dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jakie możliwości montażu ościeżnic?

    Witam,

    Mam w domu stare stalowe futryny wmurowane w ściany. Chciałbym się ich pozbyć i zamontować jakieś ładniejsze.
    Problemem jest sytuacja pomiędzy łazienką a jednym z pokoi. Prezentuje na obrazku:


    Chciałbym zaciągnąć porady jakie mam tu możliwości. Ja widzę dwie:
    1. Kuć ściany i wyrwać stalowe ościeżnice.
    2. Przykryć je ościeżnicami (wiem, że są takie które służą do nakładania na stalowe).

    Co do pierwszego punktu to mniej więcej wiem co mnie czeka. Ale nie wiem czy drugi punkt jest w ogóle możliwy do zrealizowania.
    Jakie widzicie możliwości?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Drugi punkt jest możliwy, ale trudny. Lub nawet bardzo trudny jeśli drzwi do łazienki otwierają się na pokój, bo wymaga, by obie futryny zeszły się ze sobą w narożniku (a tu trzeba pomieścić zawiasy). Dla określenia szczegółowej wersji trzeba znać dokładne wymiary otworów oraz schemat (i wymiary) ościeżnic, które chcesz zastosować.
    Z tym że przykrycie starych futryn nowymi wcale nie jest takie oczywiste, bo z założenia najczęściej zwężasz przejście o 10 cm, a często też widać spod spodu część starej ościeżnicy.
    Niezależnie od rozwiązania wywaliłbym stare futryny.

  3. #3

    Domyślnie

    Też skłaniam się ku pierwszemu rozwiązaniu. Choć wiem, że czeka mnie sporo bałaganu przy tym.

    W tej chwili drzwi łazienkowe otwierają się na przedpokój na dłuższą jego ścianę. Drzwi pokojowe otwierają się do wewnątrz pokoju.
    Czeka mnie remont i zawsze jest szansa na zmianę ale taki układ pasuje mi najbardziej.

    Co do wyboru ościeżnic wiem, że wydłubanie starych ze ściany zwiększy mi możliwości. Pomimo tego nie wiem jakie chciałbym zastosować. Jestem laikiem w tym temacie i nie do końca znam możliwe rozwiązania. Liczę to na podpowiedź.
    Martwię się trochę, że będę miał tam problem bo ościeżnica drzwi pokojowych będzie chyba musiała być bez listew opaskowych ponieważ nie zmieszczą się na styku pokoju i łazienki. Martwi mnie to ponieważ w innych miejscach mieszkania chciałbym takie listwy i pojawi mi się niespójność w wystroju. Myślałem nawet o przesunięciu drzwi pokojowych lekko w lewo ale nie wiem czy gra jest warta świeczki ponieważ tam tez jest niewiele możliwości.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy to przez słabą znajomość tematu ale widzę tylko jedno rozwiązanie:
    - drzwi łazienkowe - ościeżnica stała z opaskami na zewnątrz (wewnątrz opaski lub ćwierćwałki);
    - drzwi pokojowe - ościeżnica stała z ćwierćwałkami na zewnątrz (wewnątrz ćwierćwałki lub opaski).
    Tyle tylko, że mam wrażenie, że takie pomieszanie w końcowym efekcie będzie wyglądało nijak. Jak kombinowanie na siłę

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    Kombinujesz. Ale to dobrze, bo myślisz. Wolę to niż kompletną ignorancję ze strony klienta, który zamawia, nie słucha a po wszystkim mówi, że on chce tak jak w pozostałych, normalnych przypadkach. Na szczęście takich klientów nie mam, bo ich z reguły.. olewam? To złe słowo. Ale jak ktoś nie jest zainteresowany sposobem rozwiązania problemu, to ja się o taką robotę nie proszę.. Bo jej efekt jest taki sobie. Nigdy nie zrówna się z "normalną" ościeżnicą.
    Ale przebudowa - przesuwanie otworów to często poważny remont i wtedy zostaje - stała ościeżnica albo inne patenty.
    Faktycznie - przy części stałych ościeżnic i części regulowanych będzie niespójność. Nie tylko w ogólnym wrażeniu. Drzwi z ościeżnicą regulowaną mają wysokość całkowitą (z opaską górną) ok 209cm. Drzwi z ościeżnicą stałą + opaska to już jest ok 213cm no i inna konstrukcja - tzn. inaczej "leży" skrzydło. Trudno mi to opisać, a fotki w tej chwili nie mam pod ręką.
    Za to mam zdjęcie rozwiązania stosowanego przez moich montażystów, czyli obie ościeżnice regulowane. Może słabo to widać, ale : drzwi - tak jakby Twoje łazienkowe otwierają sie na drzwi od pokoju, które z kolei otwierają się do środka. Ościeżnica po lewej wygląda zamontowana jak cała (tak na prawdę miała ścięty narożnik przy górnym styku otworów). Ościeżnica do pokoju była zamontowana tak, zeby zetknęła się z opaską od łazienki. Na łączeniu jest fuga silikonowa.

    To nie znaczy, że da się tak zrobić w każdym przypadku. Do określenia tego niezbędne są dokładne wymiary otworów i drzwi które potencjalnie byś tam chciał wstawić.
    No i fachowiec, który to jeszcze zgra, bo tu trzeba bardzo myśleć i bez mała wstawić równocześnie dwie sztuki drzwi
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-01-2012 o 09:54

  6. #6

    Domyślnie

    Takie montaże lubimy....

    Generalnie na co drugim obiekcie murarz lub projektant oszczędzał na swojej pracy.

    Problem załatwi sprawny monter i dobry sprzęt.
    Czasami przydaje się możliwość zamówienia drzwi o centymetr czy dwa węższych lub szerszych.

    Popieram Finlandię!!!


    Pozdrawiam.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za porady.

    Pomysł finlandii jest bardzo dobry ale ... nie skorzystam z niego. Niestety całość projektu jest w tym przypadku dosyć "ciężka". Nagromadzenie elementów jest dość spore a ma moim zamyśle chciałbym osadzić drzwi w sposób dość minimalistyczny.
    Zdecydowałem się wyrwanie ościeżnic stalowych i wstawienie ościeżnic stałych w obu otworach drzwiowych. Czyli rozwiązanie chyba najprostsze

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.119

    Domyślnie

    No cóż.. to nie pomysł jest ciężki, a układ który masz i trudnosci każdy widzi inne..

    Nie zawsze da się przebudować istniejący dom, ale... spotykam to czasem na nowych budynkach... ech..
    ludzie!co Wy czasem robicie z otworami na drzwi to szok!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony