dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Wiertarka do 100-130zł. Na co zwrocic uwage?

    Potrzebuje kupic wiertarke do ok. 100-130zł. Mieszkam w mieszkaniu z wielkiej płyty, czasami trzeba cos nawiercic lub cos po prostu zrobic, a dosc mam juz pozyczania od roznych ludzi.
    Nie musi byc to sprzet zbyt profesjonalny, ale nie moze byc to tez taki sprzet ktory rozwali mi sie w rekach. Sciany z betonu, wiec wiadomo ze musi byc z udarem.
    Na co powinienem zwrocic uwage przy kupnie?
    Jakie firmy polecacie?
    Jaka moca powinna dysponowac wiertarka przy tego typu zadaniach?
    Nie bede oczywiscie wiercil codziennie, chodzi o uzytkowanie jej "od czasu do czasu"
    Czy w ogole w tym przedziale cenowym mam szanse cokowliek rozsadnego znalezc?

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Witam.
    Za tš cenš, to zwróć uwagę czy się kręci i czy działa udar.
    Innych rzeczy i tak nie sprawdzisz, bo ujawniajš się w zasadzie tylko podczas eksploatacji.
    jeœli będziesz używał taki sprzęt, to nie przecišżaj go dużš dawkš jednorazowej pracy. Te tanie przeważnie tego nie lubiš.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Przykro mi. Za takie pieniądze kupisz wiertarkę i musisz trzymać dowód zakupu pod ręką. Przyda się z pewnością bardzo szybko przy reklamacji.
    Pozdrawiam, Heniek

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Moze niekoniecznie każda tania rozleci się w rękach. Ja kupiłem 2 lata temu wiertarkę w promocji za 59 zł (udar, regulacja obrotów, obroty lewe - prawe) do użytku domowego i do tego wiertła za 50 zł. Zakładałem że szybko się rozleci ale i tak opłacało się ją kupić niż bym miał wziąć przsyłowiowego pana Stasia do wywiercenia kilku dziur. Jestem w szoku ale wiertarka sprawowała się dobrze w domu i służy dalej na budowie (osadzanie drzwi, wiercenie w metalu i PTH i mieszanie kleju do styro). A wiertła za 50 zł zarżnąłem nią wszystkie.

  5. #5

    Domyślnie

    Przy tej cenie to możesz zwrócić uwagę tylko na kolor

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel63

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Kupując wiertarkę za takie pieniądze, nigdy nie wiesz na jaki trafisz egzemplarz. Ale użytkując wiertarkę sporadycznie nie ma sensu wydawać kilkuset pln na profesjonalny sprzęt. Mimo, że posiadam wiertarkę Hilti (więc już całkiem poważna firma), zakupiłem kiedyś "marketową" za 35 pln. I o dziwo, służyła mi przez 4 lata. Może nie codziennie, ale jeśli już, nigdy jej nie oszczędzałem. I padła (o ironio poległ włącznik), cała reszta jest sprawna, ale nie ma sensu jej reanimować. W cenie włącznika zakupiłem kolejny egzemplarz, który służy mi do dzisiaj. Wadą "marketowej" wiertarki jest kiepski udar, ale do "okazjonalnych" prac w zupełności wystarczy. Ale jak wspomnieli już koledzy, zakup takowej jest wielką niewiadomą.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Przy tej cenie to możesz zwrócić uwagę tylko na kolor
    'buahhah', pękam ze smiechu.

    Dzieki za opinie, poszukam, ostatnio uzywalem typowo marketowa wiertarke przy remoncie mieszkania, wiercenie dziur pod listwy itp.-dosc sporo i bez problemu mi chodzila.Z tego co wiem nie kosztowala duzo, dlatego pytam na forum.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Panowie nie przesadzajcie, wszyscy jeździcie z gwiazdą na masce, za 130zł to już coś tam się kupi, w markecie/allegro można kupić coś za 60zł i zdarza się żę budowę przeżyje, a koledze potrzeba tylko użyć "2 razy w roku" , ale za 130zł to już jakiś możliwy model z 2 letnią gwarancją będzie.

    np. na allegro

    BLACK&DECKER KR550 - 129zł
    EINHEL 800W - 120zł
    EINHEL 650 - 110zł - O.K
    SKIL 550 -120zł
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #9

    Domyślnie

    Jezeli ma byc uzywna od czasu do czasu to zwykła marketowa napewno wystarczy, a uwage mozesz zwrócic tylko na cene bo te tanie w zaleznosci w jakim markecie maja rózne ceny. Najczestszymi wadami tych tanich jest to ze czesto padaja właczniki.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Panowie nie przesadzajcie, wszyscy jeździcie z gwiazdą na masce, za 130zł to już coś tam się kupi, w markecie/allegro można kupić coś za 60zł i zdarza się żę budowę przeżyje, a koledze potrzeba tylko użyć "2 razy w roku" , ale za 130zł to już jakiś możliwy model z 2 letnią gwarancją będzie.

    np. na allegro

    BLACK&DECKER KR550 - 129zł
    EINHEL 800W - 120zł
    EINHEL 650 - 110zł - O.K
    SKIL 550 -120zł
    http://www.allegro.pl/item139429312_..._l_nowosc.html

    a co myslicie o czyms takim?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rysiek one
    mam 4 sprzęty einhella i jestem zadowolony

    1) pilarka 1400wat(300zł) - działa bardzo dobrze
    2) szlifierka 800W(200zł) - rewelacja
    3) młotowiertarka (250zł) - sprawdził się, musiałem naprawić kabel zasilający (moja wina)
    4) szlifierka oscylacyjna 800wat (69zł) - musze wysłać do serwisu, bo przycisk się zblokował, no przyznam się szlifowałem ją gipsy i dlatego przycisk "be", chyba ogólnie ją zajeździłem przez ten pył z gipsów
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #12

    Domyślnie

    A ja kupilem taka jak w linku ponizej i mimo dosc intensywnej eksploatacji nie moge jak na razie jej w zaden sposob zepsuc/zuzyc

    http://www.allegro.pl/item137098306_...ertarka_f.html

  13. #13

    Domyślnie

    trafiają sie w marketowych promocjach wiertarki boscha np 500w i są naprawde wystarczające ( chociaz juz robione w chinach ) do prac domowych zwróć uwage zeby główka była samozaciskowa bo kluczyk zaraz gdzies ginie ,
    nie mam awersji do chińszczyzny ale wiertarek firmy krzak bym nie kupował

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał yama
    zwróć uwage zeby główka była samozaciskowa bo kluczyk zaraz gdzies ginie ,
    Do udaru nie polecam. Do normalnego wiercenia - tak.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  15. #15

    Domyślnie

    Witam

    Może mi nie uwierzycie ,ale ja mam SKILL-a za cenę około 120 zł już 6 lat (z MAKRO ) . Przyżyła już remont mieszkania z wielkiej płyty (a beton tam jest zacny),ale to nic w porównaniu z budową domu . Mieszał kleje przy wykonywaniu ocieplenia (wymieszał 1500 kg kleju ) wywiercił wszystkie dziury na kołkowanie i setki innych otworów . Do tej pory nic się z nim nie stało oprócz żałosnego wyglądu

    pozdrawiam D.RZ

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Może mi nie uwierzycie ,ale ja mam SKILL-a za cenę około 120 zł już 6 lat (z MAKRO ) . Przyżyła już remont mieszkania z wielkiej płyty (a beton tam jest zacny),ale to nic w porównaniu z budową domu . Mieszał kleje przy wykonywaniu ocieplenia (wymieszał 1500 kg kleju ) wywiercił wszystkie dziury na kołkowanie i setki innych otworów . Do tej pory nic się z nim nie stało oprócz żałosnego wyglądu :lol:

    pozdrawiam D.RZ
    Wierzymy.
    ja mam dwie CELMY. Jedna z lat siedemdziesištych, druga z osiemdziesištych. chodzš bez zarzutu. Ale dlatego, że TYLKO JA je użytkuję. I niemało. Ale jak mam wiercić sto otworów to robię to w paru seriach, bo wiem, że pełnej setki cięgiem by nie wytrzymały. I klejów namieszały się też niemało. I też majš paskudny wyglšd.
    Ale dla dziadka, to takie staruszki właœnie sš piękne.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Może mi nie uwierzycie ,ale ja mam SKILL-a za cenę około 120 zł już 6 lat (z MAKRO ) . Przyżyła już remont mieszkania z wielkiej płyty (a beton tam jest zacny),ale to nic w porównaniu z budową domu . Mieszał kleje przy wykonywaniu ocieplenia (wymieszał 1500 kg kleju ) wywiercił wszystkie dziury na kołkowanie i setki innych otworów . Do tej pory nic się z nim nie stało oprócz żałosnego wyglądu

    pozdrawiam D.RZ
    Bo Skill to jest bardzo dobra firma
    Sposrod tzw. >markowych< produktow ma chyba najlepszy stosunek jakosci do ceny...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    skill to jest grupa bosha więc muszą trzymać jakość. a co do uchwytów samozaciskowych to jednak polecam kluczyk bo czasem trzeba bardzo mocno dokręcić wiertło.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam.
    Kupuj wiertarkę tylko z samozaciskającym się uchwytem. Jeszcze nie zdarzyło mi się aby w nich wiertła się obracały w przeciwięstwie do tych z kluczem. Po kilkunastu godzinach pracy maszyny nic innego nie robisz tylko dokręcasz uchwyt a wiertło i tak wypada.
    Inna sprawa,że takie wiertarki wogóle nie nadaja sie do udarowego wiercenia chyba że w tynku.
    Ktoś tu pisał ,że zajeździł 50 wierteł czy za 50 zł. Sęk w tym ,że to nie świadczyło o dobrej wiertarce tylko o badziewnych wiertłach tzw do betonu do zwykłego uchwytu. Generalnie jest tak ,że jeden otworek jeddno wiertełko a czasem dwa. Wogóle się nie opłaca.

    Co do wiertarek marketowych to bierz co najtańsze aby szybko było cię stać na następną bo w takich sprzętach nawet szczotek nie wymieniasz bo po pierrwsze nie ma gdzie ich kupić a po drugie one nie dożywają tyle.
    Kupujesz za 30 zl robisz co masz do zrobienia i dajesz dzieciom do zabawy. Jak potrzebujeszto znóe kupujesz za 30 zł i robisz swoje.
    Dopowiem jeszcze ,że np na Allegro jest dużo podrobionego sprzętu markowych producentów. Wygląda prawie tak samo szczególnie na zdjęciu ale pracuje tak jak marketowy i jak on nie podlega naprawie a czasem w atrakcyjnej cenie można wydać na niego 1000 zł lub więcej.
    Nie wiem też czy to tylko uroki okolic krakowa czy szerszy problem ale unas często jeżdzą po okolicy jacyś rumuni z turasami z pełnym bagażnikiem makit hilti bosch. Jak znajdą jelenia to sprzedają mu hurtem cału zapas za kilka tysięcy a to zwykły szmelc bo podróbki.
    Taki świat pełen oszustów i k.....ów
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  20. #20

    Domyślnie

    Mam "Pegasus" za 30 zł z supermarketu i o dziwo już 4 lata działa bez zarzutu. Szczotki da się wymienić i wyłącznik też - jak dobry serwis to ma wszystkie części. Inna sprawa że wyłącznik kosztuje 22 zł co z ceną robocizny wychodzi drożej niż zakup następnej

    Tak samo niskobudżetowa szlifierka kątowa za 50 zł służy mi już 4 lata.
    Mam też małą "przycinarke" (cyrkulatke) do drewna z REALA za 149 zł chyba też Pegasus i całkiem nieźle sobie radzi

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony