dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Kocio? KW-Ekocenter z podajnikiem na groszek

    Czy ktoś wie lub słyszał coś o tym kotle (nikeoniecznie musi być to użytkownik) - właśnie rozpoznawałem rynek i dość ciekawie wygląda oferta: 25 kW palenisko żeliwne, sterowanie na 2 pompy, 4 wyjścia (tym 1 cwu) , z pogodówką+panel sterowania tygodniowego w pokoju za 6700zł a do końca maja rabat 10% to wychodzi 6030zł.
    Np.Kilera podobny kocioł bez panela sterującego w pokoju ok. 6800zł

    lechu5

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    A masz jakąś stronę internetową na jego temat?

  3. #3

    Domyślnie

    No pewnie wygrzebałem ją z muratora 10/02 w reklamach - przeglądając po kilka razy to samo i dopiero ją odkryłem: http://www.ekocentrpphu.com.pl

    lechu5

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lechu5 dnia 2003-05-08 22:59 ]</font>

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Ile kosztuje taki groszek weglowy i jakie jest jego zapotrzebowanie godzinne w takim piecu zasypowym przy mocy znamionowej kotła?

  5. #5

    Domyślnie

    Tona groszku 320-350 zł robiłem rekonesans. Ile na godz. to nie wiem. W/g obliczeń dla mojego zapotrzebowania w projekcie Q=9270W przy mocy nominalnej 80% wychodzi ponad 2,8 t na sezon (TO TYLKO TEORIA!!!) wiem że będzie wiecej. Gość deklarował na 130m2 dla nowego bnudynku coś ok. 4 tony sezon.

    lechu5

  6. #6

    Domyślnie

    Powiedzcie jak z tym groszkiem, czy jak się go kupuje to nie jest oszukany(jakość , pył itp). Co się dzieje i jak się zachowuje piec gdy groszek jest słabej jakości.

  7. #7

    Domyślnie

    także jestem zainteresowany takimi kotłami. Bardzo interesują mnie opinię uzytkowników. Do tej pory nie mogę znaleźć tych, którzy używają takich lub podobnych kotłów dłużej niż dwa lata - wiem, że nie tak dawno one weszły na rynek, ale maja tez w opiniach tylu zwolenników co i przeciwników (zapychajacy się podajnik, różnice w wilgotności paliwa powoduja blokady pieca, wymagany znaczny przekrój komina itp.)
    Prosze o sugestie użytkowników, gdyż stoję przed dylematem kocioł z podajnikiem na węgiel czy gazowy?
    PW

  8. #8

    Domyślnie

    A ja stoję już tylko przed wyborem producenta kotła na groszek z podajnikiem. Wstępnie już wybrałem Kielra a tu jak pisałem na początku tego watku - nowym kotłem wiercą mi znów dziurę w brzuchu.

    lechu5

    ps. jak powróciłem z edukacji z wątku "Błędy ortograficzne" to tu też je poprawiłem.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lechu5 dnia 2003-05-12 23:05 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie

    Który kocioł wybrałeś i kto go produkuje?
    dzisiaj oglądałem kotły w protechu za 4200, za tzw odsiewkę, czyli cos pomiędzy miałem a groszkiem.- bez pogodówki i z pokojówką za 250 zł. Wszyscy zachwalają swoje, a ja dalej nie wiem co wybrać.
    PW

  10. #10

    Domyślnie

    Przepraszam czy to pytanko jest do mnie?

    lechu5

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Byłem zdezorientowany bo mi cena którą podałeś nie pasowała, ten co wstępnie wybrałem to Kielar-Eco 2 ale jego cena to ok. 6800 brutto http://www.kielar-eco.pl na groszek z podajnikiem. Po dzisiejszej edukacji nieładnie Cię odsyłać ale będę już szedł spaniuńciu to proponuję poszukać bo gdzieś niedawno pisałem na ten temat dokładniej. Jak nie znajdziesz to jutro dopołudnia służę pomocą-będę tu zaglądał. Zerknij jeszcze http://www.zapr-patrzyk.pl/cennik.html
    Ten Kiler jest cool sprawdzałem to organoleptycznie na targach, jest z żeliwnym paleniskiem chyba tylko ten i co wyżej opisywałem w kraju.
    A ten kocioł co glądałeś to co to jest, z podajnikiem czy bez, sterowany procesorowo, spalanie retortowe, jakiś namiar, bo coś to za tanie.
    lechu5

  13. #13

    Domyślnie

    Byłem zdezorientowany bo mi cena którą podałeś nie pasowała, ten co wstępnie wybrałem to Kielar-Eco 2 ale jego cena to ok. 6800 brutto http://www.kielar-eco.pl na groszek z podajnikiem. Po dzisiejszej edukacji nieładnie Cię odsyłać ale będę już szedł spaniuńciu to proponuję poszukać bo gdzieś niedawno pisałem na ten temat dokładniej. Jak nie znajdziesz to jutro dopołudnia służę pomocą-będę tu zaglądał. Zerknij jeszcze http://www.zapr-patrzyk.pl/cennik.html
    Ten Kiler jest cool sprawdzałem to organoleptycznie na targach, jest z żeliwnym paleniskiem chyba tylko ten i co wyżej opisywałem w kraju.
    A ten kocioł co glądałeś to co to jest, z podajnikiem czy bez, sterowany procesorowo, spalanie retortowe, jakiś namiar, bo coś to za tanie.
    lechu5

  14. #14

    Domyślnie

    Ten piec, który oglądałem to piec stalowy o mocy 15kw, z podajnikiem tłokowym, palnikiem zwykłym nie retortowym i procesorem elektronicznym do sterowania temeraturą. Ponadto można dokupić pokojówkę za ok. 170 zł przewodowa i 350 zł bezprzewodową. Firma protech z Gierałtowic k. Wadowic ma swoją stronę: protech-wkg.pl.
    15kW kosztuje 4700 zł (do30 maja -10%)
    25 kW - 5400 zł i też zniżka.
    Palić można miałem i drobnym groszkiem o granulacji do 20 - 25 mm. U nas takie coś nazywaja odsiewką, czyli lepsze niz miał a mniejsze niż groszek. Ja wolałbym jednak piec z palnikiem retortowym ale u nas w okolicy większośc producentów ma tylko ze zwykłym.
    Pozdrawiam PW

  15. #15

    Domyślnie

    No właśnie z retortowym i dlatego go wybrałem, bo nie chcę szlakować czy jak to się mówi tak jak w zwykłych piecach. Miał odrzuciłem bo za dużo pyłu i paprania się, a tak wogóle to najtaniej piecem zagazowującym drewno tylko trzeba co 8 godz. podkładać - to nie dla mnie ja muszę być pewny, że jak nie bedzie mnie w domu to nie wygaśnie no i pełny automat.

    lechu5

  16. #16

    Domyślnie

    Przed podjęciem decyzji polecam zapoznać się z kotłami HEF,
    choćby na stronie http://www.hef.com.pl
    Mnie osobiście zainteresował model z podajnikiem ślimakowym i palnikiem retortowym, który dodatkowo zaopatrzony jest w nomalny ruszt - na wypadek awarii sieci elektrycznej.
    Pozdro

  17. #17

    Domyślnie

    Hefa znam i wogóle wszystkie na rynku, zauważ, że wstępnie wybrałem Kielera dlatego, że ma żeliwne palenisko, i też dodatkowy ruszt. A Hef ma stalowe palenisko.

    lechu5

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Witam .
    Mam kocioł CO firmy Ferrum z Suwałk na drewno (stałopalność{sprawdzona!}16godz.)i jestem bardzo zadowolony.
    Przede wszystkim nie muszę się ubabrać węglem,a poza tym m3 drewna pociętego z przywozem kosztuje u nas ok.90,-pln(pomorze).
    I jeszcze jedno: koszt pieca 30kw to 3100,- pln z wentylatorem ze sterowaniem na piecu.
    Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie sterowanie centralne na rzecz zaworów termostatycznych bo przeciez w każdym pokoju chcesz mieć inną temp.np łazienka ok.25st.a sypialnia 18.A przy sterowniku centr.trzyma on temp.jaka jest obok niego.

  19. #19

    Domyślnie

    Maly, cos kotlem musi przeciez sterowac.
    Po to dobiera się grzejniki do określonej temperatury
    w pomieszczeniu, zeby potem zaworami termostatycznymi
    ustawiac, to co chcesz.

  20. #20

    Domyślnie

    On 2003-05-15 09:39, lechu5 wrote:
    Hefa znam i wogóle wszystkie na rynku, zauważ, że wstępnie wybrałem Kielera dlatego, że ma żeliwne palenisko, i też dodatkowy ruszt. A Hef ma stalowe palenisko.

    lechu5
    HEF ma w swojej ofercie również kocioł z dodatkowym paleniskiem stałym.

    Tak wygląda kocioł bez dodatkowego paleniska stałego


    A tak z dodatkowym paleniskiem


    Ja jednak jestem również tak jak Ty zdecydowany na żeliwny kocioł KIELAR


    Nie wiem jak dawno zaglądałeś na ich stronę www, bo mają teraz w ofercie również kotły na pelety!!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony