dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie

    Właśnie, zupełnie przypadkowo się dowiedziałem o tym, że sąsiad chce obok mnie budować jakieś hale produkcyjne (czy coś w podobie). Sami rozumiecie, że ta informacja niesamowicie mnie przeraziła, człowiek sobie buduje dom, aby mieć trochę spokoju, a tu taki "cios w plecy". Muszę się Wam przyznać, że straciłem cały zapał do roboty. Jeżeli znacie jakiś sposób żeby temu zapobiec, bardzo proszę poradźcie.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź zgodność planów sąsiada z planem zagospodarowania przestrzennego gminy, przeczytaj kilka numerów muratora, niedawno pisali o możliwościach zablokowania takich przedsięwzięć, jeżeli są niezgodne z prawem!
    Pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    A co mówi miejcowy plan zagospodarowania przestrzennego? Czy takie budynki o takiej funkcji jakie planuje sąsiad można budować w twojej okolicy?
    Zanim zacznie coś budować, musi przecież dostać pozwolenie, a ty na pewno musisz zostać powiadomiony "o wszczęciu postępowania w celu wydania pozwolenia na budowę" i możesz oprotestować jego zamierzenia (ale trudno przewidzieć jaka będzie skuteczność twoich protestów).

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj albo jutro wybieram się do urzędu gminy, żeby to sprawdzić.

  5. #5

    Domyślnie

    Cholera, właśnie sobie skojarzyłem, że brat tego mojego sąsiada pracuje w urzędzie gminy i to na dość wysokim stanowisku, a co to znaczy, to sami pewnie dobrze wiecie.

  6. #6

    Domyślnie

    to nie znaczy wcale, aż tak wiele - gdyby to sądsiad chciał blokować ciebie, to brat by się przydał. Do obrony brat nie wystarczy, jeśli buduje niezgodnie z pozwoleniem. Jeśli zaś w papierach wszystko ma w porządku, to i starosta nie pomoże.

  7. #7

    Domyślnie

    Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, jeżeli to tylko nie jest teren specjalnie chroniony (parki krajobrazowe, rezerwaty itp.) zazwyczaj brzmią następująco:
    "...strefa mieszkaniowa o zabudowie niskiej z ogrodami przydomowymi- dominującą funkcją strefy jest mieszkalnictwo realizowane na wydzielonych działkach z udziałem zieleni przydomowej, a funkcją towarzyszącą są usługi pod warunkiem braku ich uciążliwości dla otoczenia..."
    I tu jest "pies pogrzebany"! To co dla Ciebie może być uciążliwe, nie musi takie być dla sąsiada lub Urzędu.
    Jeżeli sąsiad będzie w stanie lepiej od Ciebie "przekonać" Urząd, to Twój protest może nie dać żadnych rezultatów.

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie i tu jest pies pogrzebany!Mam podobną sytuację,nacieszyłam się spokojem ,nowym domkiem jakieś trzy miechy i doszły nas słuchy,że w pobliżu facet chce postawić hurtownię blachy(na zakład nie dostał pozwolenia).Oczywiście wszyscy w okolicy to skomentowali"no tak,ma facet kasę ,to zrobi co zechce",a jeżeli ktoś mu się postawi -to są na to sposoby(lepiej niech wieczorami się nie błąka).
    Niestety taka nasza polska rzeczywistość.Prawo dżungli !Nie wspominając o pracy sądów i wszeeechobecnej korupcji.
    Ciekawa jestem jak się rozwinęła sytuacja u Krzychu?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Julcik starszego posta to tam jeszcze nie było ??
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  10. #10

    Domyślnie

    A wiesz ,że nie zwróciłam uwagi,tak sobie biegałam po stronach,szukałam tematów o sąsiadach,bo mi taki jeden w głowie siedzi i natrafiłam właśnie na ten post,który mnie zainteresował.
    A coś złego się stało,przepraszam?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    nie no skąd ...odgrzewane kotlety niezle smakują
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał selimm
    nie no skąd ...odgrzewane kotlety niezle smakują

    zwlaszcza schabowe

  13. #13

    Domyślnie

    Co Wy opowiadacie?
    Jakie odgrzewane kotlety!?
    Toż ten temat to prawdziwa perełka z lamusa!
    Szkoda, że przerwaliście taką ciekawą dyskusję! Może by się rozkręciła?

  14. #14

    Domyślnie

    Rozwiązanie tak zaczetego wątku znajduje sie w roku 2034 i przeczyta je moj syn, którego jeszcze nie mam. Idę, zabieram sie za jego zrobienie.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  15. #15

    Domyślnie

    Luc -schabowe najlepsze z zasmażaną kapustą.Polecam!
    Przekorek,ciesz się życiem i tym ,że nie masz takiego sąsiada!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał julcik
    Luc -schabowe najlepsze z zasmażaną kapustą.Polecam!

    jak zwykle inteligentna riposta z twojej strony.

  17. #17

    Domyślnie

    No cóż nie tak inteligentna jak osoby z centrum kraju.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał julcik
    No cóż nie tak inteligentna jak osoby z centrum kraju.

    lubie takie samokrytyczne wypowiedzi czytac.
    humor mi to poprawia.

  19. #19

    Domyślnie

    Widać,jednak nie za wysoki ten poziom inteligencji,bo to nie samokrytyka,a zwykła ironia.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał julcik
    Widać,jednak nie za wysoki ten poziom inteligencji,bo to nie samokrytyka,a zwykła ironia.

    nie przejmuj sie.
    nie wzialem tego do siebie,bo nie jestem osoba z centrum kraju.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony