coś na ciebie dmucha. Nawet zykły grzejnik wodny (płytowy czy konwektorowy) jak się wyłącza to trzeba podejść do niego i go dotknąć aby to odczuć. Przy ogrzewaniu podłogowym ściennym itp również nic na nikogo nie dmucha a temperatura podłogi jest praktycznie stała. Ponandto w tych systemach nie ma przymusu stosowania nawilżacza czy filtra. A niestety przy nadmuchu to przymus bo jak nie to będzie kaszana.
    Według mnie to Ty wprowadzasz ludzi w błąd bo nie potrafisz pisać obiektywnie o tym systemie tylko że niby ma same zalety a boisz się nawet zrobić pomiary . Prawda jest niestety inna. Pogadaj lub poszukaj wypowiedzi ludzi na forum którzy mieli okazje ćwiczyć te systemy w USA. Bo z tego kraju zaczynaja nas zalewać tym .....piii.
    Pozdrawiam
    P.S.
    Jeśli chodzi o podany link to czysta propaganda i marketing.

  7. #47

    Domyślnie

    Pytam z czystej ciekawosci..
    Co sie dzieje w domu z went. mechaniczna w przypadku braku pradu?
    U siebie mam went grawitacyjna. Prosta, skuteczna (w polączeniu z możliwoscią otwarcia, uchylenia, czy rozszczelnienia okna) , cicha i bezobslugowa.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nic się nie dzieje. Jak prądu nie bedzie kilka godzin, to może trzeba bedzie otworzyć okno. Wbrew pozorom wentylacja nie musi i nie powinna działać bez przerwy (dotyczy domów mieszkalnych).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Nie ma takiej sytuacji że nie dmucha bo wentylacja być musi cały czas i nie wolno jej wyłączać. Więc raz dmucha z kratek ok 60st C. a za chwilę 12 może 15 st. C.
    Stary, uparcie sie kompromitujesz w kwestii ogrzewania nadmuchowego... tak w ramach inteligencji ogólnej: cały czas - tak zimą i latem - jest wentylacja taka jak u Ciebie czyli grawitacyjna... nikt jej nie wyłącza... zimą wentyalcja wymuszona pojawia się tylko gdy piec grzeje... latem zaś może sobie chodzić na okrągło... od użytkownika zależy jak sobie ustawi...

    Jasne mozna dać następne urzadzenie typu grzałka elektryczna na b.drogi prąd. Czyli będziemy mieli już do zasilania pradem piec, wentylatory, nawilżacz parowy, lampę UV, i nagrzewnice elektryczną. więc na dodatek mamy jeszcze superekonomiczny system.
    Tak w ramach inteligencji ogólnej: piec to nic innego jak właśnie wentylator i nagrzewnica gazowa plus elektronika sterująca... najwyraźniej nie zerknąłeś na link dotyczący danych technicznych pieca... wiem, wiem... czysta propaganda... w rzeczywistości chodzi na korbę i węgiel

    Nie słyszałeś bo rozwiazanie ogrzewania powietrznego przy pomocy pieca nadmuchowego to rozwiazanie z najnizszej półki jakościowej
    Wiem, wiem... czysta propaganda...

    W innych systemach grzewczych nie ma takiej wady że coś na ciebie dmucha. Nawet zykły grzejnik wodny (płytowy czy konwektorowy) jak się wyłącza to trzeba podejść do niego i go dotknąć aby to odczuć. Przy ogrzewaniu podłogowym ściennym itp również nic na nikogo nie dmucha a temperatura podłogi jest praktycznie stała.
    Przeczytaj uważnie i postaraj sie zrozumieć: nic na Ciebie nie dmucha... kratki nawiewne są ustawiane z reguły pod oknami, w miejscach nie zastawianych meblami... żeby na Ciebie dmuchało musiałbys stać przy samej kratce...

    Ponandto w tych systemach nie ma przymusu stosowania nawilżacza czy filtra. A niestety przy nadmuchu to przymus bo jak nie to będzie kaszana.
    A warto by było żeby był taki przymus... uniknąłbyś np. problemu suchych śłuzówek zimą... a w tym systemie filtr mechaniczny to standard a nie przymus (po raz kolejny w ranach wiedzy o systemie)... u Ciebie nic nie filtruje i kurzu i też fajnie...
    All rights reserved.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dopuser
    Cytat Napisał inwestor
    Nie ma takiej sytuacji że nie dmucha bo wentylacja być musi cały czas i nie wolno jej wyłączać. Więc raz dmucha z kratek ok 60st C. a za chwilę 12 może 15 st. C.
    Stary, uparcie sie kompromitujesz w kwestii ogrzewania nadmuchowego... tak w ramach inteligencji ogólnej: cały czas - tak zimą i latem - jest wentylacja taka jak u Ciebie czyli grawitacyjna... nikt jej nie wyłącza... zimą wentyalcja wymuszona pojawia się tylko gdy piec grzeje... latem zaś może sobie chodzić na okrągło... od użytkownika zależy jak sobie ustawi...
    I właśnie o takim rozwiązaniu piszę. Okresowe wyłączanie wentylacji jest zabronione (już nie jeden obiekt nie został dopuszczony do uzytkowania przez SANEPID bo miał cyklicznie wyłączaną wentylację i musieli zmieniać i włączać na stałe). A już taki sposób pracy o którym napisałeś że wentylacja jest tylko gdy grzanie to już granda w biały dzień i kaszana do kwadratu Nie trzeba dużej wyobraźni aby przewidzieć jaki będzie zapach w domu po nocy gdy wyłączymy ogrzewanie na noc, co się zresztą często robi. I Ty chłopie piszesz tu o jakimś komforcie Oj coś wyglada na to że kompromitacja to raczej twoja specjalność No ale w twoim domu nikt ci nie zabroni oddychać zużytym powietrzem
    Jasne mozna dać następne urzadzenie typu grzałka elektryczna na b.drogi prąd. Czyli będziemy mieli już do zasilania pradem piec, wentylatory, nawilżacz parowy, lampę UV, i nagrzewnice elektryczną. więc na dodatek mamy jeszcze superekonomiczny system.
    Tak w ramach inteligencji ogólnej: piec to nic innego jak właśnie wentylator i nagrzewnica gazowa plus elektronika sterująca... najwyraźniej nie zerknąłeś na link dotyczący danych technicznych pieca... wiem, wiem... czysta propaganda... w rzeczywistości chodzi na korbę i węgiel
    Wszystko się zgadza nie widzę sprzeczności.
    Nie słyszałeś bo rozwiazanie ogrzewania powietrznego przy pomocy pieca nadmuchowego to rozwiazanie z najnizszej półki jakościowej
    Wiem, wiem... czysta propaganda...

    W innych systemach grzewczych nie ma takiej wady że coś na ciebie dmucha. Nawet zykły grzejnik wodny (płytowy czy konwektorowy) jak się wyłącza to trzeba podejść do niego i go dotknąć aby to odczuć. Przy ogrzewaniu podłogowym ściennym itp również nic na nikogo nie dmucha a temperatura podłogi jest praktycznie stała.
    Przeczytaj uważnie i postaraj sie zrozumieć: nic na Ciebie nie dmucha... kratki nawiewne są ustawiane z reguły pod oknami, w miejscach nie zastawianych meblami... żeby na Ciebie dmuchało musiałbys stać przy samej kratce...
    Akurat prawda miałem taka kratkę na ścianie a drugą na suficie. Więc znam to z praktyki. Fakt przeciągu nie było czuć ale było czuć jak wylewa się z tych kratek gorąc. A latem jak chodziło chłodzenie to już całkiem było przegwizdane
    Ponandto w tych systemach nie ma przymusu stosowania nawilżacza czy filtra. A niestety przy nadmuchu to przymus bo jak nie to będzie kaszana.
    A warto by było żeby był taki przymus... uniknąłbyś np. problemu suchych śłuzówek zimą... a w tym systemie filtr mechaniczny to standard a nie przymus (po raz kolejny w ranach wiedzy o systemie)... u Ciebie nic nie filtruje i kurzu i też fajnie...
    Nie mam problemu ze sluzówkami bo wilgotność nie spada u mnie poniżej 40% no może w czasie najwiekszych mrozów do 38% ale to tylko kilka dni w roku. Filtra też nie muszę mieć bo nie zawracam do pomieszczeń zużytego powietrza ponadto nie mam kanałów nawiewnych w których się lęgnie "nowe życie" i potrzeba UV . Wiesz na dworzu też jakoś ludzie oddychają i nie chodzą w maskach filtracyjnych Ale to chyba miał być wątek o wentylacji a nie o ogrzewaniu.

    Pozdrawiam

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Małe sprostowanie. Nigdzie nie jest powiedziane, ani wymagane, aby w budynkach mieszkalnych, a zwłaszcza jednorodzinnych było STAŁE PRZEWIETRZANIE. Wszystkie zapisy, przepisy i normy mówią o niezbędnej ilości wymiany powietrza.
    Sa wyjatki, ale dotycza one przemysłu, gdzie wentylacja spełnia dodatkowe zadania np. obniża temperature lub zmniejsza stężenie gazów.
    Innymi slowy jak pisałem wczesniej wentylowanie pomieszczeń w budynkach mieszkalnych może być cykliczne.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Okresowe wyłączanie wentylacji jest zabronione (już nie jeden obiekt nie został dopuszczony do uzytkowania przez SANEPID bo miał cyklicznie wyłączaną wentylację i musieli zmieniać i włączać na stałe).
    Jesteś pewny że piszesz o budynkach mieszkalnych ? Swoje informacje n/t systemu nadmuchowego opierasz chyba na pobycie w jakimś kiepskim szpitalu...

    A już taki sposób pracy o którym napisałeś że wentylacja jest tylko gdy grzanie to już granda w biały dzień i kaszana do kwadratu Nie trzeba dużej wyobraźni aby przewidzieć jaki będzie zapach w domu po nocy gdy wyłączymy ogrzewanie na noc, co się zresztą często robi.
    Najwyrażniej nie rozumiesz słowa pisanego... już pisałem ale powtórzę: non-stop działa wentylacja tradycyjna grawitacyjna, taka jak niemalze w każdym domu... mechaniczna wentylacja nadmuchowa jest wentylacją wymuszoną i niejako dodatkową do grawitacyjnej... jak sobie wyobrażasz pozbywanie się powietrza nadmuchiwanego ? Stare powietrze - dzięki małemu nadciśnieniu) jest wypierane poprzez naturalne otwory (jak np. kominy czy rozszczelnione okna)...



    Tak w ramach inteligencji ogólnej: piec to nic innego jak właśnie wentylator i nagrzewnica gazowa plus elektronika sterująca... najwyraźniej nie zerknąłeś na link dotyczący danych technicznych pieca... wiem, wiem... czysta propaganda... w rzeczywistości chodzi na korbę i węgiel
    Wszystko się zgadza nie widzę sprzeczności.
    To było a propos superekonomiczności systemu... wszystkie wymienione elementy stanowią jedną jednostkę... nic nie trzeba dokupywać...



    miałem taka kratkę na ścianie a drugą na suficie. Więc znam to z praktyki. Fakt przeciągu nie było czuć ale było czuć jak wylewa się z tych kratek gorąc. A latem jak chodziło chłodzenie to już całkiem było przegwizdane
    To trza było od razu że piszesz o złym systemie nadmuchowym... ja piszę o działającym prawidłowo...

    Nie mam problemu ze sluzówkami bo wilgotność nie spada u mnie poniżej 40% no może w czasie najwiekszych mrozów do 38% ale to tylko kilka dni w roku. Filtra też nie muszę mieć bo nie zawracam do pomieszczeń zużytego powietrza ponadto nie mam kanałów nawiewnych w których się lęgnie "nowe życie" i potrzeba UV.
    Napisz w takim razie co masz... pozachwalaj swoje rozwiązanie...
    All rights reserved.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Małe sprostowanie. Nigdzie nie jest powiedziane, ani wymagane, aby w budynkach mieszkalnych, a zwłaszcza jednorodzinnych było STAŁE PRZEWIETRZANIE. Wszystkie zapisy, przepisy i normy mówią o niezbędnej ilości wymiany powietrza.
    Sa wyjatki, ale dotycza one przemysłu, gdzie wentylacja spełnia dodatkowe zadania np. obniża temperature lub zmniejsza stężenie gazów.
    Innymi slowy jak pisałem wczesniej wentylowanie pomieszczeń w budynkach mieszkalnych może być cykliczne.
    sSiwy12
    Polska Norma PN-83/B-03430 przywołana przez Warunki Techniczne (więc narzucona do stosowania) wyraźnie w pkt. 2.1.4 mówi że wentylacja mechaniczna mechaniczna ma działać w sposób ciagły przez cała dobę. W godzinach nocnych isnieje mozliwość zredukowania strumienia powietrza do 20m3/h na jednego mieszkańca.

    Oczywiście tak jak juz pisałem nikt nikomu nie zabroni wyłaczać wentylacji. No ale nie rozmawiajmy wtedy o jakimkolwiek komforcie.
    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Bardzo fajnie panowie rozmawiacie, chciałbym wtrącić kilka pytań:
    1) Dlaczego inwestorze zakładasz że w kanałach wenylacji grawitacyjnej jest sterylnie, a w kanałach wentylacji mechanicznej aż roi się od paskudztwa? apropo widziałem jak wyglądają kanały went. grawitacyjnej....nie przypuszczałem że są aż tak....zap....
    2)Ktoś w tym wontku pisał że wentylacja mechaniczna musi być załączona nonstop, jeśli będzie programowalna kto zabroni mi wyłączać ją na czas mojego pobytu w pracy, i załączać powiedzmy 30 min przed przyjściem?
    3)Czy możliwe jest zastosowanie sztywnych kanałów, które powiedzmy połączone jakimiś klamrami mógłbym zdemontować co kilka lat i gruntownie wymyć jak już tego paskudztwa sie tyle nalęgnie
    Będe wdzięczny za odpowiedź
    Pozdrawiam

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Dopuser
    ... już pisałem ale powtórzę: non-stop działa wentylacja tradycyjna grawitacyjna, taka jak niemalze w każdym domu... mechaniczna wentylacja nadmuchowa jest wentylacją wymuszoną i niejako dodatkową do grawitacyjnej... jak sobie wyobrażasz pozbywanie się powietrza nadmuchiwanego ? Stare powietrze - dzięki małemu nadciśnieniu) jest wypierane poprzez naturalne otwory (jak np. kominy czy rozszczelnione okna)...
    Sorry ale Ty bracie kompletnie nic nie kumasz
    Masz dwie wentylacje jedną grawitacyjną a drugą mechaniczną

    Opadły mi już ręce i całkowicie mnie załamałeś swoja wypowiedzią

    Oczywiście to co pisałem dotyczy pomieszczeń w budynkach mieszkalnych. Przepisy dla wielorodzinnych i jednorodzinnych są takie same.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    pkm
    Do roznoszenia paskudztwa liczą się kanały nawiewne. W przypadku ogrzewania powietrznego opisanego przez Dopuser z recyrkulacją liczą się również wywiewne. Przy grawitacji są tylko kanały wywiewne gdzie kierunek powietrza jest ze srodka budynku na zewnatrz budynku więc żaden syf z nich nie wieje. Kanałów nawiewnych przy grawitacji nie ma więc syf nie ma się gdzie lęgnąć.
    Oczywiście pkm możesz sobie wyłączać wentylację jak nie będzie nikogo w domu, tak samo zresztą możesz robić z grawitacyjną. Zamykasz szczelne okna i praktycznie grawitacja ustaje .
    pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Sorry ale Ty bracie kompletnie nic nie kumasz
    Masz dwie wentylacje jedną grawitacyjną a drugą mechaniczną
    Nie inaczej, nie inaczej... co więcej, jak chcę to wyłączam wentylację mechaniczną poprzez proste wyłaczenie wentylatora w piecu nadmuchowym ... a grawitacyjna przeciez nie znika, dalej sobie jest w sensie otwartych przewodów kominowych i otwartej czerpni zewnętrznej zasysającej świeże powietrze... a jak chcę to włączam nadmuch (opcja FAN bez grzania) i klimatyzuję w sposób wymuszony... teraz jaśniej ?
    All rights reserved.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dopuser
    Cytat Napisał inwestor
    Sorry ale Ty bracie kompletnie nic nie kumasz
    Masz dwie wentylacje jedną grawitacyjną a drugą mechaniczną
    Nie inaczej, nie inaczej... co więcej, jak chcę to wyłączam wentylację mechaniczną poprzez proste wyłaczenie wentylatora w piecu nadmuchowym ... a grawitacyjna przeciez nie znika, dalej sobie jest w sensie otwartych przewodów kominowych i otwartej czerpni zewnętrznej zasysającej świeże powietrze... a jak chcę to włączam nadmuch (opcja FAN bez grzania) i klimatyzuję w sposób wymuszony... teraz jaśniej ?
    To już całkowita kaszana

    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silkroad
    a jeśli już się zdecyduje to na naw-wyw z odzyskiem ciepla ale :

    1) Ile kosztuje projekt ? Czy można go otrzymać gratis od firmy której się kupuje wentylację ?
    Swego czasu cena projektu była zawarta w cenie systemu... jeżeli zamówiłeś projekt oddzielnie to zamawiajac wykonawstwo odejmowali od robocizny cenę projektu... jeśli chodzi o koszta systemu grzewczego naw-wyw z rekuperatorem to zerknij na:
    http://www.polskikomfort.pl/wycena.html
    Nie dostaniesz projektu ale darmową wycene kosztów systemu z rozbiciem na elementy składowe w konkretnym domu...
    All rights reserved.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Kurde jakiś pracownik marketingu handlowiec sprzedawca ? ciagle te same linki wkleja.
    Pozdrawiam

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony