dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 45
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 886
  1. #21

    Domyślnie

    Polując na koty oczywiście!
    Żarty na bok, w mojej okolicy jest na polach pełno otoczaków - różnokształtnych i różnokolorowych. W czasach gdy istniały pgr-y ludzie zbierali kamienie z pól na hałdy. Mam nadzieję, że AWRSP pozwoli mi uszczknąć jedną z takich kupek...
    W najgorszym przypadku zdecyduję się na rustykalną kostkę, którą musiałaby przerastać trawa- choć nie dość, że jest to najdroższy wariant to jeszcze najmniej efektowny - jednostajna barwa i forma kamieni...
    Pozdrowienia

  2. #22

    Domyślnie

    Czy układa się je na zagęszczonym piachu? Zdradź trochę technicznych szczegółów, jesli oczywiście już je zgłębiłeś .
    Bardzo podoba mi się taki "chodniczek", chociaż będąc ostatnio na zamku w Gniewie, mało butów nie pogubiłam. Nie zraziło mnie to jednak, przeprowadzę po prostu ostrzejszą selekcję tych kamieni pod kątem "plackowatości" od strony wierzchniej

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Katja, ja wykorzystałem posiadane własne kamienie i część tarasu jest z kocich łbów. Moja koteczka ma swój łebek

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawek :)
    To ja za pchlistością :
    wykończyłem 4 pomieszczenia i łazienkę
    wydłużyłem komin w dół
    wymieniłem instalację co i wodną
    zrobiłem tynki renowacyjne wewnątrz
    przełożyłem stare deskowe podłogi
    przywrócilem szerokie, drewniane ościeżnice wewnętrzne
    ciągle grzebię w instalacji elektrycznej oraz wentylacji starej, wilgotnej piwnicy

    musze zrobić:
    nowe wylewki w części domu i przełożyć dalsze podłogi
    przebudować część kanalizy
    drenaż
    odprowadzenie wody deszczowej
    chciałbym mieć kocie łby na podjeździe.
    oraz wreszcie zająć się ogrodem
    zastanawiam się nad POŚ ze złożem biologicznym

    Pozdrowienia

    Slawek jak to jest z tymi tynkami renowacyjnymi na czym polega ich dzialanie?

    U mnie bede musial czesc tynkow wewnatrz zbic bo jest w nich wilgoc ponad to dziadek ktory mieszkal przede mna zbijal mokre tynki i lepil na to cienki styropian efekt nagromadzona wilgoc wewnatrz
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  5. #25

    Domyślnie

    My też remontujemy stary dom, wybudowany mniej więcej w okresie I wojny światowej. Na baaaardzo solidnych fundamentach. Razem z poddaszem ok. 200m2. Co prawda działka malutka, ale za to 9km od granic Wrocławia. No i cena na prawdę przystępna.
    W tym roku zrobiliśmy nowy dach (krokwie były w większości wymieniane 20 lat temu więc tylko kilka poszło do wymiany i nowe pokrycie plus kominy), wymieniliśmy okna, skuliśmy tynki od środka i na elewacji, teraz na tapecie są podłogi. Ze wstępnych kalkulacji wychodzi, że w życiu nie postawilibyśmy za te pieniądze domu o takiej powierzchni, a że oboje wykonujemy wolne zawody i lubimy pracować w domu, to potrzeba nam trochę miejsca na ten cel

    Przy zakupie starego domu do remontu radzę uważnie obejrzeć fundamenty. Nasze są solidne, ale w tej samej wsi stał bardzo podobny dom sprzed II wojny dosłownie na ... piasku! Bez ŻADNYCH fundamentów!!
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    My też remontujemy stary dom, wybudowany mniej więcej w okresie I wojny światowej. Na baaaardzo solidnych fundamentach. Razem z poddaszem ok. 200m2. Co prawda działka malutka, ale za to 9km od granic Wrocławia. No i cena na prawdę przystępna.
    W tym roku zrobiliśmy nowy dach (krokwie były w większości wymieniane 20 lat temu więc tylko kilka poszło do wymiany i nowe pokrycie plus kominy), wymieniliśmy okna, skuliśmy tynki od środka i na elewacji, teraz na tapecie są podłogi. Ze wstępnych kalkulacji wychodzi, że w życiu nie postawilibyśmy za te pieniądze domu o takiej powierzchni, a że oboje wykonujemy wolne zawody i lubimy pracować w domu, to potrzeba nam trochę miejsca na ten cel

    Przy zakupie starego domu do remontu radzę uważnie obejrzeć fundamenty. Nasze są solidne, ale w tej samej wsi stał bardzo podobny dom sprzed II wojny dosłownie na ... piasku! Bez ŻADNYCH fundamentów!!

    z fundamentami to prawda moje sa na 80 cm z cegly niestety, ale to jest tez tak ze jak dom stoi 100 lat to postoi drugie tyle
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  7. #27

    Domyślnie

    Nasze fundamenty też z cegły, ale na 1m i zadziwiająco dobrze zachowane Więc też liczymy, że skoro stoją sto lat, to nas przeżyją
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Nasze fundamenty też z cegły, ale na 1m i zadziwiająco dobrze zachowane Więc też liczymy, że skoro stoją sto lat, to nas przeżyją
    tak jest postoja u mnie wiekszym problemem jest wilgoc niz slabe fundamenty niestety brak izolacji poziomej bo pionowa i drenaz juz zrobilem
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  9. #29

    Domyślnie

    Obawiam się, że u nas może być ten sam problem. Pionową na pewno trzeba zrobić. Mam nadzieję, że obejdzie się bez drenażu. W studni woda ponoć była nisko, ale po drugiej stronie ulicy jest mały staw - to chyba źle wróży, jesli chodzi o poziom wody gruntowej. Poziomą izolację chyba ktoś próbował robić, ale mało konsekwentnie: gdzieniegdzie widać kawałki papy powpychane między fundamenty i ściany.
    Masz jakiś pomysł na tę izolację poziomą?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Obawiam się, że u nas może być ten sam problem. Pionową na pewno trzeba zrobić. Mam nadzieję, że obejdzie się bez drenażu. W studni woda ponoć była nisko, ale po drugiej stronie ulicy jest mały staw - to chyba źle wróży, jesli chodzi o poziom wody gruntowej. Poziomą izolację chyba ktoś próbował robić, ale mało konsekwentnie: gdzieniegdzie widać kawałki papy powpychane między fundamenty i ściany.
    Masz jakiś pomysł na tę izolację poziomą?

    sprawdzcie jaki jest poziom wody gruntowej na wiosne jezeli bedzie ponizej 1 m to szkoda pieniedzy.
    Co do odtworzenia izolacji poziomej metod jest kilka ale wszystkie sa dosc kosztowne no i mam obawy przed ich skutecznoscia a oto kilka z nich:
    klasyczna podcinka i wpychanie papy, iniekcja cieklokrystaliczna. podbijanie plytami pomyslcie jednak o dobrej pionowej izolacji i o drenazu w razie watpliwosci moge sie podzielic swoim doswiadczeniem a jestescie moze z wrocka?
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  11. #31

    Domyślnie

    Na wiosnę, powiadasz? W takim razie sprawdzimy.
    Co do podcinki, to czytałam o tym i sama myśl mnie przeraża
    Iniekcja jest chyba najkosztowniejsza? Natomiast w ogóle nie wiem, o co chodzi z tym podbijaniem płytami. Uchyl rąbka tajemnicy

    Na pewno chcemy zrobić solidną izolację pionową.

    My mieszkamy we Wrocku, a nasza chałupa znajduje się po drodze na Kąty Wrocławskie. A Ty w która stronę remontujesz?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  12. #32

    Domyślnie

    Odkryliśmy w chałupie małą zagwostkę:

    Po zerwaniu podłogi w jednym z pomieszczeń i wybraniu spod niej żwiru i gliny, odkryliśmy wylewkę a w niej, prawie dokładnie w rogach cztery małe studzienki o wymiarach mniej więcej 30x30x30cm, całe obmurowane cegłami. Zachodzimy w głowę, co też to mogło być i jakim celom służyć. Wylewka może być nawet z czasów niemieckich, ponieważ pokrywa się z zarysem pierwotnego pomieszczenia o łukowym sklepieniu, które potem po wojnie zostało połączone w jedno większe z sąsiadującą izbą.

    Spotkaliście się kiedyś z czymś podobnym? Ki diabeł?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Na wiosnę, powiadasz? W takim razie sprawdzimy.
    Co do podcinki, to czytałam o tym i sama myśl mnie przeraża
    Iniekcja jest chyba najkosztowniejsza? Natomiast w ogóle nie wiem, o co chodzi z tym podbijaniem płytami. Uchyl rąbka tajemnicy

    Na pewno chcemy zrobić solidną izolację pionową.

    My mieszkamy we Wrocku, a nasza chałupa znajduje się po drodze na Kąty Wrocławskie. A Ty w która stronę remontujesz?
    okolice dlugoleki, jezeli chodzi o plyty to moge cos przeinaczyc bo dokladnie metody nie znam, ale chodzi o wbijanie w fundament plyt cromoniklowych ktore tworza odpowiednia izolacje.
    Co do izolacji pionowej zrobcie solidna i nie zalujcie grosza wyslijcie e-mail na priv a troszku opowiem o swojej a moze kiedys male piwko u mnie na ogrodzie przy okazji ogladania izolacji
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchlistosc
    Co do izolacji pionowej zrobcie solidna i nie zalujcie grosza wyslijcie e-mail na priv a troszku opowiem o swojej a moze kiedys male piwko u mnie na ogrodzie przy okazji ogladania izolacji
    Na pewno skorzystamy z rad i konsultacji. No i czujemy się zaproszeni Z tym że fundamenty to u nas najwcześniej na wiosnę W każdym razie już teraz wielkie dzięki
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Cytat Napisał pchlistosc
    Co do izolacji pionowej zrobcie solidna i nie zalujcie grosza wyslijcie e-mail na priv a troszku opowiem o swojej a moze kiedys male piwko u mnie na ogrodzie przy okazji ogladania izolacji
    Na pewno skorzystamy z rad i konsultacji. No i czujemy się zaproszeni Z tym że fundamenty to u nas najwcześniej na wiosnę W każdym razie już teraz wielkie dzięki
    wiosna dobra pora przy okazji wykopow sprawdzicie poziom wod
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  16. #36

    Domyślnie

    Pchlistość - czy macie już może szczęście mieszkać w swojej Chałupie? Czy na razie remont jest w fazie, która na to nie pozwala? Bo my ciągle mieszkamy w mieście, ale marzy mi się, żeby w przyszłym roku chociaż parter "uzdatnić" i się przeprowadzić
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Pchlistość - czy macie już może szczęście mieszkać w swojej Chałupie? Czy na razie remont jest w fazie, która na to nie pozwala? Bo my ciągle mieszkamy w mieście, ale marzy mi się, żeby w przyszłym roku chociaż parter "uzdatnić" i się przeprowadzić
    mieszakamy juz
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchlistosc
    mieszakamy juz
    Szczęściarze Jak długo remontowaliście przed przeprowadzką?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Cytat Napisał pchlistosc
    mieszakamy juz
    Szczęściarze Jak długo remontowaliście przed przeprowadzką?

    mieszkalismy i remontowalismy
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchlistosc
    mieszkalismy i remontowalismy
    To znaczy, że Wasza chałupa była chyba w lepszym stanie niż nasza Gawra (tak sobie nazwaliśmy domek )
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

Strona 2 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony