dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 85
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 1700
  1. #1681
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    a po co w schowku aneks kuchenny jeśli planujesz nad garażem salon z kuchnią? w tymczasowej bawialni można od razu zrobić na jednej ścianie (pewnie tej od łazienki ze względu na wodę i kanalizę) ciąg kuchenny

  2. #1682
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A co Wy tak z tą młodzieżą chcecie mieszkać? Niechże mieszkają na swoim ewentualnie wnuki podrzucą na parę godzin coby na trawce pohasały.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #1683
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    a czemu nie? będzie miał kto podać szklankę herbaty w potrzebie a i dla dwóch osób to trochę za duża ta chałupa

  4. #1684
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    a po co w schowku aneks kuchenny jeśli planujesz nad garażem salon z kuchnią? w tymczasowej bawialni można od razu zrobić na jednej ścianie (pewnie tej od łazienki ze względu na wodę i kanalizę) ciąg kuchenny
    Wielki pokój nad garażem daje taką możliwość, ale póki co, nic tam nie ciągniemy.
    Na razie zakladamy, że przy dzisiejszym późnym wydawaniu się za mąż , koło 30 -tki, "potworki" jeszcze z nami trochę pomieszkają .
    Jakbyś znała mojego syna, który nie patrzy czy mu się leje z kubka , czy talerza , to byś mu kuchnię w pokoju zrobiła, żeby się nie wściekać na szlaczki z kuchni, poprzez schody ma górę.
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  5. #1685
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    a czemu nie? będzie miał kto podać szklankę herbaty w potrzebie a i dla dwóch osób to trochę za duża ta chałupa
    O, to to to

    A poważnie, my z mężem strasznie rozpuszczamy nasze dzieci i za nich myślimy o przyszłości . Mamy 3 pokojowe mieszkanie, w którym mieszkamy teraz. Próbujemy go nie sprzedawać póki co. To dla jednego, a dla drugiego góra chalupy
    Przynajmniej dopóki nie będą w stanie zupełnie się usamodzielnić.
    A ja wiem co ich czeka? Póki mamy możliwość i możemy, to czemu nie.

    Jak zamuruję schody i dziecko weźmie sobie całą górę, to i mi chłopu na stare lata, pokój, łazienka, kotłownia, garaż j i salon z kuchnią jak świat wystarczy.
    po co mi więcej? Jak się pokłocimy, jedno pójdzie spać do salonu .
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  6. #1686
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    jak się ma pomieszczenie " na wprost" u mnie zostało połączone z łazienką dzięki temu zmieścił się prysznic i bidet

    Załącznik 394309 Załącznik 394311

    na gabinet wolę mały pokój na górze - projektowa klaustrofobiczna sypialnia - tym bardziej że przy moim ustawieniu domu jest on od północy a ten "schowek" wypadał od południa.

    dlaczego miałaby się na okno dachowe lać woda z kosza? nigdy tego nie zaobserwowałam, daszek lukarny jest mały i małe ilości wody z niego spływają, nawet w czasie ulewy spływa sobie po dachu przy okienku w ścianie byłby problem estetyczny że wychodziło by na rynnę ale można zrobić np. mały bulaj

    Załącznik 394310
    Amelio, mam pytanie odnośnie kafelków jakie masz na podłodze w łazience.
    Ponieważ mam zle doświadczenia z panelami i gorsze z podłogami drewnianymi (np. wiecznie rozjeżdżanie fotelami koło biurek), umyśliłam sobie zrobić wszędzie kafelki drewnopodobne,. Tym bardziej , że jest ich coraz większy wybór i są coraz piękniejsze.
    Uwielbiam latem chodzić boso , po zimnych kafelkach , a zimą nie będzie tego czuć, bo wszędzie bezie podłogówka.
    Wracając do pytania, czy ogólnie jesteś z nich zadowolona? Chodzi mi głównie o taki aspekt, czy widać na nich każdy kłaczek kurzu. czy widać każde kapnięcie wody? Nie, że nie chce mi się sprzątać, ale teraz w jednym pomieszczeniu mam kafelki, które doprowadzają mnie do szalu. Rano pozamiatam, a już po południu wkurzają mnie drobinki kurzu, bo wszystko na nich widoczne, Umyję podłogę, wysuszę, żeby smug nie było i wystarczy, że ktoś bosą stopą przejdzie i widać na nich ślady, że mam ochotę znowu łapać za mopa.
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  7. #1687
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał wspolpraca Zobacz post
    Wracając do pytania, czy ogólnie jesteś z nich zadowolona? Chodzi mi głównie o taki aspekt, czy widać na nich każdy kłaczek kurzu. czy widać każde kapnięcie wody?
    Ja mam w łazience górnej kafelki a'la panele, drewnopodobne ze strukturą drewna. Niestety ale widać kapnięcia wody, szczególnie te zadeptane widać jako szare plamy. I niestety płytki są chropowate, co wymaga mocniejszego dociskania mopem płaskim podczas mycia. W salonie mamy panele i niestety ale szybko nanosi się brud, który zostaje zadeptywany. Niosąc coś z aneksu na stół, albo wychodząc z łazienki coś skapnąć może i niestety to się zadeptuje. Np. w piątek wieczorem (ja) zmyłem panele a w niedzielę zauważyłem pierwsze przybrudzone smugi. Niestety chodzi się też na taras i nanosi zanieczyszczeń.

    Co do lokalizacji dolnej łazienki uważam, że jest mało fortunna - tak na wprost salonu ... no nie wiem...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #1688
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    No to się podlamalam.
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  9. #1689
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    a ja na parterze mam płytki beżowe w mazaje https://plytki24.pl/ceramika-paradyz...r/cat_160.html - te jaśniejsze w środku "dywanu' są rewelacyjne, nic na nich nie widać na poddaszu w łazience dałam https://viverto.pl/bosque-beige-15-5...ramika-limone/ też są świetne tyle że niezbyt chyba mocne bo na krawędzich schodków do "garderoby" mam już kilka odszczypnięć ale zamówiłam listwy kątowe drewnopodobne samoprzylepne i będzie ok.

    wspolpraca fajnie zrobiliście na górze korytarzyk i z niego wejście do łazienki. Szukałam pomysłu jak wcisnąć w tej łazience prysznic ale na takie rozwiązanie nie wpadłam a teraz za późno na przeróbki

  10. #1690
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ja mam w łazience górnej kafelki a'la panele, drewnopodobne ze strukturą drewna. Niestety ale widać kapnięcia wody, szczególnie te zadeptane widać jako szare plamy. I niestety płytki są chropowate, co wymaga mocniejszego dociskania mopem płaskim podczas mycia. W salonie mamy panele i niestety ale szybko nanosi się brud, który zostaje zadeptywany. Niosąc coś z aneksu na stół, albo wychodząc z łazienki coś skapnąć może i niestety to się zadeptuje. Np. w piątek wieczorem (ja) zmyłem panele a w niedzielę zauważyłem pierwsze przybrudzone smugi. Niestety chodzi się też na taras i nanosi zanieczyszczeń.
    Piotrek do mycia chropowatych płytek rewelacyjny jest H20-mop mały, poręczny tylko do swojego dokupiłam oddzielnie nakładki z grubej mikrofibry z jakby frędzlami


    a w salonie przy wyjściu na taras leży sobie wzorzysty dywan i na nim zostaje to co się wniesie

  11. #1691
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    [QUOTE=Amelia 2;7515634]a ja na parterze mam płytki beżowe w mazaje https://plytki24.pl/ceramika-paradyz...r/cat_160.html - te jaśniejsze w środku "dywanu' są rewelacyjne, nic na nich nie widać na poddaszu w łazience dałam https://viverto.pl/bosque-beige-15-5...ramika-limone/ też są świetne tyle że niezbyt chyba mocne bo na krawędzich schodków do "garderoby" mam już kilka odszczypnięć ale zamówiłam listwy kątowe drewnopodobne samoprzylepne i będzie ok.[/iQUOTE]
    Uff, cudne są i poprawiłas mi humor.. ������
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  12. #1692
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Hejka Planetowicze,
    My nie zastanawiając się , zrobiliśmy kominy wentylacyjne, jak w projekcie.
    Teraz dopiero zaczynam myśleć nad wentylacją w domu. Pewnie "po ptokach".
    Jak macie rozwiązany temat?
    Wietrzenie oknami , czy coś konkretnego macie porobione ?
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  13. #1693
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Tak samo mam !!! Kominy!!!
    Zobaczę jak będzie z wentylacją w czasie pierwszej zimy ?! Chodzi o to, że wychodząc z domu w lecie zamykaliśmy okna gdyż bywały silne burze z gradem i mogło zalać wnętrze nawet przez uchylone górą okna. Na górze, bo, że zamykamy na dole to oczywiste. No i na górze tworzył się czasami zaduch, gorąco. Dopuszczam więc możliwość montażu rekuperatora. Do górnych pomieszczeń nie będzie problemów z dostaniem się od strychu. Gorzej z dolnymi. Do kuchni, salonu i łazienek można dostać się przez kanały wentylacyjne, ale pokój gabinet za schodami nie będzie już miał połączenia z rekuperacją. Konieczne będzie też podcinanie drzwi, szkoda, że nie podciąłem fabrycznie. Znaczy podciąłem ale tylko od łazienek. Generalnie trochę szkoda, że nie mam rekuperacji ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #1694
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Zaufaliśmy , nie dopilnowaliśmy i mamy teraz krzywą ścianę przy schodach. Żle postawili ściankę na wieńcu i w efekcie mamy "szczypankę" z tynku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 budowa błąd.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	396663Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 tynki schody2.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	396664

    Mąż zdecydował się na coś takiego, żeby nie kłaść 5 warstw tynku. Pewnie kiedyś tego pożałujemy. Ja już oczami wyobraźni widzę tumany kurzu na tym załomie
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  15. #1695
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Przecież mógł nakleić płytę g-k ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #1696
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał peters2 Zobacz post
    Adaptację robił lokalny architekt-konstruktor. Kuchnie robię jednak w pierwotnym miejscu, przedzielając ścianką z szerokim przejściem.
    Dość stary post, masz może już zdjęcia gotowej kuchni?

  17. #1697
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Tak samo mam !!! Kominy!!!
    Zobaczę jak będzie z wentylacją w czasie pierwszej zimy ?! Chodzi o to, że wychodząc z domu w lecie zamykaliśmy okna gdyż bywały silne burze z gradem i mogło zalać wnętrze nawet przez uchylone górą okna. Na górze, bo, że zamykamy na dole to oczywiste. No i na górze tworzył się czasami zaduch, gorąco. Dopuszczam więc możliwość montażu rekuperatora. Do górnych pomieszczeń nie będzie problemów z dostaniem się od strychu. Gorzej z dolnymi. Do kuchni, salonu i łazienek można dostać się przez kanały wentylacyjne, ale pokój gabinet za schodami nie będzie już miał połączenia z rekuperacją. Konieczne będzie też podcinanie drzwi, szkoda, że nie podciąłem fabrycznie. Znaczy podciąłem ale tylko od łazienek. Generalnie trochę szkoda, że nie mam rekuperacji ...
    Wracam do zeszłorocznego posta. I jak po zimie z wentylacją?
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  18. #1698
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 174.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	412688
    Cytat Napisał wspolpraca Zobacz post
    Dość stary post, masz może już zdjęcia gotowej kuchni?
    podobnie jak u mnie

  19. #1699
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 174.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	412688

    podobnie jak u mnie
    Dziękuję, super to wyszło. Długo walczylam z projektem kuchni. Skończyło się na przedstawieniu drzwi od spiżarki. Na razie zdecydowałam się przysłona barkiem, ale Twoja wersja w odwodzie
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  20. #1700
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam i jak z wentylacją. Wiem, że mieszkacie , no i mamy zimę?
    W szczególności martwię się o tą ślepą łazienkę na dole?

    My teraz wykańczamy dół.
    Ponieważ robiliśmy kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza na dole pod sufitami mamy rury. Mąż własnie sam skonczył podwieszać sufity. Mamy już kafelki drewnopodobne na całym dole i teraz robią dolną łazienkę.
    Wylaliśmy jesienią gigantyczny taras, ale prostokątny
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

Strona 85 z 85

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony