dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 94
  1. #41

    Domyślnie

    będe do Ciebie zagladać bo:
    tez kupiliśmy działke w lipcu 2006
    też pod miastem
    też zależy nam na czasie
    też budujemy na kredyt
    Trzymam kciuki, kibicuję i troche zazdroszczę bo będziecie mieszkać wcześniej niz my

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Fajnie Będę za Was też trzymać kciuki!
    Zajrzałam do Twojego dziennika, jesteśmy mniej więcej na podobnym etapie
    Zachwyciła mnie Wasza droga, sami ją robiliscie?? Z naszej niewiele zostało, rozjeździli ją zupełnie
    Piękny będziecie mieć domek, no i metrażu Wam zazdroszczę

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał a_gnieszka
    Zachwyciła mnie Wasza droga, sami ją robiliscie?? Z naszej niewiele zostało, rozjeździli ją zupełnie
    sami robiliśmy (no nie dosłownie) na razie wytrzymuje wszystko

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Iwuś

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1.111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Myślę, że będziesz zadowolona z Black Red White. 2/3 mebli w naszym mieszakniu to BRW. Wyglądają świetnie i sprawdzają się w użytkowaniu. Cena nie przeraża, a dla budujących każda złotówka jest ważna.Mogę polecić Kenta, Yorka, Indianę ... Mebli kuchennych nie mam z BRW, ale to czysty przypadek,
    Co do projektu kuchni. Może trochę mało tych szafek wiszących? Chyba w kącie wstawiłabym rogowe półki,a w stronę okna pociągnęłabym dwie wąskie szafeczki na herbaty, kawy, filiżanki, talerzyki deserowe i inne drobiazgi, które muszą być pod ręką. Te szafeczki od strony okna zakończyłabym zaokrąglonymi pułeczkami...
    Pozdrawiam serdecznie
    ...jak ślepy żeglarz bez wiatru i wody...
    Dziennik Zajców
    Komentarze

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał a_gnieszka
    No właśnie - temat wkładu kominkowego jest u nas też na tapecie Ponieważ kominek ma być głównym źródłem ciepła, to bardzo poważna decyzja
    Bardzo zachwalany jest Jotul, tylko dość drogi Zastanawiamy się więc nad Tarnavą, bo sporo tańsza, wychodzi nam, że do ogrzania naszego domu potrzebna będzie moc 12-14 kW. Ale rzecz jasna jeśli ktoś mnie przekona, że Tarnava się nie nadaje, to zainwestujemy w Jotula (na razie nic konkretnego nie znalazłam, poza tym że Tarnava jest podobno brzydsza - mnie na urodzie aż tak nie zależy).
    W tym tygodniu idziemy z małżem na wycieczkę po sklepach specjalizujących się w kominkach - zobaczymy co powiedzą...
    Agnieszko, już 11 rok w moim szkieleciaku używamy kominka Jotul - tego największego - Harmony, bo dom ma pow. ok.200 m2. Jest to główne źródło ogrzewania. Rozprowadzenie ciepła do 7 pomieszczeń, całość działa grawitacyjnie - więc jest ciepło, nawet jak 2 doby nie ma prądu. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Konwektory elektryczne są poustawiane na 16 - 18 stopni, żeby temperatura bardzo nie spadła, jak nas dłużej nie ma w domu. Jak raz rozpalimy jesienią - to aż do wiosny nie używamy zapałek - wystarczy wygarnąć z popiołu kilka "węgielków" i pali się od nowa. Wybieranie popiołu - mniej więcej raz na tydzień, ale nigdy do zera - zawsze zostawiamy kilka "węgielków" do rozpałki. Znajomy kupił kominek firmy polskiej firmy Hajduk, bo miał być tańszy od Jotula. Jakoś po postawieniu okazało się, że jest niewiele tańszy, a wg mnie działa o wiele gorzej niż mój.
    Nasz szkieleciak ma już 11 rok i trzyma się dobrze. Nie zamienilibyśmy go na żadnego murowańca.
    Cena za 1 m2 Twojego trochę spora - znajomemu wyszło za dom o pow.podłogi 180 m2 i garaż nieocieplany 20 m2 - 300000 zł (pod klucz robi jedna firma -). Ale cena jest zależna od standardu wykończenia i użytych materiałów wykończeniowych, więc może nie przepłacasz.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Jak fajnie poczytać wpis zadowolonego użytkownika takiego domu Mam nadzieję, że za 11 lat będę mogła napisać to samo
    Co do kominka, to jeszcze ostatecznej decyzji nie podjęliśmy - będzie Jotul albo Tarnava. Zdecydujemy pewnie w ostatniej chwili, jak nas znam
    Cena rzeczywiscie nie jest najniższa, znalazłam kilka firm które robią nieco taniej. Za to dotarłam do różnych opinii na ich temat i doszłam do wniosku, że lepiej wybrać ciut droższą, ale polecaną i zachwalaną, niż oszczędzić i potem przez wiele lat mieć do siebie pretensje

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Hop do góry!

    Podciągam, może ktoś się wpisze?

  8. #48

    Domyślnie

    fajnie, fajnie u ciebie
    a sąsiadami się nie przejmuj, róbicie swoje niech gadają

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał a_gnieszka
    Początkowo myśleliśmy o ekogroszku albo gazie, ale gazu ziemnego u nas brak, z butli strasznie drogi, a ekogroszek odpada ze względu na to, że często wyjeżdżamy do rodziny na kilka dni i nie mamy tu nikogo, kto by nam palił w piecu w tym czasie
    Cóż, jak to będzie działać - wyjdzie w praniu
    A kto będzie palił w kominku jak wyjedziecie ??
    Ja mam identyczne rozwiązanie jak Wy wybraliście, ale jak chodzą tylko konwektory, to dziennie żrą prądu za 100 zł (1200 m2, 20 stopni). Ciekawe, jak wyjdzie u Was. Mój dom nie jest idealnie ocieplony (tylko 15 cm wełny), no i wentylacja przez ściany. Nie pamiętam

  10. #50

    Domyślnie

    Coś niechcący nacisnęłam i poszło niedokończone . A miało być: nie pamiętam,czy pisałam, że spalamy w sezonie 15 - 16 mp suchej brzozy, porąbanej na grube polana - grube kawałki lepiej trzymają ciepło. Za prąd płacimy miesięcznie 350 latem, 450 zimą, jak konwektory się prawie nie włączają (kuchnia elektryczna, terma elektryczna, i ciągle chodzą jakieś maszyny - piła, karczer, spawarka itp (mam aktywych domowników)

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Wiorek, strasznie duże macie w lecie rachunki za prąd...
    Kuchnia elektryczna tyle ciągnie? Właśnie się zastanawiam czy elektryczna czy gazowa, i chyba jednak będzie gazowa na gaz z butli...

    ciągle chodzą jakieś maszyny - piła, karczer, spawarka itp (mam aktywych domowników)
    To nam nie grozi

    U nas będzie, o ile dobrze pamietam w tej chwili, 20 cm wełny i jeszcze 5 cm styropianu. Mam nadzieję, że to dość, rozmawiałam z osobami, które mają podobne rozwiazanie i nie narzekały na prądożerność. Ale wodę też będziemy grzać prądem
    Jak nas nie będzie, to zakładam, że konwektory będą utrzymywały dość niską temeraturę, dajmy na to 14-15 stopni. Trochę się boję rachunków za prąd, ale co zrobić...

  12. #52

    Domyślnie

    U mnie codziennie ciepły obiadek dla 4 dorosłych osób, o bardzo dużym apetycie ... Właściwie ta opłata za prąd to (oprócz podatku od nieruchomości i gruntu) to jedyna opłata, którą trzeba zapłacić. Do tego dochodzi tylko zakup drewna do kominka. Kuchna na gaz z butli na pewno byłaby tańsza, ale kuchenka elektryczna z płytą ceramiczną, to jest coś, czego nie zamienię na gazową . Jest super.

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    berniucha

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    7

    Domyślnie pozdrwionka z marysina

    Coraz fajniej wygląda ta wasza chałupka Agniesiu. Mam nadzieję że dojedziemy tam w sierpniu...
    Ja jestem na etapie szukania działki i jestem przerażona cenami w Lublinie.

    Pozdrowienia dla Facetów.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cześć kochana, miło Cię tu widzieć !

    Trzymam za słowo, zapraszamy w sierpniu na wakacje .
    I kciuki trzymam, za znalezienie działki!

    Buziaki dla Was !

  15. #55

    Domyślnie

    Dopiero dzisiaj siegnęłam po wasz dziennik, będę kibicowała , życzę szczęścia i bezkłopotliwych rozwiązań. Macie ładny i bardzo dobrze rozplanowany domek. Ja jestem na etapie papierów i będę stawiała wraz z moją drugą połową domek z bala. Szanuję Was za mądre i rozsądne rozwiązania czekam na dalszą część dziennika, pozdrawiam Magda

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irq123
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Lutomiersk
    Kod pocztowy
    95-083
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie Powitać

    Cześć.

    Grzecznie melduję się jako nowy stały bywalec na Waszym dzienniku.
    Zapoznalem się z jego zawartością i widzę że to idzie dokładnie w tym samym kierunku, jaki my obraliśmy.
    Mam na myśli:
    - lokalizację (ok 20km od Łodzi, tylko my w drugą stronę bo Lutomiersk),
    - domek z patyków jeszcze szukam projektu, ale będzie patykowy.
    - powierzchnia coś koło tego, tylko chcę garaż na dwa bolidy.

    Będe miał zapewne masę pytań, skoro macie przetarty szlak, którym zamierzam iść. Na razie dużo czytam, obserwuję, ale pora już chyba nasz dziennik założyć, bo jesteśmy na etapie wycinania zbędnego zielska na działce, więc już coś się dzieje

    Pozdrawiamy
    Irek i Magda

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    MagdalenaK, dzięki Domy z bala są piekne, macie juz wybrany projekt?

    irq123, pytaj o co chcesz, chętnie pomogę, o ile tylko będę w stanie - przez to, że od początku do końca buduje firma, trochę się po temacie "ślizgamy", nie musimy wgłębiać się w szczegóły techniczne (no, trochę trzeba, żeby ekipa sobie nie myslała, że sie w ogóle nie znamy ).

    Zakładaj dziennik, koniecznie, będę czytać Szukaliśmy działki w Waszych okolicach, bardzo nam się tam podobało, właściwie przypadek rzucił nas w drugą stronę

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irq123
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Lutomiersk
    Kod pocztowy
    95-083
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Witajcie, oglądam jak obiecałem z zainteresowaniem i ździwko mnie troszę chwyciło jak zobaczyłem kable elektryczne tak sobie luzem w belkach drewnianych puszczone. Zawsze jak czytalem o elektryce w patyczaku, to obowiązkowo kable mają iść w peszlach, czyli bezpiecznych rurkach z tworzywa sztucznego.... to jest nawet logiczne, bo jak by się kabel nie daj Bóg zgrzał, bo za wiele prądu jednym popłynie, to nie pójdzie domek z dymem od tego, a jedynie się najwyżej kabel upali.... powtarzam, nie chcę się mądrzyć, ale zweryfikujcie proszę tę informację i póki jest pora zróbcie porządek.

    pozdrawiam Irek

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Hmmm... No widzisz, Irku, jakie pożyteczne jest wklejanie zdjęć
    Szczerze mówiąc w ogóle mi to do głowy nie przyszło Elektryka to dla mnie czarna magia, mój m. niestety też niewiele mądrzejszy w tej dziedzinie
    Ale! Poniewierają się po domu właśnie takie dość chude, szare, sztywne rurki niewiadomego mi przeznaczenia, wyznaczaliśmy sobie nimi dzisiaj rozkład sprzętów w łazience Może te rurki mają być właśnie do tego??
    Jutro z samego rana zadzwonię do kierownika budowy i to wyjaśnię, bo się trochę zdenerwowałam
    Dzięki za czujność, dam jutro znać co i jak!

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar irq123
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Lutomiersk
    Kod pocztowy
    95-083
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Witam
    Nie wiem jak Ci idzie pytanie na grupie patczaków, ale jest coś u Pana Wojtka Nitki na forum albo w części o instalacjach. NIe jest jasno napisane, że musi iść wrurkach, ale że jest lepiej jak idzie. Natomiast odrębną sprawą jest rodzaj kabli i konstrukcja samej instalacji że tak powiem "z zapasem" w stosunku do odpowiedniej instalacji w murowanym.

    Pozdrawiam Irek

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony