dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83
  1. #81

    Domyślnie

    Dzien dobry.Czy ktos tu jeszcze zaglada? Mam nadzieje ,ze tak,bo mam kilka pytan
    Moi rodzice zaproponowali abysmy dobudowali sie z mezem do ich domu.Oddadza nam dwa pokoje ,a my dobudujemy sobie tylko dwa pomieszczenia po ok.4m/4 kazde.Przyznam,ze dla mnie to jest czarna magia.Bylam juz w gminie i dowiedzialam sie ,ze musze pisac do geodezji o mapke tejze dzialki ,a potem do geodety o druga mapke w skali 1:500 i z tym oraz z wnioskeim o warunki zabudowy udac sie do gminy(prosze mnie poprawic jesli zle zrozumialam).Teraz jednak mysle sobie co robic dlatego,ze rodzice chca w testamencie zapisac mi tenze dom ,a ja sie martwie jak to wyglada formalnie? Tzn.wychodzi na to ,ze to moi rodziece powinni podpisywac sie pod wszystkimi wnioskami i prosbami ,bo to oni sa wlascicielami? Rodzice mysla aby oddac mi ten kawalek dzialeczki na ktorej stanie dobudowka w ramach darowizny i wtedy my bysmy mogli zaczac budowe czy to ma rece i nogio?? Bardzo mi zalezy na odpowiedzi ,wiem,ze to co napisalam wydaje sie chaotyczne dlatego odpisze na kazde dodatkowe pytanie-jesli ktos ma w mojej spraiwe.DZIEKUJE

  2. #82

    Domyślnie

    A po ci warunki zabudowy na zbudowanej działce. Czyżby dom, który stoi był samowolą budowlaną? A może w istniejących warunkach zabudowy jest jakiś zapis, który po dobudowaniu nowych pomieszczeń straciłby aktualność.
    Wniosek o warunki zabudowy może złożyć każdy zainteresowny, nawet nie będący właścicielem działki.
    Co do przejęcia w "spadku" domu to trzeba iść do notariusza i sporządzić umowę darowizny, która jest zwolniona od podatku w sytuacji, gdy darowizna jest poczyniona dla członków najbliższej rodziny. Jeśli zaś chodzi o spadek, to jest to rozporządzenie na wypadek śmierci i też radziłbym iść z tym do notariusza.
    Twoje pytania są rzeczywiście postawione dość chaotycznie.

    Pozdrawiam,

  3. #83

    Domyślnie

    arktyk-dziekuje za odpowiedz.Jak juz napisalam takie sprawy sa dla mnie straszna niewiadoma i nowoscia. Gdzie moge tam szukam wskazowek, jakiejs rady od czego to wszystko zaczac.Oczywiscie ,ze dom rodzicow nie jest samowolka ,a wniosek o warunki zabudowy polecila mi zlozyc pani inspektor budowlana,ktorej naswietlilam moja sprawe.To moze mi powiesz co w koncu musze zrobic jaki wniosek i gdzie zlozyc aby w koncu ruszyc z dobudowa tych dwoch pomieszczen?
    Dodam,ze dom z dzialka jest juz przepisany na mnie w formie darowizny wlasnie.Czyli pozwolenie o dobodowe musze miec,gdzie o to sie starac-w starostwie? Dziekuje i bede wdzieczna za kazda wskazowke.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony