dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 169
  1. #21

    Domyślnie

    Jak dobrze pójdzie zaczniemy za ok.miesiąc budowę Idalii. Projekt dostaliśmy wraz z zakupioną działka. Gdyby nie to, raczej bym go nie wybrała, ze względu na koszt (np.dachu), ale zaakceptowaliśmy go i w końcu zaczynamy.
    Co do zmian to planujemy kilka: przede wszystkim wywalic ten kibel ze srodka , poza tym majster radzi zrobic strop betonowy. Drewno teraz drogie, a jednak taki strop trzyma wszystko w kupie Srodkowy slup na tarasie tez wywalimy, poza tym kominek na tarasie wydaje mi sie niepotrzebny. Wyobrażam sobie że po paleniu w nim musi byc niezly balagan na tarasie, ale moze sie myle. Chcemy tez pozmieniac wymiar wiatrolapu i przedpokoju, aby zyskac wiecej miejsca na schody. Zmienimy tez wiellkosc niektorych okien. Ale dokladnie co i jak bedziemy informowac pozniej. Jak juz bede miala konkretnie czym sie pochwalic na pewno dam znac. Nie dajmy sie zepchnac na dalsze strony
    Pozdrowienia
    maja

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1kinia1
    [img][/img]

    przód - strona wschodnia
    Kinia, napisz proszę jak macie zrobione te kolumny pod gankiem. Wyglądają super. Czy to jest cegła? Jak? Czy jakaś okładzina?
    Wkrótce też zaczynamy przygodę z Idalią i wszystkie uwagi są bardzo cenne.
    Dzięki. Pozdr.
    maja

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Moze nie jestem 1kinia1 ale odpowiem.
    kolumny sa tak jak w projekcie pokic co jest to zwykla cegła pełna. i niczym jeszcze nie udekorowana....

  4. #24

    Domyślnie

    Mam pierwsza wycene na budowe domu wg projektu Idalia, stan surowy otwarty z wiezba + wylewki tarasu i schodow. Chcemy zrobic strop teriva i podniesc scianke kolankowa o dwa bloczki, aby zyskac na gorze dodatkowa powierzchnie. Majster wycenil robocizne na 30 tys. Co o tym sadzicie?
    maja

  5. #25

    Domyślnie

    Tutaj Ci odpowiem że 30 tyś to całkiem rozsądna cena (jak na okolice Warszawy oczywiście)

  6. #26

    Domyślnie

    Dzieki, tez tak sadze ale wiesz jak to jest, zawsze lepiej utwierdzic sie w tym przekonaniu
    maja

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Mi równiez wycenili 30tys, dach fundamenty sciany działowe i zewnetrzne. . A z czego bedziecie budowac? tak jak w projekcie? ja chcialem robic sciany 25 a w projekcie jest 36;/ i nie wiem czy to mozna zmienic od tak sobie?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    Mi równiez wycenili 30tys, dach fundamenty sciany działowe i zewnetrzne. . A z czego bedziecie budowac? tak jak w projekcie? ja chcialem robic sciany 25 a w projekcie jest 36;/ i nie wiem czy to mozna zmienic od tak sobie?
    Witaj,
    Bedziemy budowac dwuwarstwowo, tzn. bloczek keramzytobeton Monolit 25 z Leiera + docieplenie styropian 8 - 10 cm. Na to oczywiscie tynk. Grubość ścian jest w pewnym sensie nieistotna, tylko współczynnik przenikania ciepła. Taka ściana jak nasza ma ok. 0,30. Mam nadzieję, że będzie OK.
    Wybór padł na te bloczki z uwagi na ich dostępność i zwariowane ceny BK.
    Pozdr.
    maja

  9. #29

    Domyślnie

    A po ile wychodzi 1mkw ściany z kermazytobetonu?

  10. #30

    Domyślnie

    Na 1 m kw sciany wchodzi 8,5 bloczka. Ostatnia cena Monolit 25 byla 12,19 / szt. a zwykly pustak bez wypełnienia 9,11. Cena z dostawą na plac budowy.
    Sa to ceny sprzed dwoch tygodni wiec raczej akualne.
    Do tego oczywiscie koszt styropianu, , kleju etc. ale to tak samo jak przy BK.
    Z tym ze keramzytobeton jest podobno zdrowszym materiałem niz BK, ale to ocenia kazdy wg własnego uznania.
    maja

  11. #31

    Domyślnie

    O matko, ale mam mętlik w głowie
    Jeden majster wycenil robociznę na ca 30 tys, ale fundament proponuje stawiac z gotowych bloczkow i na strop dac terive.
    Drugi majster (bardziej sprawdzony) krzyknał 40 tys. ale radzi zrobic fundament wylewany i dodatkowo zbrojony, a strop monolit.
    I teraz co lepsze i co wyjdzie mi taniej?
    Wiem, najważniejsze to aby było zrobione porządnie, ale już sama nie wiem co wybrać. Jak to można policzyc?
    maja

  12. #32

    Domyślnie

    Do tego trzeba dodać drobne zbrojenie pod oknami jak widze. No ale teraz to już chyba za późno na zmieniane ścian i przeliczania konstrukcji.

  13. #33

    Domyślnie

    Co do fundamentów to przelicz ile wejdzie bloczków + koszt wymurowania. Bloczki szacuj na 4zł/szt. Na 1mkw ściany fundamentowej 24cm idzie 21szt. A na monolit beton + szalunki. Co do stropów to masz chyba parter więc sprawa np. dzwiękochłonności odpada. A co masz w projekcie? Bo zmiana stropu to istotna zmiana.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    24x24x59 wymiary

    24 grubosc

    6,74 cena szt bez vat

    8,22 z vat

    45,83 m2 bez vat

    55,92 m2 z wat

    Moim zdaniem BK nie jest w cale taki drogi. W stosunku do porothermu to wychodzi o neibo taniej, tylko jeszcze nie wiem jakie U ma BK przy grubosci 24? a jakie bedzie mial ze styopianem 10lub 15? jak to sie oblicza?

  15. #35

    Domyślnie

    A gdzie jest BK po 8,22zł brutto?

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    Normalnie - nienormalnie to 12-15zł brutto
    Znam tę strone i jeszcze nie weryfikowałem tych cen. Ale jak znalazłem po 11,2zł to są dostępne na październik 2007

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Co do fundamentów to przelicz ile wejdzie bloczków + koszt wymurowania. Bloczki szacuj na 4zł/szt. Na 1mkw ściany fundamentowej 24cm idzie 21szt. A na monolit beton + szalunki. Co do stropów to masz chyba parter więc sprawa np. dzwiękochłonności odpada. A co masz w projekcie? Bo zmiana stropu to istotna zmiana.
    Ano własnie, projekt jest na dom parterowy, ale z mozliwoscia adaptacji poddasza na uzytkowe. I takie chcemy miec. Jak podniesiemy scianke kolankowa o dwa bloczki zyskamy duza powierzchnie na gorze. W projekcie strop jest drewniany, ale wszyscy radza robic betonowy, bo chemy miec na gorze tez łazienke. Rozmawialismy ze znajomym kierownikiem budowy i mowi ze nalezaloby zrobic tzw. projekt zastępczy, bo tak jak piszesz sa to istotne zmiany. Idą na mnie ciężkie czasy
    maja

  19. #39

    Domyślnie

    Tylko projekt zastępczy z wyliczeniem konstrukcji da Ci odpowiedz co można tam dać. Ale to pytanie do projektantów-konstruktorów.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    hmm fakt solbet BK z m2 24grubosci 83.44 z vat a sztuka kosztuje 11.92

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony