dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 749 z 903
Pokaż wyniki od 14.961 do 14.980 z 18045
  1. #14961
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek1209 Zobacz post
    Witajcie,
    jestem tutaj nowy. Mam pytanie czy grawitacja zadziała w załączonym schemacie (syfon na powrocie z bufora) i czy laddomat będzie dobrze podłączony jak na schemacie czy musi on działać non stop i czymś innym go wysterować ?
    Załącznik 401665Załącznik 401667
    ZR nie zapobiegnie cofaniu sie wody na kocioł, zastosuj ZZK z gumką, najwieksza szansa ze bedzie trzymac.

  2. #14962
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzesiek1209

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Piwonin
    Kod pocztowy
    08-443
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ok tyle, że tam na powrocie będzie u mnie taki syfon, takie U z 14 cm obniżeniem. To dlatego że muszę mieć bufor po drugiej stronie drzwi i rura powrotną będzie przy samych drzwiach. Nie przeszkodzi to w awaryjnej grawitacji ?

  3. #14963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    "takie U z14 cm" to jest nic. Zwłaszcza na powrocie z bufora.

  4. #14964
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    ... zastosuj ZZK z gumką, najwieksza szansa ze bedzie trzymac.
    U mnie taki zawór na początku w miarę spełniał swoja funkcję. Teraz po roku nie trzyma w ogóle. Nie chce mi się go rozbierać, ale przypuszczam, że gumka nie wytrzymała temperatury

  5. #14965
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Mi tez sie wydawało, ze gumka padła jak dostał 116,2 na bufor, dałem dystans miedzy gumke a blaszke zeby nie dolegała do niej i teraz trzyma juz ponad poltora roku. wczesniej dawalem zdjecia

  6. #14966

    Domyślnie 5 godzin palenia

    Miałem dzisiaj trochę czasu to sobie wreszcie popaliłem w piecu na moje bufory 2000l
    Efekt po 5 ciu godzinach palenia drewnem dębowym. Na starcie miałem 40C u góry i 35 na dole.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6758.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	401740Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6762.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	401741Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6764.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	401742
    Sterownik od pompy ciepła coś przekłamuje bo jeszcze się woda nie gotowała.
    Chwilę po zrobieniu zdjęć zaczęło świrować ale odpaliłem 3 bieg na bojler i CO i spokojnie zacichło.
    A mówił Pan Adam że 2000 to ciężko zagotować. Wystarczy mieć czas

  7. #14967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    I determinację!


    Dobry ten kocioł.
    W 5 godzin te 2 tony...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #14968

    Domyślnie

    Non stop pełen drewna był -nie dałem mu odpocząć. Huczało jak w hutniczym piecu. Drewno 4-5 letnie.
    Mam nadzieję do wtorku nie palić. Wygląda na to że wyprodukował ponad 90 kwh.
    Plus to co mieszkanie odebrało -choć tu akurat mało było potrzeba.
    Szkoda że nie zważyłem tego drewna które spaliłem -wiedziałbym jaką ma moc jeden kilogram.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 25-11-2017 o 18:12

  9. #14969
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Dzisiaj było dość ciepło i na 10 godz. wyłączyłem ogrzewanie, aby sprawdzić jaki jest spadek temperatury w buforze.
    Temp w pomieszczeniu 18*C średnia temp w buforze to 67,45*C (mam tylko 4 czujniki z dokładnością 1/10 *C od góry: 81.2; 80.0; 74.7. 33.9), po 10godz. średnia temp 66.35*C (79.4; 79.2; 69.4; 37.4) Co ciekawe temp. na samym dole wzrosła, a na wyższym spadła o więcej niż na górnych. Wydaje mi się, że to mieszanie się wody jest związane z zewnętrzną rurą łączącą górę i dół bufora gdzie zamontowana jest grzałka.
    Średni spadek temp w ciągu 10 godz to 1.1*C czyli 2.64*C/24h. Bufor ma trochę ponad 1300l założyłem, że grzeje się 1250l wody (reszta poniżej dolnego wejścia). W powietrze ucieka więc 3,84 kWh/24h (115,2 kWh/miesiąc) co przy grzaniu prądem (bo tak zamierzam grzać) daje 31zł strat miesięcznie!
    Przez ostatnie 34 dni na CO zużyłem 480 kWh czyli średnio 14.1 kWh/24h Wychodzi więc, że z ostatniego miesiąca ponad 21% ciepła to straty na buforze
    Dwa boki okleję jeszcze płytami proponowanymi przez mac_612 jednak nie mogę dać więcej niż 5cm zobaczę na ile to pomoże. Są one najsłabiej ocieplone, gdyż tam są wszystkie wyjścia z bufora, więc na niektórych rurach jest tylko kilka cm wełny. Bufor jest wsunięty w róg pomieszczenia, więc tamtych boków już lepiej nie ocieplę
    PS
    Strata miesięczna pewnie jest trochę mniejsza niż to wyliczyłem, ponieważ średnia temperatura w buforze z okresu między paleniami jest dużo niższa, więc i straty będą mniejsze.
    Ostatnio edytowane przez tomno ; 25-11-2017 o 22:45

  10. #14970
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Sam dół bufora mogl sie podgrzac przez przewodnictwo scianek. Jesli masz bufor w domu to nie sa straty bo to ciepło i tak zostaje w domu

  11. #14971
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    Sam dół bufora mogl sie podgrzac przez przewodnictwo scianek. Jesli masz bufor w domu to nie sa straty bo to ciepło i tak zostaje w domu
    Pod warunkiem ze nie stoi w nieogrzewanej piwnicy.
    A ciepło może chyba też przechodzić po miedzianej wezownicy cwu jeśli ma i do samego dolu
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 26-11-2017 o 08:18

  12. #14972
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    wezownica tez moze, jak jest cieplej w nieogrzewanej piwnicy to jest mniejsza delta miedzy ogrzewanym parterem a za razem mniejsze zapotrzebowanie na cieplo, mozna by powietrze z pomieszczenia z buforem puscic jako nawiew na mieszkanie, łatwiej dogrzac takie powietrze niz -20 z nawiewnika okiennego

  13. #14973
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    wezownica tez moze, jak jest cieplej w nieogrzewanej piwnicy to jest mniejsza delta miedzy ogrzewanym parterem a za razem mniejsze zapotrzebowanie na cieplo, mozna by powietrze z pomieszczenia z buforem puscic jako nawiew na mieszkanie, łatwiej dogrzac takie powietrze niz -20 z nawiewnika okiennego
    Jeśli całe ciepło szło by w beton sufitu to zgodzilbym się ale część ciepła idzie też w beton ścian ale to pewnie groszowe sprawy.

  14. #14974
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Wężownicy w buforze nie mam. Bufor stoi w piwnicy 3 piętra pod moim mieszkaniem i nie mogę tego uciekającego ciepła wykorzystać.

  15. #14975
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomno Zobacz post
    Wężownicy w buforze nie mam. Bufor stoi w piwnicy 3 piętra pod moim mieszkaniem i nie mogę tego uciekającego ciepła wykorzystać.
    Jeśli twoje wyliczenia są prawidłowe to w twoim przypadku chyba warto zainwestować w super docieplenie.okolo 300zł rok za te 3stowy to chyba coś konkretnego zrobisz

  16. #14976
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Jeśli twoje wyliczenia są prawidłowe to w twoim przypadku chyba warto zainwestować w super docieplenie.okolo 300zł rok za te 3stowy to chyba coś konkretnego zrobisz
    Straty będą mniejsze, ponieważ cwu nie grzeję z bufora, bo właśnie ze względu na straty taniej wychodzi mnie grzanie w bojlerze. Do tego jako, że mam zamiar grzać prądem (czekam na razie na zamontowanie licznika 3f, jednak panowie z elektrowni się ie spieszą ) to będę mógł utrzymywać niższą temperaturę. Więc można chyba liczyć na 130 - 180 zł strat na sezon grzewczy. Tylko, o ile ta dodatkowa izolacja na 2 ścianach zmniejszy te straty? Są to najsłabiej ocieplone ściany, więc może o 50%. Dawało by to oszczędności 65 - 90 zł na rok.
    Szkoda tylko, że podczas budowy bufora nie znalazłem informacji, że 25 cm wełny to za mało i lepiej od razu zainwestować w lepsze ocieplenie.

  17. #14977
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    U mnie ucieka ok.5 stopni za 10h ale jakoś się tym nie przejmuje narazie grzeje gazem ale jak już ogarnie całą kotłownię tz.zostało mi jeszcze podpiąć pod bufor pc.samorobke bo już wszystko inne mam to wtedy będę docieplal dodatkowo i chyba użyje tych płyt pur i zasypia perlitem

  18. #14978

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    .. podpiąć pod bufor pc.samorobke ...
    Szacun. Możesz opisać jak ją zrobiłeś i wrzucić jakis fotki/

  19. #14979
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Szacun. Możesz opisać jak ją zrobiłeś i wrzucić jakis fotki/
    Nie jeszcze nie zrobiłem narazie kompletuje materiały to przecież nie nowość pompa ciepla z klimatyzatora używki

  20. #14980
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzesiek1209

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Piwonin
    Kod pocztowy
    08-443
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek1209 Zobacz post
    Ok tyle, że tam na powrocie będzie u mnie taki syfon, takie U z 14 cm obniżeniem. To dlatego że muszę mieć bufor po drugiej stronie drzwi i rura powrotną będzie przy samych drzwiach. Nie przeszkodzi to w awaryjnej grawitacji ?
    Witajcie. Czy szanowne grono specjalistów może mi podpowiedzieć czy zasyfonowanie na powrocie może przeszkodzić w grzaniu grawitacyjnym ?

Strona 749 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony