dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie wielostopniowa ochrona przed zalaniem

    Pralki Siemens i Bosch mają tzw. wielostopniową ochronę przed zalaniem. O co tu chodzi? Rozumiem, że nie jest to tradycyjne Aqua Stop. Kupować coś takiego czy raczej szukać pralek z Aqua Stopem??
    d.
    --------------------
    thin white DUKE

  2. #2

    Domyślnie

    z tego, co się orientuję, to teraz taka wielostopniowa ochrona jest w pralkach w standardzie. o co w tym chodzi, dokładnie nie wiem.
    póki co, mam bosha, i póki co - odpukać - nic nie cieknie
    To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam pralkę Boscha z tą wielostopniową ochroną. Składają się na nią m.in. blokada drzwiczek po uruchomieniu programu, konstrukcja bębna, fartucha i węże doprowadzające wodę, testowane w ciśnieniach wody kilkakrotnie wyższych niż te występujące w praktyce.
    Jak kupiłam moją pralkę, to ciekła. Okazało się że to był wadliwy egzemplarz, wymienili mi ją na nową i teraz jest bez zarzutu. Aqua Stop też odcina dopływ wody, gdy powstanie przeciek, ale nie powstrzyma wody już zgromadzonej w pralce przed wylaniem się. Zatem nic Cię w 100% nie obroni przed zalaniem.
    Może warto zamiast tego zainwestować w ubezpieczenie domu...
    Pozdrawiam. Brigid

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał brigid
    Może warto zamiast tego zainwestować w ubezpieczenie domu...
    Jak dom w trakcie budowy to i w kratkę ściekową w pralni/łazience

  5. #5

    Domyślnie

    [quote

    Jak dom w trakcie budowy to i w kratkę ściekową w pralni/łazience [/quote]

    Mądra myśl już dwa razy zbierana była woda w mojej łazience

  6. #6

    Domyślnie

    my mamy Aqua stop w zmywarce, ale mój mąż chce zamontować jeszcze specjalne czujniki w alarmie z powiadamianiem w razie ''W''. My z tych co to wolimy dmuchać na zimne. W pomieszczeniu gospodarczym gdzie jest pralka - kratka ściekowa ...
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  7. #7

    Domyślnie

    ochrona przed zalaniem to też kawałek styropianu zainstalowany na mikro-wyłączniku, styropian znajduje się w zagłębieniu spodniej części obudowy unosi się kiedy zbierze się trochę wody i wyłącznik zadziała - wyłącza pralkę lub włącza pompę i po wypompowaniu wody wyłącza pralkę, wszystko zależy od konfiguracji, bez interwencji serwisu pralki czasem nie da się w ogóle włączyć
    Takie rozwiązanie od dawna stosowane jest w zmywarkach
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony