dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Bardzo proszę o informację jak łączyć podłogi różnego rodzaju: tj. np. kamień, terakotę z parkietem, deskami podłogowymi. Chodzi mi dokładnie o sytuację, gdzie linia łączenia jest linią falistą (architekci wnętrz lubią takie pomysł). Nie chcę, aby było to łączenie poprzez listwę kładzioną na wierzchu. Interesuje mnie też, jak powinno się kłąść takie podłogi. Nie chcę mieć kilkucentymetrowej różnicy między podłogami i wysłuchiwać tłumachenia wykonawców, że to nie oni zawinili, tylko ci, co kładli np. kamień. Jakie podłogi pierwsze, jakie wylewki, jak osiągnąć równy poziom podłóg. Na wielu zdjęciach w "Muratorze" prezentujacych wnętrza jest takie rozwiązanie, ale nie ma do tego opisu.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    ja tez sie nad tym zastanawialam, tym bardziej, ze grubosc terakoty, kamienia, deski barlinekciej jest rozna. czy znalazlas odpowiesz??

  3. #3

    Domyślnie

    Też się dołączam do prośby o napisanie czegoś na ten temat. Interesowały by mnie też jakieś zasady wizualne (typu pomalowanie krótszych ścian w kiszkowatym pokoju ciemniejszym kolorem poprawia wizualnie jego proporcje), choć to pewnie za ogólny temat.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Dołączam się - terakota+parkiet
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    a ja terakota i panele

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    nie ma nic prostszego niż zaplanowanie co ma być na której powierzchni np. parkiet to 20 mm a płytka razem zklejem ok.10 -12 zależy od płytki. Wystarczy odpowiednia dylatacja i wylewka. Połączyłem to poprzez położenie pomiędzy warstwami - na łaczeniach korka. Nic to nie przeszkadza przy cyklinowaniu i lakierowaniu. Za to fantastycznie wygląda można zabarwic pod kolor płytek lub drewna choć ja mam bezbawnym lakierem tym co parkiet. Nie mam progów i wygląda rewelacyjnie.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    ...a jaka grubość korka?

  9. #9

    Domyślnie

    ok 5mm . Kupiony był cały arkusz a potem cięty na paski . Stawiany oczywiście w słupek o wysokości dopasowanej do podłoża i tak do parkietu to były 2cm i doklejony z jednej strony żeby się nie przesunął podczas dalszych prac - póżniej dociśnięty płytką. Naprawde polecam.

  10. #10

    Domyślnie

    to jeszcze ja U znajomych łączyliśmy w ten sposób terakotę z panelami. Wyszło równie dobrze. Tylko tu najpierw położone były najpierw płytki a pod panel poszła podwójna warstwa wyrównująca kupiona razem z panelami (panele kładł kto inny ja nigdy więc nie wiem jak sie ona nazywa)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony