dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raja44

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    54

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe - warstwy rur zasilających a pętle grzejne.

    Witam wszystkich. Pytanie, czy rozłożenie rur ogrzewania podłogowego od rozdzielacza do pętli na jednej warstwie styropianu jest prawidłowe ?
    Pytam bo jeden hydraulik twierdzi, że powinienem wyjechać z rozdzielacza po chudziaku w izolacji do pomieszczenie gdzie jest pętla i tam potem wychodzić na styropian i potem zacząć robić pętle. Powrót jak rozumiem tez miałby być pod chudziakiem.
    Ja planuje zrobić wszystko na jednej warstwie, ew. dojeżdżać od rozdzielacza do pomieszczenia w otulinie a potem na pętli bez.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raja44 Zobacz post
    Ja planuje zrobić wszystko na jednej warstwie, ew. dojeżdżać od rozdzielacza do pomieszczenia w otulinie a potem na pętli bez.
    I tak nalezy to wykonać, otuliny na zasilaniu i powrocie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Raja44

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ząbki
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    I tak nalezy to wykonać, otuliny na zasilaniu i powrocie

    Dzięki za utwierdzeniu mnie w tym przekonaniu. Gość mówił, że chciałby zasilanie puścić po chudziaku. Ja mówię, że mam tam papę i nie chciałbym jej dziurawić, gdyż tworzy izoalcję poziomą, ale nie widział w tym problemu ...

    Pytanie do tej izolacji na powrocie, jaka ona rolę ma pełnić ? Żeby jak najmniej wychładzać pętle ?
    Bo jeżeli wychodzące pętle maja być na znacznej części korytarza głównego w domu, to rozumem że mogę je tam puścić bez izolacji, albo co drugą, żeby tam tez było grzanie.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    740

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raja44 Zobacz post
    ... jeden hydraulik twierdzi, że powinienem wyjechać z rozdzielacza po chudziaku w izolacji do pomieszczenie gdzie jest pętla i tam potem wychodzić na styropian i potem zacząć robić pętle. Powrót jak rozumiem tez miałby być pod chudziakiem.
    Ja planuje zrobić wszystko na jednej warstwie, ew. dojeżdżać od rozdzielacza do pomieszczenia w otulinie a potem na pętli bez.
    Pogoń tego hydraulika kijem jak najdalej od siebie. Proste pytanie: czy chcesz grzać wnętrze domu, czy chudziak pod domem? Otulina to cienka warstwa izolacji, więc rurki leżące na chudziaku to błąd. Poważny błąd. Dotyczy CO, jak i CWU.
    Izolowanie otuliną części rur pomiędzy rozdzielaczem a pętlami ma zapobiegać wymianie ciepła pomiędzy zasilaniem, a powrotem. Przy mocno oddalonych pętlach i słabym obiegu może mieć sens, żeby nie przegrzewać sobie okolicy rozdzielacza.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony