dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Jaki kolor okien?????

    Dom przykryty jest marsylką-czerwona angoba Bogena. Rynny-ciemny brąz. Czy okna PCV w okleinie drewnopodobnej-orzech będą odpowiednie? A może to zbyt ciepły kolor. Proszę pomóżcie.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak czerwona dachówka to nie brązowe okna

  3. #3

    Domyślnie

    Biały! Odcienie brązów zgryzą się!

  4. #4

    Domyślnie

    a może machoń, sąsiad ma takie do dachówki robena kasztan i wygląda super, do tego brązowe rynny i podbitkę oraz brązową bramę.

  5. #5

    Domyślnie

    Białe okna zupełnie odpadają-nie podobają mi się. Sądzę, że brąz będzie OK, trzeba tylko dobrze dobrać odcień (raczej zimny). Do tego jasna elewacja. Może ktoś ma taki zestaw????

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli brąz to tylko ciemny i to bardzo, zblizony do koloru rynien
    na pewno nie będzie pasował złoty dąb

  7. #7

    Domyślnie

    O złotym dębie też nie myślałam Biorę raczej pod uwagę orzech, mahoń, dąb rustykalny lub bagienny. Może jakaś podpowiedź???

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta7311
    O złotym dębie też nie myślałam Biorę raczej pod uwagę orzech, mahoń, dąb rustykalny lub bagienny. Może jakaś podpowiedź???
    Trzeba było dać inny kolor dachówki to nie byłoby problemu z wyborem,do czerwieni trudno jest coś dobrać jak biały odpada

  9. #9

    Domyślnie

    moim zdaniem wszystkie które wymieniłaś nie pasują

  10. #10

    Domyślnie

    Jedynie mahoń - jako tako, ale też ale...

    Orzechy i dęby - będą się gryzły. Według mnie odpadaja.

  11. #11

    Domyślnie

    No właśnie, chciałam naturalną dachówkę-czyli pomarańczowo-ceglastą, ale po obejrzeniu kilku porośniętych mchem, porostami i czym tam jeszcze.... naturalnych dachów wybrałam czerwoną angobę bo brąz mi raczej nie pasował. No i mam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta7311
    No właśnie, chciałam naturalną dachówkę-czyli pomarańczowo-ceglastą, ale po obejrzeniu kilku porośniętych mchem, porostami i czym tam jeszcze.... naturalnych dachów wybrałam czerwoną angobę bo brąz mi raczej nie pasował. No i mam
    Witam
    mam podobny problem. Też będę miała dachówkę czerwoną angobę Bogena (za kilka dni zaczną układać) i też nie wiem jaki kolor okien dobrać. Jesli chodzi o kolor to nie bardzo miałam wybór (zalecenie konserwatora zabytków, że musi być czerwona). Co do okien mam dowolność, ale równiez (tzn. tak jak Anetce) nie podobają mi się okna białe. Anetko- co zdecydowałaś? Jeśli możesz pochwal sie swoim dachem (zdjęcia całego domu tez mile widziane . Dorota

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Do czerwonawej dachówki wg mnie pasuje tylko baaaardzo ciemny brąz. Im ciemniej tym lepiej.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    My dobraliśmy kolor okien do dachówki w bardzo prosty i praktyczny sposób:
    - do producenta okien (już wybranego ostatecznie) zabraliśmy dachówkę i przymierzaliśmy do próbników. W razie wątpliwości prosiliśmy o większy odcinek, w kilku przypadkach nawet przymierzaliśmy do gotowych drzwi, czy okien. Pogoda nam dodatkowo sprzyjała, bo generalnie było pochmurno, ale często przez chmurki prześwitywało słonko, więc mogliśmy wszystkie odcienie nas interesujące "wydobyć i zestawić" z dachem. Tak samo można postąpić z kolorem elewacji, rynien, blachy na okucia...

    Pozdrawiam!



    P.S.:
    Jeśli chodzi o nasz wybór, to mamy czerwoną angobę i okna w ciepłym kolorze wpadającym w lekki pomarańcz, do tego rynny w kolorze miedzianym - zestawienie kolorystyczne wg nas jak najbardziej trafione. Niestety wszystko będzie widać po montażu stolarki i wykonaniu elewacji.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PIOTR KRYSTYNA
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów mi pomoże?Mam dachówkę BRAASA ,kasztan romańska -potrzebuję dobrać do tego kolor okien.Rynny i całe oprzyrządowanie jest brązowe.Bardzo,bardzo proszę o wypowiedzi.

  16. #16

    Domyślnie

    Do brązowej (kasztanowej) dachówki każdy kolor brązu będzie odpowiedni. Mnie podoba się orzech.

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    I jeszcze kilka ujęć:


  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Aneta7311piekny dom! Czy mogłabys mi podać szerokość okapu nad lukarna przednia tzn. jak szeroki masz daszek? Ja mam 90 cm i boje sie ze bedzie za duzo...

  20. #20

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony