dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 204
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    WORD moja wyrocznia jest i basta.
    Moja rozumiec dobrzykowice i moja sie troche zgadzac a troche nie.
    Rzeczywiscie ortografy sa niezbyt ladne jak sie na to patrzy ale znowu nie wymagaj abym sprawdzal przy pisaniu kilka slów których przyjmijmy pisowni nie znam. Zajelo by to mi troszku za duzo czasu a ja ciezko pracuje i nie mam czasu na glupoty.

    Taki dziwny watek a tak fajnie sie kreci he he he

  2. #22

    Domyślnie

    tak sobie czytam te wasze wypowiedzi i tez dodam od siebie trzy grosze ...
    Forum to nie sprawdzian z polaka ani pisemna matura... ważniejsza jest treść postów niż błędy ortograficzne ...czy np ważne jest czy Wasi wykonawacy skonczyli studia i mają dyplomy - nie ważne jest to by praca była wykonana poprawnie. Nieraz spiesząc sie nie zraca sie uwagi na błedy, przepalcowanie itd
    P.S. Troche z innej beczki ... kiedyś w PC miałem hasełko "rzaba" - tak przez rz by bylo trudniej rozpracowac ... no i po kilku miesiącach wklepywania dzien w dzien żaba przez RZ któregoś dnia rysowałem sobie z dzieciakami i kazały mi podpisac żaba pod rysuneczkiem zaby no i napisałem przez RZ ... zona miała z tego niezły ubaw ...
    Pozdrawiam
    MAREK

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Dobrzykowice
    Czemu uważasz, że błędy ortograficzne to jest brak szacunku do osób, które będą czytały wypowiedź ?
    Błędy to raczej wizytówka autora wypowiedzi a ściślej jego stosunku do zasad pisowni.
    Pozdrawiam

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Jabko
    Bardzo podoba mi się Twój nick. Czy to nie jest aby protest przeciwko sztywnym zasadom pisowni ???
    Jeśli tak to "japko" byłoby chyba lepsze.
    Pozdrawiam

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Sorry ten anonim powyżej to byłem ja.

  6. #26

    Domyślnie

    Inwestor jestem z Tabą, tylko zauważ że jak cztasz opinię że labda to, to i tamto, że "ka" to powinno być takie jak to podano w itp. fachowe zwroty i nazwy czyli zakładam że fachowiec to pisze, trochę mnie przynajmniej przy czytaniu "peszy" nagła żeka błenduw i lekko spada w moich oczach "fachowość" tej wypowiedzi niewiem jak Ciebie ale wydaje mi się że chyba wielu z nas prowokuje to do odpowiedzi na poruszany temat i to jest jeden ze sposobów życia tego Forum. Życie jest piękne.Pzdr.PWM

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    jabko, a ja leżę na plaży ? Nie sądzę abyś przy każdym wyrazie musial zaglądać do slownika, stosunkowo rzadko nie jestem pewien pisowni pisowni i w tych rzadkich przypadkach można zerkąc do slownika - następnym razem będziesz juz wiedzial . Swoją drogą ortografy nie uważam za glupoty....

    ciekawe pirat jakbyś mial napisać list milosny do Twojej ukochanej, czy też byś to zlal i powiedzial, że treść jest ważniejsza od formy. jeszcze raz powtarzam, że nie chodzi mi o przepalcowania jak np. w Twoim wyrazie "zraca" ale o ordynarne blędy ortograficzne

    Inwestor - napisz swoje CV z blędami i roześlij do potencjalnych pracodawców, pewnie wiesz jaka będzie reakcja po przeczytaniu takiego listu ?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    inwestor
    Mój nick pochodzi z zamierzchlych czasów, Zostal wymyslony jakies 5 lat temu przy zakladaniu bodajrze skrzynki pocztowej. I o dziwo w tamtych czasach gdy z sieci w polsce korzystalo moze 129 osób jakis gosc korzystal juz z nicka "japko" Wiec mój nick zostal namaszczony jak JABKO i od tamtej pory wystepuje z nim we wszystkich adresach, forach, kawiarenkach itp.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Moim zdaniem, gramatyczne wysławianie się oraz stosowanie zasad ortografii w piśmie jest przejawem kultury wypowiedzi. Oczywiście, w ferworze dyskusji mnie także zdarzało się popełnić jakiś błąd w swoich postach. Bardzo się tego wstydziłem i jeśli tylko mogłem to poprzez edycję poprawiałem swoja wypowiedź.
    Co do kwestii braku polskich znaków w klawiaturze - no cóż, siła wyższa, ale nie znajduję wytłumaczenia dla niechlujstwa językowego wielu wypowiedzi z założenia lekceważących obecność w naszym języku liter "ó" "rz" "ż" itd.
    Pozdrawiam

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    uff myślalem, że jestem ostatnim Mohikaninem

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-05-12 12:09, jabko wrote:
    ... bodajrze ...
    nomen omen jest to wątek o ortografii, BODAJŻE - to jest prawidłowa pisownia.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    taka dyskusja już się tu kiedyś odbyła:

    http://forum.murator.com.pl/viewtopi...3&forum=46&100

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    dobrzykowice
    List do dziewczyny (co prawda za starym na to juz) albo pisanie CV czy Cover Letter to chyba nie to samo co forum muratora. Nie uwazasz?
    Na forum piszemy przewaznie z pracy w jakiejs tam wolnej chwili, nie przygotowujac wiadomosci wczesniej przez kilka godzin i nie czytamy tego piec razy z rzedu.
    Po prostu ktos wyraza swoja opinie, czy tez opisuje jak bylo w jego przypadku z konkretna sprawa.
    Inaczej na forum byloby od poczatku jego powstania moze z 10 wypowiedzi. Wtedy rzeczywiscie forum byloby niezwykle przydatne.

  14. #34

    Domyślnie

    co wiecej!!
    powiem wam, że każdy forumowicz tego forum, zasiadając przed klawiszami powinien miec pod ręką ( oprócz słownika j. polskiego P.W.N.):
    1. egzemplarz jednostki miar S.I.
    2. tablice matematyczne i fizyczne
    3. rysunek techniczny Dobrzańskiego ( opcjonalnie, gdyby pytanie dotyczyło schematów np. instalacji c.o.)
    4. poradnik budowlany ( nie wiem czy taki istnieje- mam poradnik mechanika)
    no, to chyba fszystko.
    do przeglądania mapy forumowiczuf przydałby się atlas polski.

    Ludzie!!!!!
    spox!!
    nie dajcie się zwariować! ( ten apel był już wielokrotnie powtarzany w związku z rooznymi tematami)

    pzdr
    oorbus

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    powtarzam jeszcze raz, nie chodzi mi cyzelowane, kwieciste i poprawne stylistycznie wypowiedzi a jedynie o minimum wysilku w unikaniu potworków typu rzycie, pokuj, dah i tym podobnych, czy to tak wiele ?

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    bardzo popularny jest też steropian

  17. #37

    Domyślnie

    a miało być stereopian ( to takie pianino dla dwooch graczy)
    , ;D

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    On 2003-05-12 12:06, dobrzykowice wrote:
    ......

    Inwestor - napisz swoje CV z blędami i roześlij do potencjalnych pracodawców, pewnie wiesz jaka będzie reakcja po przeczytaniu takiego listu ?
    Chyba się nie zrozumieliśmy ?
    Przecież CV z błędami nie obrazisz potencjalnego pracodawcy. Może on jednak sobie pomyśleć, że nie potrzebuje "analfabety" - jeśli sam zna ortografię . Nie sądzę aby takie CV z błedzmi odebrał jako brak szacunku
    Nie jestem zwolennikiem "wyrzucania" ortografi do "kosza". Myślę sobie tylko, że w pewnych sytuacjach można sobie "nieco" odpuścić te sztywne zasady. No właśnie ile to jest to "nieco" ?
    Cały ten wątek jest w moim odczuciu dyskusją na temat pytania - Gdzie jest granica "przyzwoitości" ?

    Pozdrawiam

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Gdyby nie forum, nie wiedziałabym, że można sadzić takie byki.Analfabetyzm skrajny!

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    hmm...i tak sobie stwarzamy problemy

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony