dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 185
  1. #41

    Domyślnie

    zawisnąc piec?? dziwny pomysł
    a ile lat ma ta bardzo uparta osoba?
    Życie jest pełne niespodzianek.

  2. #42

    Domyślnie

    zawisnąć, nio
    osoba ma lat 33

  3. #43

    Domyślnie

    Nie wierze w upartosc w tym wieku
    Życie jest pełne niespodzianek.

  4. #44

    Domyślnie

    to poradzicie co zrobić????
    bo weynrob mi chyba nie doradzi

  5. #45

    Domyślnie

    moja rada daj sobie z tym spokój i nie przejmuj sie tym upartym inwestorem
    i nie licz na to że ktos ci lepiej doradzi na tym forum niz ja
    Życie jest pełne niespodzianek.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał _weynrob_
    moja rada daj sobie z tym spokój i nie przejmuj sie tym upartym inwestorem
    i nie licz na to że ktos ci lepiej doradzi na tym forum niz ja
    a świstak na to <niemożliwe>

  7. #47

    Domyślnie

    nie mieszaj w to świstaka
    Życie jest pełne niespodzianek.

  8. #48

    Domyślnie

    Mam ten sam problem z wodą .
    Obecnie panuje bardzo duża wilgotność i obawiam się że kociołka to ja bym u siebie nie odważył się powiesić.
    Posadzka wybetonowana ale latem gdy był niski poziom wód.
    Mam tam tylko graciarnie i mały warsztacik bo lubię czasami podłubać.
    Zrobiłem tak jak ktoś wcześniej napisał.
    Pomieszczenie zostało obniżone poniżej poziom fundamentów o jakieś 20 cm.
    W rogu pomieszczenia głęboka dziura na ok.1 m .
    Wstawiłem pompę zanurzeniową i na zasilaniu czasowy wyłącznik tak że raz dziennie się będzie włączać.

    Pozdrawiam.
    Co wiem ,że zrobię dobrze robię sam.
    Do reszty rzeczy są fachowcy.

  9. #49

    Domyślnie

    izat

    z tą twoją piwnicą to drogą bolesna proponuje działać w dwóch kierunkach :

    - przede wszystkim od zewnątrz - aby odciąć dopływ wody do budynku - nowa ciężka izolacja pionowa fundamentów domu + drenaż opaskowy , ewentualne wywiercenie studni w celu obniżenia poziomu wody w gruncie .

    - drugi etap -wykonanie nowych wylewek w piwnicy z pożadną izolacją przeciwwilgociową , jednym z rozwiązań jest stosowanie foli w płynie

    - obecnie , osuszać , wietrzyć , wylewać wodę

    Co by nie powiedzieć , KOSZT BARDZO DUŻY , a gwarancji nie ma bo wredny grunt gliniasty .Jak się nie uda to tylko sprzedać .

    pozdrawiam MARPA

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    u mnie to samo. jak długo pada deszcz to woda pojawia się w kotłowni. wymurowałem więc podest na piec i po kłopocie. po kilku dniach woda znika. no ale to tylko kotłownia i nie muszę w niej mieszkać więc nie mam zamiaru szrpać się bez powodu. i tobie radzę to samo bo jak napisał mój przedmówca wywalisz naprawdę duże pieniądze na walkę z żywiołem.

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał marpa
    ... wylewać wodę ...
    wylewając wode - mozna udrożnic wodzie "droge" przepływu ...
    woda bedzie w szybszym tempie podtapiac ...

    pzdr

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał marpa
    ... wylewać wodę ...
    wylewając wode - mozna udrożnic wodzie "droge" przepływu ...
    woda bedzie w szybszym tempie podtapiac ...

    pzdr
    dokładnie. jak pies się wyleje pod murem to natychmiast bedzie smierdziało w piwnicy.... a z czego sa fundamenty ???
    bo jak stary dom i podasdowiony na gruncie gliniastym po podejrzewam, że są układane z kamienia i zamulane wodą z piaskiem... taki fundament to wszystko przepuści....
    jak podkopana piwnica poniżej fundamentów to przepuści wszystko. nawet drenaz niewiele pomoże....

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał JackD
    ...bo jak stary dom i podasdowiony na gruncie gliniastym po podejrzewam, że są układane z kamienia i zamulane wodą z piaskiem... taki fundament to wszystko przepuści....
    jak podkopana piwnica poniżej fundamentów to przepuści wszystko. nawet drenaz niewiele pomoże....
    pełna zgoda - mysle tak samo jak JackD
    a takie przypadki juz opisywano
    Cytat Napisał ren760
    witam, remontuje stary, poniemiecki dom ...
    Cytat Napisał ren760
    tak, glina jest usunięta, ale to nie ja ja usunelam, tylko jeden z "najlepszych fachowców" (niech ich wszystkich szlag trafi!!!) wyciagali gline po to, zeby powiekszyc piwnice i moze mlotem pneumatycznym zrobili tam dziure? pozniej wszystko zostalo zamurowane i jak sie podnosi poziom wody to zalewa piwnice, a dodatkowo ze scian (ale juz nie od studni) wycieka strumieniami woda. To jest jak horror, wilgoc w piwnicy, ciagle mokro , chyba zorganizuje grzybobranie co zrobic z taka studnia? czy rozwalic ta sciane?( jest juz na niej nowy strop) i latac studnie, a moze zrobic to od wewnatrz studni? a moze ja zasypac? ale czym i co ze zrodlem, ktore ciagle wybija?bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi! pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=767647
    dlatego ta rada - dla Izat - zasypac ...

    pzdr

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    drenaz naokolo, drenaż równiez pod podłogą piwnicy, potem zalać betonem, zaizolować /zrobic wannę/ i już
    Ale czy naprawdę ktos chce wydać tyle kasy

    nie nalezy wypompowywac wody, bo ona to uwielbia i pcha sie coraz bardziej

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał marpa
    ... ewentualne wywiercenie studni w celu obniżenia poziomu wody w gruncie .
    Ja mam piwnice , zaizolowane , drenaz opaskowy , 5 studzienek wokol domu w kazdej pompa , wszystko jest ok. W czasie wiosennych roztopow te pompy pracowaly prawie non stop , dlatego zastanawiam sie nad jakims generatorem pradu bo w razie awarii to spodziewam sie potopu w piwnicy. Ale ta studnia mnie zaciekawila. Nie rozumiem jednak dlaczego wykopanie studni obnizy poziom wod gruntowych. Moglibyscie to mi wytlumaczyc?


    izat a temu uparciuchowi uswiadom ile to bedzie kosztowac. Powinien wymieknac

  16. #56

    Domyślnie

    dom jest stary, fundamenty jak pisał wyżej przedmówca jakieś wapienne, kamienne i ciort wie jakie
    postanowiłam się nie wtrącać uparciuchowi, bo żadne argumenty do niego nie trafiają
    wzmocnił, domurował fundament w tej piwnicy
    zalał posadzkę betonową zwykłą bez udziwnień
    na efekty poczekamy

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    simpson

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Zalewana piwnica.

    Witam,

    Odziedziczylismy dom budowany w latach 50-tych (oczywiscie XX w.). Pomimo wysokich wód gruntowych poprzedni własciciel sobie i innym na złosć wybudował piwnicę. Przez lata aż do swojej smierci walczył z woda i wilgocia w piwnicy i domu. Teraz nasza rodzina przejęła to wspaniałe dziedzictwo. Ostatnio w zwiazku z popsuta kanalizacja miejska piwnica została zalana sciekami .
    Bogu dzięki nikt z nas nie musi mieszkać w tym domu na stałe, ale chętnie ze względu na duży i ciekawy ogród portaktowalibysmy go jako dom letniskowy (w przyszłosci najprawdopobobniej do wyburzenia).
    W zwiazku z tym nie widzac sensu inwestowania w bardzo kosztowne izolacje i drenaże wpadlismy na pomysł zasypania piwnicy piaskiem, gruzem lub czymkolwiek i jej całkowitej likwidacji wraz z problemami jakie stwarza.
    Czy to jest w ogóle stosowane, czy rzeczywiscie usuwa problem z H2O a jeżeli tak, to jak to sie robi i czy jest to stosunkowo tanie rozwiazanie?
    Dziękuję za konstruktywne sugestie i pozdrawiam.
    Dorota

    P.S.
    Niech ta historia będzie ostrzeżeniem dla tych którzy buduja piwnicę tam gdzie jest to odradzane liczac na to że będzie dobrze (ostatecznie Wenecja stoi do dzis). Tu akurat tego rodzaju optymizm prowadzi na manowce. Chyba że moga zaiwestować w nowoczesne materiały i rozwiazania.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DariusN

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    8

    Domyślnie Piwnica wilgoć osuszanie

    Witam, pomagam znajomym w remoncie domu (starego) kupili go zimą okazało sie że mają zawilgocone ściany ale od dwuch lat tam nikt nie mieszkał więc myśleli że to od tego co się okazalo że ściany są wilgotne aż od piwnicy wody w piwnicy niema jesli są dni pogodne, jednak wystarczy jeden dzień deszczu woda się pojawia i z tego co wiem to tak maja wszyscy sąsiedzi na wsi, do tego znalazlem dwie studnie i drenacje na podwórku które są podłączone do tych studni a studnie ciągle pełne wody niema gdzie już wykopać trzeciej bo pod góre woda lecieć nie będzie.. Moje pytania są następujące
    Gdy pozbęde się jakoś wody czym osuszyć ściany (pierwszy pomysł to ściągnąć ocieplenie z pieca c.o. i grzac bo piec będzie chodził całyczas na ciepłą wode)
    Słyszałem też o czymś takim, że maluje się ściany i to cudo wypycha wode ze ściany w górę i w dół, dodam jeszcze że strop piwnicy jest jakiś 1m nad gruntem także od podłogi w górę powinno być sucho a nie jest proszę o jakieś podpowiedzi niestety szukaczka forum mi nie działa (jakieś problemy z moja przeglądarką) taki naprawde gruntowny remont będą mogli wykonać dopiero za dwa trzy lata bo niestety zaporzyczyli sie troche na zakup domu takrze potrzebuje rozwiązań na jakiś czas za każde sugestie będe wdzięczny

  19. #59

    Domyślnie

    No to mają drobny problem. Metody osuszania ścian i wykonania izolacji są bardzo drogie. Nie ma takiej metody skutecznej którą może wykonać każdy. Do tego potrzebny jest sprzęt i wiedza z zakresu fizyki budowli.
    Wg mnie jest tam brak izolacji poziomej i stąd te problemy. Trzeba wykonać izolację poziomą a to wiąże się z kasą dużą kasą.
    Zdjęcia z tego terenu i budynku mogą pomóc by coś doradzić.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DariusN

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    No witam ponownie, dzisiaj byłem u znajomych i przyjżałem się temu i owemu, więc mokre sciany pomału znikają palenie w piecu pomaga w piwnicy jeszcze wilgoć i tam pewnie trzeba coś będzie kombinować a zauważyłem że dachówki wcale nie wystaja na szczytach i wykuszu i deszcze zacinaja po murach + nieogrzewane wnętrze jak się okazuje 4 a nie 2 lata robiły swoje, ale co najciekawsze woda w piwnicy znikbeła jest biały beton ale rozmawiałem z sąsiadami których terz zalewa i wszyscy zgodnie twerdzą że woda pojawia się zawsze gdy jest Pełnia no jestem w szoku czy to prawda ??? Co moze być tego przyczyną zapchana drenacja na całej wsi u moich znajomych są czyste bo woda z nich się leje do studni sam niewiem co myśleć. fotki terenu postaram się załatwić. Ale ta pełnia????

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony