dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 108
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2142
  1. #241

  2. #242

    Domyślnie

    Fiu fiu Agatko szalejesz Kochana Z prawdziwą przyjemnością czyta się Twoje posty i ogląda postępy budowlane, bo podejście masz bardzo profesjonalne
    Jeśli chodzi o to co napisałaś o schodach, to zgadzam się z Tobą w 100%, bo dokładnie to samo powiedział stolarz, który będzie robił u nas schody.
    Muszę tylko powiedzieć, że kwoty które podajecie są szokujące, tylko rok minął od kiedy ja miałam stan zero a teraz to już pewnie nie byłoby mnie stać na dom

    Pozdrawiam
    Magda
    gg-4399015
    Mój Neptunek

  3. #243

    Domyślnie

    Magi77, nawet nas nie dołuj... wiemy, że płacimy jak za młode zboże, ale dopóty, dopóki nikt nie mówi tego głośno, to aż tak nie boli
    nasz murarz przeszedł narazie na inną budowę. Podobno ma ruszyć w poniedziałek - no zobaczymy...

  4. #244

    Domyślnie

    Agahat - co do zabudowania piwniczki - w prosty sposób (przynajmniej mi się tak wydaje ). Po prostu ściankę od piwniczki zbuduje się pod schodami - ok piwniczka się ciut zmniejszy, ale nie będzie to wiele...

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał plootto
    Magi77, nawet nas nie dołuj... wiemy, że płacimy jak za młode zboże, ale dopóty, dopóki nikt nie mówi tego głośno, to aż tak nie boli
    nasz murarz przeszedł narazie na inną budowę. Podobno ma ruszyć w poniedziałek - no zobaczymy...

    Przepraszam nie chciałam Was dołować, raczej w tych wszystkich stresach chciałam pocieszyć siebie hehe Ale co nas nie zabije, to nas wzmocni
    Magda
    gg-4399015
    Mój Neptunek

  6. #246

  7. #247

  8. #248

  9. #249

  10. #250

    Domyślnie

    Witaj Agata.........miło popatrzeć na postępy prac u Ciebie......przy okazji mam pytanie.gdzie umieszczasz zlewozmywak w kuchni.....bo jeśli pod oknem to chyba jeszcze jedna warstwa pustaka by się przydała w krawędzi okiennej......ja własnie umieszczam go pod oknem ...wtedy mam komfort spokojnego umieszczenia baterii pod parapetem.....pozdrawiam

  11. #251

  12. #252

    Domyślnie

    pięknie wyglądają te Wasze mury!!! My też dziś ruszyliśmy.
    Przy okazji okazało się, że robię mury 25 cm, a nie 30 jak w projekcie i muszę poprawić belki stropowe. Kupić niektóre ciut dłuższe niż dane w projekcie.
    Ponadto okazało się, że jako "doświadczony" inwestor, nie zamówiłem kształtek do stropów. Na szczęście zdążyłem jeszcze domówić...
    Dziś miałem poważną rozmowę z murarzem. Obiecał się wyrobić z wieńcem do 10 września, więc jest duuuuuża szansa, że na 30 września dach już będzie położony...
    Jiri, zastanowił mnie Twój blog - o podniesieniu salonu o jeden pustak (podwieszany sufit czy coś takiego) - muszę to też przemyśleć...

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Drugi dzień stawiania murów
    Super Agatko Gratulacje i oby tak dalej

    U mnie niestety gorzej, właśnie mnie glazurnicy wystawili do wiatru, a od piątku w domu czekają na nich wszystkie płytki i sanitariaty. Nie muszę mówić jaka jestem szczęśliwa
    Magda
    gg-4399015
    Mój Neptunek

  14. #254

    Domyślnie

    czy zastanawialiście się ile dacie (grubości) styropianu na podłogę na parterze i na piętrze? A ile wylewki betonowej? Czy robicie tak jak w projekcie?
    Co myślicie o styropianie 10 cm (może 12 cm) + 8 cm (6 cm) wylewki? (w łazience, gdzie ogrzewanie podłogowe trochę cieniej...
    Właśnie murarz postawił mnie "pod ścianą" i kazał decydować. Bo jeśli pogrubiamy to muszę dodać jeden pustak pod okno, aby jego wysokość nad podłogą zachować... Gorzej tylko, że w stosunku "do zewnętrza" idę wyżej... więc wyższy podjazd i wyższe schody.... a mogłem w czasie zasypki dać parę centrymetrów mniej piachu i już by było ok...

  15. #255

    Domyślnie

    U mnie właśnie mam mieć warstwę styropianu grubości 10 cm i wylewka betonowa 8 cm...moi fachowcy od ogrzewania podłogowego orzekli że takie parametry będą właściwe....pozdrawiam

  16. #256

  17. #257

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o doświetlenie wiatrołapu, to myślę, że małe szybki z boku nie dadzą dużo światła, a faktycznie utrudnią rozsądną zabudowę.
    Jest inna opcja. W dachu nad wiatrołapem robimy mały świetlik i rurą doprowadzamy te światło do sufitu wiatrołapu - wtedy jest naturalne doświetlenie. Oczywiście małym minusem tego jest to, że rura przechodzi przez garderobę, ale myślę, że jak się pokombinuje to można ją jakoś z boku, przy ściance garderoby poprowadzić. Widziałem takie zdjęcie chyba w sierpniowym albo lipcowym muratorze.

  18. #258

  19. #259

    Domyślnie

    No to współczucia Agahat...
    faktycznie inwestorowanie to nie jest lekki chleb... pewnie każdy z nas tu wypowiadających się przyzna...
    Co do komina, to musisz niestety sama sprawdzić jakie ma parametry. Z tego co ja słyszałem, to Schiedel to po prostu taki mercedes w kominach i jednak trochę się płaci za markę, spokojnie można znaleźć równie dobre a tańsze. Jak pisaliśmy kiedyś, ja mam plewę i jestem zadowolony.
    Co do okien, a raczej okleiny, to widziałem okna z okleiną jednostronną. Na pewno ładnie to wygląda. Ale dwustronna będzie jeszcze lepsza... Dlaczego? Białe się szybciej brudzi. Doskonale wiemy jak trzeba przemyć ramę okna od wewnątrz, że to nie jest jedno przetarcie. Nie wiem jakie masz otoczenie wokół swojego domu, czy tam będą jeszcze jakieś budowy w najbliższym czasie. U mnie będą i na pewno będzie się kurzyć. Więc wolę dwustronny kolor - tuszuje zakurzenie i łatwiej się zmywa. Kiedyś też słyszałem, że dawno, dawno temu dekoratorzy wnętrz cenili białą ramę okna od środka bo do wszystkiego pasuje. A dziś jest inaczej. Podkreśla się, że coraz więcej drewnianych elementów jest - czasami są całe kuchnie w drewnie, podłoga w salonie, nie licząc krzeseł, stołu... czyli to drewno w domu jest i kolorowa okleina - właśnie w odcieniach złota będzie bardzo dobrze korespondować z pozostałym "wystrojem" - ale oczywiście każdy ma swój gust... a gust jest jak d...pa - każdy ma swoją
    Co do kotła - to musisz przeprowadzić kalkulację. Co będzie podstawowym elementem grzejnym, co dodatkowym. Określić jakie będą tego proporcje i czy obecne paliwo jest ostateczne i jeśli nie to kiedy będzie zmieniane... Bo jeśli chcesz przejść na gaz i do niedługo, to pewnie nie warto wydawać wiele pieniędzy na drogie kotły na paliwo stałe, lepiej coś tańszego. Bo oszczędność na materiale grzewczym zostanie zjedzona przez wydatek na drogi kocioł. Owszem można go kiedyś sprzedać, ale nie wiadomo jaką cenę się uzyska.

    A ponadto głowa do góry! Zadzwoń do dekarza i zapytaj się czy jest możliwość przesunięcia wykonania dachu. Jeśli nie, a zależy Ci na tym roku, szukaj innej ekipy... teraz zaczyna się schyłek budowlany - już nie otwiera się tak wielu budów, więc powinno być łatwiej z szukaniem niż na jesieni.

  20. #260

    Domyślnie

    zapomniałem dodać a propos kominów i tej firmy kom-went
    wpisałem w wyszukiwarkę muratora tę nazwę i wyskoczyło mi mnóstwo postów na ten temat. Rzuciłem tylko okiem, ale są pozytywne opinie. Poszukaj. Skontaktuj się z ludźmi, którzy zamknęli budowę i już mieszkają. Niech się wypowiedzą i będziesz mogła podjąć decyzję

Strona 13 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony