dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Ceny Thermopora z Leiera

    Witam,
    Czy kupował ktoś osattnio pustaki z Leiera? Jakie udało Wam się utargować ceny? Czy niższe niż na stronie internetowej Leiera?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    mówisz o cenach pustaków ceramicznych leiera. na stronie przykładowa cena np:
    thermopor 30 p +w kosztuje 4,15 za sztuke na 1m2 wchodzi około 16 szt. czyli za metr chcą 66.37 jak by utargowac na metrze te dwa złote to bym brał.
    u mnie gosciu w hurtowni wycenił mi porotherm na 83 zł za m2 i co ty na to
    ja mysle ze drogo.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    z tego co wiem na stronie są to ceny producenta. natomiast w hurtowniach mozesz liczyc na mały rabat ok 5% na całość materiału.

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie na składzie zaśpiewali podobną cenę jak na stronie Leiera 5,55 zł/szt.(z tzw. opłatą transportową). Na stronie Leiera nie informują o tej opłacie transportowej czyli za transport niby z Tarnowa do regionalnego dealera. Tak mnie poinformowano gdy dzwoniłem do Leiera. Ta opłata to za Thermopor 38 bodajże 0,26 zł za szt. Czy ktoś słyszał o takiej opłacie?

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie najlepsze ceny dają tzw dealerzy Leiera - znajdziesz ich na stronie www.leier.pl
    Gdy kupowałem TH30 dealer przebił oferte składów PSB o 12%.
    polecam i pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Ceny u dealerów nie uwzględniają transportu na plac budowy, za to uwzględniają transport z miejsca produkcji do dealera. Składy budowlane z kolei maja upusty u dealerów i czasem cena na składzie jest identyczna jak cena u dealera, przy czym dowóz gratis

  7. #7

    Domyślnie

    Dostałem ofertę na Therpopor 30 P+W za 3,74 brutto z transportem i rozładunkiem. Daje to 10% upustu od cen fabrycznych.

    Podobno od 15 stycznia Leier podnosi ceny o 15%!!

    --
    Pozdrawiam,
    Grzesiek

  8. #8

    Domyślnie

    a gdzie kupowałeś?

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze nie kupiłem - mam te ceny zaproponowane do 14 stycznia. Jadę jutro kupować Oferta ze składów budowlanych MARKA PSB. Ale dzisiaj juz na stronie Leiera nowe ceny - POWALIŁY MNIE

    --
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  10. #10

    Domyślnie

    I dzisiaj szok!

    Pojechałem na skład zakupić materiały i dowiaduję się że kierownik składu nie pozwolił na to żebym miał wcześniej obiecane ceny. Dostałem 2% od starego cennika czyli 17% od nowego.

    Nie zmieniło to jednak mojej decyzji bo wyjścia wielkiego nie miałem - Thermopory zakupione i czekają w depozycie do kwietnia.

    Jest to brutalna prawda ale jak tylko macie gotówkę kupujcie materiały. Na ceramikę Leiera będzie jeszcze pewnie jedna podwyżka na wiosnę - istne szaleństwo. Zresztą nie tylko z ceramiką.

    --
    Pozdrawiam,
    Grzesiek

  11. #11

    Domyślnie Cena Leiera

    Ja cały budynek budowałem z 38 P+W i w lipcu 2006 zaczynałem od 4,30 za sztukę, a teraz sami możecie sprawdzić jak jest w cenniku Leiera. Co zaś do upustów,to negocjować można tylko teraz gdy nie ma sezonu bo w szczycie sezonu okresowo Leiera brakuje, a ja żeby nie miec przestojów wziąłem partię Wienerbergera i wtedy poczułem różnicę w kieszeni.
    Co zaś do jakości, to trzeba gonić wykonawcę żeby nie wmurowywał
    "braków" bo zawsze można się dochodzić z regionalnym przedstawicielem Leiera czy Wienerbergera o uznanie stłuczek w transporcie. (WAŻNE -NIE MOŻE BYĆ MATERIAŁ WMUROWANY W ŚCIANĘ ANI UBRUDZONY ZAPRAWĄ) Oddadzą wam brakującą ilość w materiale, a stłuczki zostawiają po obfotografowaniu i można je np. wykorzystać jako gruz w wylewki

  12. #12

    Domyślnie

    A ocieplałeś później budynek czy tylko tynk?
    Jakiej zaprawy używałeś do murowania?

  13. #13

    Domyślnie Cena Termoporu c.d

    Jeszcze nie docieplałem, miałem zamiar położyć 8 cm wełny ale przekonano mnie do dobrego styropianu - położe grafitowy styropian 8 cm z Organiki, co zaś do zaprawy, to kładłem na zwyczajnej, ponieważ polscy murarze nie bardzo umieją się posługiwać zaprawą ciepłochronną, i kładą jak zwykły beton, tak że po kilku metrach kwadratowych każdy sobie przeliczy że zaprawa jest droższa od pustaka.

  14. #14

    Domyślnie

    Witajta))
    U dystrybutora można smialo na całą inwestycje dostac nawet do 38% od cennika. Polecam Firmę Lubar z Rybnika na śląsku. Pozdrawiam ))

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matmarc

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    dzisiaj kupiłem thermopora 30 p+w za 3,75 brutto z transportem i rozładunkiem

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawilon79
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    rowniez jestem zainteresowany tym materiałem. mozesz podac gdzie kupiłes ten materiał i jak wygląda. prosty, czy nie ma za dużo ubytków itp..)
    dzieki i pozdrawiam

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    My w styczniu płaciliśmy za thermopor 25 P+W 4.65 brutto (11 szt na m2)
    Skład budowlany w Brzesku.
    Cena obejmuje transport.
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  18. #18

    Domyślnie

    Witam

    Kupowałem w styczniu TH30 za 4zł brutto - okolice Bochni - z transportem i rozładunkiem.

    Pozdrawiam
    krzysq

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatajarek

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stelka
    My w styczniu płaciliśmy za thermopor 25 P+W 4.65 brutto (11 szt na m2)
    Skład budowlany w Brzesku.
    Cena obejmuje transport.
    Witam, mam pytanie jeżeli to nie żadna tajemnica czy mógłby Pan podać mi namiar co to za skład, ponieważ sam jestem na kupnie, i czy transport jest w najbliższej okolicy Brzeska bo mnie interesuje do Krakowa???
    pozdrawiam
    beatajarek

  20. #20

    Domyślnie

    Stelka, Krzysq

    możecie dać namiar na składy gdzie kupowaliście
    dzięki
    m.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony