dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 85
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1700
  1. #21

    Domyślnie

    hej
    miałam ostatnio inne sprawy na głowie i nie zaglądałam na forum
    a pytanie faktycznie trudne, jeszcze konkretnie z żadnym wykonawcą nie rozmawialiśmy, mam cichą nadzieję, że stan surowy otwarty (z położonymi dachówkami) uda nam się osiągnąć wydająć maksymalnie 150 tys. ale po tych podwyżkach boję się, że to może być trudne..... a jak to u Ciebie wyszło?
    pzdr
    m

  2. #22

    Domyślnie

    Myślę ze jest to kwota osiągalna. Ale nie jest łatwo. Myślę że u mnie będzie właśnie coś w granicach tej kwoty. Fakt że duży wpływ ma tutaj chyba cena robocizny czyli firmy murarskiej, ni i oczywiście ceny materiałów które w różnych rejonach krajów wyglądają nieco inaczej.

  3. #23

    Domyślnie

    I jeszcze jedno. Ilości ( już nie mówiąc o cenach materiałów ) które sa podane w kosztorysie nie odpowiadają rzeczywistości. Warto je przeliczyć po swojemu. Niestety są one z reguły wyższe. Jest tam sporo błędów.

  4. #24

    Domyślnie

    murarz zyczy sobie za nasz domek 20tys. a inny 16-17tys,sama robota ile z dachem nie wiem ale dzisiaj bede rozmawiała z facetem który wolałby ze swoim materiałami,zobaczymy ile wyceni za wszystko? Tak sie w sumie zastanawiałam ze szukanie,dzwonienie po składach,transport i zamartwianie sie czy bedzie na czas tak taniej mnie wyniesie,Ale tak dla porównania wysłucham i jego propozycji.Jak bedzie rozsadna...?

  5. #25

    Domyślnie

    my i tak w związku ze zmianami będziemy pewnie musieli sami liczyć ilość potrzebnych materiałów
    a ceny w Trójmieście są niestety raczej wyższe niż niższe, niestety
    a kto Wam robił adaptację? lokalny architekt czy pracownia sprzedająca projekt?
    m

  6. #26

    Domyślnie

    Peters pochwal się Planetą
    na jakim jesteś etapie?

  7. #27

    Domyślnie

    Adaptację robił lokalny architekt-konstruktor. Kuchnie robię jednak w pierwotnym miejscu, przedzielając ścianką z szerokim przejściem.

  8. #28

    Domyślnie

    O to tak jak my z ta kuchnia,tak samo planujemy.Nam tez projekt adaptował prywatny architekt!

  9. #29

    Domyślnie

    Przez te deszcze nie można zaczynać dachu, szkoda

  10. #30

    Domyślnie

    No pogoda nie sprzyja,ale jutro bedzie lepiej.Chciałabym miec takie rozterki tzn byc na takim etapie,my czekamy na warunki przyłacza na czas budowy, a nasz lokalny "lubzel" sie nie spieszy oczywiscie, a gdzie jeszcze pozwolenie na budowe,Jak bedzie daszek pochwal sie foto!!Pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    Na warunki zabudowy czekałem dwa miesiące, na pozwolenie na budowę nieco ponad miesiąc.

  12. #32

    Domyślnie

    To mnie pociesza,wszystko bedzie ok jak z poczatkiem sierpnia złozymy wniosek o pozwolenie i we wrzesniu ruszamy.A tak na marginesie czy czekałes az decyzja starostwa powiat. sie uprawomocni czy od razu wbiłes łopate i robota ruszyła?Bo jak trzeba czekac to w ogóle klapa!

  13. #33

    Domyślnie

    Jak dostałem pozwolenie na budowę i zgłoszeniu budowy w nadzorze budowlanym to trzeba czekać na uprawomocnienie się tej decyzji chyba 2 tygodnie. Oczywiście że czekałem...

  14. #34

    Domyślnie

    ech....
    ja też zazdroszczę tego etapu.....
    ale Kasiu przyjedzie i nasza kolej
    Twoja na pewno a moja to już nie wiem....
    ciągle nie mamy prądu, w enerdze mówią, że niby za rok będzie......
    a jak się wybudujemy i nadal nie będzie.....?
    z drugiej strony wszystko drożeje......
    i bądź tu człowieku mądry.......
    m

  15. #35

    Domyślnie

    Też nie chcieli założyć mi prądu. W końcu po wielkich bojach podłączyli mi prąd budowlany czyli tymczasowy. Razem ze skrzynką, kablem itd kosztowało mnie to dodatkowo 2 tys zł. Szkoda gadać.

  16. #36

    Domyślnie

    a jak ich przekonałeś?
    nam nie chcą nawet budowlanego podłączyć dopóki gdzieś w okolicy nie postawią nowego transformatora chociaż bardzo blisko naszej działki stoją 3 domy i prąd mają....

  17. #37

    Domyślnie

    jednym słowem chamstwo,ale cóz po to czlowiek ma głowe na karku zeby kombinowac!!!!Nie wiem mooon czy ich przekonasz,spróbuj sie odwoływac albo znalezc jakies "dojscie",u nas peters dokładnie jest tak samo jak u ciebie,czekany na warunki przyłacza budowlanego i koszty oczywiscie pokrywamy bo cóz zrobic,a na stałe to nasz miejscowy "lubzel" dał sobie czas do wrzesnia 2009!!Taaa.... Mooon gdzie sie budujesz bo nie wiem czy pytałam?

  18. #38

    Domyślnie

    w Gdańsku
    zobaczymy jak to będzie, zaczniemy z agregatorem i beczkowozem
    zamierzamy budować 2 lata i mam nadzieję, że do tego czasu już wszystko będzie.....
    Peters, jak tam dach, udało się? u nas pogoda w kratkę raz pada raz świeci słońce

  19. #39

    Domyślnie

    Wreszcie cięśla zaczął robić więźbę. Twierdzi że jutro będzie już cały szkielet.

  20. #40

    Domyślnie

    a robisz deskowanie?

Strona 2 z 85

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony