dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 108
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 2142
  1. #2041

    Domyślnie

    Sylwia1984 mam do Ciebie pytanko - gdzie kupiłaś tą białą ławkę stojącą w wiatrołapie? szukam takiej samej do swojego. Z góry dzięki

    i bardzo będę wdzięczna za odp czy ktoś z Was ma wewnątrz domu podłączone taśmy led na 230V

  2. #2042
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    [QUOTE] Niestety mszczą się tanie okna. Mimo że w domu nie ma wilgoci, a czasem wręcz jest za sucho (sprawdzane higrometrem), to 'pocą' się - 2-3 centymetrowe skropliny robią się często dookoła szyby. [QUOTE]

    Nie ma się tym co przejmować. U nas w sypialni na poddaszu tez skrapla się woda na szybie, a czasami nawet skapnie coś z wywietrznika nad oknem, mimo że wilgotność powietrza to zaledwie 20-22%. W oknach dachowych zdarzają się nawet kryształki lodu w narożnikach, zwłaszcza w górnej łazience. No cóż kiedy temp. na zewnątrz to -15st to nie dziwi nic.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  3. #2043

    Domyślnie

    jak tam Wasze koszty ogrzewania całego domu w miesiącach grudzień i styczeń?

  4. #2044
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar reggie
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1984 Zobacz post
    jak tam Wasze koszty ogrzewania całego domu w miesiącach grudzień i styczeń?
    listopad grudzien styczen 1,2tony tanszego ekogroszku (680zł za 1t). Pierwszy sezon. Powierzchnia grzania 200m2. Temperatura na poziomie 22-23st. Ocieplenie 20cm sciany, 20cm posadzka, poddasze 35cm wełny. Cały dół podłogówka, góra grzejniki. Przy mrozie -20st i szalejącym wietrze to zasyp 120kg na 4dni, za bardzo mi oknami wiało więc musze na wiosne uszczelnic.

  5. #2045

    Domyślnie

    u mnie przy duzych mrozach 150kg groszku na 7 dni, a teraz starczy na 10-11 dni przy takich temperaturach

  6. #2046

    Domyślnie

    Ja za listopad, grudzien i styczen zaplacilam 1500 zl gazu ziemnego, pierwszy sezon, ciepla woda i ogrzewanie calego domu, dół podłogówka, w sypialniach u góry grzejniki! W domu ciepło nawet bardzo! przy podlogówce to jednak calkiem inne odczucie ciepła....Sama nie wiem czy to duzo jak na gaz....Moglibysmy jeszcze sporo zaoszczedzic gazu paląc w kominku bo mamy rozprowadzenie ale nie bylo czasu wiec nie palilismy...chociaz bardzo lubimy wiec jak tylko uporamy sie z wykonczeniówką i bedzie wiecej czasu wolnego to na pewno bedziemy czesciej palic w kominku

  7. #2047

    Domyślnie

    my za gaz płaciliśmy

    360 zł 6 wrzesien-8listopad
    700 zl za 8 listopad-7stycznia

    ale już widzę, że teraz za sam styczeń przyjdzie z 400 zł, tak mi wychodzi mniej wiecej z licznika

    ogrzewamy tylko dół bez garażu, podłogówka jest na całym parterze poza sypialnią. Przy wiekszych mrozach podpalałem wieczorem w kominku bez rozprowadzenia

    temperatura 21-22 stopnie
    w sypialni [gabinecie] 19-20 st
    piec jest tak ustawiony, że grzeje maks. do 40 st
    ---
    Mieszkam

  8. #2048
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Piec odpaliłem 5 listopada. Do dzisiaj spalił 1400 kg. Groszek w cenie 920 zł/t . Temp. w domu 21-22 st.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  9. #2049

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1984 Zobacz post
    oto fotka mojej półpiwniczki z wentylacją
    Sylwia, miejsce tej wentylacji wybraliście przypadkiem czy z jakiegoś konkretnego powodu? Bo jest trochę niestandardowo. Sam chcę coś takiego zastosować, tylko nie wiem w którym miejscu zamontować
    ---
    Mieszkam

  10. #2050

    Domyślnie

    Cytat Napisał minki Zobacz post
    Sylwia, miejsce tej wentylacji wybraliście przypadkiem czy z jakiegoś konkretnego powodu? Bo jest trochę niestandardowo. Sam chcę coś takiego zastosować, tylko nie wiem w którym miejscu zamontować
    wentylacja musiała być na takiej wysokości bo to jets pomieszczenie obniżone o dwa schodki i żeby zewnątrz elewacji nie było za nisko..w ziemi... bo ta wentyalcja jes zamontowana w taka "Elkę" nie na prosto-żeby nie wiało za bardzo!

  11. #2051

    Domyślnie

    to już wszystko wiem, super, dzięki za odpowiedź, Bedę musiał zrobić to samo u nas, trochę podziubać w styro zewnątrz i wypuścić takie coś, bo grzybek atakuje
    ---
    Mieszkam

  12. #2052

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zz.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	245264to i ja będę musiał też coś wykuć w tej piwniczce - jak się otworzy drzwi to ewidentny zaduch i wilgoć. Mieszkam już od pół roku i jeżeli ktoś czyta forum i zastanawia się nad wyborem projektu, to naprawdę mogę polecić ten projekt ze względu na rozmieszczenie pomieszczeń - naprawdę jest bardzo funkcjonalny.
    Ostatnio edytowane przez marcin2372 ; 27-02-2014 o 16:57

  13. #2053

    Domyślnie

    Mieszkam już od pół roku i jeżeli ktoś czyta forum i zastanawia się nad wyborem projektu, to naprawdę mogę polecić ten projekt ze względu na rozmieszczenie pomieszczeń - naprawdę jest bardzo funkcjonalny.[/QUOTE]

    w zupełności popieram! Domek jest baaardzo funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu pod wieloma względami!!!Przyznam że trochę domów już się naoglądałam i do tej pory nie widziałam tak funkcjonalnego! Mieszkam 1 rok ale to chyba wystarczy do takiego stwierdzenia

  14. #2054
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Post

    A my już pięć lat...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  15. #2055
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar reggie
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Posty
    9

    Domyślnie

    a my 2 miesiące

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy Zobacz post
    A my już pięć lat...
    wow juz 5 lat?? To Wy macie najwięcej do powiedzenia

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1984 Zobacz post
    wow juz 5 lat?? To Wy macie najwięcej do powiedzenia
    a my mamy plan wprowadzić się w maju wczoraj podłączyli nam wodę jupi!!!!

    Sylwia1984 kilka postów wyżej pytałam o białą ławke w wiatrołapie - napisałabyś mi gdzie kupiłas? wlasnie takiej szukam

  18. #2058

    Domyślnie

    Cytat Napisał abulcia Zobacz post
    a my mamy plan wprowadzić się w maju wczoraj podłączyli nam wodę jupi!!!!

    Sylwia1984 kilka postów wyżej pytałam o białą ławke w wiatrołapie - napisałabyś mi gdzie kupiłas? wlasnie takiej szukam
    Hej
    wydawało mi się że napisałam Ci prywatną wiadomość na pocztę...może nie doszła...otóż z tą ławką to może być problem bo to robił nam nasz znajomy który juz zlikwidował działalność i już ich nie ma! Muszisz poszukać na necie, na allegro albo na wiosnę na pewno w marketach budowlanych cos się pojawi...
    Pozdrawiam

  19. #2059
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 14-01-2015 o 05:31
    Wykańczamy

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarus05 Zobacz post
    Witam, czy ktoś z budujących robił może kosztorys dla banku i mógłby się podzielić wiedzą, jak to się robi? Chodzi mi o ogólnie jak toto wygląda, nie o wysyłkę pliku Kredyt dotyczyłby wykończenia od stanu surowego zamkniętego do deweloperskiego. Pomoże ktoś?
    Wiem, że ceny robocizny są różne w różnych rejonach, kwoty mam mniej więcej już wycenione, tylko nie wiem, jak to podzielić na transze, żeby potem mi nie zabrakło kasy przy poszczególnych etapach. Elektrykę mam, teraz powinniśmy zrobić I etap reku, I etap hydrauliki i chyba tynki wewnętrzne. Czy po tynkach dać jeszcze w tej samej transzy II etap hydrauliki (podłogówka, kotłownia, wylewki), czy jakoś to inaczej. Lepiej większe transze, czy mniejsze. Kiedy dawaliście kominek?
    Pozdrawiam
    cześć,
    u nas było tak, że każda transza przeznaczona była na konkretne prace z kosztorysu, przyjeżdżał rzeczoznawca i interesowało go czy wyrabiamy się w tej kwocie. Sprawdzał mniej więcej czy trzymamy się kosztorysu. Z tego co pamiętam mieliśmy chyba 3 transze i za każdym razem bez problemu wypłacali kolejną, nigdy też nie zabrakło nam pieniędzy z danej transzy. Nie mieliśmy rozbicia np na dwa etapy hydrauliki, tylko ogólnie - 'instalacja wod-kan', 'instalacja CO'

    Moim zdaniem im większe transze tym lepiej dla inwestora. Wiadomo, trzeba się pilnować z wydawaniem (bo kusi, jak jest gotówka na lepsze płytki), ale nie ma stresu, że na coś nagle zabraknie. Jak macie możliwość, to bierzcie całość za jednym zamachem.



    Kominek po tynkach i wylewkach, przed malowaniem salonu
    Ostatnio edytowane przez minki ; 28-03-2014 o 09:12
    ---
    Mieszkam

Strona 103 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony