dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 204
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    oorbus Stereopian uhe he he he
    Dobre, doprawdy dobre. Powiedziałbym wręcz, że bardzo dobre.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Dobrzykowice jak mogłeś tak napisać "rzycie, pokuj, dah".
    Oj nieładnie, nieładnie. Dajesz zły przykład innym

  3. #43

    Domyślnie

    On 2003-05-12 10:58, dobrzykowice wrote:
    Nikt nie wymaga tutaj jakichś stylistycznej ekwilibrystyki a jedynie podstaw naszego języka.Tu nie chodzi o blędy typu wlaśnie BLAD, ja sam piszę L bo mam maly problem z klawiaturą. Tutaj chodzi tylko i wylącznie o ortograficzne byki a nie o stylistykę, interpunkcję itd.
    On 2003-05-11 01:30, Anonymous wrote:
    Niektórzy tworzą takie graficzne dziwolągi, że trzeba włączyć głośną sylabizację, żeby zrozumieć sens.
    Właśnie. Tu nie chodzi o literówki czy pisanie bez ogonków, tylko o te właśnie "dziwolągi graficzne " . Na pociechę powiem, że to domena wszystkich forów - niechlujne pisanie stało sie prawie normą.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Proponuję aby dysortograficy przedstawili odpowiednie zaświadczenia o tejże przypadłości w specjalnie przeznaczonym do tego wątku.Mam w rodzinie dyslektyka i wiem jakie to jest dla nich trudne jak ludzie zwracają uwagę na ich błędy.
    A tak powaznie to nie popisał się autor tegoż wątku znajomością zasad savoire-vivre.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    dysortograficy aby było zadość ortografii

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Czy to nie jest tak, że język cały czas ewoluuje? To ludzie którzy się posługują określonym językiem kształtują jego zasady . Może nadszedł czas odrzucania reguł ortografii skoro większość nie jest zainteresowana jej stosowaniem. Myślę, że z językiem jest tak jak ze strojem. Jeszcze 15...20 lat temu niedopuszczalne było pójście do opery w rozciągniętym swetrze i wytartych dżinsach i do tego jeszcze konsumowanie na widowni kanapek, pop-cornu i picie napojów bezpośrednio z butelki tzw. "z gwinta". Obecnie takie obrazki są już standardem. Czy to jest naganne ??? .
    Jak popatrzymy na język używany na budowach to okaże się, że na tym forum są sami "poloniści". Jak popatrzymy na język literacki to okaże się, że na forum są sami "budowlańcy". Czy z tymi zjawiskami należy walczyć ???

    Pozdrawiam

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    On 2003-05-13 09:21, inwestor wrote:
    Czy to nie jest tak, że język cały czas ewoluuje? To ludzie którzy się posługują określonym językiem kształtują jego zasady .

    DOB - to prawda ale nie myl pojęć, ewoluowanie języka nie jest jednoznaczne z jego zaśmiecaniem

    Może nadszedł czas odrzucania reguł ortografii skoro większość nie jest zainteresowana jej stosowaniem.

    DOB - ??? a przed chwilą pisaleś, że nie zamierzasz wyrzucić ortografi do kosza, zdecyduj się

    Myślę, że z językiem jest tak jak ze strojem. Jeszcze 15...20 lat temu niedopuszczalne było pójście do opery w rozciągniętym swetrze i wytartych dżinsach i do tego jeszcze konsumowanie na widowni kanapek, pop-cornu i picie napojów bezpośrednio z butelki tzw. "z gwinta". Obecnie takie obrazki są już standardem. Czy to jest naganne ??? .

    DOB - wiesz co inwestor ? ręce opadają, jezeli tego typu ewolucje
    w strojach i zachowaniach ludzkich ci odpowiadają to mam tylko nadzieję, że jesteś w mniejszości......

    Jak popatrzymy na język używany na budowach to okaże się, że na tym forum są sami "poloniści". Jak popatrzymy na język literacki to okaże się, że na forum są sami "budowlańcy". Czy z tymi zjawiskami należy walczyć ???

    DOB - wedlug mnie należy przynajmniej próbować zblizyc sie do literackiego. Zawsze mnie uczono abym równal do góry a nie w dól.

    Pozdrawiam

    DOB - też pozdrawiam

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    Iwestor. A co dalej, może nie myć nóg, zębów, nie używać dezodorantów bo też to się spotyka i nie tak znowu rzadko.
    Chyba nie o to Ci chodzi. Moim zdaniem trzeba zachować minimum "przyzwoitości" również w ortografi aby nie "drażnić" innych, to znaczy nie "innych" inaczej bo oni zawsze są rozdrażnieni obojetnie gdzie się znajdują i co sie do nich mówi ale to pomińmy, zgoda?

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Jeśli tak drażnią Ciebie te ort.błędy to uczestnicz w rozmowach na forach literackich gdzie erudycja i elokwencja słowa jest nader ceniona......

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Agnes przyciaga mnie jak magnes.

    "Kto mówi językiem niezrozumiałym dla nikogo poza nim, nie mówi w ogóle. Mówić, to mówić do kogoś". Hans Georg Gadamer

    To samo chyba z pisaniem nie.

    Jak by nie patrze najwazniejsza jest tresc i tylko tresc a nie forma. I jak pisze Magnes ... yyy...to znaczy Agnes jak sie wam nie podoba to po co to w ogóle czytacie i odpowiadacie na wiadomosci? Przebywajcie sobie na forum polonistów gdzie bdziecie sie karcic za kazda pomylke.

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-05-13 11:17, jabko wrote:
    jak sie wam nie podoba to po co to w ogóle czytacie i odpowiadacie na wiadomosci?
    Forumowe żółtodzioby! Trochę więcej szacunku i pokory!

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Forum to rozrywka , wymiana doświadczeń a nie dyktando ....

  13. #53

    Domyślnie

    Anonim a Ty co, jesteś z elity forum?

    Skromny tylko forumowicz lechu5

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: lechu5 dnia 2003-05-13 11:31 ]</font>

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-05-13 11:27, lechu5 wrote:
    Anonim a Ty co, jesteś z elity forum?
    zdecydowanie tak, a w oprównaniu z Tobą to również z elity intelektualnej

  15. #55
    Guest

    Domyślnie

    On 2003-05-11 01:30, Anonymous wrote:
    Wiem, że zaraz mnie uziemicie, ale litości, uważajcie na błędy ortograficzne. Piszę tu pierwszy raz, choć czytam na bieżąco i coraz częściej doznaję wyłamania oczu. Niektórzy tworzą takie graficzne dziwolągi, że trzeba włączyć głośną sylabizację, żeby zrozumieć sens.
    1111

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Dobrzykowice
    Znowu się nie zrozumieliśmy. Zwróć uwagę na to, że moja ostatnia wypowiedź nie jest pisana zdaniami twierdzącymi tylko w formie pytań. Nie jest ona sprzeczna z moimi poprzednimi wypowiedziami.
    Była to poprostu moja refleksja nad zjawiskami, które występują w życiu lecz bez ich oceniania. Takie rzeczy zaczynają się dziać coraz częściej i nic na to nie poradzimy. Podobnie jak Ty nie popieram tego typu zachowań, ale z drugiej strony walka do upadłego o odpowiedni strój tam gdzie to wypada i czystość języka polskiego to chyba walka z wiatrakami. Sądzę, że może się tak zdarzyć, że za kilka, kilkanaście lat osoby z takimi poglądami jak nasze znajdą się w mniejszości. Wówczas za te ileś tam lat jak zwrócisz uwagę osobie, która siedzi obok Ciebie na widowni w operze i konsumuje kanapkę to narazisz się na śmieszność. Już obecnie w kinach (tych zachodnich multi) oparcia foteli posiadają uchwyty na kubki z napojami a konsumpcja prażonej kukurydzy podczas seansu to sprawa oczywista. W takiej sytuacji spróbuj zwróć uwagę sąsiadowi na widowni aby przestał mlaskać lub siorbać. Czy z tego powodu przestaniesz chodzić do kina na interesujące Cię filmy ?. Jeśli chodzi o nasz język to popatrz na ławki w parkach gdzie nasza młodzież, w równym stopniu dziewczęta jak i chłopcy piją piwo "z gwinta" z butelek lub z "obsmarkanych" puszek. Przysłuchaj się jakim językiem mówią i ile jest w ich dialogach słów poza k..., p..., ch... itd. - to jest właśnie nadchodząca kultura naszego języka. Obecnie przechodzimy bardzo gwałtownie ze społeczeństwa "ideologicznego" do społeczeństwa "konsumpcyjnego". Jeśli jakieś wartości nie dadzą się skomercjalizować to prędzej czy później skazane będą na "wymarcie". Osoby z poglądami poza komercyjnymi, które będą cenić inne wartości niż pieniądz, będą tworzyły enklawy "snobów", "odmieńców" itp.
    Chyba nieco przefilozofowałem, ale wydaje mi się, że problem jest nieco głębszy.
    Pozdrawiam

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Ooo anonimowy ??? Z elity i to intelektualnej ??? no no no?
    Jaki geniusz sie znalazl. Szkoda tylko ze si nie zalogowal.
    hmmm...ale jak slysze ze Lepper tez sie uwaza za elite i geniusza gospodarczego to anonima zaczynam rozumiec. Rozumiec oczywiscie inaczej.


  18. #58

    Domyślnie

    Anonim
    Hm..
    tnz. że ja nie jestem z elity intelektualnej

    lechu5

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Intelekt to niestety cecha nabyta lechu. Nie da się go kupić ani nauczyć. A jego znikoma ilość zawsze wyjdzie z człowieka.

  20. #60

    Domyślnie

    Wiadomo ze byłoby idelanie! Ale jest to :
    1.forum inżyniersko-techniczne przede wszystkim a nie popisy erudycyjne związane z ojczystym językiem !
    2.lepiej niech np ocieplenie bedzie założone z dobrej strony niż założone niepoprawnie z nienaganną polszczyzną!
    3.zawsze mozna się douczyć i dzielmy sie tu rzetelną wiedzą budowlaną a jak ktoś chce to i moze sie podszkolić w ortografi!
    Pozdrawiam!

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony