dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 526 z 626
Pokaż wyniki od 10.501 do 10.520 z 12519
  1. #10501

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalc Zobacz post
    my też mamy KMT model Plus, bez przeszklenia kosztowały ~ 1500 a z przeszkleniem 1900, "90". Na razie ciężko coś powiedzieć, nie podoba mi się to, że jak zamknę na zamek i nacisnę klamkę to drzwi odskakują i ciężko je potem dociągnąć - czemu zamek nie może trzymać tak jak "klamka"?. próg przy montażu trzeba sobie wypełnić pianką... wyglądają solidnie i ładnie. wkładki wcisnęli nam zwykłe, docelowo wymienimy na klasę "C" bo to koszt ok 100zł.

    mC
    Ech, u mnie jest tak samo. Myślałem, że to przypadłość uszczelek. W sumie kto wie, to one najbardziej prężą. Co do progu to wrzuciłem go na strych bo mi się z nie zmieścił i zrobiłem dębowy. Wkładki na razie mam dwie różne, ale docelowo zrobię na jeden klucz.

    P.S. Możecie mi sprawdzić, czy w zestawie były zaślepki na otwory montażowe (te ze śrubami).

  2. #10502

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    Ja za Maję Plus razem z zabudową i kamieniem dałem 4700 zł. Szukałem małego kominka, który zmieści mi się obok komina i znalazłem, Palę i jestem zadowolony.
    A czy masz DGP? Ile kosztował sam kominek? Cena bardzo atrakcyjna. U mnie wyszło min. 9600 zł.
    Ostatnio edytowane przez gosik102 ; 23-07-2013 o 11:51

  3. #10503

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    A czy masz DGP? Ile kosztował sam kominek? Cena bardzo atrakcyjna. U mnie wyszło min. 9600 zł.
    Nie mam DGP, u znajomych mimo częstej wymiany filtrów troszkę syfi ściany. Teraz z doświadczenia po dwóch zimach wiem, że to byłby zbędny wydatek. Przy słabym paleniu, bo ciężko w Mai zrobić ognisko w bardzo krótkim czasie ogrzewają się wszystkie pomieszczenia w domu. Jak się przesadzi, to ciężko wysiedzieć To mały domek, konstrukcja prosta, klatka schodowa działa jak ciąg, więc DGP zbędne.

    Wkład z tego co pamiętam kosztował coś koło 2000-2200 złotych. To dokładnie Maja LUX (nie plus, coś zmyśliłem), z dolotem powietrza (wtedy trzeba było domówić), z jedną szybą. Zabudowa prosta.
    Ostatnio edytowane przez mWilQ ; 23-07-2013 o 12:01

  4. #10504

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    Nie mam DGP, u znajomych mimo częstej wymiany filtrów troszkę syfi ściany. Teraz z doświadczenia po dwóch zimach wiem, że to byłby zbędny wydatek. Przy słabym paleniu, bo ciężko w Mai zrobić ognisko w bardzo krótkim czasie ogrzewają się wszystkie pomieszczenia w domu. Jak się przesadzi, to ciężko wysiedzieć To mały domek, konstrukcja prosta, klatka schodowa działa jak ciąg, więc DGP zbędne.

    Wkład z tego co pamiętam kosztował coś koło 2000-2200 złotych. To dokładnie Maja LUX (nie plus, coś zmyśliłem), z dolotem powietrza (wtedy trzeba było domówić), z jedną szybą. Zabudowa prosta.
    U nas wkład Arysto 10 to około 3600 zł, reszta to materiały i robota. Bez DGP wychodzi 7900 z kamieniem. Zlecałeś wykonanie firmie? Dostałeś bardzo korzystną cenę. U mnie w mieście krzyczą około 12-15 tyś. Do jakiej temperatury (średnio) wystarcza grzanie kominkiem?
    Pozdrawiam
    Gosia

  5. #10505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u nas przy DGP w sypialni trzeba zima okna otwierac, do tego komin, ktory przechodzi przez sypialnie dodatkowo dogrzewa dwa pomieszczenia, plus otwarta klatka schodowa, z ktorej rozchodzi sie do pozostalych pomieszczen. gdybym mogla cofnac czas, na dzien dzisiejszy nie robilabym DGP a juz wydatek na turbine - calkowity bezsens. w ogole uwazam ze w moim przypadku kominek jest zbedny i niepotrzebny, odpalany byl w zeszlym roku moze z 5 razy. innego zdania jest moj maz, ktory traktuje go jak awaryjne ogrzewanie w razie "W" na razie "W" nie wystapilo

  6. #10506

    Domyślnie

    U nas sytuacja wygląda nieco inaczej- mamy dostęp do dobrego, darmowego drewna, więc ogrzewać kominkiem chcemy możliwie jak najdłużej. Dlatego też moje pytanie. Koszt DGP to w naszym przypadku 1700 zł. z turbiną, 400 zł. grawitacyjnie do 2 pokoi.

  7. #10507

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    U nas wkład Arysto 10 to około 3600 zł, reszta to materiały i robota. Bez DGP wychodzi 7900 z kamieniem. Zlecałeś wykonanie firmie? Dostałeś bardzo korzystną cenę. U mnie w mieście krzyczą około 12-15 tyś. Do jakiej temperatury (średnio) wystarcza grzanie kominkiem?
    Pozdrawiam
    Gosia
    Nie traktuję kominka jako głównego źródła ciepła, więc ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. U mnie przy mrozach sięgających kilkunastu stopni na minusie kominek jest przyjemnym dodatkiem. Wrzucam dwa kawałki drewna i w pomieszczeniu momentalnie mam 2-3 stopnie więcej. Na górze czuć przyjemny zapach drewna, powietrze też się zmienia. Podejrzewam, że cierpliwi, co dorzucają i pilnują temperatury mogliby ogrzewać dom samym kominkiem. Tylko co zrobić jak wychodzi się z domu do pracy - wyziębiać pomieszczenia, zawsze to kilka stopni w dół przy mrozach. Nie wiem, czy to dobre dla budynku.

    Rodzinka TAR dobrze, że miała różne zdanie na temat kominka. To "W" lepiej żeby się nie zdarzyło, ale jak już, to zawsze jest drugie rozwiązanie. U mnie "W" raz się trafiło, ledwo dojechałem w śnieżycy do domu, żółta elewacja była biała, frontowe okna zasypane, we wsi od rana nie było prądu i jakoś trzeba było sobie radzić. Materac do kominka, ciepłe danie na butli turystycznej i kolejne 20h bez prądu przetrwaliśmy

  8. #10508

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada1984 Zobacz post

    Kojak139- u nas wyszlo 14 tys, a sciany byly proste...
    U mnie wyszło 13 tys rodo 6g2 nie tynkowana ściana w garażu i sufit.

  9. #10509

    Domyślnie

    Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto

  10. #10510
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    na strychu to tylko kominy tynkowałem.

  11. #10511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto

    ale po co? robicie tam jakis pokoj czy cos w tym stylu?

  12. #10512

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    ale po co? robicie tam jakis pokoj czy cos w tym stylu?
    Nie robimy dlatego też uznałam, że tynkowanie nie ma sensu I postawiłam na swoim

  13. #10513
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lasci
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    okolice Kościerzyny
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto
    Ja mam RODEK 6P z całym podpiwniczeniem,czyli jakby nie patrzec duzo miejsca na wszelkiego rodzaju GRATY ale sciany na strychu dałem sobie wytynkować z kominami,wygląda to dużo dużo lepiej,brat buduje się również i tego nie zrobił i teraz żałuje . Tyle że nic mnie to nie kosztowało bo ugadałem sobie ze do całości domu zrobią mi te WSZYSTKIE szczyty gratis z kominami. A z czasem jak je pomaluję na biało to myśle ze dopiero będzie dobrze to wyglądać.Chociasz fakt dokonany jest taki ze ile ja będe z tego strychu korzystał 2-3razy do roku? Ale co jest to jest. Zastanawiam sie tylko nad wykonczeniem tego strychu ,czy po wacie i foli dać jeszcze płyte USB bo taką mi doradzają położyć ta najcieńszą chociaż 0,9cm. A na podłogi już grubsza .

  14. #10514
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lasci
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    okolice Kościerzyny
    Posty
    152

    Domyślnie

    Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .

  15. #10515
    alienmc
    Guest
    alienmc

    Domyślnie

    Cytat Napisał lasci Zobacz post
    Ja mam RODEK 6P z całym podpiwniczeniem,czyli jakby nie patrzec duzo miejsca na wszelkiego rodzaju GRATY ale sciany na strychu dałem sobie wytynkować z kominami,wygląda to dużo dużo lepiej,brat buduje się również i tego nie zrobił i teraz żałuje . Tyle że nic mnie to nie kosztowało bo ugadałem sobie ze do całości domu zrobią mi te WSZYSTKIE szczyty gratis z kominami. A z czasem jak je pomaluję na biało to myśle ze dopiero będzie dobrze to wyglądać.Chociasz fakt dokonany jest taki ze ile ja będe z tego strychu korzystał 2-3razy do roku? Ale co jest to jest. Zastanawiam sie tylko nad wykonczeniem tego strychu ,czy po wacie i foli dać jeszcze płyte USB bo taką mi doradzają położyć ta najcieńszą chociaż 0,9cm. A na podłogi już grubsza .
    A nie płyta OSB?

  16. #10516

    Domyślnie

    Cytat Napisał lasci Zobacz post
    Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .
    U nas dębowe 7500-8000 zł.

  17. #10517
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lasci
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    okolice Kościerzyny
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał alienmc Zobacz post
    A nie płyta OSB?
    Oczywiście zgadza sie . Moj błąd

  18. #10518

    Domyślnie

    Cytat Napisał lasci Zobacz post
    Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .
    Mogę polecić pana z miejscowości w Borach Tucholskich- robi na kujawach i pomorzu. Dębowe powinny być koło 10000, chociaż tanio to pewnie nie jest...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie1.jpg
Wyświetleń:	417
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	202661Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie2.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	64,0 KB
ID:	202662Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie3.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	202663Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie4.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	202664Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie5.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	202665

  19. #10519
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosik102 Zobacz post
    Jeszcze Was pomęczę. Takie głupie pytanie. Czy tynkowaliście ściany na strychu? Bo ja się zastanawiam, czy warto, a Mąż twierdzi, że warto
    Ja dałem otynkować. Dla porządku, żeby było schludnie. Chociaż wg projektu, to powinno się tam przykleić styropian.

  20. #10520
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Cytat Napisał lasci Zobacz post
    Ma ktoś namiary na Pomorzu na fachowców co robią dobrze i tanio schody w domu z drzewa. Była u mnie jedna firma i zaśpiewali mi 10tyś drzewo BUK i parę dodatków przy balustradzie z nierdzewki w drzewie JESION 7.5tyś. Masakra .
    Ja postawiłem na granitowe... Madura Gold. Koszt brutto z montażem - 10.500 PLN (bez poręczy, barierki).

Strona 526 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony