dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Temat: FUGI - POMOCY

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KG

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    9

    Domyślnie FUGI - POMOCY

    Witam
    Mam problem dotykający każdego inwestora na przyjemnym etapie wykońcenia domu. a mianowicie: fugi.

    Mam jasno beżowy gres w holu i w częsci pokoju. Wielkość 50 x 50. Pod nim ogrzewanie podłogowe.
    Pasują jasne fugi ale boję się ze zaraz się zabrudzą.

    W łazience mam na podłodze białe i granatowe płytki. Tu pasuje najbardziej fuga biała. Ale znowu obawa przed zabrudzeniem.

    Czy jest jakiś ratunek? Czy sa fugi które się nie brudzą a które są trwałe i można jes zastosować na podłodze z ogrzewaniem podłogowym? Czy też lepiej iść w kierunku ciemniejszych?

    Na ścianach w łazienkach będziemy mieć fugi firmy Ceresit. Czy to dobry wybór?

    Bardzo liczę na Waszą pomoc

    Zagubiona w gąszczu szczegółow

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Ceresit ce 40 wg mnie bardzo dobra fuga
    co do jasnych fug polecam silikonowy impregnat do spoin i płytek Ceresit CT 10 ochroni je przed zabrudzeniem i nadmierna chłonnością.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Wg. mnie lepsze fugi robi Mapei, ale te różnice nie są aż takie duże i spokojnie można zastosować Ceresit.
    Mapei robi fugi, które są bardziej elastyczne i nadają się do fugowania szerokich spoin (np luksfery) zachowując przy tym drobne ziarno fugi.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KG

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo, troszkę się uspokoiłam.
    Czy ten impregnat faktycznie ochroni? domyślam się że nie zupełnie ale czy coś pomaga?

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam Mapei nr 112.(szary)rewelacyjny kolor i pasuje do wielu terakot.
    W moim domu ten kolor fugi zastosowalam do terakoty bezowej,kremowej i przybrudzonej bieli.
    Polecil mi sprzedawca.Na poczatku do tego koloru podchodzilam bardzo sceptycznie,ale gdy ulozylam na probe w jednym pomieszczeniu,to stwordzilam,ze ryzyko oplacalo sie.
    Polecam i gwarantuje ,ze sprzatanie takich podlog bedzie mniej stresujace niz z fugami bardzo jasnymi.
    Pozdrawiam i dziękuje za dobre rady,ich nigdy za wiele.

  6. #6

    Domyślnie

    joanna_zaj- popieram.
    szara fuga to najlepszy wybór, moim zdaniem. szarośc jest delikatna,naprawdę, zleje się z innym kolorem i nie będzie przeszkadzac. a przy sprzątaniu nie dostajemy szału, że się przebarwia, że trzeba ze szczoteczką czyścic, by wróciła do pierwotnego koloru. Impregnaty jak najbardziej, ale to jednak nie zawsze to samo.
    Natomiast do ogrzewania podłogowego, nie proponuję zwykłych cementowych fug. dobrze by była elastyczna. inaczej może zacząc pękac.
    a jeśli uprze się ktoś na kolor to proponuję fugę epoksydową, firma Mapei ma sporą gamę kolorystyczną. inwestycja warta efektu, nieprzyjmuje plam, nic co nam się wyleje nie wchłonie, brak problemu przy sprzątaniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Ceresit ce 40 wg mnie bardzo dobra fuga
    co do jasnych fug polecam silikonowy impregnat do spoin i płytek Ceresit CT 10 ochroni je przed zabrudzeniem i nadmierna chłonnością.
    jak zwykle fachowa dorada

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  8. #8

    Domyślnie

    Przyłączam się do wyboru szarej fugi. Po długich dylematach wybrałam Sopro bez żadnych zdelfinów na wierzch i na razie sie sprawdza.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    A ja mam bardzo jasną Mapei w kuchni (srebrnoszara wg nazwy na opakowaniu) pokryłam oczywiście impregnatem Delfin, ale i tak się brudzi i raz na jakiś czas szczoteczka nieunikniona Dodam, że pokryłam delfinem je już drugi raz sądząc, ze może za mało lub źle go położyłam.
    Czy ten Sopro jest lepszy i czy można go stosować na delfina?
    Acha, jeszcze jedno czy po jakimś czasie ten impregnat się wymywa, ściera? Odnoszę takie wrażenie, bo jakiś (krótki niestety) czas po delfinie fuga się nie brudzi, ale potem już tak.

  10. #10

    Domyślnie

    Marzanna, impregnat po pewnym czasie sie sciera i trzeba impregnowac na nowo. Ja juz sobie w kuchni kolo kuchenki gdzie mam biala fuge odpuscilam poprostu przy malowaniu, rozcieczam troche farby latexowej, jade fugi i dluzej to wytrzymuje niz impregnat.
    Teraz w mieszkaniu mam w lazience biale plytki na podlodze z ciemno szara fuga i jasno szare scienne plytki z biala fuga i wiem po latach mieszkania ze jest to najlepsze rozwiazanie ale ze czlowiek jest przewrotny to pomimo tego ze wiem, ze ciemne fugi podlogowe sprawdzaja sie najlepiej, to w domowych lazienkach dalam jasniutkie

  11. #11

    Domyślnie

    Nowe fugi Mapey i fugi Sopro z efektem perlenia
    Fugi te po 7 dniach nie przyjmują wody, więc sam domyśl się reszty

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.380

    Domyślnie

    ja zastosowałem fugi kerakol. podobno jeszcze lepsze od mapei.

  13. #13

    Domyślnie

    My daliśmy jakąś epoksydową za ciężkie pieniądze - chyba kerakoll. Kolor szarowaniliowy - czy jakoś tak.
    Nie wierzę w to że fuga się nie będzie brudzić, bo choćby nie wiem co to i tak za rok będą ślady używania. Ja po roku mieszkania zrobiłam renowację fug i płytek specyfikiem Ceresitu do fug i płyetk gresowych - coś na bazie akrylu, pokrywa płytki i fugi warstwą która zabezpiecza na jakiś czas przed brudzeniem. Po jakimś czasie trzeba jednak czyścić - faktem jest że wszystko schodzi, brud nie wchodzi w fugę tylko trzeba go zedrzeć z powierzchni, nie trzeba drapać fugi. Może to sama fuga taka dobra, może to ten specyfik. Tam gdzie podłoga jest mało używana (w kątach) płytki i fugi są czyściutkie. Przed kominkiem i w ciągach komunikacyjnych czyszczenie trzeba często powtarzać - gruntowne czyszczenie co pół roku.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    .......Ja po roku mieszkania zrobiłam renowację fug i płytek specyfikiem Ceresitu do fug i płyetk gresowych - coś na bazie akrylu, pokrywa płytki i fugi warstwą która zabezpiecza ....
    impregnat Ceresit CT 10 na bazie zywic silikonowych
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie pomimo impregnatu fugi i tak sie brudza. Ale renowuje je pedzelkiem zanurzonym w farbie - moze sposob malo doskonaly, ale wygladaja po tym jak nowo polozaone

  16. #16

    Domyślnie Jaki impregnat do białej fugi?

    Jaki polecacie impregnat do białej fugi w łazience? Naczytałam się sporo i zdania są podzielone, zastanawiam się jeszcze nad położeniem fugi epoksydowej ale będę miała białe cegiełki - roboty byłoby od groma

  17. #17

    Domyślnie

    ja kilka lat temu impregnowałam delfinem i teraz też zamierzam
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

  18. #18

    Domyślnie

    I dał radę przez te parę lat? Bo o Delfinie właśnie najwięcej złego się naczytałam

  19. #19

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia wynika, że na dłuższą metę impregnowanie nic nie daje. Biała fuga zawsze gdzieś w kącikach zaczyna ciemnieć i trzeba to szorować szczoteczką (zwłaszcza w miejscach bezpośrednie narażonych na działanie wody - prysznic, wanna). Mam też porównanie "zwykłej" fugi i epoksydowej. Epoksydowa była na dwóch ściananach we wnęce prysznicowej, a na jednej (wcześniej robionej) była zwykła fuga. W epoksydową nic nie włazi i nawet jeśli jest jakiś osad z mydła itp. łatwo to wyczyścić. W naszej nowej łazience jeśli tylko będziemy mogli sobie na to pozwolić finansowo damy fugę epoksydową, zwłaszcza w przysznicu- niestety to większy wydatek ,który ma dla mnie sens, bo póżniej oszczędzam czas i siły przy sprzątaniu.

  20. #20

    Domyślnie

    Impregnowałam swoje fugi 7 lat temu. Uważam ze Delfin spisał się na medal.O niczym innym wtedy nie słyszałam więc użyłam właśnie tego.
    Z perspektywy czasu uważam, że jest świetny. Moje białe fugi są nadal białe i nigdy, powtarzam nigdy ich nie szorowałam. Wiem, ze to co pisze wygląda jak tania reklama, ale taka jest prawda.
    A co złego słyszałaś o delfinie ?
    ------------------------------------------------------------
    Trzeba stworzyć dom,
    Żeby mieć do czego wracać........

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony