dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 94
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Witam Agnieszka
    Bardzo ładna działka i domek
    Jesteś na tym samie etapie co ja
    Własnie kompletuje dokumenty potrzebne do kredytu...
    pozdrawiam
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    hej, podczytuję sobie troche..
    Nie wiemy tylko, jak bank potraktuje fakt odrolnienia tylko części działki, podobno zrobiliśmy błąd nie odralniając całości. Zobaczymy...
    Czy to dla banku ma jakiekolwiek znaczenie? U mnie jest 18 arów a zamierzamy odrolnić tylko 5 potrzebne pod budowę domu. Tak poradził nam architekt...nie wiedziałam, ze to istotne..

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Wiolasz, właśnie nie wiem. Pan z Expandera twierdzi, że to może mieć znaczenie, bo działka ma być zabezpieczeniem kredytu. Działka powinna byc budowlana, a jest rolna z prawem do zabudowy, według doradcy.
    Z drugiej strony - co za różnica, skoro mamy pozwolenie na budowę, wypis z planu zagospodarowania w którym stoi, że działka przeznaczona pod budownictwo mieszkane. I jeszcze jest jakaś decyzja ministra, że na tych gruntach można budować, a nie można ich uprawiać.
    Mam nadzieję, że to wystarczy...
    Ale lepiej się dowiedz od razu, nam też tak architekt poradził, widocznie na kredytach się nie znał...

  4. #24

    Domyślnie

    Witaj,
    bardzo ładny domek, jestem na etapie szukania projektu i właśnie poszukuję taki sam tylko do 150 m2. Nie jest łatwo. Wjazd też od południowej strony. Nie bedzie Ci przeszkadzać, że salon będzie oświetlony tylko od zachodniej strony? Bo ja z chęcią bym u siebie przestawiła kuchnię z salonem ale wtedy tak jakoś nieustawnie i za daleko do kuchni. Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Zapomniałam zapytać jakie wymiary po zewnętrznej ma domek?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    a_gnieszka, co nowego na budowie?? Jakieś nowe wieści w sprawie kredytu??

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Anla, cieszę się że Ci się podoba Nie wiem do końca jak to będzie z tymi oknami od zachodu, pocieszam się, że ponieważ kuchnia będzie całkowicie połączona z salonem (wywaliliśmy ścianki między nimi) to będzie trochę jaśniej
    A dom ma mniej więcej 12x10m.

    Wiolasz, na razie wiemy tylko tyle, że bank chce nam tego kredytu udzielić, ale musieliśmy donieść jeszcze parę dokumentów i nadal czekamy. W przyszłym tygodniu mam nadzieję, że wreszcie podpiszemy umowę Na razie mamy burzę mózgów, wybieramy kominek, dach, meblujemy kuchnię i łazienkę (bo firma budowlana niedługo będzie chciała wiedzieć gdzie zlew, zmywarka, wanna i kibelek) Przyjemne ale stresujące

  8. #28

    Domyślnie

    Bardzo ładnie zapowiada się Wasz domek na tym obrazku i na rzucie.
    Sprytnie rozplanowanowany, że i spiżarka i pom-gosp i dodatkowe WC się mieści.
    Naprawdę jestem pod wrażeniem.

    Mam pytanko - da się w tym projekcie zaadaptowcać strych na dodatkowe pokoje?

    I czy to jest projekt gotowiec czy indywidualny?

    Pozdrawiam,

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Gotowiec, z pracowni Bajer i Bajer w Otwocku
    Dodatkowe wc zlikwidowaliśmy na rzecz większej garderoby, niektórzy mówią że to błąd ale jakoś musimy się pomieścić
    Co do strychu to chyba jest za niski... Chociaż jakby się uprzeć to może da się wykroić kawałek gdzie da się stanąć prosto Nie wiem co z oknem, od podłogi do samego szczytu jest jakieś 280cm... My tam będziemy mieli graciarnię

  10. #30

    Domyślnie

    Dzisiaj przypadkiem trafilem do Twojego dziennika. Temat jest dla mnie bliski - będę budował również w technologii drewnianego szkieletu (domek podobny, deczko mniejszy ~90m2). Aktualnie czekam na "pozwolenie na budowę", z inwestycją ruszam późnym latem.
    Odnośnie kosztów - co w Twoim przypadku oznacza "pod klucz"? U mnie co ceny 1700pln/m2 brutto muszę doliczyć koszt wylewek (potem oczywiście płytki, panele..), instalacji gazowej co (zrezygnowałem z elektryki /konwektory/), koszt komina(schiedel) do kominka i samego kominka z dgp. Zastanawiam się nad rekuperatorem (standardowo ma być zwykła wentylacja mechaniczna), ale to dodatkowo jakieś 10 tys pln.
    Co do Twoich rozważań nad mocą wkładu kominkowego. Dzisiaj byłem u przedstawiciela f-my Jotul. Na moje 90m2 ma podobno wystarczyć 8 kW/za niecałe 4tys. pln/ (max starcza do 100m2), więc na 'Wasze" ok 100 m wystarczające będzie 11 kw.
    DGP bez mechaniki (grawitacyjne). Poprosiłem o kosztorys całej instalacji, ma być za 2 dni.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    adiz1, miło że zajrzałeś I fajnie, że zwolenników "patyczaków" jest więcej
    W naszym przypadku budowa pod klucz obejmuje wszystko łącznie z: podłogami (terakota, panele), glazurą w łazience, białym montażem (wanna, umywalka, wc i tak dalej), malowaniem ścian, ogrzewanie konwektorowe. Doliczyć musimy kominek (komin Schiedel jest w cenie) z rozprowadzeniem, no i oczywiście takie rzeczy jak przyłącza i ogrodzenie. Cena brutto za metr to mniej więcej 2200 PLN.
    Co do kominka, stanęło na Tarnawie i DGP mechanicznym. Nie udało mi się znaleźć racjonalnego argumentu dlaczego Jotul a nie Tarnava - poza estetycznym, ale to rzecz względna

  12. #32

    Domyślnie

    Czyli ostateczne koszty budowy (pln/m2) będą zbliżone. Trzymam kciuki za Twoją inwestycję - będę zaglądał do dziennika. Pozdrawiam.

  13. #33

    Domyślnie

    Przeczytałam dzisiaj twój dziennik. Bardzo podoba mi sie twoja działka, projekt również. Napisałaś, że zlikwidowałaś małą łazienkę na dole, według mnie to błąd. Uśmiechnęłam się przy twoim ostatnim zdaniu
    Ciekawe co jeszcze wyjdzie nieoczekiwanego
    Niestety tych nieoczekiwanych zdarzeń na budowie jest mnóstwo i u ciebie to dopiero mały wstęp

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał e.kala
    Przeczytałam dzisiaj twój dziennik. Bardzo podoba mi sie twoja działka, projekt również. Napisałaś, że zlikwidowałaś małą łazienkę na dole, według mnie to błąd. Uśmiechnęłam się przy twoim ostatnim zdaniu
    Ciekawe co jeszcze wyjdzie nieoczekiwanego
    Niestety tych nieoczekiwanych zdarzeń na budowie jest mnóstwo i u ciebie to dopiero mały wstęp
    E.kala, miło mi że Ci się mój domek podoba
    Ja się naprawdę dziwiłam, że do tej pory tak nam w sumie gładko szło Tak się spodziewam, że im dalej w las tym będzie trudniej... Ale i przyjemniej, jeśli już coś się na działce zacznie dziać Na razie to wszystko formalności, znajomi, którzy nie mają pojęcia o budowaniu krzywią się, że NIC nie robimy

  15. #35

    Domyślnie

    700 zł za gruz ???
    to według mnie złodziejstwo w biały dzień.

    Ja na początku budowania swojego dojazdu ( w sierpniu 2006) płaciłem 100 zł za wywrotkę i tak kupiłem 3 kamazy- następne wywrotki a było ich z dwadzieścia przyjechało za darmo.

    Gruz za darmo mozna pozyskać od firm śmieciarskich wystawiających kontenery na gruz. Póżniej taki pełny kontener firma musi wywieżć na wysypisko i za to zapłacić lub wysypać u kogoś.

    Ja się notorycznie ogłaszam że przyjmę gruz i tak co jakiś czas zgłasza się do mnie ktoś z przyczepką gruzu.

    Ogłoszenia o gruzie polecam szukać na allegro - ja tam znalazłem mojego głównego dostawcę.

    A odnośnie prądu to ja już czekam ponad rok...
    ale wybudowałem dom z pomocą agregatu - polecam to rozwiązanie - niezobowiązujący - uzywasz kiedy potrzebujesz a potem możesz sprzedać.


    Powodzenia

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Jerzyna, bardzo dziękuję za wskazówkę!
    Jak pisałam, nie znam się na tym kompletnie, nic mi ta cena nie mówi Po tym jak się utopiłam w błocie spanikowalam i zapłaciłabym kazde pieniądze, byle dało się tam wjechać
    Biegnę w takim razie na Allegro, poszukam, może rzeczywiście ktoś chce się gruzu pozbyć? Każdy zaoszczędzony pieniądz jest na wagę złota

  17. #37

    Domyślnie

    Ladny ten wasz projekcik. My chyba jednak rezygnujemy ze szkieleciaka.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    O, szkoda... Dlaczego? Macie problem ze znalezieniem ekipy?

  19. #39

    Domyślnie

    Agnieszko, jeśli będziecie jeszcze potrzebować gruzu, to daj znać. Pradwopodobnie będę mogła trochę oddać. Trzy wywrotki oddałam mmmadowi z naszej łódzkiej grupy. I coś na pewno mi zostanie, tylko dokładnie nie wiem ile.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Anisiu, niewykluczone że będziemy jeszcze potrzebować. Na początku tygodnia pojedziemy i zobaczymy jak to będzie wyglądać po rozsypaniu tego co jest, te 20 ton jak się okazuje to malutko Zreszta skad ja mam wiedzieć czy faktycznie 20 ton przywieźli, jak to sprawdzić? Dzięki za propozycję, dam znać co i jak

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony