dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 748 z 903
Pokaż wyniki od 14.941 do 14.960 z 18054
  1. #14941

    Domyślnie

    Chyba odpuszcze sobie skraplacz PC wewnątrz bufora. Po pierwsze nie jestem pewny tej "zdobycznej" wężownicy a za mało czasu na dokładne testy a po drugie nie za bardzo wiem jak to wszystko wewnątrz baniaka zamonotować. Musiał bym chyba najpierw zamontować wężownice CWU, potem lejek z nałożonym skraplaczem PC (trzeba by wejść do środka zamontowanej wężownicy) a na końcu wężownice solarną. Ktoś z doświadczeniem pewnie nie takie cuda wyprawiał ale jak na pierwszy raz chyba lepiej nie będe cudować za wiele.

    Tematu skraplacza PC z bezpośrednim chłodzeniem (grawitacyjnym) z bufora nie odpuszczam i tu moje pytanie który z poniższych rozwiązań będzie lepsze?
    Osobno skraplacz i grzałki elektryczne czy wszystko razem takie all-in-one?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bufor z PC.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	401134

    Założenie jest takie:
    - w okresach przejściowych +lato działa PC na CWU w taniej taryfie +ewentualne solary i w skrajnych przypadkach grzałki elektryczne tylko w taniej taryfie
    - zima; tania taryfa następuje i PC startuje, dogrzewa baniak ile da rade przez jakiś czas (dobrany w przyszłości doświadczalnie) jeśli PC nie wyrobiła z dogrzaniem baniaka do określonej temperatury w okreslonym czasie startują wszystkie grzałki z pełną mocą tak aby zapas ciepła wystarczył na następną dobe.

    Czy to zadziała na grawitacji?

  2. #14942
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    W końcu po roku obudowałem bufor płytami gipsowymi Jako, że obecnie nie mam jak sprawdzić jaki jest spadek temperatury w ciągu 24h bez odbioru ciepła, to mam takie pytanie. Zmierzyłem temperaturę płyt termometrem na podczerwień. Temperatura wody w buforze od połowy do góry 74 - 76*C, temp. w pomieszczeniu (na wysokości 2 metrów i tam też mierzyłem temperaturę płyt) to 18.6*C Temperatura obudowy bufora jest o 2*C wyższa w miejscach, gdzie ocieplenie ma około 25cm do 5*C w miejscu, gdzie są zawory mieszające, i wyjście rur na CO - tam na rurach jest 3 cm wełny.
    Czy to dobry wynik? Zostawić to tak, czy próbować jeszcze coś poprawić.

  3. #14943

    Domyślnie

    Bufor zamontowany, pale dopiero od miesiąca i mam problem z ciśnieniem w układzie. Walczę z tym o poczatku i nic nie wychodzi. Wszystko wyglada tak: jak jest na piecu 20*C i na buforze też 20*C to ciśnienie jest 0.8 bara. Jak mam 60 na piecu i buforze to jest już 1.6 bara. Jak grzeje mocniej tak do 80~85 to wtedy ciśnienie rośnie do 2.4 a nawet więceji to wtedy zaczyna wywalać mi wode przez zawor bezpieczeństwa... po wygaszeniu pieca i wychłodzeniu wszystkiego do okolo 20-30*c ciśnienia w piecu brak ( wskazówka pokazuje 0 bar. )

  4. #14944
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof1985 Zobacz post
    Bufor zamontowany, pale dopiero od miesiąca i mam problem z ciśnieniem w układzie. Walczę z tym o poczatku i nic nie wychodzi. Wszystko wyglada tak: jak jest na piecu 20*C i na buforze też 20*C to ciśnienie jest 0.8 bara. Jak mam 60 na piecu i buforze to jest już 1.6 bara. Jak grzeje mocniej tak do 80~85 to wtedy ciśnienie rośnie do 2.4 a nawet więceji to wtedy zaczyna wywalać mi wode przez zawor bezpieczeństwa... po wygaszeniu pieca i wychłodzeniu wszystkiego do okolo 20-30*c ciśnienia w piecu brak ( wskazówka pokazuje 0 bar. )
    Zbyt małe naczynie wzbiorcze

  5. #14945

    Domyślnie

    Naczynie na całą instalacje mam 100 l Bufor 1000L, piec 108 L plus podłogówka.

  6. #14946
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof1985 Zobacz post
    Naczynie na całą instalacje mam 100 l Bufor 1000L, piec 108 L plus podłogówka.
    To jeszcze sprawdź ciśnienie wstępne w naczyniu...
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  7. #14947

    Domyślnie

    A jakie powinno być na naczyniu? a jakie ciśnienie wody?
    Wracam z pracy i będę coś kombinował

  8. #14948
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rjarek

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    225

    Domyślnie

    Może naczynie ma uszkodzoną przeponę , tak to wygląda .

  9. #14949
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rjarek

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    225

    Domyślnie

    albo było pompowane wypełnione wodą , w naczyniu powinno być wyższe niż wody w zimnym układzie układzie

  10. #14950
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Naczynie powinno być wystarczające jeśli masz zawór przed naczyniem to zamknij popusc srubunek przy naczyniu i sprawdź manometrem powinno być chyba koło 1at.Jeśli membrana była by uszkodzona to po wykreceniu zaworka powinna się lać woda.

  11. #14951

    Domyślnie

    Naczynie rozebrane i dobrze „rjarek” mówisz przepona uszkodzona. Rozerwana praktycznie w pół. Zmuszony jestem zamówić nową.
    Czy dobrze bedzie jak naczynie bedzie na 1 bar a układ z wodą na 0,8. Można przyjać takie wartości ?

  12. #14952

    Domyślnie

    Witam,
    Czy w instalacji wykonanej według tego rysunku przy założeniu że naczynie wzbiorcze (ocieplone!) jest na nieogrzewanym poddaszu
    Na zewnątrz temperatury -15, -20
    W buforze jako źródło ciepła włączone są grzałki
    Czy podczas dłuższej nieobecności mieszkańców powiedzmy dwa tygodnie
    Naczynie nie zamarznie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	97abbd74416a.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	401524
    Ostatnio edytowane przez chris1 ; 22-11-2017 o 08:52

  13. #14953
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ciśnienia wstępne i robocze to proponuję zasięgnąć wiedzy w instrukcji a nie wymyślać
    http://www.reflex.pl/files/file_add/...rukcja_pdf.pdf
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  14. #14954
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Pojemność NWP można również dobrać na stronie http://www.reflex-pro.de/pl-PL/
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  15. #14955

    Domyślnie

    A czy mogę zamontować przeponę od zbiornika hydroforowego? Czy taka do c.o. jest inna

  16. #14956
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Egon2000 im niżej kociołek (naczynie z grzałkami/skraplaczem) tym łatwiej o grawitacje. Osobiście bym nie komplikował i zrobił "all-in-one"
    tomno Polecam poszukać płyt pur/pir. Sam mam tak ocieplony bufor, jeszcze nie wykończony i na kamerze termowizyjnej jest niewidoczny. IMO 2K to sporawo.
    chris1 Jak naczynie jest nad pomieszczeniem ogrzewanym, to nie izoluj go od niego. Ociepl tylko górę i boki. Możesz też połączyć naczynie poniżej poziomu wody z rurą bezpieczeństwa, za pomocą trójnika i zaworu kryzującego 1/2". Po odpowiednim ociepleni zbiornika straty będą pomijalne.

  17. #14957
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    tomno Polecam poszukać płyt pur/pir. Sam mam tak ocieplony bufor, jeszcze nie wykończony i na kamerze termowizyjnej jest niewidoczny. IMO 2K to sporawo.
    Nie za bardzo mam jak to zrobić sztywnymi płytami
    Może matą ISOBOOSTER T1. Tanie nie jest, ale mógłbym upchnąć ją pod płytami GK na całej powierzchni i skleić łączenia.
    Warto?

  18. #14958
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    A pod GK, lub zamiast niego? Później zaciągnąć klejem/gipsem. Ja za buforem, nawet sylikat w ścianie zewnętrznej zastąpiłem taką płytą pur Co do tej maty, to niestety nie mam doświadczenia.

  19. #14959
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzesiek1209

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Piwonin
    Kod pocztowy
    08-443
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie,
    jestem tutaj nowy. Mam pytanie czy grawitacja zadziała w załączonym schemacie (syfon na powrocie z bufora) i czy laddomat będzie dobrze podłączony jak na schemacie czy musi on działać non stop i czymś innym go wysterować ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat instalacji C.O..jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	401665Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat elektryczny.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	401667
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schemat elektryczny.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	401666  
    Ostatnio edytowane przez grzesiek1209 ; 23-11-2017 o 20:59

  20. #14960
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Grawitacja puki co działa zawsze Jeśli chodzi o obieg grawitacyjny w instalacji wg tego schematu to jestem prawie pewny, że będzie działać tak do 2/3 pojemności cieplnej bufora, choć należy to traktować jako sytuacje awaryjną.
    Pompę laddomatu podłączamy jak pompę kotłową i ma ona działać wtedy, gdy ładujemy bufor (palimy w kotle).

Strona 748 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony