dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie A może tak sub-forum dla Lubuszan ?

    hej, wlaśnie przejrzalam wyniki z ankiety kto gdzie buduje i wyszło mi, że ze mną w lubuskiem tylko kilka procent (24 osoby). Ech, troszkę mało, a może to tylko brak czasu, internetu, weny (*niepotrzebnie skreslić).
    I wtedy pomyślałam, że może bysmy sobie stworzyli nasze sub-forum, to może będzie mozna pogdać o fachowcach i innych sprawach w naszych stronach (moja mama mówi na "Ziemiach Wycyckanych").
    Zapraszam do prezentacji, ja jestem prawie z granicy, bo Dąbroszyn to taka mała wieś ok. 5 km od przejścia granicznego w Kostrzynie nad Odrą. Nadzoruję moją budowę domu, a właściwie generalną przeróbkę stajni na dom mieszkalny. Chetnie bym pokazała zdjęcia, ale ja z tych co na komputerze tylko piszą i nie wiem, jak to zrobić ...
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Widziałem,domek piękny!!Zawsze mi sie podobał pruski mur(ale żonie nie )Moja "chałupka" stoi trochę dalej tak że co i raz jadę i spoglądam na Twoją.Pozdrowienia dla ziomka

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem pod wielkim wrazeniem , brawo!


    Czy to poniemiecki fachwerk ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    poniemiecki to nie, ale stylizowany na niemiecki ... oryginalnie miał byc ceglany ale został ocieplony ze względów ekonomicznych i nie chcielismy żeby został taki "łysy". A obok jest chata z konca XVIII w., która niesety nadaje sie juz tylko do wyburzenia i względnie do wykorzystania materiałów budowlanych (np. stara wieźba dachowa i cegły).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia.malczewska
    A obok jest chata z konca XVIII w., która niesety nadaje sie juz tylko do wyburzenia
    Taka szkoda
    Pomagalem przy remontowaniu starych fachwerkow , one potrafia setki lat sie trzymac w niezlej kondycji.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    to fakt, na początku łudziliśmy się, że może jakiś kredycik i ją też wyremontujemy, ale kasy coraz mniej, a do tego okazało się, że dom jest wpisany do ewidencji zabytków i jak bysmy remontowali to cały czas mamy kogoś na plecach, kto decyduje co możemy a czego nie - trochę to trudne, gdy człowiek robi za własny kredyt i nikt (czytaj Państwo) nie pomaga. Więc pan konserwator powiedział nam, że jak nie ma kasy a budynek nie jest perełką, to w ostateczności można będzie rozebrać. A najpierw chcial nas namówić na działalność typu restauracja, ale chyba nasza trasa nie bardzo sie na to nadaje - tu raczej krasnale i kolorowana oranżada by szła.
    Krótko mówiąc dom do mieszkania już mamy prawie ukonczony, całkiem spory jak na nasze wymagania, więc remontować drugi - jaki to może mieć sens ? A zostawić stary to dylemat typu, kiedy zająć się obszarem zieleni wokól, skoro dom w tzw. poczekalni - ani nie rozebrany ani nie wyremontowany, więc nalezy spodziewać się bałaganu przez najbliższe lata. Trochę mnie to przeraża i to przemawia za wyburzeniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony