dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1

    Domyślnie KROK PO KROKU DOKUMENTACJA

    Witam wszystkich forumowiczów.Moja prośba dotyczy dokumentacji budowy.Posiadam dz.budowlaną,która graniczy z drogą ,jest tam też główna skrzynka z prądem,pod którą trzeba się podłączyć.Jeżeli ktoś by mógł mi opisać co mam robić po kolei(wszystkie formalności,gdzie załatwiać+cena w przybliżeniu).Był bym bardzo wdzięczny(czas...).Z góry serdeczne dzięki..Mile widziane osoby z Torunia lub okolic.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Chłopie, uśmiechnij się do Agnieszkikusi. To Twój najbliższy LIDER FORUM (w sensie geograficznym).
    marta

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,a gdzie jej szukać.Czy chodzi o link poniżej

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Forum ma wyszukiwarkę (niestety trochu kiepską), ale można szukać postów po autorze, czyli agnieszkakusi. Ale wywali Ci z 1825 postów (co najmniej, bo agnieszkakusi ciągle działa).

    Zajrzyj lepiej:
    Komentarze do tego domu co Kusi
    marta

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Możesz również wysłać prywatną wiadomość - ikona ze skrótem P.W. pod jakimś postem agnieszkakusi.
    marta

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki znalazłem pod innym tematem

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    tadam... i jestem Jaka gmina jeśli mogę wiedzieć? Projekt wybrany? Służę pomocą jakby co...nie ma problemu.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ms....kurcze..właśnie chciałam Ci napisać, że jeszcze nie mam takiej liczby postów
    Zeknęłam pod zdjęcie córeczki a tam SZOK....
    To mi teraz Świerzak dowali...

  9. #9

    Domyślnie

    Witam no to pogadamy.Nie mam projektu,tak naprawdę to nic nie mam.Namówiłem żonkę na budowę i tyle.Projekt mam wybrany,ale nie kupiony GL 398 Texsas.Działka w Toruniu na Podgórzu.Chodzi mi tylko jak ruszyć z kwitologią najlepiej bym chciał sam,ale nie wiem czy dam radę.Sama wiesz kasa...Napisz jak wy zaczynaliście,na co trzeba uważać i jakie koszty w przybliżeniu ,bo ja jestem zielony.Dzięki.POZDRAWIAM.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    A macie na działce warunki zabudowy?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Agnieszkakusi
    W mojej okolicy buduje rrmi, która należy do gigantów forum, ponad 10 tys. postów (słownie: dziesięć tysięcy).

    Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że podesłałam Ci pana Janka? W końcu, u kogo lepiej się dowie!

    Panie Janku, proszę popracować nad żoną i wciągnąć ją do papierologii. Niech chwyci bakcyla, im wcześniej tym lepiej.
    marta

  12. #12

    Domyślnie

    Och żeby tylko chciała to bym już dawno się budował.Odnośnie warunków idę jutro.Czy to jest płatne?

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    co prawda nie jestem z tego regionu, ale w innym regionie pewnie działa to podobnie.

    Pierwsze co to musisz udać się do gminy i dowiedzieć się czy dla Twojego terenu jesz Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, (chyba tak to się zwie) jeśli tak to wybierasz odpis i po sprawie, a jeśli nie, co jest bardzo prawdopodobne musisz wystąpić o Warunki Zabudowy.
    Bierzesz z gminy gotowy wniosek do wypełnienia,
    W geodezji wybierasz kopię mapy zasadniczej i ewidencyjnej oraz wypis pełny na swoją działkę i skrócone na sąsiadów.
    Na mapce zaznaczasz granice swojej działki i mniej więcej w którym miejscu będzie stał Twój domek i składasz to do gminy.
    Przy mieszkaniówce nie ma opłaty skarbowej, jednak za wypisy i wyrysy z geodezji trzeba zapłacić, koszt może to być w granicach 50 zł
    W niektórych regionach, tak jak np. u mnie wymagają jeszcze do wniosku o Warunki Zabudowy złożyć zapewnienia na media, tzn trzeba wcześniej wystąpić do gazowni, mpwik, zakład energetyczny .... (tutaj mapki i wyrysy też się przydają, dlatego po wybraniu ich z geodezji warto zrobić kopię i do urzędów właśnie je składać, a oryginały zostawić sobie.)
    No i to byłby pierwszy krok jaki musicie zrobić.
    Powodzenia.

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie oootakie coś mi chodziło.Dzięki pozdro.

  15. #15

    Domyślnie

    i jeszcze jedno.
    U mnie w urzędach wymagają aby wypisy nie były starsze niż 3 miesiące, dlatego po wybraniu ich z geodezji nie ma co zwlekać, tylko trzeba składać papiery bo szkoda kasy.

    Jakbyś miał jakieś pytania to pytaj.
    Jeśli będą łatwe to odpowiem, jak trudne dla mnie to może ktoś inny odpowie.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ms, nie ma problemu
    Panie Janku, najpierw załatwianie warunków zabudowy. Tylko trochę się dziwię - działka na Podgórzu bez warunków zabudowy? W którym to jest miejscu?

  17. #17

    Domyślnie

    Łączna niedaleko Jw

  18. #18

    Domyślnie

    Tam ludzie już się pobudowali moja stoi i czeka

  19. #19

    Domyślnie

    Jeszcze jedno posiadam następujące dokumenty z 18.08 2003 .opis i mapa.wypis z rejestru gruntów.projekt podziału.Przy opisie w pk-cie 71 napisali.Dla obszaru ozn.na rys.planu symb. ll.5J(czyli moja działka) ustala się podstawowe przeznaczenie:zab mieszk.1-rodz.wolnostojąca i bliżniacza.Pytanie-co dalej załatwiać.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    na początek wystąpienie do gminy (w tym przypadku chyba Urząd MIasta) o wydanie warunków zabudowy. To trochę potrwa. Nic się nie płaci, chyba że jakieś znaczki skarbowe. Po otrzymaniu warunków, dopasowanie do nich projektu, zakup projektu, jego adaptacja przez projektanta (mogę dać namiary). Czy działka jest uzbrojona?

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony