dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 126 z 626
Pokaż wyniki od 2.501 do 2.520 z 12519
  1. #2501

    Domyślnie

    Ja uważam że w przypadku budynku niepodpiwniczonego taki drenaż jest niepotrzebny ja mam budynek niepodpiwniczony i nie robię drenażu, koszt może niewielki ale po co to robić

  2. #2502

    Domyślnie

    My jednak ten drenaz zrobimy. Doczytalismy że w takim przypadku jak nasz (tzn był wykop szeroki - wymiana gruntu ,poza obrys fundamentow i potem fundamenty były przyspane żwirem) tworzy se tak zwana miska w ktorej zbiera sie woda.
    Potem, jak działka bedzie zagospodarowana i a się okaze że są klopoty bedzie tylko trudniej.

    Powiem wiecej zrobilabym ten drenaz własnie na początku a teraz musimy ponownie odkopywac wokół domu.

    dzieki za porady
    powodzonka

  3. #2503

    Domyślnie Zdjecia

    Witam wszystkich rodo prosił bym o zdjecia z wewnątrz domku wszystkie jakie mogę prosić [email protected]


    Jak wygląda sprawa salonu czy uważacie że jest za mały i wymaga rozbudowy o gabinet proszę o wasze opinie i jeszcze raz o zdjęcia z wewnątrz.


    Jeśli buduje ktoś w okolicach Krakowa / Wieliczki proszę o namiary....
    pozdrawiam

  4. #2504

    Domyślnie

    Witam-mam pytanie odnośnie drenażu. Na jakiej głębokości umieścić rury drenażowe?? Na głębokości ław fundamentowych (ok 1,5m-głębokość przemarzania gruntu) czy moze wystarczy na głębokości ok 60-80 cm pod powierzchnią??

  5. #2505

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal i kasia
    Witam-mam pytanie odnośnie drenażu. Na jakiej głębokości umieścić rury drenażowe?? Na głębokości ław fundamentowych (ok 1,5m-głębokość przemarzania gruntu) czy moze wystarczy na głębokości ok 60-80 cm pod powierzchnią??
    Spokojnie wystarczy nawet na 50 cm, tylko ważne aby obsypać go przynajmniej z góry żwirem, i to wszystko,

    Pozdrowionka, Arek

  6. #2506

    Domyślnie Re: Więźba

    Cytat Napisał renatka i marcin
    MARLENA&MARCIN ile kosztowala was więźba za m3. U nas wolają 650 zl netto za m3. Nie wiem czy to dużo????????????
    600PLN netto m3 impregnowane zanurzeniowo. Na rodo z podwojnym garazem idzie 9m3.

  7. #2507

    Domyślnie izolacja fundamentów

    Napiszcie proszę w jaki sposób i czym robiliście izolację fundamentów? Buduję rodo na terenie piaszczystym. Wykonany jest wykop pod ławy fundamentowe, będzie 10-cio cm chudziak, zbrojenie i zalanie betonem b20 do poziomu ziemi (lane bez szalunku). Z tego co mi mówią wykonawcy, to najistotniejsza jest izolacja pozioma i na niej nie powinno się oszczędzać. Pionowa według nich to strata kasy (pomaluje się tylko dysperbitem).

    Jak to wygląda u Was? Jak przygotowania fundamentów? Stosował ktoś folie?

    Przeczytałem cały temat i śledzę go do dzisiaj, a jakoś większość istotnych informacji wylatuje mi z głowy :/

  8. #2508

    Domyślnie Re: izolacja fundamentów

    Cytat Napisał mWilQ
    Napiszcie proszę w jaki sposób i czym robiliście izolację fundamentów? Buduję rodo na terenie piaszczystym. Wykonany jest wykop pod ławy fundamentowe, będzie 10-cio cm chudziak, zbrojenie i zalanie betonem b20 do poziomu ziemi (lane bez szalunku). Z tego co mi mówią wykonawcy, to najistotniejsza jest izolacja pozioma i na niej nie powinno się oszczędzać. Pionowa według nich to strata kasy (pomaluje się tylko dysperbitem).

    Jak to wygląda u Was? Jak przygotowania fundamentów? Stosował ktoś folie?

    Przeczytałem cały temat i śledzę go do dzisiaj, a jakoś większość istotnych informacji wylatuje mi z głowy :/
    U mnie jako pozioma stosowali dysperbit + 2x papa, coz tu innego mozna wymyslic?

  9. #2509

    Domyślnie Re: izolacja fundamentów

    Cytat Napisał qboos
    U mnie jako pozioma stosowali dysperbit + 2x papa, coz tu innego mozna wymyslic?
    z tego co się nasłuchałem, to można... fantazja ludzka nie zna granic :/

    Pytanko: Do wyciągnięcia kanalizacji na zewnątrz (w tym rozprowadzenie po parterze i przygotowanie pod poddasze) wzywaliście hydraulika (w jakiej cenie), czy robili to u Was murarze?

    W sumie niewiele roboty, filozofii w tym również nie ma... ale jednak

  10. #2510

    Domyślnie

    drenarke robimy również (domek mamy niepodpiwniczony).Myslęże to słuszna decyzja. Rowek na 60cm góra. Pytanie moje dotyczy PIECA CO na paliwo stałe. Jaki piec? i czy kostrzewe ktoś ma-jest drogi ale pan od wod-kan i co bardzo go nam zachwala.
    wiolmar

  11. #2511

    Domyślnie Re: izolacja fundamentów

    [quote="mWilQ"]
    Cytat Napisał qboos


    Pytanko: Do wyciągnięcia kanalizacji na zewnątrz (w tym rozprowadzenie po parterze i przygotowanie pod poddasze) wzywaliście hydraulika (w jakiej cenie), czy robili to u Was murarze?

    W sumie niewiele roboty, filozofii w tym również nie ma... ale jednak
    wzywalismy ale zrobili tylko kanalize i głowne podejscia na parterze - zrobili za 250 zł

  12. #2512

    Domyślnie Pytanko

    Witam wszystkich forumowiczów ma pytanko do tych którzy widzieli lub maja już skończony salon na, pytanie kieruje do tych którzy nie powiększali go z poprzez likwidacje gabinetu czy jesteście zadowoleni z wielkości, przestronności i ustawności saloniku....

    Pozdrawiam Wszystkich!!!!

  13. #2513
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Re: Pytanko

    Cytat Napisał sosnax1
    Witam wszystkich forumowiczów ma pytanko do tych którzy widzieli lub maja już skończony salon na, pytanie kieruje do tych którzy nie powiększali go z poprzez likwidacje gabinetu czy jesteście zadowoleni z wielkości, przestronności i ustawności saloniku....

    Pozdrawiam Wszystkich!!!!
    jaki sens jest w powtarzaniu 3 raz tego samego pytania? Zapewne każdy już czytał wcześniejsze prośby..poczekaj aż ktoś na nie odpowie. Proponuję również prześledzić wcześniejsze strony gdyż już wiele razy było mówione o salonie. Jedni po zlikwidowaniu chwalą sobie przestrzeń.. dla innych salon z gabinetem również jest funkcjonalny. Fotki znajdziesz rownież na wcześniejszych stronach.
    Najpierw poszukaj, potem pytaj!

  14. #2514

    Domyślnie Pytanko

    OKI PRZEPRASZAM OBUECUJE ŻE SIE TO JUZ WIECEJ NIE POWTÓRZY

  15. #2515
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArKaMa
    Cytat Napisał qboos
    Cytat Napisał aniak25
    ... Poza tym mówią, że oni robią płytę na całej powierzchni bo nawet jak grunt osiądzie to w domu nic się nie stanie a ja nie wiem o czym oni mówią. Wybaczcie za może głupie pytania ale starałam się podszkolić tylko nie rozumiem czasem ich skrótów myślowych więc pomóżcie i podpowiedzcie na co się zdecydować.

    pozdrawiam
    ... Odnosnie plyty to pewnie chodzi im o "chudziaka". Ta plyta nie ma zadnych wlasciwosci nosnych to jest utwardzenie gruntu. Na fundamentach dookola idzie wieniec ze zbrojenia i to on spina wszystko zeby po zasypaniu piachem sie sciany nie porozlazily (przynajmniej u mnie tak bylo bo fundament dosc wysoki wyszedl).
    Istnieje w budownictwie płyta fundamentowa, czyli mocno zbrojona, gruba "wylewka" na styropianie położonym z kolei na tłuczniu. Czyli od strony ziemi: tłuczeń (albo gruby żwir), styropian klasy co namniej FS 20 (np 20 cm, ale można dać 30), płyta betonowa zbrojona i dalej już normalnie ściany i/lub posadzki...
    witam

    dzięki za odpowiedź, właśnie o to im chodziło

    No i nareszcie mogę się czymś pochwalić. Właśnie porządkują się moje papiery i w czwartek składamy pozwolenie na budowę ogromnie się cieszę
    co prawda brakuje nam jeszcze jednego bardzo ważnego papierka ale donisiemy a póki co będziemy przeciągać. postanowiliśmy tak to wszystko ułożyć bo chcemy też poskładać wnioski o kredyt i wszystko będzie razem szło. Teraz już myślę, że nie zapeszając mogę powiedzieć, że sierpień wrzesień zaczniemy coś działać i w końcu powstanie piękna dziura
    pozdrawiam wszystkich budujących i zabieram się za nadrabianie zaległości na forum

  16. #2516

    Domyślnie

    Witajcie,
    mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.

  17. #2517

    Domyślnie

    Witam!!

    Weronika2277
    My budujemy koło Opola serdecznie zapraszamy!!
    Jesteśmy na etapie ogrzewania jak wszystko będzie ok to jesienią sie wprowadzamy

    Pozdrawiamy

  18. #2518
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qboos
    Witajcie,
    mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.
    Trzeba zrobić tą elewację przed położeniem dachu bo potem nie będzie dostępu by styropian położyć na całej ścianie. Oczywiście bez tynku sam styropian, i siatka z klejem. Elewację trzeba też zrobić na bokach lukarn.
    Pozdrawiam.
    Marcin

  19. #2519

    Domyślnie

    Cytat Napisał qboos
    Witajcie,
    mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.
    My robiliśmy tzn "pomiędzy dachami" został położony zwykły tynk cementowo-wapienny /tam nie ma styropianu bo my budujemy z porothermu38/
    boki lukarn zostały wykonane z płyty OSB na to styropian + siatka i klej.

  20. #2520

    Domyślnie Witam

    qboos

    Cytat Napisał qboos
    Witajcie,
    mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.
    Najlepiej zrobić to przed położeniem dachówki, aby uniknąć jej zabrudzenia. Dodatkowo nie będzie problemów z wciskaniem ocieplenia pomiędzy krokwie a ścianę.

    Pozdrawiam,
    pawlus

Strona 126 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony