dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    A ja wczoraj oglądałam okna na budowach (z panem z Gorana) i musze powiedzieć, ze to co na próbnikach pokazują, w rzeczywistości wygląda całkiem inaczej (zwłaszcza w słońcu). I widziałam najpierw dąb bagienny (bardzo ciemny, trochę za bardzo, mąż zaoponował ostro, chociaż wg mnie nie był zły), a później mahoń - i to był szok W słońcu (z pewnej odległości) okna wyglądały jak jednolite wiśniowe, fatalnie po prostu (na próbniku kolor wydawał się ok, chociaż nam od razu wydał się za czerwony, ale nie spodziewaliśmy się, że bedzie taki ostry). Zostaje tak, jak planowaliśmy od początku, czyli orzech. Ale nam akurat orzech pasuje - mamy miedzianą angobę Creatona, czyli taką czrewień lekko wpadającą w brąz.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja też po weekendowym rekonesansie stwierdam, że dąb bagienny i mahoń odpadaję. Chyba zostanie orzech

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Anetko dzieki, teraz wiem, że będzie dobrze. Zerknij jeszcze na mój dach od strony tarasu, przedłuzlismy do "nieco" aby uzyskać wieksze zadaszenie, mam obawy czy nie do przesady, nie będzie to głupio wygladało?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    a okna do koloru Twojej dachówki wybrałabym bardzo ciemne...

  5. #25

    Domyślnie

    ja wybrałabym do Twojej dachówki ciemne okna , najlepiej w kolorze ciemnego orzecha lub palisandru (fajne wybarwienia ma stolarka Wołomin)

  6. #26

    Domyślnie

    Aagnieszko wygląda OK, a co do kolorystyki okien PCV to uważam, że jest zbyt uboga- brakuje mi ciemnych odcieni orzecha i dębu (byle nie za ciemnych tak jak dąb bagienny). Okna Wołomin to niestety drewno, na które z różnych powodów się nie zdecydowałam.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Myślę, że orzech będzie pasował jak ulał, ale musisz tez przemysleć jaki kolor podłogi wybierzesz do salonu by równiez te kolory sie nie kłóciły ze sobą

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    U nas bedzie do dachowki Robena rustykalnej, klinkieru jesienny lisc, ciemno brazowych rynien i obrobki blacharskiej taki kolor (mahon):



    Podobal mi sie zloty dab, ale zupelnie nie pasuje:

    Gabriela

  9. #29

    Domyślnie

    Gabriela, u Ciebie mahoń pasuje idealnie . Ja myślę o białej elewacji. Fajny pomysł z tym przymierzaniem próbek. Chyba też poproszę firmę, którą ostatecznie wybierzemy o takie profile. Szkoda tylko, że jeszcze nie mam zrobionej elewacji-wtedy wszystko byłoby jasne.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Gora domu bedzie tez biala albo kremowa. Mysle, ze dokonalismy dobrego wyboru.

    Gabriela

  11. #31

    Domyślnie

    Chyba mam!!!! Okna Avante w okleinie ciemny dąb Aktualnie czekam na wycenę. Jeśli ta będzie do przyjęcia okna zamówimy już teraz, montaż niestety dopiero wiosną. Jest też ciekawa okleina - macore. Tę też rozważam bo może pasować do czerwonego dachu, jednak przy ciemnych rynnach pewnie ostatecznie zdecyduję się na ciemny dąb.

  12. #32

    Domyślnie Re: Jaki kolor okien?????

    My stosujemy zasadę, że okna będą w kolorze podbitki. Dachówka będzie miedziana angoba Creatona, nabitka czereśnia (taki mahoń) i okna dobierzemy pod tę czereśnię. Rynny ceglaste czyli pod dachówkę, kominy też. Elewację i cokół się zobaczy w przyszłym roku.
    No, więcej nie napiszę bo dla faceta brzoskwinia to owoc a nie żaden kolor

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    U nas juz sa okna, mahon, rynny ciemnobrazowe, mysle , ze okna pasuja do dachowki. Zastanawiam sie nad podbitka w kolorze surowego drewna i takimi balustradami, gdzies tak widzialam.Albo mahon, albo wisnia. A elewacja kremowa????????????????????



    Gabriela

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Popatrzcie na taki zestaw kolorystyczny, okna ciemny braz, dachowka czerwona a podbitka zloty dab, podoba mi sie bardzo, nie wiem, czy u mnie tak by pasowalo.

    Gabriela

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Podoba mi się, ale podbitkę dałabym jednak ciemniejszą. Najfajniejszy jest kolor elewacji... nie żółty jak w większości, niestety

    A ja nadal biję się z myślami, czy brać złoty dąb ze szprosami w kolorze (do dachówki czerwona angoba) czy cosik innego, orzech za ciemny, sa jeszcze jakieś inne kolory? Chyba nie, a marzy mi się coś pomiędzy złotym dębem a orzechem....

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    A co myślicie o takim kolorze do czerwono-brązowego dachu?
    Jest to okno Avante w kolorze macore firmy Technika Okienna z Elbląga.
    Juz byłam zdecydowana na orzech, ale ciągle szukałam ,ponieważ orzech wydawał mi się mimo wszystko zbyt ciemny, a już do wnętrza na pewno... teraz zastanawiam się nad macore. Albo będzie świetnie dobrany, albo wcale nie będzie pasował... muszę pojechac jeszcze raz z fragmentem dachu.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Widziałam ten kolor "macore" i spodobał mi się, złoty dąb wydawał mi sie przy nim zółty, ale ten za bardzo czerwony a nawet różowy... koniecznie trzeba by zobaczyć ten kolor w realu na domku. Ja ciągle stoję przed wyborem i koloru, rodzajów szprosów i też firmy....

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Ja mam Bogena Innovo 12 angobę szlachetną, ale ciemny brąz (nie poddaję nazwy handlowej, bo ktoś z działu marketingu nieźle popił zanim wypuścił tą nazwę). Okna mam orzech -PCV Oknoplast Kraków.
    Akurat te są dość ciemne i w odcieniu dość chłodnego brązu (sporo zdjęć jest w dzienniku). Miałam spory problem z dobraniem drzwi wewnętrznych, bo wiekszość idzie w odcienie pomarańczy lub czerwieni.

  19. #39

    Domyślnie

    Ja mam dachówkę cementowa Braas, cisar, kasztanową. Jak myslicie jaki kolor okleiny bedzie pasował? Przymierzach sie do orzechu. rynny będę miała brązowe. Zastanawiam ise też nad elewacją, na pewno nie chcę żółtej, więc jaki byscie mi polecili?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    jeśli brąz to tylko ciemny i to bardzo, zblizony do koloru rynien
    na pewno nie będzie pasował złoty dąb
    zgadzam sie ....
    my do kasztanowej dachowki robena dodalismy dab bagienny z OKNOPLASTu z Krakowa i wydaje nam sie ze jest OK .... do tego bardzo jasna, zoltokremowa elewacja (kornik) ....

    wierze w dobry efekt, poniewaz widzialem podobny domek i kolorki sa zgrane )

    J.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony