dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 108
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2142
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maniek1969

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    aghat:
    za stan surowy otwarty firma którą wybraliśmy bierze 33tys., ale chętnie zoriętuję się jaki cennik jest u was z czego będziecie budować, my najprawdopodobniej z betonu komórkowego i dachowka ceramiczna Roben
    Pozdrowienia i do usłyszenia
    [/quote]

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek1969
    Witajcie!
    Ja również jestem posiadaczem projektu W - 49.12.Będę budować w zachodniopomorskim.Zmiany jakie wprowadziliśmy w prjekcie to:
    - połączenie łazienki zubikacją na parterze
    - likwidacja przejścia z łazienki do sypialni
    - powiększenie garażu o 1 m
    - rezygnacja z balkonu
    - likwidacja jednego okna w kotłowni
    - likwidacja spiżarni w kuchni
    Mamy zamiar rozpocząć budowę w kwietniu.
    Czy ktoś liczył już koszt całej inwestycji?
    Witam
    Jestem po ostatnich aktualnych wyliczeniach. Gdybym powierzył wszystko firmie to stan surowy otwarty mam za 190 tys, materiały i robocizna włacznie z oknami w połaci dachowej, ale cos tam chce sam porobić i wyjdzie mi według moich wyliczeń kwota ok 160 tys.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandglass@
    Cytat Napisał Jiri
    hihihihi,, studiuj, i zdaj relację ze swoich wniosków, . Podejdź krytycznie do tego, może coś przeoczyłem.
    Czy mogłabym prosić też o rysunki Twoich poprawek? Chętnie się im przyjrzę.
    Zamin odktyłam 49.12 moim ideałem był "Właściwy" z kolekcji muratora.

    Właśnie taką elewację planuję w moim domku, chcę podwyższyć ściankę kolankową, a takie deskowanie fajnie zniweluje optycznie efekt podwyższenia. No i ten drewniany ganeczek jest boski
    Hihihi, jesli chcesz moje rysunki to podaj adres mailowy

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał todoga
    Witam. Jak mi jest miło, że jesteście na forum z domkiem, który i my wybraliśmy. Jiri i Agahat Bardzo podobają mi się pomysły jakie wprowadzacie w waszych projektach, moje myśli i plany są prawie identyczne. Jeżeli mogę liczyć na wasze skany, byłabym bardzo, bardzo wdzięczna. Ciekawa jestem także dokładnych wymiarów poszczególnych pomieszczeń (czyli długość i ich szerokość). Napiszcie proszę jakiej szerokości macie działki. Mój adres to: [email protected]
    Witam, jasne że mogę wysłac swoje rysuneczk, liczę też na jakieś krytyczne uwa, pozdrawiam, poczta właśnie poleciała

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    todoga

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ślicznie Wam dziękujemy. Właśnie siadamy i będziemy studiować. Jesteśmy już 100% pewni, że to będzie ten dom, jeszcze tylko dyskusja nad zmianami. Pozdrawiam.
    Dorota i Tomek

  6. #66

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jiri
    Hihihi, jesli chcesz moje rysunki to podaj adres mailowy
    Upsss [email protected]

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Czy według Was to drogo?
    Te kwoty to netto czy brutto?

  9. #69

    Domyślnie

    Witam. Agatko i Jiri przepraszam, że się nie odzywałam, mogliście pomyśleć, że dostała rysunki i zniknęła. Przekazałam wszystko dzieciom, bo to oni budują i będą podejmować decyzje. Projekt poszedł już do adaptacji, robią zmiany takie ja większośc z Was, czyli:
    - połączenie łazienki z ubikacją na parterze
    - likwidacja przejścia z łazienki do sypialni
    - powiększenie garażu ok. 3m (na drugie auto)
    - rezygnacja z balkonu
    - likwidacja jednego okna w kotłowni
    - dodatkowe okna dachowe w pokoju nad garażem

    Co do kosztów wykonania, to wstępnie ustalili z wykonawcą na 40 tys. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.

  10. #70

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maniek1969

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    agahat:
    a z czego będziecie budować?, i jak u was sytuacja z materiałami?

  12. #72

    Domyślnie

    Gdzie znaleźliście takich tanich wykonawców? Mój buduje mi za 60 tys i to tylko dlatego ze umawiałem się wcześniej. Buduję z porothermu 30 plus ocieplenie. Ale to nie powinno mieć wiekszego znaczenia jesli chodzi o koszty samej robocizny.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandglass@
    Cytat Napisał Jiri
    Hihihi, jesli chcesz moje rysunki to podaj adres mailowy
    Upsss [email protected]
    Poczta poleciała, studiuj i krytykuj, im wiecej uwag tym później mnie roboty. Pozdrawiam.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Jestem już po wstępnych rozmowach z szefem firmy budowlanej. Więc tak:
    Stan zero:
    Wykopy pod ławy fundamentowe
    Zbrojenie, zalanie ław fundamentowych
    Mury z bloczka
    Izolacja pozioma, pionowa
    Podsypka z piasku zagęszczona
    Ułożenie rur kanalizacyjnych, przepust na wodę
    Płyta betonowa stanu zero
    Docieplenie styropianem
    Koszt ok 9-10 tys zł.

    Reszta
    wymurowanie ścian zewnętrznych
    wymurowanie ścian wewnętrznych
    postawienie kominów
    wykonanie schodów
    wylanie słupów
    odeskowanie+zazbrojenie=zalanie stropu
    zalanie słupów wieńcowych
    wykonanie więźby dachowej z pełnym deskowaniem i pokryciem dachówką
    taras i schody zewnętrzne
    Koszt 20-25 tys zł.

    Czy według Was to drogo?
    O matko, daj mi adres tego wykonawcy, to trzy razy taniej niż u mnie. Mój stan surowy otwarty kosztuje mnie 60 tys samej robocizny.

  15. #75

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar yoank
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących w-49.12. Jak to miło, że są osoby którym ten projekt TEŻ się spodobał . Jestem dopiero na etapie szukania projektów i ten póki co wygrywa (albo inaczej mówiąc jest liderem ). Budowę planujemy zacząć dopiero na wiosnę 2008. Póki co z przyjemnością będę śledzisz Wasz wątek ...
    Agahat zdradź proszę z której części "dolnośląskiego" piszesz. Ja będę budować pod Wrocławiem

  17. #77

  18. #78
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    todoga

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witaj Yoank.
    Mam do Ciebie pytanie, w której ty części woj. dolnego śląska (z której strony Wrocławia) zamierzasz budować domek. My jesteśmy z Oławy (25 km od Wrocławia, kierunek Opole) i tam też chcemy rozpocząć naszą budowę. Kiedy to jeszcze trudno powiedzieć, ze względu na to, że ta papierkowa robota (dot. działki itp.) zajmuje nam sporo czasu.
    Co do projektu jesteśmy pewni, że to będzie W-49.12 z małymi zmianami, prawie identycznymi jak agahat.
    Agachat pochwalamy twoje zmiany, nasze będą takie same, zastanawiamy się jeszcze nad spiżarką w kuchni, czy ją likwidować czy nie (ale to już najmniejszy problem w tym wszystkim).
    Pozdrawiam wszystkich budujących i przymierzających się do budowy. Piszcie otwarcie o waszych zmianach i poczynaniach w budowie.
    Dorota i Tomek

  19. #79

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar yoank
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, witam
    Działkę mamy (tfu, tfu nie zapeszając, bo jeszcze formalnie nie jest nasza) niedaleko od Leśnicy, czyli wylot na Zieloną Górę i Lubin właśnie (tutaj pozdrowienia dla agahat ).
    Jak widać póki co szukamy projektu, a właściwie już przestaliśmy to robić bo po znalezieniu W-49.12 jakoś inne nam nie pasują. Kiedyś podobał mi się jeszcze "W Dziewannie" Archonu, ale pokój na dole (który docelowo ma być pokojem moich rodziców) okazał się trochę za mały. W W-49.12 trochę nie podoba mi się elewacja. Na 100% zliwidujemy drewniane okiennice, ale wtedy dom sporo straci. Co myślicie o wprowadzeniu w tym miejscu klinkieru? Wiem, że jeszcze pewnie za wcześnie na takie rozważania, ale jakoś nie daje mi to spokoju
    Też nie chcemy likwidować spiżarni - tylko czy kuchnia wtedy nie będzie za mała?
    Nie łączymy też łazienki i toalety na dole - niech rodzice mają odrobinę prywatności w postaci niezależnej, niekrępującej łazienki.

    Trzymajcie kciuki żeby wszystko się udało i działeczka była w końcu nasza
    Pozdrawiam ciepło pomimo powrotu zimy

Strona 4 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony