dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 45
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 886
  1. #41

    Domyślnie

    Qrcze,
    co za zbieg okoliczności! Nie dość że remontujemy stare chałupy, to jeszcze wszyscy mieszkamy w okolicach Wrocka (z tago co wiem, to jeszcze Gagata też gdzieś w okolicy remontuje). Sam chętnie piszę się na oglądanie fundamentów do izolacji i drenażu, bo w przyszłym roku to mam zamiar zrobić. Mogę opowiedzieć o iniekcji, bo u mnie już ją robili i było to Hadraade najtańsze rozwiązanie - ale i nie najskuteczniejsze. Najlepsze są płyty - tytanowe lub chromoniklowe wbijane w mur - ale to cholerstwo jest drogie i możliwe tylko do określonej grubości murów fundamentowych...
    Może byśmy się tak spotkali, np. po kolei u każdego. Ciebie - Hadraade nie udało się w sobotę poznać...
    Zapraszam do siebie w któryś dzień - na lekcję poglądową pt. "czego nie należy schrzanić przy remoncie". Przykładów mam całą masę .
    Pozdrowienia
    Sławek

  2. #42

    Domyślnie

    Hej Sławku

    Już się tłumaczyłam z tej soboty Yemiołce: kończyłam pracę mniej więcej wtedy, kiedy Wy imprezę Taki już los wolnych strzelców

    O ile dobrze pamiętam, to mamy jeszcze coś wspólnego. Czy aby nie jesteś historykiem sztuki? Moja silniejsza połowa jest plastykiem to w sumie pokrewne fachy, prawda?

    Bardzo chętnie się spotkamy z Wami (tylko już na pewno nie w październiku). A z której strony Wrocka jesteście? Bo my na Kąty.

    Ostatnio mam koszmarne sny o fundamentach i stropach grrrrrr
    Do usłyszenia!
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Hej Sławku

    Już się tłumaczyłam z tej soboty Yemiołce: kończyłam pracę mniej więcej wtedy, kiedy Wy imprezę Taki już los wolnych strzelców

    O ile dobrze pamiętam, to mamy jeszcze coś wspólnego. Czy aby nie jesteś historykiem sztuki? Moja silniejsza połowa jest plastykiem to w sumie pokrewne fachy, prawda?

    Bardzo chętnie się spotkamy z Wami (tylko już na pewno nie w październiku). A z której strony Wrocka jesteście? Bo my na Kąty.

    Ostatnio mam koszmarne sny o fundamentach i stropach grrrrrr
    Do usłyszenia!

    a my dlugoleka i chetnie sie pospotykamy
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  4. #44

    Domyślnie

    Hej hej Remontowicze Jak stoicie z czasem w najbliższy weekend?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  5. #45

    Domyślnie

    Heyka,
    w weekend jestem zasadniczo w domu (znaczy remontuję na całego), ale chętnie się gdzieś spotkam. Może być u nas, ale nie musi...
    My mieszkamy na zach. od miasta - w Gałowie.
    Narka

  6. #46

    Domyślnie

    No wiesz, ja się już czuję zaproszona, jak pisałam
    A tak na poważnie, to jeszcze uzgodnię z moją połową plany weekendowe i dam znać. Przyznaję, że bardzo mam ochotę obejrzeć Waszą posiadłość i połączenie nowoczesności z tradycją
    Jeździ do Gałowa jakaś komunikacja publiczna? PKS, busy, linie podmiejskie?

    pozdrowionka
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  7. #47

    Domyślnie

    Jeżdżą autobusy podmiejskie (617, ale musi być napisane "Gałów"),
    z Leśnicy...

  8. #48

    Domyślnie

    Najpierw przeczytałam wiadomość na priva i oczywiście zadałam to samo pytanie o dojazd

    To jak i kiedy i gdzie?? Pchlistość - a co z Wami?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Najpierw przeczytałam wiadomość na priva i oczywiście zadałam to samo pytanie o dojazd

    To jak i kiedy i gdzie?? Pchlistość - a co z Wami?
    teraz dopiero otworzylismy kompa i chyba za pozno
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  10. #50

    Domyślnie

    Pchlistość,
    wcale nie za późno. Wstępnie umówiliśmy się na niedzielę 14.11. u nas - zapraszamy
    Ukłony

  11. #51

    Domyślnie

    Pchlistość - wysłałam do Ciebie wiadomość na priva w weekend. Dostałeś?

    Mam nadzieję, że się spotkamy w niedzielę w komplecie
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  12. #52

    Domyślnie

    Wysłałam właśnie maila do Gagaty z propozycją spotkania Mam nadzieję, że też się pojawi
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  13. #53

    Domyślnie

    Buuu Mail do Gagaty właśnie wrócił z pustymi rękami, gdyż jej host potraktował mnie jak spamo-siewcę
    Znaczy czeba spróbować inaczej...
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  14. #54

    Domyślnie

    Hadraade, ja też wysłałem maila do Gagaty, ale do tej pory nie odpowiedziała...
    A co z Pchlistością?
    Odezwijcie się na mojego priva, to prześlę Wam opis drogi...
    Pozdrowienia

  15. #55

    Domyślnie remont starego domu

    Witajcie właściciele starych szacownych domostw.

    Od mpażdziernika jesteśmy właścicielami starego (1895) domu z kamienia
    o pow. 140m2. Roboty będzie przy nim mnóstwo, ale chcemy zacząć od izolacji fundamentów, czy może ktoś z was robił coś takiego w domu z kamienia? kamień to piaskowiec. W następnej kolejności będzie dach.
    Chcemy też ocieplic ściany, ale nikt nie jest w stanie nam podać grubości ocieplenia przy grubości ściany 50cm. Do ocieplenia chcieliśmy zastosować materiał o nazwie Izocer, który wg. producenta ma właściwości zbliżone do wełny mineralnej, czy może ktoś z Was spotkał sie już z tym materiałem,a może już go stosował ? Producent proponuje 6 cm. na zewnętrzne ściany, ale obawiam się że może to nie wystarczać.
    Czy może znacie kogoś z terenu śląska, kto zajmuje się remontami takich starych domów i mógłby doradzić coś sensownego?

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Witajcie pozytywnie zakręceni na remont starej chałupy.
    Pracy przed Wami wiele, ale stary dom ma duszę. Nie jestem budowlańcem, ale wydaje mi się, że 6 cm to stanowczo zbyt mało. Sprawdź na kalkulatorze Kolmetu: http://www.kolmet.com.pl/Press/kalk_...rat_ciepla.htm
    Ja mam 50 cm ubitej gliny i zaizolowałem 20 cm styropianu, wychodząc z założenia, że: Teren jest wyjątkowo zimny - pogranicze Mazur i Suwalszczyzny, lubię ciepełko, koszt inwestycji zwiększa się tylko o większą ilość styropianu, w kwestii "oddychania" ściany z gliny grubości 50 cm nie będę się wypowiadał - styropian był znacznie tańszy.
    Przy tak masywnych scianach i dobrej izolacji dom będzie wystygał powoli, więc przy braku ogrzewania nie wychłodzi się błyskawicznie, ale też będzie powoli się rozgrzewał, co może być pewną wadą.
    Pozdrawiam
    Tomek

  17. #57

    Domyślnie

    Hej - my zaczęliśmy od dachu, bo był w najgorszym stanie. Fundamenty przed nami i jeszcze się zastanawiamy, jak je ugryźć. Spytaj Sławka, bo on to ma za sobą - tyle że chyba nie w domu z kamienia.
    Też mi się wydaje, że 6 cm to za mało - na pewno dla ściany 50cm z cegły pełnej, bo taki wariant sprawdzałam przy pomocy programu załączonego onegdaj do Muratora.
    Życzę powodzenia i wytrwałości - wpadnij czasami i daj znać, jak Ci idzie
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Pozwolicie że się wtrącę w Wasz wątek. Otóż kilka dni temu czytałam ogłoszenie PKP o wyprzedaży starych budynków, dworców w miejscowościach gdzie już nie jeżdżą pociągi, wież ciśnień itp obiektów. Po adaptacji mogą służyć za mieszkania. Gdzieś widziałam wywiad z rodzinką która przerobiła budynek dworcowy na super chałupkę. Może warto się tymi ofertami zainteresować?

  19. #59

    Domyślnie

    Zainteresować się zawsze warto Takie mieszkanko w wieży ciśnień to jest COŚ!!
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hadraadae
    Hej - my zaczęliśmy od dachu, bo był w najgorszym stanie. Fundamenty przed nami i jeszcze się zastanawiamy, jak je ugryźć. Spytaj Sławka, bo on to ma za sobą - tyle że chyba nie w domu z kamienia.
    Też mi się wydaje, że 6 cm to za mało - na pewno dla ściany 50cm z cegły pełnej, bo taki wariant sprawdzałam przy pomocy programu załączonego onegdaj do Muratora.
    Życzę powodzenia i wytrwałości - wpadnij czasami i daj znać, jak Ci idzie
    Ja też zacząłem od dachu!
    I na nowym pokryciu nie skończyłem.

Strona 3 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony