dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80
  1. #21

    Domyślnie

    Ozy, trochę mnie rozumiem ostatniego twojego pytania. Jeżeli chcesz dosieplać po krokwiacz do samego szczytu i do tego płyty GK to policz : stelaż poziomy ( prostopadły do krokwi) co 40cm. Podobnie sufit. Liczy się powierzchnia. Sam szczyt i i tak trzeba jakoś zakończyć poziomym sufitem.

  2. #22

    Domyślnie

    Hey
    Jeśli dobrze rozumiem (sufit ma być podwieszany G-K ale nie ocieplony), to wystarczy w części nieużytkowej, patrząc od wewnątrz założyć paroizolacje, chroniąc w ten sposób wełnę przed zawilgoceniem przenikającym z pomieszczeń.
    Pozdrawiam
    Ps...
    Jeśli nie o to chodzi to pytaj śmiało..co dwie głowy to nie jedna

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ozy

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jarecky - trafiłeś w sedno - o to dokładnie mi chodziło.
    Wielkie dzieki za info.
    Pozdrawiam - Ozy

  4. #24

    Domyślnie

    Folia paroizolacyjna ma być pomiędzy płytą KG i wełną. Folia powinna być szczelna ( czytałem,że należy mocować ją taśmą dwustronną- to jak przymocować płyty GK aby jej nie dziurawić ?
    Czy to przesada !

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Ja ocieplam strop wełna Ursa miedzy belki a płyty gk 10 cm pozniej 15 cm miedzy belki stropowe.
    Razem ocieplenie 25 cm

  6. #26

    Domyślnie

    Ja mam następujący problem: chcę dać wełnę między krokwie i do tego sznurek, ale później (za jakieś pół roku) będzie jeszcze sufit podwieszany i na nim też ma być trochę wełny. W ten sposób powstanie taki mały strych (ok. 0,5 m wysokości w najwyższym punkcie). Nie wiem, czy tej wełny między krokwiami nie powinienem czymś zasłonić z powodu jej sypania (wykluczam folię, bo będzie się po niej skraplała woda i moczyła warstwę wełny na suficie). Czy wełna już powieszona na suficie będzie się sypać i po pewnym czasie może jej większość spaść? Przestrzeń "strychu" będzie oczywiście wentylowana.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    a co sadzicie o takim rozwiazaniu:
    miedzy krokwie welna 18 cm nastepnie stelaz z drew a pomiedzy to styropian 2 cm i na koniec plyty g-k?

  8. #28

    Domyślnie

    Styropian jako ocieplenie połaci raczej odpada, ze względu na swoją znacznie mniejszą przepuszczalność pary wodnej.
    DarekRz

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Na poddasza styropianu raczej się nie daje, bo:

    1. Łatwiej wpasować między belki elastyczną wełnę niż sztywny styropian.
    2. Sam styropian jest samogasnący, ale w połączeniu z drewnianą konstrukcją dachu stanowijużpewne zagrożenie w przypadku pożaru.

    Wełne fajnie przytrzymuje się za pomocą cienkiego drutu stalowego przypinanego do belek za pomocą takkera.

    Co do wykruszania to nie wiem. Aż tak strasznie to się nie sypie ?
    Jasiu

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Pierwszy punkt Jasiu raczej odpada, chyba jednak łatwiej przyciąć i dopasować sztywny styropian niż wełnę
    Drugi to święta racja...
    DarekRz

  11. #31

    Domyślnie jak zamocować folię paroizolacyjną?

    witajcie
    zamierzam dać wełnę dwuwarstwowo t.zn.16cm między krokwie a później 5cm między stelaż do mocowania płyt g-k .rozumiem że folia ma osłaniać wełnę przed zawilgoceniem więc powinna być położona na wełnie 5cm leżącej w stelażu. Powiedzcie jak założyć folię i do czego i czym ją przymocować,jakoś sobie tego nie wyobrażam aby folia trzymała się aluminiowego stelażu ... a może gdzieś o czyms zapomniałem..?
    pozdrawiam
    Marek

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    są taśmy dwustronnie klejące
    można też takerem do profilu
    w sumie to długo trzymać się nie musi - parę minut od przyłożenia do przykręcenia płyty GK
    Jasiu

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    u mnie folie paroszczelna aluminiowa z jednej strony jest folia, z drugiej aluminium.. przyklejali tasma obustroonie klejona, a płyty gk mocowano do stelaza....

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Witam, mam detaliczne pytanko w sprawie welny. Jesli ulozyc np. 15 cm miedzy krokwiami oraz 5 cm poprzecznie miedzy stelazem dla plyt gk to gdzie i w jaki sposob umiescic folie paroszczelna. Jesli umieszcze ja na stelazu to bedzie przylegac do plyt gk, a to chyba niedobrze.

    Sylwek

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dlaczego źle ?

    Ta folia ma tylko chronić wełnę przed wilgocią bytową z wnętrza budynku. Nie musi być w żaden sposób oddylatowana od płyt GK. Zbieranie wilgoci nie grozi bo 1,2 cm płyta GK bez problemu odparuje nadmiar wilgoci do wnętrza (no chyba ,że zrobimy permanentną łaźnie turecką )

    Wg.zaleceń producentów folia konieczna jest w pomieszczeniach mokrych (łazienki, itp...), a w pozostałych opcjonalna - tzn można dać ale nie trzeba.
    Jasiu

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki Jasiu za info, juz wszystko jasne.

    Sylwek

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    witajcie,mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wełny między krokwiami a mianowicie : czy kładąc wełne szerokości 20 cm między krokwie o grubości również 20 cm mogę zachować szczelinę 2cm odpowiednio ściskając wełnę?
    I oczywiście później kolejną warstwe 5 cm zakrywającą krokwie ..

    pozdr.
    Marek

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    sorki nie mogę się zalogować to ja czyli marekd
    pozdr.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jeśli zastosujesz membrane wysokoparoprzepuszczalną (np.: corotop > 1300 g/m2) to nie musisz zostawiać szczeliny mędzy membraną a wełną. Powyższa rada pochodzi z jakiejś ulotki informacyjnej.
    Jasiu

  20. #40

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony