dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 94
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie Dom z patyków - komentarze

    Zapraszam do wpisywania komentarzy do mojej bazgraniny

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Re: Dom z patyków - komentarze

    Od lipca chyba coś się u Was wydarzyło?
    A jak domek szkieletowy to pewnie już nawet mieszkacie?
    Koło jakiego miasta się budujecie??
    Czekam na ciąg dalszy ...
    pozdrawiam

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Budujemy koło Łodzi
    Ciąg dalszy oczywiście nastąpi, niestety do mieszkania jeszcze nam daleeeeko

  4. #4

    Domyślnie

    Uwielbiam domy parterowe Układ pomieszczeń naprawdę fajny. Ma wszystko co potrzeba

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Agnieszko, fajnie że się zdecydowałaś na dziennik-coraz nas więcej . Taki dziennik to świetna rzecz , bo jak powiedziałaś z czasem wszystko umyka....a tak, można po latach zajrzeć, powspominać .

    Przeraża mnie troszkę wycena "pod klucz"....to dużo pieniędzy jak na taki niewielki dom w szkielecie drewnianym. My też na początku rozważaliśmy budowę domku w tej własnie technologii, ale po rozeznaniu cen stwierdziliśmy że murowany wyjdzie nas na to samo cenowo -a może nawet taniej, więc zdecydowaliśmy się na murowany.
    Też budujemy na kredyt i naszą Zośkę zamierzamy wybudować "pod klucz" za 200000zł -szaleni optymiści, ale ja wierzę że nam się uda.

    I mam pytanko-jak rozwiązaliście problem ogrzewania w domu? Kiedy my pytaliśmy o budowę takiego domu to Pani stwierdziła że może on być ogrzewany tylko kominkiem, ewentualnie prądem-bo kwestię ogrzewania mieli wtedy jeszcze niedporacowaną. I tak mi się wydaje że sam kominek w naszym zmiennym klimacie to chyba nie wystarczy.

    Tak, że życzę powodzenia i dużo cierpliwości .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    No niestety, jak sie okazuje - technologia szkieletowa wcale nie jest taka tania. Na upartego znaleźlibyśmy tańszego wykonawcę, ale o kiepskich referencjach Ten jest polecony i sprawdzony - oglądaliśmy już kilka domów, klienci którzy już mieszkają są zadowoleni A to najlepsza rekomendacja
    Poza tym zależało nam, żeby całość robiła jedna firma, dzięki temu jedna firma będzie odpowiedzialna za ewentualne błędy, nie będzie zrzucania winy na inną ekipę

    Ogrzewanie - głównym źródłem ciepła będzie kominek z DGP, a do tego konwektory. z tego, co mówią użytkownicy takich domów, kominek niemal zupełnie wystarcza, tylko oczywiście wkład musi być bardzo porządny.
    Początkowo myśleliśmy o ekogroszku albo gazie, ale gazu ziemnego u nas brak, z butli strasznie drogi, a ekogroszek odpada ze względu na to, że często wyjeżdżamy do rodziny na kilka dni i nie mamy tu nikogo, kto by nam palił w piecu w tym czasie
    Cóż, jak to będzie działać - wyjdzie w praniu

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabrysia33

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Domek przepiękny w takim stylu jak lubię. Prawie taki sam będę stawiała na wiosnę pod Warszawą. Metraż taki sam ,jedynie rozkład pomieszczeń inny. Ale z zewnątrz identiko . Ciekawa jestem skąd jest ten projekt. Będę wierną czytelniczką i komentatorką twojego dziennika poniewaz idę krok za Tobą .Jestem na etapie dopracowywania projektu, mam firmę budowlaną, mapki geodezyjne już odbieram i jestem szczęśliwa.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Gabrysia, nawet nie wiesz jak się cieszę
    Nasz projekt jest z pracowni "Bajer i Bajer" z Otwocka, 108 DL.
    Z czego będziesz budować?

  9. #9

    Domyślnie

    Hejka nie przepadam za pieskami z taką mordką, ale ten od razu mi się spodobał. Może dlatego że szczeniak a ja się boję dużych. Co to za rasa i jak sie Wabi?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Aga - dzięki za miłe słowa To mops, ma 5 miesięcy i jest z nami dopiero 3 tygodnie
    A wabi się Gimli

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabrysia33

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mój domek będzie także w konstrukcji szkieletowej ,ogrzewany kominkiem i w razie potrzeby konwektorki. Kiedy planujecie zacząć budowanie?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Niestety dopiero na wiosnę, nie zdążyliśmy w tym roku

    Masz już wybraną firmę, która będzie Ci budować?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabrysia33

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    No to tak jak ja, zchodzi się strasznie z papierami. Ja stawiam na działce na której aktualnie mieszkam ,czyli media mam , ale jak się okazuje papierzyska takie same. Budować będę z firma Domy i Domki ze Słomczyna koło Konstancina. Oczywiście "pod klucz" ewentualnie jakieś małe prace zrobimy sami.Chciałam się Ciebie poradzić w kwestii wkładu kominkowego bo także uważam że powinien być dobry i tu nie można oszczędzac skoro będzie to podstawowe ogrzewanie. Może znasz jakies firmy czy miejsca gdzie mozna zasiegnąc porady w tej sprawie

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    No właśnie - temat wkładu kominkowego jest u nas też na tapecie Ponieważ kominek ma być głównym źródłem ciepła, to bardzo poważna decyzja
    Bardzo zachwalany jest Jotul, tylko dość drogi Zastanawiamy się więc nad Tarnavą, bo sporo tańsza, wychodzi nam, że do ogrzania naszego domu potrzebna będzie moc 12-14 kW. Ale rzecz jasna jeśli ktoś mnie przekona, że Tarnava się nie nadaje, to zainwestujemy w Jotula (na razie nic konkretnego nie znalazłam, poza tym że Tarnava jest podobno brzydsza - mnie na urodzie aż tak nie zależy).
    W tym tygodniu idziemy z małżem na wycieczkę po sklepach specjalizujących się w kominkach - zobaczymy co powiedzą...

    Gabrysiu, a ten Twój projekt skąd? I jaką dom będzie miał powierzchnię?

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabrysia33

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Domek to projekt indywidualny. miał być gotowy ale za dużo zmian nam wyszło.metraż to 105 m 2 pow. całkowitej. czyli salon z kuchnią i 3 sypialnie, garderoba ,wc.

  16. #16

    Domyślnie

    Piękna okolica. I metraż też super. Mogę ci tylko pozazdrościć. Swoją drogą ciekawa jestem gdzie się budujesz. Może mamy do siebie niedaleko...

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Anisiu, budujemy ok. 20 km od Łodzi w kierunku Tomaszowa A Ty?

  18. #18

    Domyślnie

    My akurat po drugiej stronie Łodzi. Jeszcze w Łodzi, ale juz na peryferiach, w Nowosolnej.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Iwuś

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1.111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Serdecznie gratuluję!!!!! Ja swoją budowę przy sprzyjających warunkach finansowych zaczynam wiosną 2008. Cały 2007 rok, będzie to rok załatwiania przyłączy wodociągowych i elektrycznych,budowa ogrodzenia, kupno i adaptacja projektu no i uzyskania pozwolenia na budowę. Nasz dom mógłby być wybudowany w technologii szkieletowej, jednak zmienimy to na cegłę a elewcję zrobimy z grubej szalówkowej dechy. Po to by dom był w klimacie drewnianym i wiejskim.
    Pozdrawiam serdecznie i z przyjemnością będę obserwować postępy na Waszej budowie.
    _________________
    ...jak ślepy żeglarz bez wiatru i wody...
    Dziennik Zajców
    Komentarze

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gabrysia33

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę że coś się ruszyło i czekam na dalsze informacje. Powodzenia.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony