dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 108
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2142
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Witam
    Trochę się pobawiłam i zrobiłam wizualizację domku. Nie jest idalna ale można już zobaczyć jak wygląda układ pomieszczeń.
    Brawo, podziwiam robotę. Z wizualizacji trochę widać, ze kuchnia jest jakby za duż a w stosunku do salonu ...

  2. #82

    Domyślnie

    Kuchnia jest tu powiększona kosztem zlikwidowanej spiżarki.
    Poza tym widzę, że lodówę agahat usytuowała najdalej od wejścia do kuchni, chyba niezbyt szczęśliwie.
    My ze spiżarni nie rezygnujemy. Polecam wszystkim zainteresowanym ten wątek:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=1963

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaalicja
    My ze spiżarni nie rezygnujemy. Polecam wszystkim zainteresowanym ten wątek:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=1963
    to, ze spizarka powinna byc to sie zgadzam. tylko, ze w tym projekcie idealne miejsce na spizarke to schowek pod schodami. na pewno tam bedzie chlodniej i da sie trzymac dluzej np. skrzynke jablek.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandglass@
    to, ze spizarka powinna byc to sie zgadzam. tylko, ze w tym projekcie idealne miejsce na spizarke to schowek pod schodami. na pewno tam bedzie chlodniej i da sie trzymac dluzej np. skrzynke jablek.
    Zależy od usytuowania domu na działce. U nas schowek pod schodami wychodzi na płd.-zachód - trochę za ciepło jak na spiżarnię. Tam pewnie znajdzie miejsce odkurzacz, szczotki itp.

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Koszt 20-25 tys zł.Czy według Was to drogo?
    chyba dosyc tanio. nam za stan surowy, bez wiezby dachowe, wyliczyl na 38 tys ...

  6. #86

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandglass@
    Cytat Napisał agahat
    Koszt 20-25 tys zł.Czy według Was to drogo?
    chyba dosyc tanio. nam za stan surowy, bez wiezby dachowe, wyliczyl na 38 tys ...
    Stan zero to koszt 10 tys zł + reszta 25 czyli razem 35 tys zł z dachem.
    Ja też myślę, że to dobra cena.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał todoga
    Witaj Yoank.
    Mam do Ciebie pytanie, w której ty części woj. dolnego śląska (z której strony Wrocławia) zamierzasz budować domek. My jesteśmy z Oławy (25 km od Wrocławia, kierunek Opole) i tam też chcemy rozpocząć naszą budowę. Kiedy to jeszcze trudno powiedzieć, ze względu na to, że ta papierkowa robota (dot. działki itp.) zajmuje nam sporo czasu.
    Co do projektu jesteśmy pewni, że to będzie W-49.12 z małymi zmianami, prawie identycznymi jak agahat.
    Agachat pochwalamy twoje zmiany, nasze będą takie same, zastanawiamy się jeszcze nad spiżarką w kuchni, czy ją likwidować czy nie (ale to już najmniejszy problem w tym wszystkim).
    Pozdrawiam wszystkich budujących i przymierzających się do budowy. Piszcie otwarcie o waszych zmianach i poczynaniach w budowie.
    To będzie popularny domek w okolicach Wroclawia, ja własnie wbiłem lopatę pod pierwsze wykopy do przyłączy,. Też buduję z tej strony Wrocławia, na pewno wiecie gdzie - Św.Katarzyna. Pozdrawiam.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Cytat Napisał sandglass@
    Cytat Napisał agahat
    Koszt 20-25 tys zł.Czy według Was to drogo?
    chyba dosyc tanio. nam za stan surowy, bez wiezby dachowe, wyliczyl na 38 tys ...
    Stan zero to koszt 10 tys zł + reszta 25 czyli razem 35 tys zł z dachem.
    Ja też myślę, że to dobra cena.
    Denerwujecie mnie swoimi cenami. Gdzie macie takich tanich fachowców. Dajcie mi chociaz jednego.

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar yoank
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jiri
    Cytat Napisał todoga
    Witaj Yoank.
    Mam do Ciebie pytanie, w której ty części woj. dolnego śląska (z której strony Wrocławia) zamierzasz budować domek. My jesteśmy z Oławy (25 km od Wrocławia, kierunek Opole) i tam też chcemy rozpocząć naszą budowę. Kiedy to jeszcze trudno powiedzieć, ze względu na to, że ta papierkowa robota (dot. działki itp.) zajmuje nam sporo czasu.
    Co do projektu jesteśmy pewni, że to będzie W-49.12 z małymi zmianami, prawie identycznymi jak agahat.
    Agachat pochwalamy twoje zmiany, nasze będą takie same, zastanawiamy się jeszcze nad spiżarką w kuchni, czy ją likwidować czy nie (ale to już najmniejszy problem w tym wszystkim).
    Pozdrawiam wszystkich budujących i przymierzających się do budowy. Piszcie otwarcie o waszych zmianach i poczynaniach w budowie.
    To będzie popularny domek w okolicach Wroclawia, ja własnie wbiłem lopatę pod pierwsze wykopy do przyłączy,. Też buduję z tej strony Wrocławia, na pewno wiecie gdzie - Św.Katarzyna. Pozdrawiam.
    He, he ... jeszcze trochę a trzeba będzie założyć nową grupę 'W-49.12 grupa Wrocław i okolice" . A to oznacza, że projekt jest chyba "trafiony"
    Mam pytanie do osób które już zakupiły projekt tego domku. Jaką macie opinię o biurze projektowym? Zauważyliście może jakieś błędy w projekcie? Podzielcie się swoimi uwagami ...

    Pozdrawiam
    Yoank

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maniek1969

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich budowniczych W-49.12. Chciałbym wrócić do tematu kosztów, ale nie tylko robocizny ale wszystkich kosztów wraz z materiałami oczywiście. Na początek stanu surowego zadaszonego. Może ktoś kalkuluje koszty budowy tego wspaniałego domu pod klucz. Myślę, że temat kosztów jest na tyle ważny w związku ze stale rosnącymi kosztami materiałów. Pozdrowienia.

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek1969
    Na początek stanu surowego zadaszonego. Może ktoś kalkuluje koszty budowy tego wspaniałego domu pod klucz. Myślę, że temat kosztów jest na tyle ważny w związku ze stale rosnącymi kosztami materiałów. Pozdrowienia.
    My dostalismy wsyepny kosztorys materialow na stan surowy otwarty bez dachu na kwote 59 tys. brutto. Chcemy budowac z porothermu, a ceny tego skaczą z dnia na dzień . no i podobno musimy te wyliczenia skorygowac o 12 tys, bo tyle na dzien dzisiejszy jest drozszy porotherm

  13. #93

    Domyślnie

    Zawału dostaję czytając Wasze posty. Wg wyceny mojej ekipy i zresztą sam to potwierdziłem jeżdżąc za materiałami wyszło mi 120 tys za same materiały do stanu surowego otwartego. Skąd Wy bierzecie po takich cenach, dajcie choć jeden adres . Pozdrawiam Was serdecznie.

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maniek1969
    Pozdrawiam wszystkich budowniczych W-49.12. Chciałbym wrócić do tematu kosztów, ale nie tylko robocizny ale wszystkich kosztów wraz z materiałami oczywiście. Na początek stanu surowego zadaszonego. Może ktoś kalkuluje koszty budowy tego wspaniałego domu pod klucz. Myślę, że temat kosztów jest na tyle ważny w związku ze stale rosnącymi kosztami materiałów. Pozdrowienia.
    Mój kosztorys stanu surowego otwartego (porotherm, dach cementowy) opiewa na kwotę 190 tys. wg cen na koniec lutego 2007r.

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jiri
    Mój kosztorys stanu surowego otwartego (porotherm, dach cementowy) opiewa na kwotę 190 tys. wg cen na koniec lutego 2007r.
    Pewnie róznica wynika z rozumienia pojęcia "stanu surowego otwartego". Jeżeli min. mój kosztorys doprowadza Cię do zawału to przypominam, że podane przeze mnie kwoty dot. stanu surowego BEZ DACHU. 38 tys. to robocizna bez dachu!!! PEwnie jak dodam dach to wyjdzie drożej niż u Ciebie. Jeżeli chcesz budować z porothermu to zamawiaj towar już dzisiaj. Ja od paru dni dzwonię po hurtowniach i słyszę tylko "Nie ma porothermu i nie będzie. W kwietniu będziemy wiedzieć czy coś dostaniemy". i każda dostawa to coraz drożej. Generalnie jak dziaisj zamówisz to Twoje zamówienie zostanie zrealizowane gdzieś na lipiec -sierpień.

  16. #96

    Domyślnie

    wiem o porothermie, wiem
    ale zacząłem juz załatwiać i nagle się okazało że moge mieć więcej niż trzeba. Gorzej z transportem bo wszystko jest na tirach bez HDS-u, i sam musze załatwiać dźwigi do przenoszenia. Ceny jeszcze w miarę przyzwoite na poziomie fabrycznych Wienerbergera. Jeśli masz czym rozładować to mogę przesłać wykazy cen od kilku dostawców, tylko do ciebie będzie troche droższy transport, ale jak policzysz że na tirze znajduje się około 4000 sztuk pustaków to raptem cena pustaka wzrośnie o 50 gr i to chyba przesadziłem.
    Odnośnie kosztorysu, to tak, u mnie jest faktycznie stan zadaszony z pełnym dachem tylko bez okien i drzwi.

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jiri
    wiem o porothermie, wiem
    ale zacząłem juz załatwiać i nagle się okazało że moge mieć więcej niż trzeba.
    Ojej, to super proszę szybciutko o namiary, ceny, telefony, wszystko .
    Przypominam adres: [email protected]

  18. #98

    Domyślnie

    Może Ktoś podesłać zestawienie materiałów lub kosztorys W-49.12.
    [email protected]

  19. #99

  20. #100

    Domyślnie

    sandglass@ dzięki za wykaz materiałów.

Strona 5 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony