dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 169
  1. #1

    Domyślnie idylla II stan surowy

    WITAM SERDECZNIE I POZDRAWIAM.JESTEM NOWYM UZYTKOWNIKIEM I OCZYWISCIE JESZCZE TOTALNIE ZIELONYM.MAM OGROMNĄ PROSBĘ. KUPILIŚMY PROJEKT IDYLLA II I JESTEM PO ROZMOWIE Z FIRMĄ BUDOWLANĄ.NOGI MI SIĘ UGIEŁY . 55 TYS NETTO ZA STAN SUROWY BEZ TARASÓW BO PONOC TECHNOLOGICZNIE NIE MOZLIWE. DOM 121 UYTKOWEJ PLUS GARAZ 20 I PODDASZE 18 CHYBA TROCHE DROGO

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jeżeli masz na mysli cena tylko za robocizne to z vat wyjdzie ok.60 kawałków. za 120 m2 p.u., to mysle ze bardzo drogo.
    wychodzi około 500zł za m2
    mysle ze duuuuuzo

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawilon79
    jeżeli masz na mysli cena tylko za robocizne to z vat wyjdzie ok.60 kawałków. za 120 m2 p.u., to mysle ze bardzo drogo.
    wychodzi około 500zł za m2
    mysle ze duuuuuzo
    Rozumiem, że budujesz dom jak na Twoim obrazku. Ile Ty zapłaciłeś za robociznę (stan surowy przykryty dachem)? Bo mi też żaden wykonawca nie chce zejść poniżej 55 tys.

  4. #4

    Domyślnie Re: idylla II stan surowy

    Cytat Napisał moniaf1
    WITAM SERDECZNIE I POZDRAWIAM.JESTEM NOWYM UZYTKOWNIKIEM I OCZYWISCIE JESZCZE TOTALNIE ZIELONYM.MAM OGROMNĄ PROSBĘ. KUPILIŚMY PROJEKT IDYLLA II I JESTEM PO ROZMOWIE Z FIRMĄ BUDOWLANĄ.NOGI MI SIĘ UGIEŁY . 55 TYS NETTO ZA STAN SUROWY BEZ TARASÓW BO PONOC TECHNOLOGICZNIE NIE MOZLIWE. DOM 121 UYTKOWEJ PLUS GARAZ 20 I PODDASZE 18 CHYBA TROCHE DROGO
    Witaj,
    mam prawie identyczny projekt, tj. idalia i też jestem zielona. Szukam ekipy ale przede wszystkim chcę się zorientować w kosztach. Powiedz proszę za co chcą 55 tys? Stan surowy otwarty czy zamknięty? Rozumiem że koszt materiałów osobno, czy wiesz już jaki?
    BEZ TARASÓW BO PONOC TECHNOLOGICZNIE NIE MOZLIWE
    co to znaczy technologicznie nie możliwe?
    Z jakich okolic ta wycena? W-wa?
    Dzięki za info.
    Pozdr.
    maja

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: idylla II stan surowy

    Cytat Napisał moniaf1
    WITAM SERDECZNIE I POZDRAWIAM.JESTEM NOWYM UZYTKOWNIKIEM I OCZYWISCIE JESZCZE TOTALNIE ZIELONYM.MAM OGROMNĄ PROSBĘ. KUPILIŚMY PROJEKT IDYLLA II I JESTEM PO ROZMOWIE Z FIRMĄ BUDOWLANĄ.NOGI MI SIĘ UGIEŁY . 55 TYS NETTO ZA STAN SUROWY BEZ TARASÓW BO PONOC TECHNOLOGICZNIE NIE MOZLIWE. DOM 121 UYTKOWEJ PLUS GARAZ 20 I PODDASZE 18 CHYBA TROCHE DROGO
    Moim zdaniem to drogo....chyba, że to z dachem, oknami i Bóg wie czym jeszcze. My mamy ten projekt z tej samej pracowni http://www.dobredomy.pl/?id_project=88 Projekt został przez nas zmodyfikowany (poszerzylismy garaż, a tym samym poddasze więc pow.użyt. wzrosła do do około 125+26 garaż).

    Mamy sprawdzoną poleconą ekipę (od kilku lat buduja tylko z polecenia tylko w naszej gminie), budujemy 5 km od Warszawy więc ceny "warszawskie". Za stan surowy z kominami, więźbą, tarasem krzykneli 33 000. Zmieniliśmy technologię z bloczków na ceramikę. Porównywaliśmy jeszcze kilka ofert. Mozna teoretycznie było znaleźć za minimalnie taniej (ale jakoś nie miałem do nich zaufania). Rekordzista razem z vatem krzyknał prawie 50 (z więźbą bez dachu).
    pozdrawiam,
    M

  6. #6

    Domyślnie Re: idylla II stan surowy

    Cytat Napisał moniaf1
    WITAM SERDECZNIE I POZDRAWIAM.JESTEM NOWYM UZYTKOWNIKIEM I OCZYWISCIE JESZCZE TOTALNIE ZIELONYM.MAM OGROMNĄ PROSBĘ. KUPILIŚMY PROJEKT IDYLLA II I JESTEM PO ROZMOWIE Z FIRMĄ BUDOWLANĄ.NOGI MI SIĘ UGIEŁY . 55 TYS NETTO ZA STAN SUROWY BEZ TARASÓW BO PONOC TECHNOLOGICZNIE NIE MOZLIWE. DOM 121 UYTKOWEJ PLUS GARAZ 20 I PODDASZE 18 CHYBA TROCHE DROGO

    przez drogę stoi Idylla II , za stan surowy ze ściankami u góry murarz wział 15 tyś ... i tarasy też są a wejście z łukami zrobione z klinkieru

    tarasy i technologia i 55 tyś popędź ich

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie duuużo

    my za idyllę za stan surowy zapłaciliśmy - wielkopolska - 14 tyś - z tarasem - dom z ytonga..
    pozdrawiam

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    14 tys ale to budowal jeden murarz?? ja zaczynam budowac dom kasor, bardzo podobny do idylla i zastanwaiam sie kto mi to wybuduje i za ile. jestem zPoznania.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asiula7771
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Puszcza zielonka
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    305

    Domyślnie

    Słuchajcie - nie jestem w stanie wyliczyć wszystkiego osobno bo na budowie miałam mnóstwo cyrków, o których chcę zapomnieć ale dom w stanie surowym z dachem pokrytym papą i ścianami działowymi bez okien kosztował mnie już ponad 150 tys. Wyliczyłam, że do końca - nie licząc elewacji i dachówki wyjdzie mi 350 tys. To jest naprawde dość drogi dom w budowie choćby przez wielospadowy dach i wykusz - sam daszek nad wykuszem to koszt dodatkowy. Gdybym tak naprawdę chciała zrobić wszystko po prostu od A do Z musiałabym mieć 400 tys na samą budowę.
    asiula7771

    żeby być sobą trzeba być kimś

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniel1

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    JEZELI MACIE JAKIES FOTKI Z BUDOWY IDYLLI, TO PRZESLIJCIE.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    my na surowy zamknięty - czyli z oknami - dach bez dachówek - dechy i papa - bez drzwi wejściowych , ze ściankami działowymi wydaliśmy ok 130 tyś
    a murarzy było kilka i naprawdę za robociznę wzieli 14 tyś i kilka lat życia inwestorów...

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [img][/img]

    nasza idylla jeszcze bez okien
    tył - strona zach-północ

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [/img][img]

    jeszcze jedno od strony południowej..[/img]

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [img][/img]

    przód - strona wschodnia

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    trochę się pochwaliłam - teraz mam propozycję - stwórzmy jeden wspólny wątek dla idalii, idylli, idylli II, kastora i podobnych (prawie takich samych) o których jeszcze nie wiem - gdzie będziemy mogli się spotkać i pogadać konkretnie o naszych domkach - teraz trochę trzeba się na forum nalatać po wątkach aby coś znaleźć - czekam na odzew i propozycję nazwy wątku - pozdrawiam

    z innej beczki - jaki dach zamierzacie robić - ja marzę o wiórze osikowym lub marsylce - jedno jest pewne dach musi byc delikatny

  16. #16

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW IDALII I POCHODNYCH BARDZO SERDECZNIE. KINIA TWÓJ DOMEK WYGLĄDA JUZ BARDZO IMPONUJĄCO.ZAZDROSZCZE I OBY TAK DALEJ. JA MAM NADZIEJE ZE PO WIELU BOJACH W NASZYCH WSPANIAŁYCH URZEDACH ZACZNĘ BUDOWĘ JUZ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. DACH PLANUJĘ ZROBIĆ ANTRACYTOWY JESZCZE NIE WIEM JAKI KONKRETNIE. FAJNIE BY BYŁO GDYBY POWSTAŁ WATEK TAK JAK NAPISAŁAŚ. POZDROWIENIA Z WROCŁAWIA

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie Kastor

    Ja buduje domek kastor, tz. ciagle jestem na etapie WZ czekam juz prawie 4 miesiac na to ehhh.. A takto 1kinia1 widze ze zlikwidowalas 1 z 3 slupkow na tarasie? duzo było komplikacji i obliczen z tym? a koszt?.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    słupem zajęli się dekarze - dali grubszą poprzeczkę - mamy jeszcze w środku domu kluczową zmianę - pomysłu mojego - nad salonem nie ma stropu - na razie wygląda to dosyć dobrze - gorzej chyba będzie gdy będziemy musieli ogrzać dom - ale stwierdziliśmy że gdy pomysł okarze się totalną pomyłką w użytkowaniu - zawsze w przyszłości można zrobić strop - chociażby drewniany...istnieje też plan - na razie PLAN - schodów w salonie - ale raczej jednak będą w holu - ale nie na prawo - jak w projekcie - tylko naprzeciw wejścia...nie ma wiatrołapu i to już chyba wszystkie zmiany - w salonie od strony poł. powiększyliśmy okna ku dołowi.

    teraz jesteśmy na etapie wyboru pokrycia dachowego - ten dach nas wykończy - na razie na samą więźbę z deskowaniem i papą + robocizna wydaliśmy ponad 30tyś - a jeszcze pokrycie i rynny.. i kominy
    myślimy o marsylce - koramic lub tondach - osobiście podoba mi się kolor naturalny. była też opcja wióru osikowego - ale strach nam nie pozwala
    ceny rosną więc ważna jest szybka decyzja -
    jestem ciekawa jakie inni forumowicze planują pokrycie na idyllę etc.???
    pozdrawiam

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    wow ja wlasnie planuje takie zmiany z tym slupem, a to bylo robione przez zmiany w projekcie? czy tak poprostu? jak co to napisz na priva. A z tym stropem w salonie to raczej nie zrobie tego bo szkoda powierzchni na podaszu. Awiatrolap mówiesz zrobiliscie bez scian tak? tez ciekawie tylko wiecej ciepla bedzie sie tracic... Aha ile ten dom ma scianki z cegieł na podaszu? sam tam chociaz 2 cegły? czy kompletnie nic? mam nadzieje ze wiesz o co chodzi.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    dlaczego nikt nic sie nie chwali w tym temacie:| mze jakies fotki?

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony