dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 108
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 2142
  1. #161

    Domyślnie

    Witam. No to ruszamy jak nikt sie nie odwoła! 14 maja odebraliśmy pozwolenie na budowę. Teoretycznie powinno uprawomocnić sie 28-go, ale w praktyce liczy się 14 dni od daty wpłynięcia ostatniej "zwrotki" czyli potwierdzenia odbioru powiadomień, które starostwo wysyła do sąsiadów. O ile nikt nie złoży odwołania... (odpukać)
    Potem na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem budowy należy powiadomić o tym starostwo. Do zawiadomienia trzeba dołączyć oświadczenie kierownika budowy o przyjęciu obowiązku kierowania budową. Czyli 29-go powiadamiamy starostwo i czekamy jeszcze 7 dni
    Po dokonaniu zawiadomienia trzeba jeszcze ostemplować dziennik budowy.

    Póki co mamy już prąd, barak dla robotników, i prowizoryczne ogrodzenie. No i kupione przed podwyżką pustaki czekają w składzie. Budynek geodeta wytyczył w piątek. Czekamy jak na szpilkach na to uprawomocnienie...

  2. #162

    Domyślnie hip hip huraaa

    na cześć pani ze starostwa
    hip hip huraaa
    hip hip huraaa
    hip hip hura hura hura
    mamy pozwolenie na budowę
    niedługo odpalamy łopaty

  3. #163

    Domyślnie

    Cieszę się razem z Wami. Gratulacje. Pozdrawiam.

  4. #164

    Domyślnie Re: hip hip huraaa


  5. #165

  6. #166

    Domyślnie

    . Super. No to rownież rozpoczynasz. Masz we mnie wiernego kibica. Ja znowu dzisiaj staropolskim obyczajem włozyłem do butelki , hihihi - akt erekcyjny budowy domku, z podpisami, a jakże. Może kiedyś, jakiś zakręcony archeolog go odnajdzie. Nie obyło się również bez oblania fundamentów. Druga butelka powędrowała do ziemi, pod fundamenty, na szczęście. . Pozdrawiam

  7. #167

    Domyślnie wściekłość

    i jak tu się cieszyć budową... jestem wściekły na maksa... miały być bloczki na 4 czerwca. Nie będą. Moja betoniarnia nie dostała z cementowni cementu... Podobno ma być pod koniec czerwca... Ale i to niepewne.
    Będę chyba musiał kupić na "czarnym rynku" aby nie wstrzymywac budowy...
    normalnie mnie zczyści zaraz...

  8. #168
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agawiet

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. W zeszłym tygodniu zostaliśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu. O tym, jak ma wygladać nasz dom myśleliśmy miesiącami ale decyzja zapadła w jeden wieczór po zobaczeniu właśnie tego projektu. Mamy już naniesiona zmianę, czyli wykusz okienny w jadalni. Pozdrawiam wszystkich szczególnie Agatę, gdyż my budujemy się między Legnicą a Lubinem.

  9. #169
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Witam
    Dziś gościliśmy na działce geodetę, który wytyczył nam budynek. Kosztowało nas to 400 zł.
    Gratuluję! Dawno nie zaglądałam do "naszego" wątku. Męzuś się teraz bardziej udziela. Chyba zamiast łezki powiniem być uśmieszek, bo my za wytyczenie zapłaciliśmy 700zł. .

  10. #170

  11. #171

  12. #172
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Czy ktoś buduje może garaż dwustanowiskowy? Macie zestawienie materiałów (stropy etc.) dla garażu dwustanowiskowego?
    [/url]

  13. #173

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sandglass@
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agahat
    Trochę zdziwiło mnie Twoje pytanie, bo wszystkie wyliczenia i zestaw materiałów powinien przygotowac Twój architekt adaptujący Ci projekt.
    Nic mi nie mów . Wybór tego architekta to był pierwszy z błędów przez nas popełnionych (mam nadzieję, że ostatni ...). Skusliliśmy się na niską cenę jego usług i teraz mamy - sami musimy liczyć .
    Mam jeszcze pytanie co do fundamentów. Na rysunku zbrojenia ław fundamentowych (Rys 2/K) jest wieniec oznaczony W4o12. Chodzi m o to zbrojenie przy górze fundamentów. Nasz kierbud oraz nasz murarz mówią, że jest to nie potrzebne, że takie coś robi się tylko przy jakiś ekstremalnych gruntach i sugerują nam, żebysmy nie robili tego zbrojenia. Jak to wygląda u Was? Robicie czy nie?

  15. #175

  16. #176

    Domyślnie Dachówka

    dzisiaj kupiliśmy dachówkę
    Koramic
    angoba czerwona
    renesansowa 15
    w sumie 20.700 zł z osprzętem...
    szacowana ilość na dach z garażem dwustanowiskowym

  17. #177

    Domyślnie fundament

    zaczęli nam kopać fundamenty - więc cieszę się niesamowicie, bo "widać budynek"
    Leję dziś B10 na podstaę fundamentu. Swoją drogą braliście B10? Ile kubików wam na to potrzeba? Ja na dom z podwójnym garażem + fundament 25 cm pod obrys tarasu (trochę powiększony do oryginału) potrzebuję 5 kubików.

  18. #178

    Domyślnie Re: fundament


  19. #179

    Domyślnie

    Gratulacje Plootto, trzymam kciuki.

  20. #180

    Domyślnie więźba

    dzięki za gratulacje.

    Mam pytanie dotyczące więźby. Złożyłem jej projekt do wyceny w tartaku. I tam kobieta powiedziała mi, że nie robi się przekroju np. 6,3 cm i zakrąglała mi to do 7 cm. Z tego tytułu wyszło mi ponad 1,6 kubika więcej materiału. Czy Wy też tak mieliście robioną wycenę?
    Kobieta mi powiedziała, że w tartaku nie jeździ się na milimetry tylko centymetry... proszę napiszcie jak to u Was bo mam z tym problem - brać tego co jest (za kubik dobra cena 760 zł z imprenacją - połowa bez faktury) czy szukać kogoś innego...

Strona 9 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony