dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 108
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2142
  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarus05 Zobacz post
    minki, gratulacje!
    Xerses, gdzie wsiąkłeś? Miałeś się pochwalić fotkami!
    Ach wiesz jak to jest , sie zrobi sie zrobi i sie robi wszystko tylo nie te fotki
    Eeee no dobra jutro opróżnie aparat i cos popstrykam
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  2. #2002

    Domyślnie

    Jak tam ludziska, sezon grzewczy rozpoczęty?

    Pytanie do tych, którzy grzeją gazem: sprawdzacie ile idzie wam m3 gazu na dobę?
    ---
    Mieszkam

  3. #2003

    Domyślnie

    Cytat Napisał minki Zobacz post
    Jak tam ludziska, sezon grzewczy rozpoczęty?

    Pytanie do tych, którzy grzeją gazem: sprawdzacie ile idzie wam m3 gazu na dobę?
    ja w listopadzie spaliłam do dziś 130m3 gazu...(nie wiem czy to mało czy duzo) w domu ciepło...w krótkim rękawie można chodzić...nawet musiałam zmiejszyc temperaturę bo ja akurat nie lubie jak jest za ciepło...na razie ogrzewam cały parter bo górę wykańczamy. Na parterze mam wszędzie podłogówkę, równiez w kotłowni. Piec kondensacyjny
    Pozdrawiam
    P.S. a jak u Ciebie??

    Mam jeszcze przy okazji pytanie do wszystkich? Nie mieliście problemu ze stukaniem w instalacji ogrzewania? Takie trochę hałaśliwe (szczególnie w nocy to słychac) stukania w rurach? Grzejniki niby już odpowietrzone...chyba jeszcze w podłogówce jakies powietrze jest;-( chociaz hydraulik juz raz odpowietrzał cała podłogówke...tydzień był spokojny a pożniej znów zaczęło stukać) !? może ktoś miał taki przypadek i wie co może byc przyczyną? Piec gazowy ma w sobie niby automatyczne odpowietrzanie ale chyba cos się nie sprawdza...a może on czasami zassysa powietrze..!? nie mam pojęcia...

  4. #2004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1984 Zobacz post
    Mam jeszcze przy okazji pytanie do wszystkich? Nie mieliście problemu ze stukaniem w instalacji ogrzewania? Takie trochę hałaśliwe (szczególnie w nocy to słychac) stukania w rurach? Grzejniki niby już odpowietrzone...chyba jeszcze w podłogówce jakies powietrze jest;-( chociaz hydraulik juz raz odpowietrzał cała podłogówke...tydzień był spokojny a pożniej znów zaczęło stukać) !? może ktoś miał taki przypadek i wie co może byc przyczyną? Piec gazowy ma w sobie niby automatyczne odpowietrzanie ale chyba cos się nie sprawdza...a może on czasami zassysa powietrze..!? nie mam pojęcia...
    Jak w nocy, to na pewno duchy.

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał emisb Zobacz post
    Jak w nocy, to na pewno duchy.
    taak...tylko szkoda że się wynoszą jak ogrzewanie się wyłączy

  6. #2006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1984 Zobacz post
    taak...tylko szkoda że się wynoszą jak ogrzewanie się wyłączy
    Bo im zimno. To idą gdzieś indziej.

    ps.
    Jaki to koszt masz z tym gazem, tzn ile wychodzi jeden m3 gazu?

  7. #2007

    Domyślnie

    Nawet latem?
    ja przy mojej taryfie płacę 2,02 za m3 gazu plus abonamnet mies. 24 zł czyli to jest juz ok 300 zl. Z tym ze to jest mój pierwszy sezon i cały czas jeszcze bawię się tą automatyką...trzeba dopasowac krzywą grzewczą i takie tam...tak aby było optymalnie:-

  8. #2008

    Domyślnie

    Siemanko ludziska, obiecałem troche fotek ,ale wiecie, aparat trzeba podłaczyc do kompa, potem zgrac , a to wymaga czasu
    Wrzucam kilka aby zrobić zarys tego co stworzyliśmy

    Kuchnia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2083-1.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	227213
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2084-1.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	227214

    Jadalnia + salon:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2085-1.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	227215
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2086-5.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	227217
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2087-1.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	227218
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  9. #2009

    Domyślnie

    Schody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2088-1.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	227219
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2093-1.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	227220
    Sypialnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2089-1.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	227221
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2090-1.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	227222
    Piętro - wejscie do pokoju dzieci
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2095-1.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	227224
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  10. #2010

    Domyślnie

    Pokoje dzieci:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2096-1.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	227227
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2097-1.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	227228
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2098-1.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	227229
    Łazienka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2101-1.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	227235

    Tak by to mniej więcej wyglądało. Jak ktoś chce jakiś inny element domu - to jak bede miała czas to pokarzę
    Pozdro
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  11. #2011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Pokoje dzieci:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2096-1.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	227227

    Tak by to mniej więcej wyglądało. Jak ktoś chce jakiś inny element domu - to jak bede miała czas to pokarzę
    Pozdro
    1. Kto i jak Ci takie fajne ninjago zrobił na ścianie?
    2. Masz ten sam typ lamp co u mnie.

    ps. Uzupełnij sobie w sterowniku ilość podawanego paliwa na minutę.

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1984 Zobacz post
    ja w listopadzie spaliłam do dziś 130m3 gazu...(nie wiem czy to mało czy duzo) w domu ciepło...w krótkim rękawie można chodzić...nawet musiałam zmiejszyc temperaturę bo ja akurat nie lubie jak jest za ciepło...na razie ogrzewam cały parter bo górę wykańczamy. Na parterze mam wszędzie podłogówkę, równiez w kotłowni. Piec kondensacyjny
    Pozdrawiam
    P.S. a jak u Ciebie??

    Mam jeszcze przy okazji pytanie do wszystkich? Nie mieliście problemu ze stukaniem w instalacji ogrzewania? Takie trochę hałaśliwe (szczególnie w nocy to słychac) stukania w rurach? Grzejniki niby już odpowietrzone...chyba jeszcze w podłogówce jakies powietrze jest;-( chociaz hydraulik juz raz odpowietrzał cała podłogówke...tydzień był spokojny a pożniej znów zaczęło stukać) !? może ktoś miał taki przypadek i wie co może byc przyczyną? Piec gazowy ma w sobie niby automatyczne odpowietrzanie ale chyba cos się nie sprawdza...a może on czasami zassysa powietrze..!? nie mam pojęcia...
    cześć,

    u mnie rachunek 359 zł za wrzesień, październik i 10 dni listopada. W sumie poszło jakieś 140 m3. Ale dogrzewam kominkiem (bez rozprowadzenia) i też grzeję tylko na dole (bez garażu). W krokwiach mam na razie 15 cm wełny, na stropie 8 cm styro.

    Mamy ciepło - średnio 21 stopni, w porywach do 24, jak dowalę kominkowi . Najchłodniej jest w gabinecie na dole (ściana z garażem - ociepliłem styropianem od strony garażu), tam nie ma podłogówki.

    Też mam kondensat- buderus gb 072.

    Z podłogówką nie pomogę, bo u mnie nie było takiego problemu. Za to są problemy z wentylacją - rano i wieczorem skrapla się woda na niektórych oknach, najgorzej jest w piwniczce pod schodami, szukam rozwiązania, bo nie zrobiłem tam wentylacji. Albo w lecie będę skuwał strop i wyprowadzał kominek, albo zrobię wywietrznik w oknie (boję się, że będzie przez niego wiało).

    Po pierwszych miesiącach mieszkania wrażenia są super. Domek idealny dla nas - szczególnie przydatne są wszelkie pomieszczenia techniczne, typu kotłownia, spiżarka, piwniczka. Nazbieraliśmy dużo rupieci w bloku i teraz mamy gdzie to trzymać. Trochę boję się, że poddasze jest za duże (sporo roboty i... kasy tam pójdzie )


    Xerses, spoko fotki. Jak się trochę ogarnę, tzn kupię kanapę itd. to też porobię, pozdrowienia dla wszystkich
    ---
    Mieszkam

  13. #2013

    Domyślnie

    Hhehee - ninjago i wiele innych tego typu robi moja żona - u córci w pokoju tworza sie teraz jakieś księżniczki czy coś w tym stylu
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał minki Zobacz post
    Z podłogówką nie pomogę, bo u mnie nie było takiego problemu. Za to są problemy z wentylacją - rano i wieczorem skrapla się woda na niektórych oknach, najgorzej jest w piwniczce pod schodami, szukam rozwiązania, bo nie zrobiłem tam wentylacji. Albo w lecie będę skuwał strop i wyprowadzał kominek, albo zrobię wywietrznik w oknie (boję się, że będzie przez niego wiało).

    Po pierwszych miesiącach mieszkania wrażenia są super. Domek idealny dla nas - szczególnie przydatne są wszelkie pomieszczenia techniczne, typu kotłownia, spiżarka, piwniczka. Nazbieraliśmy dużo rupieci w bloku i teraz mamy gdzie to trzymać. Trochę boję się, że poddasze jest za duże (sporo roboty i... kasy tam pójdzie )


    Xerses, spoko fotki. Jak się trochę ogarnę, tzn kupię kanapę itd. to też porobię, pozdrowienia dla wszystkich
    A dzieki dzięki,

    Też mam problem z tą piwniczką , utrzymuje sie tam taki swoisty zapach. I tez będe tam robił wentylacje - bo innej opcji nie widzę.
    No w poddasze idzie sporo kasy - ale za to pomieszczeń dużo, ja podnosiłem ściane kolankową więc i te pokoje pod skosami tak bardzo nie bolą

    Co do ogrzewania - to grzeję wodę CWU od połowy sierpnia, i od września juz CO i do tej chwili poszło mi około 1 tony ekogroszku czeskiego - 550 zł/tona (nie liczyłem dokładnie worków). Temperatura w okolicach 23 stopnie - bo niżej mojej żonci to zimno. Ogrzewam oczywiście cały dom - garaż jest ustawiony na minimum.

    I też mi sie ten domek podoba. Skonczyłem właśnie podbitke z przodu - i w szczytach - została mi tylko na tyle i na tarasie.
    Ostatnio edytowane przez Xerses ; 29-11-2013 o 10:55
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  15. #2015
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ładnie się urządzacie w swoich domkach. My w lutym będziemy mieli piątą rocznicę przeprowadzki...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy Zobacz post
    Ładnie się urządzacie w swoich domkach. My w lutym będziemy mieli piątą rocznicę przeprowadzki...
    Pamiętam, jak ze 3 lata temu do ciebie dzwoniłem, spytać o domek... czas leci szybko
    ---
    Mieszkam

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    A dzieki dzięki,

    Też mam problem z tą piwniczką , utrzymuje sie tam taki swoisty zapach. I tez będe tam robił wentylacje - bo innej opcji nie widzę.
    A może wywietrznik okienny? No i kaloryfer chyba trzeba tam dołożyć, bo masakra. Okno mam całe mokre i czarnieje w niektórych miejscach.
    ---
    Mieszkam

  18. #2018

    Domyślnie

    Cytat Napisał minki Zobacz post
    A może wywietrznik okienny? No i kaloryfer chyba trzeba tam dołożyć, bo masakra. Okno mam całe mokre i czarnieje w niektórych miejscach.
    Hm kaloryfer nie był tam w planie - bo to w teori powinno być chyba chłodne pomieszczenie - ale wywietrznik wydaje sie być niezbędny - przy uchylonym oknie jest nawet ok zatem taki wywiem powinien zdać egzamin. Okno m inie czernieje i mokre nie jest , ale za to ściana poniżej posadzki jest wilgotna.
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  19. #2019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Hm kaloryfer nie był tam w planie - bo to w teori powinno być chyba chłodne pomieszczenie - ale wywietrznik wydaje sie być niezbędny - przy uchylonym oknie jest nawet ok zatem taki wywiem powinien zdać egzamin. Okno m inie czernieje i mokre nie jest , ale za to ściana poniżej posadzki jest wilgotna.
    Ja mam w półpiwniczce pod schodami pod oknem zamontowany taki kanał wentylacyjny i nic się nie dzieje przynajmniej narazie...dopiero rok minął Zrobię fotkę dziś jak będę miała chwile i wrzucę na forum

  20. #2020

    Domyślnie

    oto fotka mojej półpiwniczki z wentylacją
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcieSpizarki.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	229955  

Strona 101 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony