dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80
  1. #41

    Domyślnie

    ja też nie dawałem szczeliny. Mam folię Tyvek (z centkami).
    Szczelina jest oczywiście porządana,ale moim zdaniem umożliwia rozwój robali w wełnie (jak się dostaną) lub myszy (miałem u siebie pomiędzy wełną a paroizolacją) ale (na szczęscie) szlag ją trafił.

    pzdr
    ________________________
    U mnie problemem nie jest zakres robót a czas i pieniądze......

  2. #42

    Domyślnie

    Hej

    A co powiecie na 20 cm wełny między krokwie 24x4 cm - zostaje do deskowania szczelina 4 cm na wentylowanie. Moze stworzą się mostki termiczne ale grubość drewna 24 cm to też przecież niezła izolacja. Nie planuje dawać wełny w poprzek krokwi - robią tak w Kanadzie dość długo i jest OK no i taniej dla mnie.
    Słyszałem ze myszy robią gniazda w wełnie mineralnej a w szklanej raczej nie - bo ostrzejsza - drobinki szkła. Co Wy na to

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Skorzystam i ja z waszych porad. Mam dach pokryty blachodachówką, pod nią jest papa, natomiast pod papą deski 2cm. Moje pytanie, czy muszę położyć jakąś folię paraizolacyjną, bo zamierzam ocieplić poddasze i później je użytkować. Do ocieplenia chcę zastosować wełnę mineralną URSA-DF-40, o grubości 10 cm, czy to wystarczy
    Lord Vader

  4. #44

    Domyślnie

    Skorzystam i ja z waszych porad. Mam dach pokryty blachodachówką, pod nią jest papa, natomiast pod papą deski 2cm. Moje pytanie, czy muszę położyć jakąś folię paraizolacyjną, bo zamierzam ocieplić poddasze i później je użytkować. Do ocieplenia chcę zastosować wełnę mineralną URSA-DF-40, o grubości 10 cm, czy to wystarczy
    Lord Vader

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    10 cm wełny to mało - rozsądne minimu to 15, średnia to 20, a są i tacy co dają 25 (gdzieś, ktoś pisał nawet o 30).

    Folia nad ociepleniem ma chronić ocieplenie przed przedostawaniem się wody przez poszycie, a jednocześnie umożliwiać odparowanie wody z ocieplenia. Tą rolę spełnia u ciebie papa na deskach (wiekszośc daje teraz membranę wysokoparoprzepuszczalną bez deskowania).

    Folie daje się pod ocieplenie (między ocieplenie a płyty GK).
    Ta warstwa ma z kolei chronić przed przedostawaniem się "wilgoci bytowej" do ocieplenia (mokra wełna traci wiele ze swoich właściwości). Na stronach producentów systemów GK przykazane jest aby dawać tą folię w pomieszczeniach mokrych. W pozostałych jest to zalecane ale niekonieczne.
    Jasiu

  6. #46
    luterq
    Guest
    luterq

    Domyślnie

    odnośnie układania, jaką metodę stosujecie?? układacie z dociętej na szerokość rolki czy przycinacie gotowe pasy ?? Bedę robił właśnie dość spadziste i wysokie poddasze isoverem 15






    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Docinałem w poprzek pasów. Wszystkie ścinki i tak wykorzystasz.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szadam
    Docinałem w poprzek pasów. Wszystkie ścinki i tak wykorzystasz.
    Ano
    Jasiu

  9. #49

    Domyślnie

    Mogę się pochwalić, że ocieplenie jest skuteczne. 20cm wełny i śnieg już od ladnych kilku dni leży na całym dachu równiuteńko. A mam blachę o nachyleniu 40stopni. W domciu jest 22stopnie.

  10. #50
    krzyssztof
    Guest
    krzyssztof

    Domyślnie wełna na poddaszu

    dlaczego nie ożna dać steropianu miedzyg/k a wełnę mineralną przecież i tak tam ma iść folia

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Bo:

    a) folie niekoniecznie trzeba kłaść wszędzie (trzeba w pomieszczeniach mokrych - pozostałe jak wolisz - przynajmniej wg.instrukcji producentów systemów GK

    b) styropian jakkolwiek samogasnący jednak jest palny - w połączeniu z kilkoma kubikami drewna z więźby dachowej stwarza już spore zagrożenie p.poż
    Jasiu

  12. #52
    Lakis
    Guest
    Lakis

    Domyślnie sposób na poddasze

    [quote="Jasiu"]polecam stronkę www.ursa.pl, w zakładce filmy ładnie przedstawiono sposób samodzielnego ocieplenia poddasza użytkowego

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekRz
    Styropian jako ocieplenie połaci raczej odpada, ze względu na swoją znacznie mniejszą przepuszczalność pary wodnej.
    DarekRz
    Moi mili, a co ma to tego przepuszczalność pary wodnej ?????
    po to się daje folię paroszczelną aby była paroizolacja i szczelna ochrona wełny przed zailgoceniem. Styropian pod tym wzgledem bedzie poprawnie się zachowywał. Nie bardzo rozumiem ten argument ?
    Pozdrowienia

  14. #54

  15. #55
    Guest

    Domyślnie Wełna na poddasze

    Witajcie. Już niedługo zacznę ocieplanie u siebie. Wymyśłiłem, że zamiast gwoździków i rozpinania sznurka pomiędzy krokwie nalepię szeroką taśmę (np taką do pakowania. Bardzo tania, łatwo. chyba można ją wzmocnić wstrzeliwując zszywki w krokwie. Co o tym myślicie. Wytrzyma?

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Oj, chyba nie wytrzyma. Taśma łatwo się rwie w miejscu przeciecia (zszywki) a ponadto po kilku latach może pękać samoistnie. Radzę gwoździki i drut. Trochę z tym roboty, ale masz pewność.

  17. #57

    Domyślnie Wełna na poddasze

    W sobote dokończyłem ze szwagrem ocieplanie poddasza , zacząłem ocieplać płytami PAROC ale złodzieje ukradli mi kilka balotów i musiałem trochę dokupić, kupiłem rozprężną UNIMATĘ ISOVERa ponieważ mogłem przewieźć ją moim samochodem i tak: PAROC w płytach jest bardziej sztywny, lepiej sie go docina i przy docinaniu występują mniejsze straty, natomiast UNIMATA jest bardziej delikatna i trzeba uważać żeby sie nie rozrywała przy układaniu, za to bardziej wygodna przy transporcie. Wełnę zabezpieczyłem sznurkiem do snopowiązałek - jest mocny i co ważne się nie rozciąga -. Niestety jedna i druga pyli strasznie

    Lesek

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał luterq
    odnośnie układania, jaką metodę stosujecie?? układacie z dociętej na szerokość rolki czy przycinacie gotowe pasy ?? Bedę robił właśnie dość spadziste i wysokie poddasze isoverem 15

    Pozdrawiam
    Witaj. Ja właśnie zrobiłem matę pomiędzy krokwie 15 cm. ciąłem na szerokoś pomiędzy krokwie i układałem poziomymi pasami. Efekt zero odpadów.
    Pozdrawiam Bunio

  19. #59
    Andrzej_kiki
    Guest
    Andrzej_kiki

    Domyślnie ocieplenie poddasza

    w
    • anie dzisiaj zakonczylem ocieplac poddasze. uzylem welny URSA 20 cm w rolce. Ukladalo sie bardzo dobrze. miedzy krokwie poszlo 15 cm pozostale 5 cm pod krokwie. na krokwie nabilem 5 cm styropiany o szerokosci krokwi. pustke zostawilem 2 cm , oddzielilem ja kordem zamocowanym na gwozdzikach.

  20. #60

    Domyślnie Dopiero zaczynam (mam zamiar) ocieplać

    Dopiero zaczynam (mam zamiar) ocieplać i stąd moje wątpliwości:
    Ale od początku mój dach to -> blacha - łaty - membrana (corotop 1800g/m2) - kontrłaty - krokwie 18 cm

    Chciałbym wykożystać całą przestrzeń między te krokwie 18 cm i zastanawiam się czy muszę kupić wełnę o grubości 18 cm czy też np Ursa w prasowanych rolkach o gubości 15cm (czytałęm że potrafi się rozprężyć nawet do 20cm - to prawda?)

    W poprzek krokwi myślałem nabić jako ruszt łaty 4x5cm a pomiędzy wełnę w płytach gr 5cm i stąd pytanie jak gęsto (jaki rozstaw) ja myślałem by ciąć płyty na 2 części a łaty dawać w rozstawie jak wyjdzie

    Co do folii to ja już nie wiem - dawać czy nie? Wszyscy piszą że dają a ja w katalogach Rocwoola czytam że powinno się dawać tylko w pomieszczeniach wilgotnych (łazienka, kuchnia). Jeśli jednak zdecydowałbym się na folię paroizolacyjną to znowu dylemat PVC czy aluminium? A może pójść na kompromis i dać folię paroprzepuszczalną ok. 110 g/m2 ???? Tak sobię kombinuję że 1800 od zewnątrz a 110 wewnątrz mogą "regulować" sobie wilgotność same??

    Mam zamiar na jętkach ułożyć 2x15 cm wełny i zostawić tą przestrzeń nieużytkową (mam tamtakie małe okienko a właściwie ramę z rozpiętą drobną siątką przeciw robalom i ptakom - czytałem gdzieś że to dobre dla wentylacji dachu a ja zrobiłem bo mi się podobało - ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) Czy muszę tą wełnę czymś przykryć? Jakaś folia? geowłóknina?

    I jeszcze jedno czym wykończyć skosy i sufit : płyty GK czy deski podłogowe (na sufit ) bo nie wiem czy GK nie będą pękały na łączeniach

    Jeśli komukolwiek chciało się czytać tego tasiemca to wielkie dzięki jeszcze tylko mądre rady i będzie GIT

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony