dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie pompa ciepla Ochsner

    czy ktos posiada takowa (firma jak w temacie)? nigdzie nie znalazlem konkretnych informacji. Maja np. takie "wash@go" w ofercie - pompa do co, rekuperator i jednoczesnie pompa ciepla do cwu z powietrza z rekuperatora. Maja byc na tergach w Poznaniu teraz w listopadzie, ale jak wiadomo marketingowe informacje to nie wszystko.

    Tak wiec : ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar K74
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Rozmawiałam wiosną z ich przedstawicielem. Byłam jeszcze wtedy zupełnie zielona w temacie, więc dokładnie nie pamiętam, co Pan do mnie rozmawiał. Ale tego kombajnu Pan zdecydowanie nie polecał, bo cena niewspółmierna do osiąganych korzyści. Z resztą na "zwykłą" pompę też zaproponował cenę zupełnie nieakceptowalną.
    Kasia
    Dziennik: 1 2 3 4; Komentarze: 18

  3. #3

    Domyślnie podciągam

    robie tzw. "podciąg", moze ktos napisze

  4. #4

    Domyślnie

    Kiedyś brałem pod uwagę takią pompę Ochnera, Europa, była ona nawet niedroga 4tyś w 2004r ale szybko podrożała i obecnie kosztuje ponad 10tyś i od kilku lat nieosiągalna.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja szukałam oferty z ogrzewaniem wody, klimatyzacją. Dla mnie to wyglądało tak (na koniec lipca, więc ceny NA PEWNO uległy zmianie) - OCHSner oczywiście.

    Dane budynku Dobór / ułożenie
    Powierzchnia ogrzewania: 160 m²
    Zapotrzebowanie na 50 W/m²
    Według planu budowy:
    Zapotrzebowanie na ciepło Annahme
    Min. temp. zewnętrzna: -18 °C
    Rodzaj: Woda Rodzaj systemu: Ogrzewanie podłogowe
    Dolne źródło System rozdziału ciepła
    Moc pompy ciepła: 8,80 kW
    Temperatura: 10 °C max.temp. zasilania: 35 °C
    Ciepła woda użytkowa
    Przygotowanie z pompą ciepła do ogrzewania
    Ilość osób: 4


    OCHSNER Golf GMSW 15 24780,00 ZL
    Pompa ciepła solanka/woda

    OCHSNER O-Tronic "classic" 2456,00 ZL
    sterownik

    Sterowanie dla 1 obwodu mieszającego 360,00 ZL
    łącznie z czujnikiem przylgowym i taśmą montażową.

    OCHSNER Mata tłumiąca MAXI 240,00 ZL

    OCHSNER Przyłącze elastyczne 720,00 ZL

    OCHSNER Urządzenie miękkiego rozruchu 960,00 ZL
    do 5,5 kW energii elektrycznej
    Do redukcji prądu rozruchowego o 50 %.

    OCHSNER Przyłącze kątowe 5/4"(mosiądz) 59,00 ZL
    z uszczelnieniem płaskim

    Dopłata za wykonanie: ogrzewanie/chłodzenie 5780,00 ZL
    Włącznie ze sterownikiem


    Kompensacja temperaturowa pomieszczenia ze 672,00 ZL
    zdalnym sterownikiem poprzez przełącznik przesuwny.


    Dolne źródło
    OCHSNER Kolektor płaski 5784,00 ZL
    Z wyłączeniem prac gruntowych.


    Przygotowanie ciepłej wody
    OCHSNER Zbiornik wody SP300HTRS1F 2780,00 ZL
    posiada izolację

    OCHSNER Rurka zanurzeniowa 36,80 ZL

    OCHSNER moduł do C.W. dla GMSW 15 5112,00 ZL
    do przygotowania ciepłej wody użytkowej

    OCHSNER Przyłącze elastyczne 360,00 ZL

    OCHSNER Przyłącze kątowe 5/4"(mosiądz) 59,00 ZL
    z uszczelnieniem płaskim

    OCHSNER Uruchomienie GMSW 15 1596,00 ZL

    Suma bez VAT'u: 43864,80 ZL
    + 22% VAT 9650,26 ZL
    Suma z VAT'em: 53515,06 ZL
    GWARANCJA:

    Na wszystkie pompy ciepła firmy OCHSNER udzielana jest 2-letnia gwarancja materiałowa.

  6. #6

    Domyślnie

    chciałam dodać że ta oferta jest dla mnie sporo za droga

  7. #7

    Domyślnie

    carpedijem,
    Ja unikam pomp z solanką, bo ich obsługa polega na częstej wymianie czynnika, a to kosztuje, wolę każdy inny czynnik...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  8. #8

    Domyślnie

    a czym sie różni ta z solanką od tej z glikolem?

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie też raczej będzie instalacja z glikolem. Muszę się tylko dowiedzieć czy w wybranej przeze mnie ofercie jest możliwość połączenia z kominkiem. A ten Ochsner to po prostu jedna z chyba dwudziestu ofert które dostałam z różnych firm. Załączyłam wyżej żeby łatwiej było dyskutować. A co do glikolu, to gość z "mojej firmy PC" twierdzi że go się po prostu nie wymienia. Pozwolę sobie zacytować fragment wymiany (mailowej) informacji na temat wymiany glikolu (bo takie pytanie zadałam):
    Co jaki czas trzeba taki glikol wymieniać / uzupełniać? Jakie są wtedy koszty?
    A oto odpowiedź:
    Przyspieszone parowanie i rozkład chemiczny glikolu (a także innych substancji) zależy silnie od temperatury. W samochodach faktycznie zaleca się wymianę płynu w chłodnicy (opartego o glikol) np. co 2 lata. Ale tam średnia temp. płynu wynosi 90 czy nawet 110stC, a punktowo glikol ma styczność w miejscami w silniku o temp. ponad 150stC. W układzie dolnego źródła poruszamy się koło 0stC, więc nie ma o czym mówić. W samochodach zresztą glikol spokojnie popracuje dłużej niż 2 lata, tylko że tam problemem jest głównie zanieczyszczenie płynu chłodniczego np. przez olej poprzez nieszczelności w uszczelkach. Ale w przypadku PC ten problem nie istnieje. Nie wiem skąd ten przesąd o konieczności wymiany glikolu; przeniesiony z techniki samochodowej czy może rozpropagowany przez producentów płynów do układów chłodniczych.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mikrusek

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie Re: pompa ciepla Ochsner

    Cytat Napisał twin
    czy ktos posiada takowa (firma jak w temacie)? nigdzie nie znalazlem konkretnych informacji. Maja np. takie "wash@go" w ofercie - pompa do co, rekuperator i jednoczesnie pompa ciepla do cwu z powietrza z rekuperatora. Maja byc na tergach w Poznaniu teraz w listopadzie, ale jak wiadomo marketingowe informacje to nie wszystko.

    Tak wiec : ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
    Ja czekam na montaż (model GMDW 9). Pierwotnie miałem mieć wszystko gotowe 30 września, aktualny termin to 7 grudnia...
    Mam już zasobnik na CWU, naczynie wyrównawcze i cały osprzęt w kotłowni- brakuje mi samej pompy. Ponoć "się produkuje", a opóźnienie wynika z tego, że kooperanci nie nadążają z dostawę materiałów dla fabryki Ochsnera. Zobaczymy...

  11. #11

    Domyślnie

    bardzo dziekuje za odpowiedzi, mam nadzieje ze to nie wszystkie. ja prawdopodobnie bede w czwartek w Poznaniu na targach, Ochsner tam jest - zobaczymy czy cos konkretnego powiedza - ale chyba jednak nie; w kazdym razie napisze

  12. #12

    Domyślnie Re: pompa ciepla Ochsner

    Cytat Napisał Mikrusek
    Cytat Napisał twin
    czy ktos posiada takowa (firma jak w temacie)? nigdzie nie znalazlem konkretnych informacji. Maja np. takie "wash@go" w ofercie - pompa do co, rekuperator i jednoczesnie pompa ciepla do cwu z powietrza z rekuperatora. Maja byc na tergach w Poznaniu teraz w listopadzie, ale jak wiadomo marketingowe informacje to nie wszystko.

    Tak wiec : ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
    Ja czekam na montaż (model GMDW 9). Pierwotnie miałem mieć wszystko gotowe 30 września, aktualny termin to 7 grudnia...
    Mam już zasobnik na CWU, naczynie wyrównawcze i cały osprzęt w kotłowni- brakuje mi samej pompy. Ponoć "się produkuje", a opóźnienie wynika z tego, że kooperanci nie nadążają z dostawę materiałów dla fabryki Ochsnera. Zobaczymy...
    A jak u Ciebie wygladaja ceny? mozesz sie pochwalic (lub przedstraszyc, jak kto woli)

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o glikol, nie jest prawdą, że nie ma okresu ważności, zwykle ma 3 lata ważności. Tylko drogie wyroby mają 5 lat a wybrane nieokreślony. Niestety cena ma tu duże znaczenie.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Na usprawiedliwienie dodam, że rzeczony glikol pracuje w środowisku beztlenowym (ściślej mówiąc, bez dopływu), taka jest teoria. Jak bedzie w praktyce? Wszystko to nówki mało śmigane.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    poszukuję informacji o PC Ochsner Europa 303,

    ( tylko nieco wiecej niż reklama na website )

    czy ktoś ma jakąś DTR lub tp. ?

  16. #16

    Domyślnie

    jestem po wizycie na targach i troche sobie porozmawialem. otoz ten kombajn nie jest juz sprzedawany bo byl nieoplacalny-za drogi i nikt go nie chcial. Zauwazylem natomiast ze tak jak inne firmy - proponuja do cwu wykorzystanie osobnej pompy powietrze-woda, ktora jest jednoczesnie instalacja wentylacji wywiewnej (nawiewac trzeba osobno przez takie nawiewniki w scianach). Policzyli mi takze ile to bedzie kosztowac - ale te ceny nalezy traktowac orientacyjnie, poniewaz nie podalem szczegolow odnosnie zapotrzebowana na cieplo. Powiedzialem tylko, ze na 170 metrow i dom dobrze ocieplony - zaproponowali 50 w/m.kw - czyli moc pompy 8,5 kW. Pompy 2 szt.- do co Golf GMDW 9, do cwu Europa 312. Calosc z wykoanniem i urzadzeniami do kotlowni wyszla 54 tys brutto. Zreszta moge podac mail do wykonawcy - opracowanie oferty zajelo mu 5 min (maja taki programik w Access) - [email protected] - mozna do niego napisac i pewnie wysle oferte.

    ogolnie jak wspomnialem coraz wiecej jest tych pomp do cwu, ze zbiornikiem i wentylatorem

  17. #17

    Domyślnie

    A ta pompa bo my też dostaliśmy na nią ofertę jest z propanem czy glikolem, bo się pogubiłam? wg oferenta z bezpośrednim parowaniem, to powinna byc propanowa. I ciekawe rzeczy piszesz. Nam firma z Poznania zaśpiewała za to samo do domu o identycznym zapotrzebowaniu na ciepło, ale mniejszym 136 użytkowej - 58 tys. Co Ty na to?

  18. #18

    Domyślnie

    NO nie walnęłam się trochę...47 tys. ale nie ma tej drugiej Europa 303. WObec tego rozumiem, że mam kombajn do wszystkiego? pozdrawiam. Kacha

  19. #19

    Domyślnie

    trudno powiedziec- sprawdz jaka pompe Ci dali, na wycenie powinno byc. A co do kosztow - czy liczyli material na wylewke i zrobienie jej? u mnie nie, i moze stad roznica.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janabcy

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    05-322
    Posty
    3

    Domyślnie

    Bo ONI konkretni sa jedynie przy proponowaniu zawyzonych kwot. Zero serwisu i współpracy. Jeden czlowiek na piec wojewodztw.Sprzedają austriackie cuda na kiju. Pistolety przed trzydziestka w drogich samochodach. Głownie zajmują sie sprzedażą. Nie dotrzymuja terminów i umów.UWAGA!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony