dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 108
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2142
  1. #1041
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar klif
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj abulcia,
    mam wymurowane ściany. Czekam na zalanie wieńca pod murłaty i dostawę więźby. Zapraszam na oględziny do Brennika gm. Złotoryja (80km od wrocka).
    Krystian

  2. #1042
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem i widzę, że projekt ma coraz więcej sympatyków. Nam w lutym stukną dwa lata od przeprowadzki do nowego domu. Niestety od tego momentu przestałem uzupełniać nasz dziennik budowy. Dom jest już w pełni wykończony z ogrodem włącznie. Wszystkim budującym życzę dużo samozaparcia i energii przy realizacji tego projektu.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  3. #1043
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy Zobacz post
    Dawno tu nie zaglądałem i widzę, że projekt ma coraz więcej sympatyków. Nam w lutym stukną dwa lata od przeprowadzki do nowego domu. Niestety od tego momentu przestałem uzupełniać nasz dziennik budowy. Dom jest już w pełni wykończony z ogrodem włącznie. Wszystkim budującym życzę dużo samozaparcia i energii przy realizacji tego projektu.
    Witajcie Iryski drogie!
    Co jakiś czas zaglądamy do Waszego dziennika budowy i podziwiamy coraz to na nowo ciężką pracę jaką włożyliście w budowę. Trzymamy kciuki i życzymy wielu szczęśliwych dni w Waszym domku Pozdrawiamy serdecznie!
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 13-01-2015 o 17:46
    Wykańczamy

  4. #1044
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bmikler

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    2

    Red face Witam!

    Witam!
    strasznie się cieszę,że znalazłam Państwa i to forum.
    Mam wielka nadzieję, że zdecydujemy się na ten projekt, dlatego będę bardzo wdzięczna jeżeli ktos z Was prześle mi
    zapotrzebowanie na materiały, lub kosztorys,ew,dokonane zmiany.Zdjęcia też byłyby super.
    Mój adres:[email protected]
    Pięknie dziekuję

  5. #1045
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 13-01-2015 o 17:46
    Wykańczamy

  6. #1046
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    My wszystko od początku do końca sami liczyliśmy. Wyliczenie zapotrzebowania na podstawowe materiały na początek budowy zajęło nam dosłownie jedno popołudnie. Opracowanie kosztorysu to tydzień czasu. Po prostu bierzcie w rękę ołówek i kalkulator i liczcie. Materiałów budowlanych nie bierzcie na zapas bo na koniec budowy nie będziecie mieli co z tym zrobić, a to oznacza straty. Oczywiście wszystkie przewidywane koszty liczcie ze sporym zapasem. Albo jeżeli macie wolne jakieś 1-1.5 tys złotych to możecie to komuś zlecić chociaż nie sądzę żeby ktoś zrobił to lepiej niż sam inwestor bo tylko on wie w najdrobniejszych szczegółach co chce mieć w swoim domu. Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to radzę przejrzeć cały wątek. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych rozwiązań i pomysłów na poprawienie funkcjonalności tego domu. A jeżeli ktoś chciałby zobaczyć gotowy do to zapraszamy do siebie.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  7. #1047

    Domyślnie

    Witam. Dla nowobudujących dom tego projektu jak i innych kilka wskazówek. Przed rozpoczęciem budowy nikt nie liczy takich kosztów jak drenaż czy utwardzenie dojazdu do budowy. Jeżeli Wasz dom ma stanąć na podłożu np. gliniastym polecam podczas kopania fundamentów poszerzenie wykopu o drenaż, który powinien być zrobiony zaraz po wylaniu ław fundamentowych. Przy sprawnym zaplanowaniu wykonanie drenażu to niewielka inwestycja. ja nie byłem taki przewidujący i kiedy spadły deszcze cała budowa toneła w wodzie. Następny problem to dojazd i składowanie materiałów. Kiedy jest sucho to OK, ale kiedy popada jak dowieźć i gdzie składować materiał, betoniarka topi sie po osie w gruncie itd. Dlatego więc przy pracach koparki warto to przewidzieć i oprócz usunięcia humusu wybrać ziemię po dojazd i ją utwardzić. W przypadku projektu W49.12 z instalacja na paliwo stałe trzeba odpowiednio wczesniej wybrać rodzaj pieca, kotłownia jest dosyc mało ustawna (komin przy ścianie), nie wszyscy producenci oferuję kotły z wylotami spalin z dowolnej strony. Polecam też podniesienie ścianki kolankowej na poddaszu. Ja podniosłem o jeden pustak 25 cm i dla wzmocnienia przykryłem to wieńcem 12 cm. Zyskałem sporo powierzchni na poddaszu, ale żałuję, że nie zlikwidowałem zadaszenia nad wejściem do budynku. Z tak podniesioną ścianką kolankową daszek jest zbyt wysoki i wogóle nie spełnia swojej roli, żałuę, że go nie zlikwidowałem pozostawiając cały dach płaski. I Najważniejsza wskazówka! Patrzcie wykonawcom na ręce. Oni zrobią tylko tyle ile muszą. Wiem ile słów na K... wypowiedziałem,kiedy kopiąc drenaż, co chwilę z wykopu musiałem wyciągać stare deski z szalunku lub rozbijać młotem beton, który im sie nieopatrznie przelał przez szalowanie. Poprostu ile sami dopilnujecie tyle mniej będziecie mieli do poprawienia. Prawdą jest co przeczytałem w jednym z dzienników budowy, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi na sprzedaż, a trzeci dla siebie. Niestety większość z nas buduje raz i dla siebie, tym bardziej należy uważać.
    Pozdrawiamy cieplutko.
    Ostatnio edytowane przez Justka i Darcio ; 16-11-2010 o 18:28

  8. #1048
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 13-01-2015 o 17:47
    Wykańczamy

  9. #1049

    Domyślnie

    JUSTKA I DARCIO:
    witam jesli chodzi o daszek to można go zmienić i trochę obnizyć tak jak ma np. projekt ATOS z dobrych domów. Ja tak mam zamiar zrobić...zobaczymy co z tego wyjdzie...narazie stoja mury i czekamy na cieślę i dekarza Elewację też biorę od ATOSA...
    Jeśli chodzi o ustawienie komina to rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem jest piec z czopuchem z boku lub z góry..a takich piecy na ekogroszek jest niewiele...ale są np. DEFRO bądż HEF. Ja zdecydowałam się na piec HEF 25 z podajnikiem tylko na ekogroszek. Mam tylko problem z oknem w kotłowni...nie wiem jeszcze czy zrobić jedno mniejsze np. 90 czy takie samo jak w kuchni aby ładniej wyglądało w elewacji frontowej - dwa takie samie okna po obu stronach...znów takie okno 150x150 w kotłowni to moim zdaniem porażka... chyba że zamontuję inną szybę...matową...nie mam pojęcia co lepsze... gdyby ktoś miał jakiś pomysł...byłabym wdzięczna!!
    Co do pilnowania wykonawców to święta prawda!!! Trzeba pilnować i patrzeć na bieżąco w projekt!!! tez się już o tym nieraz przekoanałam..na szczęście u nas wszystko w porę zauważyliśmy (my lub kierownik budowy który na szczęści często się pojawia na budowie) i narazie nie było większych wpadek i szkód

    Pozdrawiam wszystkich budujących

    Sylwia

  10. #1050
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar p-cewolek
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    3

    Domyślnie "W-49 12b."

    WItam, wraz z Narzeczoną jesteśmy na etapie wyboru projektu. Jednym z faworytów w tym konkursie jest właśnie projekt z pracowni w Jeleniej Górze o pięknej nazwie :"W-49 12b."
    Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia i uwagi co do tego projektu to proszę o kontakt.
    Mamy już kupiony projekt garażu z pracowni Archeton o nazwie "Garaż M6". Oczywiście domek będzie w opcji bez garażu.
    Plan jest taki żeby zdecydować się przez zimę na konkretny projekt domu i złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i jak wszystko pójdzie jak powinno rozpocząć budowę od garażu latem/jesienią 2011r.

    Chciałbym również prosić osoby budujące któryś z powyższych projektów o przesłanie jakichkolwiek zdjęć z każdego etapu budowy.

    Pozdrawiam Forumowiczów

  11. #1051
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    W kotłowni jest wskazane tylko jedno okno i to ze względów czysto praktycznych. Przy zgromadzonych załóżmy na to czterech tonach worków z groszkiem jedno okno będzie i tak ciągle zasłonięte. Ja akurat u siebie mam tylko jedno nieco większe okno przesunięte w stronę garażu własnie po to żeby nie zasypać go workami.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  12. #1052
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 13-01-2015 o 17:48
    Wykańczamy

  13. #1053

    Domyślnie

    My w kotłowni też zrobiliśmy jedno okno (90x150), proporcjonalnie odsunięte od wejścia w stosunku do okna w kuchni.

    Jarus05 o termin wykonania drenażu zapytaj swego kierownika budowy.
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  14. #1054
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    W wątku "Łazienki nasze" zamieściłem zdjęcia naszej górnej łazienki. Może podpatrzycie coś ciekawego dla siebie...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  15. #1055

    Domyślnie

    Ja bardzo chętnie zajrzę, już lecę
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  16. #1056

    Domyślnie

    Obejrzałam
    Bardzo ładnie irysy, podoba mi się
    Podzielcie się jeszcze fotkami z waszego-naszego domku.

    Pozdrawiam - Jola
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  17. #1057
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    W tym tygodniu porobię trochę zdjęć, a w przyszłym tygodniu postaram się uzupełnić nasz Dziennik Budowy i powklejam zdjęcia...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  18. #1058

    Domyślnie

    No to czekam z niecierpliwością (inni chyba też)

    Pozdrawiam - Jola
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  19. #1059

    Domyślnie

    Witajcie!
    Proszę o pomoc tych którzy maja juz kominek ( nie tylko projekt 49.12b)
    Buduję 49.12b. Od środy będzie zamontowana cała więźba, więc murarz bedzie kończył kominy schiedla.
    I tu mam problem. Przekrój komina Schiedla to 36x36 ( komin w salonie). Komin przystawiony jest od ściany. Jakoś przeraża mnie że dopiero 36 cm od ściany będą plecy wkładu kominkowego. Nie wiem jakie wymiary bedzie miał wkład kominkowy, ale dla mnie na oko będzie bardzo odstawał wgłąb salonu. Czy Wasze kominy przystawione są do ściany czy częsciowo wpuszczone w nią? Jak to wygląda po zamontowaniu kominka? - czy nie zabiera dużo salonu?
    Jeśli możecie wyślijcie zdjęcia! Spieszy mi się, bo jest możliwość zamontowania wkładu kominkowego przy ścianie( z boku komina), ale podejście w kominie wypuszczone jest z przodu - więc musiałbym przerobić podejście na boczne i póki nie pociągnęli komina wyżej - mógłbym przerobić - do środy muszę podjąć decyzję.
    Prosze o podpowiedzi!
    Pozdrawiam wszystkich !
    Robert

  20. #1060

    Domyślnie witam

    jeśli chodzi o komin w salonie do kominka to rzeczywiście najlepiej moim zdaniem jest umieszczenie wylotu z boku...bo w przeciwnym razie zajmnie on dużo miejsca w salonie. Ja tak przynajmniej mam i planuję zrobić kominek tak jak irysy (zobacz u nich w dzienniku na 2 stronie).
    Pozdrawiam

Strona 53 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony