dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 169
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    witam,
    dawno mnie nie było - widzę że ruszają kolejne budowy - my w tej chwili jesteśmy na etapie kładzenia dachówki - muszę wam powiedzieć a zarazem postraszyć - ten dach nas wykończy - jest strasznie kosztowny
    robimy także tynki wewnętrzne - jesteśmy po posadzkach - więc prace pomału się posówają do przodu.
    jak juz będziemy mieli cały dach to prześlę wam fotki - na razie mamy tylko w dachówce stronę południową.
    pozdrawiam i życzę szybkich postępów prac.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    Moze nie jestem 1kinia1 ale odpowiem.
    kolumny sa tak jak w projekcie pokic co jest to zwykla cegła pełna. i niczym jeszcze nie udekorowana....
    faktycznie - kolumny to pełna cegła jak w projekcie - a jeśli chodzi o kamień elewacyjny ostatnio widziałam - tylko na zdjęciu - wapień - są jego różne odmiany - różnią się kolorystycznie - my chyba będziemy robić z odcieni szarości lub bieli (raczej beżu) - macie może jakieś doświadczenia z wapieniem?
    jakieś namiary - dobrze by było w wielkopolsce?
    czym wy wyłożycie cokół i słupy?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1kinia1
    witam,
    dawno mnie nie było - widzę że ruszają kolejne budowy - my w tej chwili jesteśmy na etapie kładzenia dachówki - muszę wam powiedzieć a zarazem postraszyć - ten dach nas wykończy - jest strasznie kosztowny
    robimy także tynki wewnętrzne - jesteśmy po posadzkach - więc prace pomału się posówają do przodu.
    jak juz będziemy mieli cały dach to prześlę wam fotki - na razie mamy tylko w dachówce stronę południową.
    pozdrawiam i życzę szybkich postępów prac.
    Jak kosztowny?
    Wg moich szacunków powinnam sie zmiescic max. w cenie 40 tys. Nie jest to tanio, ale dach jest skomplikowany. Zależy też od rodzaju pokrycia. Jak to wygląda u Ciebie?
    maja

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    dach - na idylli to ok 70-80 tyś. - pokrycie dachówką ceramiczna
    http://www.wienerberger.pl/servlet/S...=wb_pl_home_pl
    + rynny tytanowo - cynkowe.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    więc nie wygląda to za wesoło - a w szczegółach - więźba + deskowanie + papa + robocizna + podbitki - w pierwszym etapie wyniosły nas - 35 tyś.
    dachówka 17 tyś + rynny 5 tyś + kontrałaty i łaty i reszta drobiazgów - blacha, gwoździe... 5 tyś. + robocizna drugi etap ok 12 tyś + inne nieprzewidziane koszty np min 2 okna.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Mi majster obliczyl5400zl za dach za soma robocizne ale ja buduje dom kastor, mega podobny do idyli[/list]

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar najemnik
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Razem z żonką też zaczynamy (mam nadzieję, że niedługo) budowę Idylli2.

    Mam pytanko:
    Co lepsze porotherm z wełną lub ze styropianem czy gazobeton z jednym z tych dwóch ociepleń?

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Wg mnie porote jest juz zbytnio komercyjny i jest bardzo drogi a gazobeton jest bardzo dobry do budowania no i cene ma duzo nizsza....

  9. #49

    Domyślnie

    Ale się cieszę, że Was znalazłam Właśnie jesteśmy na etapie szukania projektu, papierologii, itp. Wybraliśmy Idyllę, ale poradźcie proszę jeszcze przed ostateczną decyzją. Plusy, minusy, dobre pomysły zmian w projekcie, itp. Będę bardzo wdzięczna. Mam nadzieję, że napiszecie same plusy i niedługo zacznę budowę IdylliPozdrowienia

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    jesteśmy na etapie końcowym wkładania dachówki i tynkach wewnętrznych.
    z moich obserwacji:
    plusy: ładny wizualnie - jak już go widzę takiego wybudowanego to stwierdzam że faktycznie ładny on, proporcjonalny i ciekawy, wewnątrz - część sypialna taka akurat - pokoiki nie za duże nie za małe, łazienki połączyliśmy w jedną, część dzienna: duży hol, przestrzenny salon (nad salonem nie mamy stropu) i zgrabna kuchenka - nad kuchnią wyszedł zgrabny schowek.
    minusy: duży, bardzo kosztowny dach a przy tym mała przestrzeń użytkowa poddasza - u nas pomniejszona o salon - poddasze bedzie gabinetem-antresolą, z pomieszczenia gospodarczego radzę zrobić wyjście na zewnątrz - my nie zrobiliśmy - i teraz żałujemy, brak garderoby,
    zmiany: połączyliśmy dwie łazienki, nie ma stropu nad salonem, powiększyliśmy okna w salonie - są na wys 60 cm od podłogi, zmieniliśmy miejsce schodów - mają być na wprost wejścia głównego, zrezygnowaliśmy z wiatrołapu - hol się powiększył, zrezygnowaliśmy ze środkowego słupa na tarasie, do garażu nie ma wejścia z domu.
    domek gwarantuje wystarczającą przestrzen dla rodzinki 2 + 2 + pies. przyzwyczaiłam się już do niego i przywiązałam - ale w sytuacji ponownego wyboru chyba wybralibyśmy dom z dwuspadowym dachem ze względu na koszty.

    pozdrawiam i życzę udanych wyborów - my mieliśmy jeszcze na oku "z wykuszami" z kolekcji muratora - przed zakupem rzucaliśmy monetą - wypadło 3 razy na "z wykuszami" kupiliśmy idyllę

  11. #51

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Ja już powoli się poddaję. Od długiego czasu próbujemy wybrać projekt i nie możemy się zdecydować. Ja stawiałam na dom z prawdziwym użytkowym poddaszem, a mojejmu mężowi marzy się dom parterowy . Zgodziłam się na parterowy i ta Idylla wydaje się super rozwiązaniem (na poddaszu chcemy zrobić podobnie - taki gabinet, bibliotekę, itp w jednym). Koszt dachu jest rzeczywiście minusem, ale to domena wszystkich domów parterowych. Niestety dwuspadowy dach za bardzo mi się nie podoba
    Wybór projektu mnie przerasta

  12. #52

    Domyślnie

    Jeśli nic gotowego nie możesz wybrać możesz zlecić wykonanie projektu indywidualnego. Wtedy wszystko moeższ mieć tak jak chcesz
    A dach w tej Idylli czy Idalii jest faktycznie skomplikowany i bardzo drogi.
    maja

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    już sam fakt że dekarze siedzą na naszym dachu już 3ci tydzień (pomijając warunki pogodowe) świadczy o kąplikacjach na dachu...

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    to nasz dach - jeszcze nie skończony...

    [img][/img]

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [img][/img]

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [img][/img]

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [img][/img]

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [img][/img]

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [img][/img]

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 1kinia1
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    [img][/img]

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony