dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 616 z 626
Pokaż wyniki od 12.301 do 12.320 z 12519
  1. #12301
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmagda165 Zobacz post
    lokmen, jesli się na tym znasz , pytanko - czy straszy problem byłby jeślibym chciała przesunąć czułkę alarmową o 30cm? sęk w tym że jestesmy po tynkach a alarm kładziony był 2 lata temu i jakoś wtedy wizji na wiatrołap nie miałam a teraz koliduje mi z szafą ta czujka... czy faktycznie przelutowanie - wydłużenie kabelka - spowoduje że sygnał straci i lepiej nie kombinować z przesuwaniem?? dzięki z góry za odp...... ;]
    O ile kabel nie jest już bardzo długi możesz dolutować kawałek kabla.
    Tylko zanim to zrobisz musisz wyłączyć w centrali sabotaż (jeżeli alarm jest zrobiony poprawnnie odcięcie czujki powinno włączyć alarm nawet gdy nie jest on uzbrojony)

  2. #12302
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Śmiało możesz przedłużyć. Nie musisz lutowac można użyć takich "pchełek" do łączenia żył. W trakcie operacji zalecam wyłączenie centrali od napięcia 230v oraz aku.

  3. #12303

    Domyślnie

    dzięki wielkie , nie wiem jak mogłam wcześniej tego nie zauważyć, pewnie jeszcze milion rzeczy wyjdzie.... miłej niedzielki!

  4. #12304
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Jakiej wielkości macie wstawiony kominek (poszukiwwania kominka pewnie zacznę dopiero w przyszłym tygodniu, ale dobrze wiedzieć jakie wymiary/model/etc bedzie pasowal - na razie o kominkach wiem tylko tyle, że są ) ? (mnie interesuje tylko model BEZ płaszcza).
    Jakieś polecane kominki ?

  5. #12305
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    Jakiej wielkości macie wstawiony kominek (poszukiwwania kominka pewnie zacznę dopiero w przyszłym tygodniu, ale dobrze wiedzieć jakie wymiary/model/etc bedzie pasowal - na razie o kominkach wiem tylko tyle, że są ) ? (mnie interesuje tylko model BEZ płaszcza).
    Jakieś polecane kominki ?
    U nas jest ARYSTO A10 http://arysto.com.pl/wklad-kominkowy-a10-510/




  6. #12306

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    Jakiej wielkości macie wstawiony kominek (poszukiwwania kominka pewnie zacznę dopiero w przyszłym tygodniu, ale dobrze wiedzieć jakie wymiary/model/etc bedzie pasowal - na razie o kominkach wiem tylko tyle, że są ) ? (mnie interesuje tylko model BEZ płaszcza).
    Jakieś polecane kominki ?
    Mój wkład to Blanka ( lewy/prawy 670/570). Minusem jest brak płotka w palenisku przez co po załadowaniu wkładu do góry czasem coś lubi spaść na szybę, no i brak wyjmowanej rączki, która nagrzewa się jak cho.era. Poza tym grzeje aż miło Sorki za jakość fotki z komórki.
    Załącznik 333993
    Załącznik 333994
    Załącznik 333995
    Dom w Rododendronach 6G2N

  7. #12307
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    wielkie dzieki (i czekam na następne propozycje)
    Ta Blanka to super wygląda !

  8. #12308

    Domyślnie

    tu nasza świeżo zamontowana nadia-12, mąż chciał duży, ja jak najpłytszy..generalnie teraz głowię się co pod niego na podłogę, mąż chce szkło ale wydaje mi się że będzie przeszkadzać... marziel jak ta szyba, nie potykacie się o nią?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26022016.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	349236   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1500.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	349237  

  9. #12309

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmagda165 Zobacz post
    tu nasza świeżo zamontowana nadia-12, mąż chciał duży, ja jak najpłytszy..generalnie teraz głowię się co pod niego na podłogę, mąż chce szkło ale wydaje mi się że będzie przeszkadzać... marziel jak ta szyba, nie potykacie się o nią?
    mamy na podłodze położoną duża płytkę (90 cm) i jest ona na równi z podłogą tak że nie potykamy się co do szyby to zastanowiłbym się czy nie pęknie z czasem, ja mam metalowy kosz na drewno więc musiałbym mocno uważać stawiając go na takiej powierzchni.
    Dom w Rododendronach 6G2N

  10. #12310
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vabien23
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marziel Zobacz post
    Mój wkład to Blanka ( lewy/prawy 670/570). Minusem jest brak płotka w palenisku przez co po załadowaniu wkładu do góry czasem coś lubi spaść na szybę, no i brak wyjmowanej rączki, która nagrzewa się jak cho.era. Poza tym grzeje aż miło Sorki za jakość fotki z komórki.
    Załącznik 333993
    Załącznik 333994
    Załącznik 333995
    MARZIEL mogę Cię prosić o fotki oświetlenia na parterze (caly parter najlpiej ), bo na jedym zdjęciu widać ciut przy wykuszu a szukam inspiracji

    Generalnie super macie te kominki, mnie ta Blanka też się strasznie spodobał, QOSEK daj znac jaki wybraliscie.

    U nas powolutku mąż tynkuje garaż i kotłownię...

  11. #12311
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Na Blankę się chyba nie zdecydujemy bo z tego co czytałem nie nadaję się do domu z rekuperacją.
    Jako opcja jest Hajduk Volcano 3 PLh (ale wtedy cena wkładu to 13 000 a nie 3 000).

  12. #12312
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Daniel85

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-571
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    Na Blankę się chyba nie zdecydujemy bo z tego co czytałem nie nadaję się do domu z rekuperacją.
    Jako opcja jest Hajduk Volcano 3 PLh (ale wtedy cena wkładu to 13 000 a nie 3 000).
    Mógłbyś napisać coś więcej o tym dlaczego się nie nadaje? Nam również wizualnie bardzo odpowiada ten wkład, ale również planujemy zrobić rekuperację.

  13. #12313
    alienmc
    Guest
    alienmc

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    Jakiej wielkości macie wstawiony kominek (poszukiwwania kominka pewnie zacznę dopiero w przyszłym tygodniu, ale dobrze wiedzieć jakie wymiary/model/etc bedzie pasowal - na razie o kominkach wiem tylko tyle, że są ) ? (mnie interesuje tylko model BEZ płaszcza).
    Jakieś polecane kominki ?
    Bef trend 8cp + dgp

    http://www.befpolska.com/pl/katalog-.../bef-trend-8cp

    wszystkie wkłady żeliwne z kratki.pl i inne gówna sobie odpuść.

    Zależy na co Cię stać ale celuj w dobry produkt.

  14. #12314
    alienmc
    Guest
    alienmc

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160130_11_03_45_Pro.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	349641
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160130_11_06_59_Pro.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	349642
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160130_11_08_27_Pro.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	349640

  15. #12315
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Polecam wątek:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%BCytkownia
    Szczegolnie wypowiedz "Salon Kratki.pl" na drugiej stronie wątku ("Wkłady nie do końca szczelne jeszcze." ... )
    A przy rekuperacji zależy na szczelnym wkładzie z zamkniętą komorą spalania.

    I jeszcze jeden problem (chyba nie poruszony w watku) - otwieranie. Są to normalne drzwiczki na zawiasach. Czyli by wlozyc cos do srodka musisz kompletnie otworzyć drzwiczki (uchylenie nic nie da - bo boczna szyba nadal bedzie Ci blokowala dostep do paleniska) (to akurat ja zauwazylem bawiac sie kominkiem naroznym [Zibi ?]). Dlatego wg. mnie jezeli kominek narozny lub 3-stronny to tylko z podnoszona szyba

    Mimo tych wszystkich wad - gdyby tylko Blanka byla szczelna (przy reku to jest wazne) to chyba bym ja wzial 10k taniej niz konkurencja, co przy naszych planach kominkowych (bedziemy mieli pompe ciempla, podlogowke i reku - czyli kominek to taka zabawka dla klimatu) - chyba bym zaoszczedzil i przezyl pozostale problemy. Bo co by nie mowic - miejsce w naszym Rodku jest stworzone na kominek 3-stronny

  16. #12316
    alienmc
    Guest
    alienmc

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    Polecam wątek:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%C5%BCytkownia
    Szczegolnie wypowiedz "Salon Kratki.pl" na drugiej stronie wątku ("Wkłady nie do końca szczelne jeszcze." ... )
    A przy rekuperacji zależy na szczelnym wkładzie z zamkniętą komorą spalania.

    I jeszcze jeden problem (chyba nie poruszony w watku) - otwieranie. Są to normalne drzwiczki na zawiasach. Czyli by wlozyc cos do srodka musisz kompletnie otworzyć drzwiczki (uchylenie nic nie da - bo boczna szyba nadal bedzie Ci blokowala dostep do paleniska) (to akurat ja zauwazylem bawiac sie kominkiem naroznym [Zibi ?]). Dlatego wg. mnie jezeli kominek narozny lub 3-stronny to tylko z podnoszona szyba

    Mimo tych wszystkich wad - gdyby tylko Blanka byla szczelna (przy reku to jest wazne) to chyba bym ja wzial 10k taniej niz konkurencja, co przy naszych planach kominkowych (bedziemy mieli pompe ciempla, podlogowke i reku - czyli kominek to taka zabawka dla klimatu) - chyba bym zaoszczedzil i przezyl pozostale problemy. Bo co by nie mowic - miejsce w naszym Rodku jest stworzone na kominek 3-stronny

    nie za bardzo rozumiem problem z tym otwieraniem ?
    Mam narożny - rozpalałem już kilkanaście razy i za każdym razem otwieram tak na 5-9 st otwarcia szyby "głównej". taka szerokość w zupełności wystarczy na dołożenie kolejnego klocka. Całą szybę otwarłem tylko raz - do czyszczenia.

    Wkład który zamontowałem to koszt z tego co pamiętam ~7 800 pln. Ma kompletnie zamkniętą komorę spalania, żadnych lewych dolotów.

  17. #12317

    Domyślnie

    Cytat Napisał vabien23 Zobacz post
    MARZIEL mogę Cię prosić o fotki oświetlenia na parterze (caly parter najlpiej ), bo na jedym zdjęciu widać ciut przy wykuszu a szukam inspiracji

    Generalnie super macie te kominki, mnie ta Blanka też się strasznie spodobał, QOSEK daj znac jaki wybraliscie.

    U nas powolutku mąż tynkuje garaż i kotłownię...
    Mam nadzieję że te 4 fotki wystarczą nie mamy jeszcze lampy nad stołem jadalnianym, mamy coś na oku ale fundusze są na wyczerpaniu.

    Co do kominka to blanka na pewno nie nadaje się do reku, ale ja nie mam więc ten problem mnie nie dotyczy. Odnośnie samego wkładu to napisałem swoje uwagi w wątku, który podlinkował qosek więc nie będę się powtarzał, imo jak za takie pieniądze daje radę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6722-Edit.jpg
Wyświetleń:	844
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	349777   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6727-Edit.jpg
Wyświetleń:	778
Rozmiar:	59,1 KB
ID:	349778   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6729-Edit.jpg
Wyświetleń:	742
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	349779   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6736-Edit.jpg
Wyświetleń:	729
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	349780  
    Dom w Rododendronach 6G2N

  18. #12318
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    Dzięki za zdjęcia/wizaulizację (to na pewno fotki - bo wyglądają na wizualizacje).
    Coraz bardziej myślimy o tym 3-stronnym kominku (u Ciebie wygląda to świetnie) (fakt - koszt .... )
    Pytanie z ciekawości - co macie w miejscu kotłowni ? (bo wygląda to na bardzo duże pomieszczenie - połączenie kotłowni z łazienką). U nas zamiast kotłowni mamy garderobę połączoną z wiatrołapem (trochę poszerzoną w stosunku do oryginalnej kotłowni), natomiast łazienkę zmieniliśmy na dużo mniejszą ubikację
    I drugie - ile osób jest w stanie usiąść na tym narożniku tak by komfortowo oglądać TV ? (my myśleliśmy nad narożnikiem trochę "szerszym" tak by na wprost 3 osoby mogły usiąść - ale wtedy przejście wychodzi bardzo wąskie ... )

  19. #12319

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    Dzięki za zdjęcia/wizaulizację (to na pewno fotki - bo wyglądają na wizualizacje).
    Coraz bardziej myślimy o tym 3-stronnym kominku (u Ciebie wygląda to świetnie) (fakt - koszt .... )
    Pytanie z ciekawości - co macie w miejscu kotłowni ? (bo wygląda to na bardzo duże pomieszczenie - połączenie kotłowni z łazienką). U nas zamiast kotłowni mamy garderobę połączoną z wiatrołapem (trochę poszerzoną w stosunku do oryginalnej kotłowni), natomiast łazienkę zmieniliśmy na dużo mniejszą ubikację
    I drugie - ile osób jest w stanie usiąść na tym narożniku tak by komfortowo oglądać TV ? (my myśleliśmy nad narożnikiem trochę "szerszym" tak by na wprost 3 osoby mogły usiąść - ale wtedy przejście wychodzi bardzo wąskie ... )
    Tak to na pewno fotki trochę forum skompresowało zdjęcia przez co wyszły mało ostre.

    Co do kominka to rozumiem ten ból, koszty są okrutne szczególnie dla posiadacza rekuperacji.
    Odnośnie kotłowni to nic tam nie zmieniałem wszystko jak w projekcie, może tak wygląda bo zdjęcia robiłem obiektywem szerokokątnym a on zniekształca perspektywę.

    Z narożnikiem jest problem bo przez ten słup przy schodach nie mieści się nic większego, na tej części usiądą trzy osoby, odległość od słupa do krawędzi kanapy to około metr.
    Dom w Rododendronach 6G2N

  20. #12320
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    a - czyli widoczne drzwi po lewej (zdjęcie 2) to wejscie do łazienki, zaś drzwi na zdjęciu 1 to wyjście do wiatrołapu. To faktycznie aparat trochę zniekształcił proporcje.

    My nawet będziemy mieli trochę gorzej z kanapą, bo mamy tam postawioną ściankę (przy schodach) (czyli parę cm mniej)

Strona 616 z 626

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony