dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Tak jak w tytule, energooszczędna.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Znaczy szukasz płyty, która będzie słabo grzała?
    Tak w zasadzie każda się nada, każdą można włączać najwyżej na 25% mocy.

    Żadna inna energooszczędność w przypadku płyt ceramicznych nie wchodzi w grę. Przynajmniej, dopóki nie wynajdą perpetuum mobile

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    To nie na czegoś takiego. Prąd w 100% zamienia się w ciepło. Bierz z dużą mocą wtedy doprowadzenie do wrzenia wody daje najmniejsze straty energii. Potem już jest tak samo w każdej płycie. Ale jak chcesz zmniejszyć straty energii to wybierz indukcyjną. ceny różnią się niewiele.

  4. #24

    Domyślnie

    Aha czyli nie ma czegoś takiego jak np. w przypadku telewizorów, tj. że płyta ceramiczna pobiera określoną ilość prądu? Tylko zależnie od tego jak używam? Jak na dużej mocy to pobiera więcej prądu, jak na małej to mniej? Dobrze rozumiem?

    Bo chodzi mi o to, że na mieszkanie mam przydzielone stosunkowo mało prądu. Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Faza?
    I właśnie z tego powodu nie mogę zakupić płyty indukcyjnej. Bo musiałbym mieć instalację trójfazową. Tak twierdzi elektryk.

    Mam w domu 2 TV, 2 komputery, 2 monitory, do tego wiadomo pralka, lodówka, inne urządzenia RTV... i nie chciałbym, aby co chwilę wywalało stopki. Druga sprawa to mniejsze koszty za pobór prądu.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tak, kuchnia elektryczna (ceramiczna, indukcyjna, halogenowa - wszystko jedno) zużywa tyle prądu, ile ciepła produkuje, różnice między nimi są symboliczne i mają raczej znaczenie w innych kwestiach (np. szybkość rozgrzewania.). Indukcyjna jest z nich wszystkich najlepsza ale nie za sprawą magicznego pomnażania energii, a po prostu dlatego, że najlepiej przekazuje wyprodukowane ciepło do stojącego na niej garnka.

    Jeśli w mieszkaniu masz jednofazową, starą instalację i/lub mały przydział mocy, to niestety nie przeskoczysz tego. Możesz zainstalować kuchnię indukcyjną i korzystać z niej na pół gwizdka (czyli nie włączać na raz więcej niż 1-2 "palniki", nie korzystać z pełnej mocy, choć nawet to wymaga przejrzenia instalacji przez elektryka, być może wymiany aluminiowych przewodów na miedziane), albo możesz elektryka poprosić o zrobienie instalacji specjalnie dla kuchni - osobny przewód od licznika z osobnym zabezpieczeniem. Dociągnięcie do mieszkania linii trójfazowej, jeśli jest możliwe byłoby idealne, ale będzie wymagało najwięcej zachodu, bo wiąże się z załatwianiem tego przez Zakład Energetyczny.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #26

    Domyślnie

    Dociągnięcie linii trójfazowej w chwili obecnej jest niemożliwe, ale mam właśnie zrobioną instalację elektryczną osobno dla kuchni. Tylko, że i tak wg elektryka mocy jest za mało dla płyty indukcyjnej.
    Jednak dowiedziałem się, że istnieją płyty indukcyjne z zasilaniem 230 V, które nadają się do mieszkań.
    Poszukałem trochę w sieci i znalazłem kilka modeli:
    Amica PI 6509 L
    Siemens EH651TA11E
    Bosch PIA611T16E

    Opinie ludzi są bardzo dobre. Czy warto w coś tego typu inwestować?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Te płyty mają max. pobór mocy 3,5kW, czyli pobór prądu w porywach do 15-16A. Spytaj elektryka, czy ta instalacja dedykowana dla kuchni tyle wytrzyma. Tak - instaluj, nie - nie instaluj.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #28

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, to płyty ceramiczne również mają 230 V, więc pobór prądu chyba będzie taki sam. W takim wypadku jestem już zdecydowany na indukcję.
    Elektryk twierdzi, że to powinno wystarczyć. Tylko problem może być, jeśli będę chciał coś gotować i w tym samym czasie użyć piekarnika, nie mówiąc już np. o pralce. O zmywarce to już chyba nie mam co myśleć. Ale jakoś to przeboleję

    Dziękuję wszystkim za pomoc! Pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ush6

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bytom
    Posty
    5

    Domyślnie płyta ceramiczna obok zlewozmywaka?

    Witam!
    Czy płyta ceramiczna może sie znajdować obok zlewozmywaka? i czy płyte mozna zamontować w standardowej szafce stojącej 60cm?
    w kawalerce którą oboecnie remontujemy z moją dziewczyna mamy do zagospodarowania w kuchni ściane o dł 2,8m. Standardowy zestaw mebli o
    dł1,8m (szafka z zlewozmywakiem 80cm, szafka z płyta ceramiczną 60cm, szafka 40cm-tak to zaplanowalismy) plus lodówka 80 cm.
    Czy takie ustawinie moze być?

    Z góry dziekujęmy za porady

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    A nie można zrobić obok zlewu szafki 40, na pewno będzie praktyczniej.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ush6

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Bytom
    Posty
    5

    Domyślnie

    No tak ale w takim wypadku płyta ceramiczna bedzie obok lodówki:/ a to chyba nie bedzie dla niej dobre?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony